Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Heyyy

Tradičně bych uvítala možnost zvolit hodnocení 3,5 hvězdy. Myslím si, že to nebylo vůbec špatné! Naopak. Komediálních scén tam bylo jen co by se za nehet vešlo (nový pomník, úplatky), o to více jsem však ocenila vážnou stránku. Byla to vlastně dost depka. Přesto za sebe můžu jen doporučit. ()

Pitryx

Podivný spletenec bez spádu i napětí. Ona to možná měla být asi komedie, no nepodařilo se. Absolutně mne to nebavilo, bylo to mdlé a bez nějakého osvěžení. 20130929nest+++++++ Tak napodruhé mne to asi zastihlo v jiném rozpoložení, a musím svůj předchozí, pět let starý, názor notně poopravit. Mělo to zůstat celé jen v rovině komedie, a ne té občas skoro tragédie. Kvůli těmto některým scénám snižuji hodnocení. Takže, mně se to líbilo, bavil jsem se, ale někdy se to dost sekalo. Prostě některé scény měly mít kratší střih, a některé nemusely být vůbec. 20180927 ()

kubilov

Signál si na nic nehraje, je to jen hloupoučký jednohubkový film, jenž slušně pobaví a občas i nějakou scénou potěší. Zapadlá vesnice kdesi na Vysočině, klasická venkovská morálka a konfrontace se dvěma technicky nadanými a vychcanými Pražáky. Zatímco Vojta Dyk mi nevadí, tak Hádek mě začíná poslední dobou čím dál víc štvát, což zde jen potvrdil, jinak klasicky Polívka, Roden, Menzel kvalitní a Eva Josefíková krásná a okouzlující. I když to bylo jako pěst na oko, tak mě docela pobavil Hádek CERNem. Slabší 3* ()

Romeroo

Ach ten náš smysl pro drama, tedy pro drama co má být občas úsměvné. Počítal jsem kolikrát jsem se za snímek zasmál a dospěl jsem k číslu nula. Co se týče dramatické stránky tak Roden nezklamal, velmi mile mě překvapil Menzel. No a to je asi tak všechno, a vlastně ještě nuda! ()

DJ Kritik

Tak trochu málo chytľavé. Už to vypadá na rozbeh, ale zostane to len na úrovni detských vystúpení. Nemrzí ma stratený čas, ale už by som si to opäť nepozrel. ()

Guran

Nevím, proč je zde tak nízké hodnocení. Snímek není špatný a to české filmy moc nemusím, poněvadž je jen hrstka, která se mi líbí. Dyk s Hádkem předvedli komediální dvojku v průměrném ději filmu. Je zdeč dost hluchých míst, ale hned potom se vyskytne legrace a vše je zas v pořádku, nicméně český film je český film a dnešní naše filmy podle mě nedosahují takové kvality, jako před 30ti lety, ale přesto dávám 8/10, film se mi líbil. ()

offlineman

Viděno v buse, při cestě na Königssee! Slovy Zdeňka Svěráka bych to zhodnotil asi takto! -- Ano, ale příště bych se radši díval na něco jinýho!!!-- ()

dalibor.durcak

Příjemný český film s Kryštofem Hádkem, kterého vážně rád sleduji. Nevadil ani Vojta Dyk, ani muzika nevadila, jen ten závěr, ten byl vážně zvláštní. Ten se mi asi nelíbil Naopak se mi líbí a dá se souhlasit s aktuálním hodnocením (46%) zde na čsfd.cz. Hodnotím podobně. ()

ostravak30

Problémem snímku je především fakt, že to není komedie. V druhé řadě pak další fakt, že to není ani povedené drama. Je tak otázkou, co to vlastně je. Samotní filmaři v tom nejspíš nemají jasno, neboť se pohybují a čile přeskakují v rovinách obou kategorií. Na komedii je zde málo humoru. Na drama zase slabý příběh, který by odkazoval k pořádnému napětí nebo alespoň závěrečnému drama. Co naplat, že jsou zde kvalitní herci a jejich výkony, když sledujeme povalování se mezi hospodou, radnicí a hospodou. Vůbec nejhorší pak je, pokud se nad filmem hodláte zamýšlet. Najednou vám začne připadat, že vesničané se dost dlouho chovají jako hlupáci a v podatatě mnoho si nechávají líbit a co je horší, ani ty největší náznaky, že je něco špatně je netrknou. Jako taková letní oddechovka, nad kterou nesmíte moc dlouho uvažovat - nejlépe vůbec, to není špatné. Tedy, pokud jste fanoušky třeba Vojtěcha Dyka, Kryštofa Hádka či Evy Josefíkové. Dokonce i závěrečná píseň - hit Signál, ve filmu vůbec nezazní. Tak už jen to léto, pěkná příroda a poklidně plynoucí chod vesnice. ()

Mr.Keli

Ono nadávat umí každý, ale snímek musím pochválit. Pobaví a přitom nesklouzává do trapností. Herci jsou příjemní a neobjevuje se tu Karel Roden efekt. Takže velké plus. Největší problémem je délka, některé záběry jsou moc rozvleklé a díky tomu se film jeví jako málo komediální. Příběh je originální, akorát podaný v surovější verzi. Věřím p. režisérovi, že s každým filmem bude lepší a lepší. Své penízky si snímek zaslouží. Viděno v kině (Za účasti delegace) 75%. ()

Jogi.1

Půjdu zase jednou proti proudu, ale tento film byl fajn a kdybych vratil čas, tak bych na něj do kina šel zase. Není to žádný nepřekovatelný kousek, Bobule byli lepší, ale zas o tolik bych neřekl. Ve filmu je opravdu hodně dobrý hlášek, které se určitě prosadí. Líbí se mě samozřejmě vesnicky podchycená atmosféra, i když sám za sebe, na vesnici je atmosféra většinou lepší. Takže za mě 4*. Jen bych ještě dodal, že je to oproti dobrém předešlém filmu - Czech Made Man hodně velký pokrok kupředu, takže jen tak dál. ()

Nikkki

Dobrý film, který neurazí, ale už ho taky nemusíte vidět víckrát. Občasné slovní přestřelky se dají poslouchat, ale na kamerové záběry jsem si těžce zvykala. To opravdu nešlo překousnout. Příběh se mi vlekl a chvílemi jsem se opravdu nudila a nadšeně čekala, kdy už to konečně skončí. Myslím, že z lidí, kteří bydlí opravdu na malé vesnici to udělalo ještě větší vidláky než kdy před tím. Bohužel jsem od toho čekala výrazně víc. ()

pafka

Letni pribeh, co je mozna trosku tezko uveritelny, ale to je tak to jediny, co mi na filmu trosicku vadi ( jo a taky cimbalovka jako podbarveni nekterych mist - ale to je hodne subjektivni zalezitost). Nema dejove hluche misto, kde by se divak nudil. Fakt je, ze tam neni tolik svandy, kdyz se pise komedie, ale takhle to je akorat. Idealni vesnicke prostredi pro film uz doobjevil onehda Triska a posledni dobou se tam film stale rad vraci (Muzi v riji, Bobule, Okresni prebor apod.) a prinasi to sve ovoce. Ani Signal neni vyjimkou. Vojta Dyk s prehledem roli dal (o Hadkovi nemluve). Dostal jsem presne to, co jsem chtel. ()

prochy95

Tento film by měl být komedie, ale během celého filmu jsem našel asi tak čtyři vtipné záběry. Ještě k tomu to nebyly tak vtipné záběry, že by jste se museli smát nahlas, ale jen vám ten vtip v hlavě dojde a to je vše. I kdybych to opominul, že je film zapsán jako komedie, tak mi děj přišel chvilkami nesrozumitelný a moc rychlý. Tím myslím, že se tam během jedné scény stalo něco, co by v jiném filmu přišlo až o tři scény později, aby byl divák zaveden do děje a souvislostí. Jediné pozitivum, které na tom vidím je výkon herců, kteří i tak nesrozumitelný film dokázali trochu pozvednout. ()

spookee

Nudný až otravný pokus o další, úspěšnější a modernější Bobule? Opět náhled do prostého (a snad i prostoduchého) vesnického života obyčejných, prostých (a snad i prostoduchých) lidí... Pokus Pražáčků odrbat prostý lid. Jedná osudová vesnická femme fatale a mnoho a mnoho dalších klišé. ()

p.i.t.b.u.l

Opět další český kousek. A začnu hned z ostra. Tento film se moc nepovedl. Při tom to mělo slibný námět, ale připadá mně, že čeští režiséři ho neumějí prodat. Nechápu to. Umíme natočit skvělé filmy a pak přijde film, který promarní svou šanci. Vojta Dyk dostal roli, která mu příliš nesedla. Oproti tomu Kryštof Hádek ve filmu bodoval. I když tu k hereckým výkonům neměli velký prostor. Co mně ale nejvíce vadilo a nudilo bylo přílišné natahování děje a jeho pomalost. Kladu si otázku, proč to nemohlo ubíhat tak svižně jako konec filmu? A proč sakra musí režie ukazovat detaily hmyzu, brouků a prázdného záchodu před novou scénou? To nejde udělat jinak? Film to jen zpomaluje a já se opravdu vyloženě u toho filmu nudil. Jo bylo tam pár vtipných scén, ale ty bych napočítal na prstech jedné ruky. Film se zkrátka nepovedl, tak jak měl. Hodnotím 30%. ()

srolyma

Dva bratranci, hodný romantik a podlý pragmatik, tráví léto tím, že objíždějí se starou dodávkou zapadlé vesnice a pod záminkou stavby vysílače pro mobilního operátora si berou od vesničanů lačných stavby jídlo a nocleh zdarma. Peníze ne. Ještě ne. Na to mají jakýsi morální kodex. Romantikovi je tohle počínání evidentně proti chuti a pragmatik se zase celou dobu tváří, že má evidentně na víc než dělat šaška za kus žvance, takže těžko říct, proč to dělají. Asi aby byla sranda. Až v jedné vesnici jim najednou začnou cpát společně s klobáskami a koláčky i peníze. Hodně peněz. Takže morálka stranou, sbalit prachy a tradá o dům dál. To se ale podvedeným vesničanům moc nelíbí a začíná drama. Tedy jako drama, protože nakonec se ze zlých stanou hodní a z hodných ještě hodnější a pohádky je konec. Jako komedie je to málo komediální, jako drama málo dramatické, navíc značně rozvláčné a zdlouhavé. Na druhou stranu dobře zahrané, takže ve výsledku průměr. ()