Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

tyrs26

Film ve mě probudil veliké očekávání, ale nakonec zklamal na plné čáře. Ačkoli je film český a pěkný, tak se nic neděje a není na filmu nic moc dobrého. ()

Digmen

Když u nás začne letní kino, vždycky je to pro mně možnost, jak si zopakovat filmy, které jsem už viděl a nebo mrknout na to, na co bych do kina asi normálně nešel. Kvůli tomu jsem si včera zašel na český film "SIGNÁL". Ani mé negativní předsudky vůči filmu mi v tom stejně nezabránily. Hlavními postavami snímku jsou Filip (V. Dyk) a Kája (K. Hádek), kteří přijíždějí do obce Zálesí, aby zde, vydávajíce se za inženýry, provedli měření a průzkum pozemků pro stavbu vysílače pro nejmenovaného mobilního operátora. Jakmile seznámí obyvatele obce se svým plánem, okamžitě začíná boj o jejich přízeň a také o vysoké nájemné, které budou pobírat od operátora. Oběma se samozřejmě jejich hra vymkne kontrole a začíná rej různorodých gagů, střídající vážné scény. Tolik k příběhu. Hlavní výtky spočívají hlavně v tom, že film samotný neví, jak se tvářit. Je to komedie, nebo vážněji pojatý film ? Těžko se v tom vyznat. Na nelogičnosti českých filmů už jsem si zvykl a tak tento neduh už snad ani nelze považovat za chybu. Další výtkou je kamera, která místy tak poletuje, že zavíráte oči, aby vám nebylo nevolno. Hudba je zvolena vhodně a pro mě to byla nejpřekvapivější věc celého filmu. Film budu hodnotit stejně, jako jeho žánrově podobný snímek Bobule - tedy průměr - protože na víc opravdu nemá. Pokud by to byla premiéra, rozhodně bych film doporučil jen fanouškům hlavních protagonistů či Karla Rodena, nyní v rámci letních kin jej označím za naprostou oddechovku, kde váš protějšek a vy budete nejspíš spokojeni. Hodonocení : 55% ()

Kozlowski8

Dva podvodníci versus důvěřiví vesničané... Od filmu jsem nic moc nečekal a taky jsem se nedočkal. Nebylo to tak pitomé, že bych ohodnotil 1* či dokonce odpadem, ale ty 2* jsou opravdu maximum. Možná za sympatickou roli starousedlíka - matematika v podání Jiřího Menzela a dobře ztvárněné role obou hlavních aktérů. ()

kaukola78

Pomalejší začátek,obstojný konec.Tak jde charakterizovat film který mě tak trošku prostředím připoměl Hrabalovi Slavnosti Sněženek.Příběh není tak špatný jak se zdá z obsahu vyčíst.Je to prostě ideální filmek pro podzimní odpoledne pro nenáročného diváka. ()

trigan

Sednul jsem, kouknul jsem, nepochopil jsem... Tak nějak mi ušlo, co vlastně toto dílo má být zač.Ke komedii to má daleko, k reklamě na seznam.cz taky, ty bývaly vtipnější. Roden odehrál svou klasiku, Menzlovi jsem nevěřil ani nos mezi očima a Hádek byl postavou úplně mimo realitu... Jediná uvěřitelná věc byl základ snímku, a to boj místních o to, kde bude stát vysílač. Kdyby to byla půlhodinová TV povídka, super. Takto to byly dvě hodiny utrpení. Začínám se přiklánět k tomu, že by EU mohla schválit, že film nesmí být delší než 90 minut včetně titulků. Mám obavu, že po schválení fondu na konematografii bude těchto uměleckých děl vykreslujících drama života přibývat. Protože ty miliony bude nutné utratit. ()

fafejt001

NO MOHLO TO BÝT LEPŠÍ ???? HNED SI TAKÉ ODPOVÍM . NEMOHLO . ALE NEURAZILO A OBČAS POBAVILO . MNĚ TO STAČILO . ALE NEMAJÍ HÁDEK , POLÍVKA , RODEN A MENZEL NA VÍC ???? HNED SI ODPOVÍM , MAJÍ !! KDO TO . ALE NAPÍŠE ??? JO , TO JIŽ NEVÍM . A VY ?? ()

MiniRecenze

Po prvních deseti minutách jsem byl z tohoto filmu nadšený a sliboval si docela slušnou komedii ,ale to je omyl,poněvadž se začnou snižovat hodnoty a zarazí se až na průměrnosti.O obsazení se nedá nic vytknout a snímku hodně pomáhá K.Roden.Nečekejte zázraky,ale nebudete ani zklamaní.Řekněme spíše komedie . ()

EddieIron

V českém filmu donekonečna omílané téma,kdy Pražáci vtipně převezou nablblé venkovany.Stejně tak tradiční je zaostalá vesnice,kde se kromě chlastání neděje nic.Slušnou podívanou z toho dělá hvězdná herecká účast,především pánové Roden a Lichý.To ale není žádné velké překvapení. ()

kokofek

Průměrná komedie,ale byla jsem zklamaná z Vojty Dyka a Kryštofa Hádka.Satirické výstupy s hlasivkami už herec použil v jedné pohádce coby princ zpěvák a u Hádka jsem měla pocit,že hraje v Bobulích.Líbil se mi Karel Roden. ()

gipper odpad!

Totální fiasko!!! Vojta je pro mě zklámáním čím dál víc. Jeho herecká kariéra se ubírá stejně špatným směrem jako Nightworci :oP Signál se snaží napodobit Bobule, to se mu ale ani zdaleka nedaří. Bobule na mě dýchnuly pohodovej podzim na Moravě...hnedka by se tam člověk vydal za Kryštofem :o) Tenhle film na mě dýchnul nevím co..možná trochu hrůzu z toho, že se něco takovýho vůbec natočilo.. Už nikdy víc! ()

PatrikP4

Kdyby tam byl někdo jinej místo Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek možná by se mi to líbilo více ale tyhle dva mě nedokážou nadchnout... ()

Viktor77

Původně jsem se šel dívat, kvůli hezkým záběrům, české krajiny a od filmu jsem vůbec nic nečekal, jak jsem si u českých filmů v poslední době zvykl. A pánové a dámy byl jsem mile překvapen, chybyčky tam jistě byly, ale s klidem dávám 4 hvězdy. Vůbec jsem se nenudil a ve srovnání s tím co v TV běží poslední dobou to bylo moc dobré. Jen tak dál. ()

JeffScylla

Výborný film. Vystihuje tu naší českou povahu docela dobře, což myslím i koresponduje s mnohým jeho hodnocením zde, jako odpad a podobně. :) Jasně není to tak "kvalitní snímek" jako Rambo a podobný sračky. A zaplat pánu bohu za to. Pokud má někdo v hlavě více než dvě mozkové buňky a nepotřebuje aby byl film jen komedie nebo jenom drama a každá postava jen kldná či záporná atd. ... pak vřele doporučuji. Závěr spíše komický a ze závěrečné písně taky nejsem odvařený, ale co už, proto jsem se na celý film nekoukal. ()

reccal

Stoprvý pokus o komedii, která už tu byla stokrát. Nový kabátek doby, v níž dva sexuchtiví soutěživí mladíci hledají místa bez signálu a velká sázka na oblíbené ksichtíky Dyk - Hádek. U mě toto bohužel nezafungovalo, takže dvě hvězdy plus třetí za zajímavou strategii vesničanů:) ()