Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

aames

Dva malí podvodníčci z velkoměsta přijedou na vesnici a ikdyž předtím jen troškařili, nabídne se jim z nenadání větší kšeft, který si pohraje s jejich morálkou. Jeden se zamiluje do místní mladé krasavice a ten druhý si začne s manželkou místního boháče, který rád střílí z brokovnice, nakonec následuje ponaučení, trest a happyending...Bobule se mi líbili...ale ne, počkat...spletla jsem si jméno...tentokrát se nový film s Hádkem jmenuje Signál. Aha. Kdyby byl snímek originální alespoň na poli režie, střihu, kamery...čehokoli, šla bych s hodnocením výš. Ale je to jen podle příruček nalajnovaná práce bez jediné invence. Jako by si někdo odskočil v létě od režírování dílu ulice na vysočinu a natočil podle stejných kritérií tohle. Některé záběry jsou vysloveně ně dlouhé a o ničem a o tom hovoří i pro tak prostý příběh skoro nesnesitelná dvouhodinová stopáž. Hádek je typický, Dyk tak nesnesitelný floutek, jak to dokáže jen on a Roden je prostě Roden. A Eva Josefíková prostě není Tereza Voříšková. Sorry. ()

Galeska

Už když jsem na film šla, víc jak 3 hvězdičky jsem od něj nečekala. Takže mé očekávání naprosto splnil. Já osobně jsem se usmívala od začátku do konce, ale rozhodně jsem se za břicho nepopadala. Klasika jak Bobule, akorát tady je trošku lepší herečka. Žádná důležitá frajerka (Voříšková), ale typická sympatická vesnická dcérečka (Josefíková). Navíc je tu vidět, jak je náš národ hloupý. Osobně věřím, že tohle by se ve skutečnosti klidně mohlo v ČR všechno odehrát. :-) ()

Evziiik

Hvězdné obsazení dělá divy, ale tento film bohužel nezachránilo. Úžasné herecké výkony by si zasloužily lepší příběh. Tvůrci si rozhodně měli předem rozmyslet, jestli bude výsledkem komedie nebo drama, kombinace mi bohužel moc nesedla, navíc, když je film prezentován čistě jako komedie a právě na tu jsem do kina šla. Jedná se ale spíše o film na příjemné nedělní odpoledne a odpočinek u kávy. Za dva dny si z něho moc pamatovat asi nebudete. Každopádně si na film každý musí udělat názor sám, protože i ve mně se mísí různé pocity, názory a dojmy. Proto určitě počkejte, až se bude film vysílat v TV, za nemalé peníze v kině moc nestojí. Tři hvězdičky nechávám za skvělé herecké výkony Vojty Dyka, Kryštofa Hádka a Karla Rodena. ()

SoTom

Zajímavá komedie, plná zajímavých herců a vtipných scén. Zahráno a natočeno je to hezky, možná trošku pokulhává scénař, ale mně se to prostě líbilo :-) Samozřejmě, není to bůhví co, a asi to není film, který bych chtěl vidět znovu, nicméně mě to pobavilo a rozhodně nelituji ani peněz, ani času stráveného v kině. 7/10 ()

Idzej

Od začátku jsem přemýšlela, co mi tvůrci filmu chtěli sdělit....snad to, že česká vesnice je plná jednoduchých lidí? Nevím, přišlo mi to stupidní. Scény, které se mi líbily, byly celkem čtyři. Ostatní buď nedomyšlené či nesmyslné.....dvě hvězdičky je myslím až dost... ()

Kapitan Hergot

Film plný klišé .. a vyzdvihující předsudky jako přednost.. Zcela nezábavná, ba přímo na smrt otravná, rádoby komedie bohapustě těžící z aktuální mega popularity Dyka.. Film se ani nepokouší tento fakt jakkoli maskovat a tenhle projev upřímnosti je tak jediným kladným bodem.. Film je čistou esencí zbytečnosti.. ()

Stransky

Zajímavější než celý slavný Signál je flame kritiků, který se nad tímhle filmem strhnul. Ono se ale není moc čemu divit - je to opravdu podivné dílko. Třeba do libereckého Cinestaru na něj dnes přišlo docela dost lidí a byl to takový ten typ obecenstva, co, řekl bych, chodívá na Vejdělkovy komedie, někteří možná i na Trošku. Asi, nalákáni reklamou, čekali komedii, což se tedy nedočkali. Jsou tam vtipné momenty, ale jako celek je to značně depresivní. A navíc jde o totál hybrid, kdy první půlka (která mě překvapivě hodně bavila) vypadá skoro jako sociální drama, ale druhá (která mě zcela vyprudila) je něco jako rádoby crazy komedie. Ale k věci: Signál je vpodstatě sračka. Ovšem sračka, kolem které vznikla pěkně vyhrocená nenávistná debata. A to nás baví, žejo. Začal to na aktualne.cz Kamil Fila, který v recenzi doporučil tvůrcům, aby si radši našli něco jiného: "Pakliže Signál tedy nemá být rozjuchaná letní komedie, měli bychom přijít na to, o co vlastně jde. Jádro leží jistě už ve scénáři Marka Epsteina, který je podobně nenaplněnou a předčasně vyhořelou scenáristickou hvězdou jako Řehořek „hvězdou režisérskou". V obou případech by se spíš než pilování talentu hodilo to raději rovnou úplně, nebo aspoň na nějakou dobu zabalit." Což zjevně vytočilo Jaroslava Sedláčka z kinoboxu.cz, který na Filu zareagoval takto: "Ano, chápu, někdy je potřeba volit ostřejší slova, aby vás bylo vůbec slyšet. Rozumím, že tvrdá negace je momentálně v Česku velmi čtená a populární, protože pro občany představuje aspoň nějaký ventil osobní nespokojenosti a frustrace, ale přece jen... říkat čtyřiadvacetiletému režisérovi resp. šestatřicetiletému scenáristovi, aby to zabalili? Úplně zabalili? Opravdu ani náznakem Kamila nepodezírám, že oba tvůrce nabádá k sebevraždě. Mohl by si ale uvědomit, na to je Kamil starý dost, že umělcova duše je často velmi rozháraná, nevyzpytatelná, křehká a zranitelná, a že podobně silný výrok by v kombinaci s nějakými osobními problémy mohl kritizovaného celkem snadno dovést k nějakému neuváženému kroku. Účelem kritika by - tedy snad! - nemělo být zničit a zadupat do země, ale "jenom" věcně argumentovat a pojmenovávat. I když ale vezmu druhý výklad onoho "zabalení", tedy rezignaci na svoji profesi, tak se musím ošívat neméně. Kde bere (kdokoliv!) právo na to někomu říkat, že je něčeho absolutně neschopen?! Notabene v disciplíně tak subjektivní, jakou je film a umění obecně?" . K oběma se nakonec v Lidových novinách vyjádřil můj oblíbenec Ondřej Štindl: "K meritu věci si troufnu podotknout jenom to, že mnozí z široce uznávaných velikánů světové filmové kritiky si, když přišlo na věc, taky nebrali servítky. Mým oblíbeným příkladem je skvělý britský spisovatel Graham Greene, který jednou filmovou recenzí přivedl časopis, kam před válkou přispíval, před soud a ke krachu. To je jistě meta, jíž zdejší pisatel může dosáhnout jen těžko. Na druhou stranu – slovní agrese či příkrost velikána z nikoho neudělají, ale to, tuším, všichni vědí. S poukazy na křehkou konstituci umělců bych to taky nepřeháněl – politici a fotbalisté v médiích dostávají o dost větší „sodu“ a taky to zvládají – jistě, někdy to jde dost ztuha. Je asi dobře, když kritická obec debatuje aspoň o něčem. Po většinu času totiž bývá uzavřená do svých malých generačních nebo jinak skupinově definovaných ghett, v nichž základním diskusním modem je vzájemné poklepávání si po rameni (mladí se v tom ohledu od starších nijak neliší). Možná by ale bylo ještě lepší, kdybychom si začali povídat o filmech.". Vzhledem k tomu, že jsem Signál (a bohužel i některé předchozí Řehořkovy filmy - Proměny a Czech made mana) viděl, mám pro Filu trošku pochopení. Sice to kapku vyhrotil, ale třeba tím toho spratka Řehořka, který asi technicky fakt točit umí, leč vznikají z toho protivné nudnosti, nakopne k vytvoření něčeho, co nebude tak duté. () (menej) (viac)

Radas.as

Jednoduše řečeno. Nedokázal jsem se rozhodnout, zda-li je film pojat jako komedie nebo jako drama. Řekl bych něco mezitím, ale rozhodné to není. Nicméně byly tam chvíle,kdy jsem se opravdu zasmál, ale zas tolik jich nebylo. Dyka jako herce moc nemusím, je to výborný a nadějný zpěvák,ale jako herec ne.Za to Kryštof Hádek je třída. Mladý herec,který si na nic nehraje a vždy si drží svou stálou podobu,kterou ovšem dokáže zahrát cokoliv přesvědčivě. ()

LEOM

faktem je, že chvílema člověk neví jestli sleduje komedii, nebo drama, nicméně faktem taky je že mě tahle schýza na tom filmu dost bavila, ani vlastně nevim proč, ale rozhodně jsem z kina odcházel nadmíru spokojenej... ()

skodnejtapir

Musím říct, že v průběhu filmu jsem si několikrát říkal, že na větší blbost jsem snad ještě nekoukal. Některé scény, chování postav a další drobnosti byly fakt úplně mimo. Ale po skončení filmu jsem měl z celku kupodivu dobrý dojem a nedokážu říct proč. Každopádně plusem byl výkon Karla Rodena, ten je v poslední době dobrý snad ve všem. ()

Pettte69

Do kina jsem šel s relativně velkým očekáváním, a to z důvodu velké reklamy, ať už v rádiu nebo na bilbordech. Bohužel film mě celkově zklamal a téměř ničím příjemně nepřekvapil. Vojta Dyk pronesl pár vtipných vět, taktéž Kryštof Hádek. Bohužel pro mě je na filmu až příliš mnoho hluchých míst, kdy divák sedí v kině a na plátně se vlastně nic zajímavého neděje. Hned při odcházení z kina mě napadla myšlenka, že z velmi dobrého nápadu se bohužel ne vždy povede udělat dobrý film. Signál nevyužil potenciálu, který měl. ()

ChIiBo

Anekdota bez vtipu a pointy rozmázlá do necelých dvou hodin. A tak jediné co si kromě neskutečné nudy budu pamatovat je Čekání na signál! ()

Thomrius

Poměrně zajímavá česká komedie o lidské vychytralosti, blbosti, naivitě a závisti. U českých filmů mám tu oblibu, že většina z nich umí diváka upoutat hned ze začátku a umí si je udržet, stejně tak to platí i Signálu. Pár vtipných scének a hlášek zde bylo, pointu to také mělo, takže určitě tento kousek uznávám jako povedený český kousek :-) 80% 4* ()

sinesis

Film se tváří jako nevinná komedie, avšak pozorný divák si ve snímku nalezne daleko hlubší pointu, než jen příběh dvou podvodníčků, kteří přijeli okrást důvěřivé vesničany. Na předpremiéře se i sám producent tomuto zařazení maličko divil, nicméně nic to nemění na tom, že snímek oplývá skutečně silnými momenty, při kterých se celé hlediště kina téměř válelo smíchy po sousedovi. Přiznám se, že jsem film viděla dvakrát ve velmi krátké době po sobě, neb jsem na předpremiéru dorazila pozdě a čtvrt filmu jsem propásla. Tím jsem však měla možnost zaměřit se na detaily a zjistit, že se ve snímku objevují tvůrčí nedostatky, což trošku degraduje celkový dojem a upozorňuje na to, že film byl pravděpodobně šitý rychlou jehličkou. Budu-li konkrétní, tak ku příkladu při rvačce přijde Filos o rukáv. Aby to bylo efektnější a všimlo si toho méně lidí, nechá to režisér dokonce podkreslit zvukem praskajících švů a následně v dalším záběru, hle, k údivu všech, je sako opět neporušené. Nechápu, jak si toho páni střihači nemohli nevšimnout. A sice, zpracování filmu bylo dobré, líbilo se mi, jen ze začátku mi trošku cloumala se žaludkem roztřesená kamera. K mé smůle to byl bohužel evidentně záměr režiséra navodit amatérskou atmosféru hodnu vesnického filmu. Oba dva hlavní hrdinové se skvěle doplňovali, čemuž pravděpodobně dopomohla i skutečnost, že jim byl scénář psán na míru a předem se vědělo, co se od herců očekává. Narážky na soukromý život Vojty Dyka byly totiž okaté a dle mého to byl dobře promyšlený kalkul Marka Epsteina. Některé hlášky byly naprosto famózní, naprosto grandiózně zahrané, Vojta Dyk bezkonkurenční s naprosto sugestivním projevem, Kryštof Hádek v kontrastu s provokativním Filosem jedním slovem úžasný. Podkreslení filmu upravenou hudbou skupiny Nightwork byl rovněž kalkul spojený s hlavním hrdinou, avšak opět bravurně zpracován. Přesto se nenechám svést subjektivitou a nebudu hodnotit kvůli obsazení. Mé hvězdičky se nebudou ztotožňovat s výkonem herců, neboť ten bych musela hodnotit plným počtem. Za film jako takový však dávám pouze tři. ()

mylhaus

Jak už řekl někdo předemnou - o čem že to vlastně bylo? Neúměrná stopáž, nuda. Jediná scéna, která mě pobavila byla skoro na konci ..... a za to čekání opravdu nestála. Škoda, obsazení jinak slušný. ()

Katsiki

Směsice tragedie a komedie, dlouhá stopáž na plochý scénář. Je z toho cítit nedostatek zkušeností s vyzněním některých scén, i filmu jako celku, aspoň dle mého názoru.Párkrát jsme se opravdu pobavili, o tom žádná, ale z tohoto slepence žánrů a tragikomických postav mi dobře nebylo. Dost mi taky vadila kamera, rychlé přeskakování v záběrech...Pár světlých chvil, dobré obsazení, jinak nic... ()

stevkoI

trosku mi to pripomenule Bobule. Tiez nejaky dvaja zlodejickovia (avsak tu skor z recesie ako z nutnosti). Co sa tyka obsadenia tak stavili na cesku klasiku, a nespravili zle, myslim ze celkom dobry film. ()