Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Podhorsky

Takovou cypovinu jsem už dlouho neviděl. Skvěle obsazeno, Roden, Josefíková, Lichý, atd., tím ale pozitiva končí. Pohádka o tom, jak dva usmrkanci bez práce ke koláčům přišli a jak to bylo dál. ()

Mil_haus

nebyl to tak špatný film. dramatická rovina filmu se mi líbila víc než komediální (která tam prakticky nebyla). Herecky to zvládl především Roden a Hádek (Menzela nepočítám, ten tam prostě čůrá). Znovu se na to nepodívám, ale jak říkám - tak špatné to nebylo ()

jjemi

Mohl to být velmi zábavný film, jen kdyby byl obsazený jinými herci. Jsou dobří, někteří výborní. Bohužel už předem vím k čemu povede jednání Káji - Kryštofa Hádka, Bolka Polívky, Rodena, ... Předdefinovanost postav daná zajetými rolemi herců připravila film o jakýkoli moment překvapení. Škoda. ()

Tylos odpad!

Signál: Provar - takhle bych zhodnotil film jako celek. Hádek s Dykem se sice snaží, ale nesnahu bych nevyčítal ani Rodenovi či Polívkovi. Kde chybí příběh pomůže buď kouzlo nechtěného nebo nic. Jako v tomto případě. Film by stačilo zapnout na posledních 20 minut a o nic bychom nepřišli. Tento film by bohatě pojala stopáž traileru. ()

Krastom odpad!

Tento film jsem dokoukal do konce, protože jinak bych nepovažoval za správné psát tento komentář. Teď mohu říct, že to byla ztráta času. Stačilo by tuto slátaninu pouze ohodnotit. Škoda slov pro tento odpad. ()

sun.eagle

Mišmaš všeho možného, od téměř thrilleru po téměř komedii po téměř telenovelu, výsledek nestojí téměř teda vlastně zcela určitě za ...nestojí za nic. ()

Lonelybiker

Radši jsem se ani nedíval, jaké hodnocení že má tento český skvělý kousek, abych si udělal vlastní názor od začátku do konce. Musím říct, že jsem spíš čekal nějakou komedii, když v tom hraje Dyk. To co jsem viděl ale nejde zařadit snad do žádného žánru. Děj je prázdný a hluchý a mám z toho pocit, že tým filmařů asi ani nevěděl, jak to celé propojit, aby z toho byl smysluplný a koukatelný film. Příšerná byla hlavně rozklepaná kamera a jestli to mělo být jako že in, tak se to nepovedlo. Těžko se mi hledá na těch dvou hodinách u televize nějaké pozitivum. ()

BH7

Určitě další z mých oblíbených českých komedií. Dvojice břídilů v hlavní roli má určitě grády, ještě když kontrastuje s bezchybným sedláckým vesnictvem. Určitě schvaluju originální příběh, který mě opravdu nenudil, ještě když byl prokládán vtipným slovním nebo situačním humorem. Jen škoda, že získal tak málo procent, ale to mě nijak neodradí od zpříjemnění nedělního večera tímto filmem. ()

Takaru

Chápu, že část diváků si při sledování tohoto filmu vzpomene na Bobule nebo Experty díky postavě, kterou zde vytvořil Kryštof Hádek. Otázka je, zda je to dílem scénáře postavy nebo způsobem Hádkova herectví. Jiní zas zvolí přirovnání k Mužům v říji, ostatně i to může být. Úplně ale nerozumím nízkému hodnocení filmu jako celku a jeho označením za komedii. Na tu je zde těch dramatických momentů, nutno přiznat že vydařených, zvláště ve druhé části filmu, mnoho. Zůstal bych u prostého označení "film", netřeba vše škatulkovat. A protože mi nevadí ani lehce roztřesená kamera, ani Vojta Dyk, chlapi proč Vám vadí? Všechny naše dcery nám stejně nestihne ošukat. Naopak si ho za pár let umím představit i ve zcela charakterní roli. Výběr herců je na jedničku, příběh neotřelý, jednoduše slušně zvládnutá záležitost, za kterou se nikdo ze zúčastněných nemusí stydět. Proti novějšímu a tolika diváky a kritiky "vychvalovanému" Rodinnému filmu" je pro mě Signál hotovým dotaženým filmem se smysluplným obsahem srozumitelně naservírovaným divákovi. Sečteno a podtrženo: 70% a jen tak dál. ()

honza.kuzel

Poměrně naivní komedie, která ani není moc vtipná, s hvězdným obsazením, které ani není moc využito. Mohlo to ale skončit větším průserem. ()

somacit

Obsazení hlavních rolí Dykem a Hádkem muselo samo o sobě dostat do kin všechny české nezadané slečny. Je postavený na tradici postav malých českých podvodníčků a touze českého člověka snadno vydělat, ale je vtipný a snad ani nikoho neuráží. Není to veledílo, ale je to mladý film mladého režiséra, který potěší. A jsou v něm dobře zachycené i spodní temné proudy, které v sobě lidská podstata nese. ()

Jirkacek

Český film Signál z roku 2012 jsem si rok po jeho premiéře koupil na Blu-Ray disku za relativně výhodnou cenu, ale jak se později ukázalo, až tak dobrý obchod jsem neudělal. Pět let trvalo, než jsme se na něj doma podívali a se závěrečnými titulky jsem této koupě litoval, nicméně disk zůstane v mé sbírce i přes toto zklamání. Vzhledem k jeho stopáži 113 minut jsme se docela nudili, měl jsem pocit, že se celý děj táhl jako smrad na pánském veřejném záchodě po tvarůžkovém festivalu. Jeho délku bych viděl optimálně tak na 82 minut, ale co už stalo. Dalším negativem byl velmi ale velmi jednoduchý scénář, který by zvládl napsat i žák na základní škole, tedy pokud by už věděl, co spolu dělají muž a žena, když...No prostě česká klasika, i v signálu došlo na sex jako takový. Naštěstí jsme se doma nemuseli dívat na holé zadky českých herců a hereček. Mimochodem obsazení filmu bylo vynikající - hlavní role dvou podvodníčků obsadili sympatičtí mladíci Kája alias Kryštof Hádek a Filos, které si dal zpěvák Vojta Dyk. Ti přijeli do zapadlé vesničky v Čechách, což chápu, protože na Moravě by se něco takového nemohlo stát, aby jakože vyhledali nejlepší místo pro nový vykrývací vysílač pro mobilního operátora, za což majiteli pozemku náležela vysoká měsíční renta. Vše byl samozřejmě podvod, ale celá vesnice na něj skočila a jednotlivé rodiny a postavičky mezi sebou soutěžili o to, aby stožár stál právě u nich. Obyvatele vsi si zahrálo hned několik vynikajících osobností českého filmu - hostinského ztvárnil Bolek Polívka, starostu Norbert Lichý, cholerického statkáře Karel Roden, policistu Hynek Čermák a výraznou roli bývalého vysokoškolského profesora Prokeše si střihl Jiří Menzel. Zdatně jim sekundovali i další postavičky ve vsi a jejich snahu o vítězství v absurdní soutěži oba podvodníčci šikovně využívali, i když Kájovi se to přestalo líbit v okamžiku, kdy přijali první úplatek. O té chvíle se přešlapování na místě a chození okolo horké kaše změnilo na jízdu do vesnického pekla. A o tom byl vlastně celý zbytek filmu, který nijak nevybočil z šedivého průměru. A tak s politováním musím přiznat, že nejvíce mi z celého děje utkvěla v paměti ústřední píseň filmu od skupiny Nightwork a zpěváka Vojty Dyka - Čekám na signál, ten z nebe nepřichází a tak čekám dál. Hledím ke hvězdám, ve dne je nevidím a v noci nevnímám. Tisíce družic, vysílačů, vedení a přijímačů jak pilné včelky rozsévají si dál z květu na květ. V zemi české čtrnáct miliónů funkčních simkaret, krom naší vsi je všude moderní svět. Přestaňme pěstovat už obilí......No nic stačí, jdeme na hodnocení - Signál si u mne vysloužil tři signální hvězdy ***. ()

Majo.evans

Dobrá priemerná česká komédia.Len to tým dedičanom netrklo si tých dvoch trocha overiť(internet) predtým ako boli z nich posratí???To tam bolo také ťažko uveriteľné... ()