Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

BeranSon

Povrchní, bezvýznamná trapošina, která je neskutečně špatně vyladěná. Co mi napověděl song signál od Nightwork, tak jsem si myslel že půjde (aspoň podle té písně) o velmi veselou trošku zahořklou komedii. No dostal jsem pěkně překombinovanou směsici rádoby všehochuti. Otřesná hrůza, herci by se měli stydět že na něco tak prachového kývli. -2/10- ()

Wallis3 odpad!

Tak já vám nevím. S komedií vůbec nic společnýho, humoru, co by se ani za ohlodaný nehet vešlo, jako drama to nemělo žádnej cit. Jestli to mělo mít nějakou hloubku, tak nemělo. Charakter postav: jeden ňouma a druhý obšourník - ohranost. Prostě se to táhne ve stejně nudným stylu od začátku do konce. A ta stopáž je ještě horší. Čekat na něco, vlastně ani nevíte na co 100 minut. Za mě jasný velký kulový NIC ()

Rooz

Nevím proč, ale vždycky jsem si myslel, že to bude břitká česká komedie (asi proto sem to tak dlouho odkládal) neaspirující na nic víc a ono je to přitom výborné drama s komedií spojované bůh ví proč. A navíc s nejkrásnější českou herečkou ever (Eva Josefíková). Velké a příjemné překvapení! ()

radaza

Klasické hodnocení- pro intelektuály a snoby málo nesrozumitelné, pro hollywoodfily moc sarkastické..... Mě se film líbil. Jedině snad zbytečné bylo nabité obsazení, kde někteří špičkoví herci neměli co hrát. Jinak hercům chvála- Polívka v nepolívkovské roli, výborný Roden, hajzlíkovský Dyk...jen Hádek obsazený příliš do typu.... Zápletka je pro mě důvěryhodná, tohle by Češi udělali. A kdo si myslí, že ne...ten by nesl největší úplatek. ()

Kate9

Tohle nemá s komedií společného zhola nic, snad jen plakát filmu napovídá cosi o velké legraci. První polovina filmu mě těžce nebavila, skoro jsem měla chuť to vypnout. Ale ta druhá to zachránila, v závěru se zrodila docela slušná zápletka a drámo. Ale teda myslím, že takový film nemá zapotřebí dělat reklamu na Seznam...za tuhle novodobou propagandu bych tvůrcům zpřerážela ruce a nohy. Ale to už je dneska taková móda v českém filmovém prostředí. Móda, která ruší a ničí. ()

Mandalorian

"Tak. Teď potřebujeme ještě kuchaře, věštce a debila..." Film nám bude vyprávět o tom, jak s náma můžou ukázkově vyj..bat dva zmetci. Je to dost ze života. Bolek Polívka byl v roli neurotickýho zm..da úplně na h..vno. Nemůže za to on ale ta role. Ale na Menzela nemá.. ano.. pořád kopejte do komunistů, č..ráci. Věřím, že někomu jako je Menzel se s těma prachama, co má žije dobře. Normální člověk by se už ale do komančů nenavezl. Je to shit... prostě sr..čka. SPOILER: Roden je měl na konci odprásknout i se svojí starou. Ta jedna hvězda je za něj. Kdyby tam nebyl, tak to nedokoukám. ()

Jeand´Boa

Opravdu je to při současné české tvorbě tak špatný film?...Nemyslím si...Samozřejmě, že když už satiru, pak ji uchopit co nejlépe, ale je tu v dnešní době něco lepšího? Já osobně jsem rád, že byl natočen snímek, který obsahuje nehulvátskou, nehloupou a nevtíravou satiru...mohlo to být lepší, ale naštěstí to nebylo hrozné... ()

cerbygerby

Tenhle film jsem si chtěl pustit jen kvůli tomu hitu "čekám na signál" protože se mi fakt líbí.) Na to že to je českej film a má hodnocení pod 50% tak já musím říct že mě to bavilo.. dobří herci na které se srandovně koukalo, nápad to taky mělo, kdy dva týpci přijedou do vesnice a nabízejí signál..samozřejmě jak jinak úplatkům v jaké koliv podobě se meze nekladou :)) až do konce to dokázalo udržet napětí, jak to vše dopadne.. takže za mě solidní 4* a 75% ()

GlamourCat

Já trávím v Zálesí náhodou každé pondělí a je to tam docela v pohodě! Film měl, myslím, celkem potenciál být alespoň o polovinu lepší než byl. Jenže se vymknul z rukou, co se týká scénáře. Někdo se snažil být strašně jako Kusturica a dát si do toho nějaké prvky naší vlastní historie a kultury (něco ze starých Formanových filmů, něco ze Slámových) a vznikla nelogická slátanina, plná "jen tak" věcí. A takovou vesnici bych jim uznala tak do roku ´72, dál už ne. Nic nebylo dotažené, naši hoši měli spoustu možností jak zmizet, milostná část příběhu byla absolutně divná (Skromná kráska z hospody se s Hádkem znala dva dny!) a na konci se snažili tvůrci snad moralizovat nebo kritizovat, což by MOHLO být fajn, kdyby to bylo alespoň trochu výstižné!! A filmové rozhovory kluk/holka mi svou pomalostí, unylostí a absolutní absencí energie taky leze na nervy! Všimla jsem si, že tu je to dost proti Dykovi. Takže budu za tu blbou a klidně za něj dám hvězdu , protože hrál normálně, bylo mu rozumět a dobře vypadá. On jediný to relativně zachraňoval, ten průšvih byl jinde, než v tom, že tam hráli Nightwork. ()

Cheeker

Nezáživná a ani vtipná "komedie" podobná Bobulím. Čekal jsem od tohoto filmu daleko víc. Navíc po Signálu se mi zhnusil i Dyk, který mi do té doby tolik nevadil. Tohle byl krok vedle, Prostě Bobule byly lepší. A s klidným svědomím můžu říct, že byly lepší i 2Bobule. ()

Deb

Nic moc film, o to více to ještě zkazila kamera. Nedalo se na to fakt moc koukat. Škoda, čekala jsem od toho více. ()

UniqueNett

Dyk a Hádek.. no. Sympatičtí mladíci, avšak pro mě nezajímaví. Děj v podstatě celkem o ničem. Hudba jakž takž průměrná. Nevím čím to je, ale mám pocit, že česká filmografie stojí posledních pár let za velký ho... kulový. Jsem zklamaná M. Epsteinem, jehož Václav mě dokázal dostat do kolen. Bohužel se obávám, že to byl (zatím) jeho jediný dobrý scénář. ()

FeriusParfax

Film jsem viděla před 10 lety s tátou. Hádka jako herce mám fakt ráda. Dyk ale vůbec nezůstával pozadu a předváděl slušný herecký výkon. Do teď ve mně zůstává soutěž ve strouhání křenu. Hrozně jsme se u ní nasmáli a hláška: "řekni jasný NE" u nás zdomácněla. Co se ale týče děje a ostatních hereckých výkonů, tak to stálo fakt za pendrek. Navíc jsem vůbec nepochopila Menzelovu postavu. Námět byl opravdu ultra stupidní. ()

stratocasta

"Co si ten zasr*ný Řehořek myslí, že dělá? V Czech Made Manovi si zkusil nějaké inovátorské postupy? Tak to ne! Hoďte mu tam Dicka a Vojtíška, zavolejte Bařinovi, ať mu vysvětlí co a jak a ukažte mu jak se dělá prává česká moderní kinematografie. Žádná dialektika, žádné vizuálno, ale pěkně za prachy a do VIP zpráv." Sledovat dva naprosté protipóly - producent X režisér, jak si propagují film... K nezaplacení. ()

PedroPo

Šel jsem do kina již trochu připravený recenzemi o tom, jak je celý Signál zmatený a neumí si vybrat žánr. Ale ono se to nepotvrdilo - ano, příběh má občasné výkyvy a konec by se asi nedal přiřadit k žádnému "žánru", ale mám si kvůli tomu zkazit zážitek z toho, co jsem viděl? Herci - dobří (a to včetně Hádka, na kterého mám od Bobulí menší averzi), příběh - ne příliš originální nápad (podvodníčci, omylem zapnutý veřejný rozhlas apod), ale baví a mně osobně nenudil ani chvíli. Celkový dojem - víc než dobrý. A pokud má někdo problém s tím, že propagace neodpovídá výslednému produktu, tak ať se podívá na to, co se teď děje v obchodech třeba s tzv. českou kvalitou (psáno 23. 2. 2012). Takže Signál z tohoto ještě vychází dobře. ()

Ryšty

Na české poměry rozhodně nadprůměrná komedie. Dvojice Dyk Hádek byli super a i vedlejší postavy dobrý. V kině sem se bavil tak proč nedát 4. ()

milaneg

Přestože to není žádné sofistikované filosofické zamyšlení nad hloupostí a naivitou české vesnice, na nic takového jsem ani do kina nemířil, tudíž se nebojím dát 4* (nebo 3 a tři čtvrtě). Je to oddychovka a podle spektra hodnocení (od odpadu po 5*) záleží spíš na divákovi a jeho očekávání než na výkonech střihače, kameramana a samozřejmě herců...! ()