Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

fisus

Sice jsem čekal něco trochu jiného,ale to neznamená,že jsem se nepobavil.Zvedlo mi to náladu,zasmál jsem se , odreagoval jsem se a o to mi šlo.Na celkové hodnocení neberu ohled,soudím podle sebe.80% ()

Meteorista

Tento film se snaží být na jednu stranu seriózní a nastolovat vážná témata, která sužují dnešní společnost (chudoba vesnic, blbost lidí, hon po penězích/podplácení, drzost dnešní mládeže, nadhodnocenost vysokoškolských titulů ad.). Na tu druhou se snaží vyjít s parodováním lidské povahy a sem tam se pokouší o vtipné scénky. Každopádně ani jedno nijak neřeší a ani jedno se mu nedaří. Z filmu se tak stává další plytká šaškárna, která sice dává prostor duu Dyk-Hádek, ale ti už nic nezachrání. Navíc tady je spousta hereckých pardálů jen tak do počtu, protože film nedokáže uceleně vykreslovat typy postav a nedává tak hercům vůbec prostor. A už mě vyloženě sere, jak dnešní český filmy vyobrazujou obce a vesnice (a taky jak do každýho druhýho natočenýho filmu musej srát narážky na socialismus u nás). Rozdílem snad je jen milý a jemný studentský (!) film Vesnice roku... ()

Darth Vader

Nevím proč češký film musí poukazovat na samotnou českou mentalitu. Vždy se z příjemné komedie stane sarkastická ironie na to jakej jsme národ naivních oslů. Můžeme si za to sami. Filmaři se snaží o duchaplné a depresivní filmy, které mají oslovit "úžasné" české kritiky a nikoli díváka. Ano Kolija byl kárán za svou kýčovitost, ale dle mého názoru proto se na film dívám. Abych viděl svět růžovýma brýlema a zbavil se pocitu, že všechno je černé až šedé! Opět se ze Signálu stává film se sklonem kritizovat českou blbost! ()

Fifer

Jak napsalo už milión lidí přede mnou. Existují určité typy filmů, kdy nevadí, když je hlavní hrdina parchant. Tady se nám tvůrci snaží namluvit, že hlavní hrdinové jsou vlastně v jádru dobří kluci, ale člověk opravdu nemá důvod soucítit se zloději. Když už, tak měli být prostě záporní a ne takhle trapně rádoby kladní. Epstein dokáže napsat dobrý scénář, ale má na svém kontě i řadu průměrných a podprůměrných zářezů. Zbytečný film. ()

Erinien

Film, který mi dost připomínal Bobule, ale bobule byly aspoň vtipné. Nijak mě to neuchvátilo, víckrát to vidět nemusím ale není to zase tak špatné. I když to neustálé žehráni na doby komunismu mě v těch našich filmech nebaví. ()

Saur.us

Co to vlastně Řehořek natočil? Žánrové cvičení? Signál je totiž o dvou podvodníčkách, kteří se zaseknou na malé vesnici (komedie), kde jeden z nich potkává svou pravou lásku (romantický, erotický) a druhý neopečovávanou a trpící manželku (rodinné/sociální drama). Navíc potkávají zahořklého jaderného fyzika, který ví trochu víc (mysteriózní, scifi) a výsledkem všeho je noc ve sklepě hospody (thriller), kde zazní i výstřely (krimi). Co si o tom na závěr myslet. Signál obsahuje všechno ale v minimálním rozsahu a tudíž ani jeden z výše jmenovaných žánrů nemá navrch. Kamera pana Sysla, od začátku "moderně" rozklepaná (prosím ne!) semtam uhne na nějaký poetický detail, takže to nakonec vyznívá jako kdovíjaká artovka. No zdejší hodnocení se mi ale přes to všechno zdá poněkud přehnané. Dodatek: Smažte zařazení komedie, ač se snažili, nebylo se čemu smát. ()

Ukubumbahoo

Poměr vtipných scén ku délce filmu mi moc neseděl a místy mi přišlo, že děj zbytečně roztahují ačkoliv už nemají kam. Z hereckých výkonů mě potěšila trojice Hádek, Menzel, Roden. Další plus vidím v písni Signál díky které jsem se k filmu dostal. = slabší 3. ()

char_t

Na Oskara to není, ale já se dobře bavil. Pěkná ukázka, čeho jsme v Čechách pro pár kaček schopni. Potěší sličná slečna Josefíková. ()

Rokle

Možná proto, že jsem věděl od místních uživatelů a z jiných zdrojů, že nepůjde jen o komedii, jak bylo z trailerů a presskitů předhazované, jsem si tuhle dvojku užil. Jeden fešák a frajer, druhý trošku ušláplejší budoucí fyzik se dostanou na malou vesnici, kde by si za trochu fantazie a okecání o výstavbě vysílače mohli vydělat slušný prachy. Vesničani jsou ukázáni jako banda idiotů, parchantů, ale taky některých osobitých charakterů (kde jeden z nich pravidelně močí cestou z hospody na památník). Je nadmíru jasné, že každému tohle nesedne, mnoho věcí bylo použito jinde a lépe. Necítil jsem se však podveden, i ten "zvrat", který z komedie udělá vážnější rovinu, jsem bral jako přirozený vývoj situace. Jenom nerozumím tomu, proč kamera byla při vzdálenějších pohledech roztřesená? Předem dík za případné vysvětlení. ()

Fawkes

Po přečtení několika zdejších komentářů jsem zjistil, že mám podobné názory s ostatními. Souhlasím s myšlenkou, že má film celkem hloupý námět, a že chvílemi vlastně divák neví, jestli se kouká na komedii nebo drama. Na mě to bohužel takto dohromady nezapůsobilo. Sice se mi celkem líbily výkony hlavních herců, ale všechno ostatní je nanic. Souhlasím taky s duem Bobule&Revizor. Pro mé odhodlání taktéž byla jedním z hlavních důvodů písnička od Nightwork, která ale bohužel nic nezachránila. (45%) ()

Olík

Vesnické poudačce údajné nové krve české režie se v kuloárech potají přezdívá Bobule 3. To mi teda někdo vysvětlete proč??? Že tam hraje Hádek??? Že hlavní hrdinové jsou dva mladí kluci??? Leda h…o!!! Když už nic jiného, tak Bobule dokázali alespoň v určitých pasážích vyvolat úsměv…..ale Signál?!?! Suchosuché nic, které navíc přesně neví, jestli se má tvářit jako mainstreamová řachanda nebo posláním disponující výpověď. Ještě jsem neměl tu čest s Pikem, ale zatím mi mistr Řehořek nedal sebemenší důvod myslet si o něm, že spasí nebo alespoň pozvedne tuzemskou kinematografii. ()

rekkky

Čekal jsem na signál závěrečných titulků. Shlédnuto na třikrát s pocitem beznaděje. Šlápnuto úplně vedle v mnoha ohledech (kamera, vizuální podoba, hudba, herecké výkony). Slabá dějová linie s minimálním prostorem pro komedii a o dramatické lince ani nemluvím. ()

danek22

Mě se baví na Řehořkovi filmy dívat, ale bohužel vždy tak půl hodiny, pak mě to omrzí, stalo se to i u Signálu. Vizuální stránka vážně promakaná, ale scénář je břečka a vesnice plná známých herců nepůsobí autenticky. A film prostě nemá konec a bez konce není film. ()

panjan

Nemastné, neslané, nevtipné, divné a hlavně strašně dlouhé. Kamera, kterou známe z ostatních českých pseudofilmů opět nezklamala, herci nic moc, pointa filmu rovna nule. ()

Rockerman

Další český film, který nevyužil šanci, stát se dobrým filmem. Téma dobré, scénář a zpracování chabé. Tolik výborných herců pohromadě a nic z toho. Jen občas střípek se zableskne v mdlém příběhu dvou mladých podvodníků. Takže je to spíš na dvě hvězdy, ale třetí přidávám za pěknou dceru hostinského Bolka Polívky, jinak už není za co. ()

hororwatch

Nemůžu si pomoct. Konečně mě začínají české filmy opět bavit. Obzvláště je zárukou kvality přítomnost Bolka Polívky, ale ikdyž konkrétně v tomto případě nefiguruje jako jedna z hl. postav, film si jde svou cestou nenáročné zábavy stejně dobře. Zápletka je krapet přitaženější za vlasy, ale na druhou stranu pravdou je, že většina českého národu je v odborných směrech negramotná, takže dívat se na to bez zavřených očí a zakrytých uší v pohodě dá. Zkrátka dobrá zábava. Ve směs je to fakt,že jsme národ z části negramotných hlupáčků nebo přechytřelých nadutých pseudointelektuálů s chováním maloměšťáka v kultivovanějším podání. ()

sgt.paper

SIGNÁL-Tak tohle je největší zklamání českého filmu. Úžasný herecký obsazení vedený Polívkou, Menzelem a Rodenem. Film naprosto nerozhodnutej mezi komedií a dramatem. Prostě klasická česká hovadina, kterejch je teď víc než dost. ()

Toka

Film tak trochu o ničem. Naprosto mi unikl konec, respektive tvůrcům unikl. A dramatická linka? Pánové, já vám to nezbaštil... ()