Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

peetriss

Tápající mix dramatu o milostném trojúhelníku Dyk - Winterová - Roden, romance mezi Hádkem a Josefíkovou, nevtipné komedie o dvojici podvodníčků Hádek - Dyk a vesnického podobenství plné komických figurek prostřednictvím všech ostatních postav. Tento mix je velice nekonzistentní, ve všech zmíněných liniích nedotažený, hloupý a ztrácí se v něm i obstojný výkon Karla Rodena. Potěšil kukuč Evy Josefíkové, která je spolu s Kateřinou Winterovou příjemným ozvláštněním jinak velice mdlého snímku. ()

Piškotka

Hodně statické a bez nápaditosti. Dyk s Hádkem dobře volená dvojice, avšak Hádek zapadá pořád do stejné škatulky něžných zmatkářů s nadprůměrnou inteligencí. Děj nesmyslný a průhledný, ale s dobrým vykreslením naší české povahy. Skvělý Norbert Lichý. ()

colapso odpad!

A je to tu,další Česká filmová pí..vina s přiblblým Vojtou Chujem,každopádně jakožto hlavní partner má Nova aspoň co hustit do svých věrných v podvečer od soustruhu se vracejících diváků. ()

bloodcountes

Slyšela jsem, že je to odpad, četla jsem, že je to odpad, s filmem jsem čekala až doteď a je to dobře, protože mezitím už jsem stihla vidět Ztraceni v Mnichově a tak vím, že odpad (dokoce někdo píše i "morální hnus") je něco trochu jiného. Tento film je prostě taková hříčka s určitým nápadem, není to ani genální, ale ani kdovíjak hrozný. Že ukazuje českou debilitu? Ukažte mi jedinou vesnici jinde ve světě, kde by se někdo nesnažil zajistit si bezpracný příjem, když je příležitost. Je to normální, je to obecně liské a dokonce je to i v intencích pravicového podnikatelského smýšlení. Každý platí tím, co má a to je taky obecné a normální. Čili nevidím to jako kritiku české debility nebo chtivosti, ale jako reflexi zcela základního a přirozeného fenoménu například někde na české vsi. Podobný příběh se může udát kdekoli na světě, takže dnes tak moderní sebemrskačství není na místě. Film je to skvěle obsazený, ačkoli někteří protagonisté se mi díky svým nechutným veřejným politickým vystoupením dokonale zhnusili a je to něco, co opravdu musím překousávat. Dyk. Měla jsem ho ráda hlavně kvůli dabingu Sherlocka, taky se mi líbí na pohled, ale projevil se jako totální dement a teď se na něj mám dívat ve filmu... to je fakt těžký. Menzel taky. Ostatní skvělý, Roden boží, Polívka hodně příjemnej, dokonce nezarostlej jako vágus, Hádek, Čermák, Lichý, Josefíková velmi fajn. Někdo zmiňuje zběsilý střih - tak to není můj problém, ani jednou mě nic nerušilo a ani teď si zpětně nic hroznýho nevybavuju. Hudba- moc neřeším, mohla bejt i lepší, ale nijak mě neštvala, takže v normě. Fyzik ochcávající pomník, pigment řídící autobus, fanda, co čeká, až jeho motorky zestárnou, soutěž ve strouhání křenu, vyměňovací transparent v hospodě, docela barvitá společnost, se kterou jsem se nenudila, takže za mě spokojenost. ()

mira007

Nějak jsem ten film nepochopil, komedie to možná byla, ale nějak zapoměli tam dát něco vtipného, celým filmem se jenom line myšlenka jakéhosi oblbnutí lidí, ale všechno je moc předvídatelné. Dal bych odpad, ale dávám jednu hvězdu za herecký výkon Karla Rodena ( obzvlášť, když chlapi v zabavených věcech po Dykovi vytáhnou podprsenku jeho manželky ) a taky trochu za Evu. ()

Vitaminy

Čekal jsem stupidní českou komedii, ale ten film komedie není ani náhodou. Má v sobě má něco hlubšího o nás všech za co musím dát čtyři hvězdy. ()

Strike

Musím se přidat k těm názorů, že největšíí chybou filmu je to, že tvůrci nevědí co chtěli točit, jestli komedii nebo drama. Zhruba první polovinu vše běží poměrně dobře, scénář docela ještě funguje a herci hrají dobře. V druhé části se ale vše začne rozpadat, natahovat a moc se neví co s tím. Vina je tak napůl na režisérovi, který opět nepřesvědčil, a na scénáristovi - oba si s příběhem nevědí rady a film začíná dost nudit. Umím si námět představit jako komedii, stejně tak jako klasiký podvodnický film a podstatě i jako charakterové drama - tohle je bohužel taková nesourodá směska všeho. Dost mi vadilo také mnoho,,etno" záběrů (povětšinou detaily srkz sklo, pohledy proti slunci atd.), které uvozovaly další scény. Stejně tak mě dost otravovala špatná muzika, která jako by měla opravdu hodně umocňovat scény, v tomto filmu ale byla opravdu nahlas a iritující. Celkově mě to dost mrzí, protože herci, ač většinou představují dost nesympatické charaktery, jsou velmi dobří. To je jeden, vlastně asi jediný, z kladů filmu.4/10 ()

JK-Stinger

Trochu slabší český počin od kterého jsem čekal mnohem, mnohem víc. Roden si zase může zaškrtnout jednu ze svých hnusáckých rolí, ale to bude pomalu všechno, co si z toho budu pamatovat. Jednou fakt stačilo. ()

xxxvodnikxxx

Na tento film, by se dala použít slova "Peníze jenom na prvním místě". Nechápu, že CZ-SK filmy musejí mít neustále alá undergroundové hodnocení, i když mají svojí váhu, někdy jen záleží na ůhlu pohledu... Uváděný žánr komedie / drama to naprosto vystihuje,chvílemi možná až absurdita, nijak extra mě film nenadchl, ale ani neurazil. ()

Pawlisman

Osobně jsem spokojen. Oddychovka, která stroze, ale jednoduše a jasně vykresluje postavy. Za tím vším laciným a jednoduchým jě něco více. Dva čeští lumpové a podvodníčci, inspirace z amerických filmů s podobnou tématikou. Myslím, že se na to koukalo dobře. Jen to rozhodně mohlo mít o 15-20 méně. Takto dlouhá stopáž se k těmto filmům nehodí. 7,5/10 ()

arcticsky

Dvě třetiny filmu jsem si myslel, že se jedná o klasickou českou vesnickou, sotva průměrnou "bobuloidní" taškařici ale nakonec po srovnání výsledek docela ušel.... ()

Hepy13

Jako film to neni špatnej, ale chvílema mi přišlo že je na něm vidět velkej amaterismus. Ono se ani není čemu divit když se mrkneme na režiséra. Podle mě si tvůrci měli vybrat jestli to natočí pouze jako drama, nebo jen jako komedii. Zrovna kombinace těchto dvou žánrů tady vůbec nefunguje a vzájemně se hrozně tluče. Abych jen nekritizoval, tak se mi líbila hudba, dvojka Hádek-Roden, a docela i děj. Jo a pochybuji že tady v česku takováto vesnice (s tak vymašťěnými obyvateli, kde by podle mě starosta o tom že se zde má měřit nějaký signál měl určitě něco vědět) opravdu existuje. A jestli že ano, tak řekněte kde, a já už tam jedu jako podomní prodejce s nádobím. ()

Dejvi21

Páni, ten film tu má skoro rok 64% a stačí jediné odvysílání na Nově, aby spadl na 48% ještě než skončí, to jsou teda divy. Za mě slušné 3*, filmový průměr, český slabší nadprůměr. ()

nonick1 odpad!

Natočit za vydatné pomoci peněz daňových poplatníků takovouhle kravinu, žánrově rozkročenou od "Kameňáku" po "Je třeba zabít Sekala" by snad mělo být trestné... ()

Snake.Charmer

Technicky zvládnuté dobře, na PP už ani nemá smysl v dnešní době nadávat. Dykova postava je slušně řečeno na pěst, ale to bylo zřejmě záměrem... Byla by to docela pohodová podívaná, nebýt značně přepísklé stopáže. Kdyby byl Signál o půl hodiny kratší, jenom by to prospělo, a nebyl by tak "rozplizlý". Na konci se však docela slušně přehoupne z komediální roviny do dramatické a kupodivu to filmu jako celku pomáhá. Úplný závěr (památník) je pak trochu z kategorie WTF?. ()