Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Benedygtus

Jediny duvod, proc jsem se nenudil bylo obsazeni, ktere semnou bylo v kine. Bylo to dosti trapne, zvlaste konec, za ktery by si to zaslouzilo skoro odpad. Nezajimave + film neprisel s nicim, ale absolutne nicim novym, ciste vsazi na to, ze na to lidi pujdou kvuli dvoum hlavnim postavam (Dyk, Hadek), alespon takovy z toho mam dojem. Vazne zklamani. ()

bari68

Ako hlavný argument veľkej slabiny onoho filmu je samotný humor. Tohto je tu po pravde povedané ako šafránu. Dej občas drhne, má občasné čierne diery v logike a filozofii postáv, avšak nepozerá sa to zle a nijako zásadne to neirituje. S Božou pomocou sa film topí v ľahkom priemere. ()

odie

Mám ráda filmy, které nejsou prvoplánově tématicky hluboké, ale i přesto divákovi dokáží přinést nějaké prozření. Postavy nejsou prvoplánové, ta od začátku nejvíc nesnesitelná osobnost Vám v sobě najednou a úplně nečekaně odhalí lásku, která je nadevše. Zároveň věta: "Tak řekni jasný ne!" - je prostě duch dnešní doby, hodně lidí neumí říkat jasně ne a pak se diví důsledkům. Je to překvapivě aktuální, i to co se týká toho, jakým způsobem se dnes u lidí budí důvěra - chabá šou a hned se hrnou úplatky. Obsahově chytrý a aktuální ač se to na první pohled nezdá. ()

RockChick

Snahu Řehořkovi - podle údajů prej mýmu skoro spolurodákovi - rozhodně odepřít nemůžu. Řemeslně se jedná o vydařené filmové dílo, a ono asi v tom Zlíně fakt dobře produkují začínající filmaře. Bála jsem se taky, že se dočkám dalšího schématického zpodobnění české vesnice, takové té šedé, hnusné, ve které se nás tvůrci snad i snaží přesvědčit, že JZD is still not dead, ale nakonec ani to nebylo zase tak špatné. Celé to opět kulhá na samotném příběhu. I tady se setkáme s typickým prohřeškem většiny dnešních českých filmařů - ne a ne se rozhodnout, jaký žánr si zvolím, zda budu diváky rozesmívat, napínat je nebo je rozpláču. Protože všechnu dělat nemůžu, zvláště pokud na to ještě nemám. Signál začíná komediálně, v průběhu přeladí na drama, a když to už ke konci vypadalo skoro na thriller, pomalu jsem neznala ani své vlastní jméno! Každopádně, jak už bylo řečeno v úvodu, filmařsky to průser vůbec není, a Řehořek se mi jeví jako velmi nadějný filmový tvůrce do budoucna. Nechme se překvapit... (btw. tak trochu si myslím, že tenhle film mají v oblíbených jen náctileté fanynky Vojty Dyka, no ale zjišťovat to nebudu) ()

Billie777

Žádný zázrak jsem vzhledem ke zdejšímu hodnocení nečekala ale zároveň jsem nečekala žádnou tragédii, protože nové české filmy tu bývají značně podhodnocené a přitom to s nimi zase tak hrozné není. Čím to je? Že by to s námi opravdu bylo tak strašné? Přiznávám, že to není žádná sláva ale každý rok se u nás vždy objeví pár snímků, které můžou zaujmout a některé z nich mohou dokonce okouzlit, protože - co si budeme povídat -, my češi jsme vždy byli dobrými filmaři. Alespoň podle mě. Signál je hodně podhodnocený film. Zaujal mě námět a herecké obsazení, které nezklamalo, tedy až na mlaďounkou Evu Josefíkovou, která má sice hezký kukuč ale jako herečka se moc nepředvedla. Signál je příjemná komedie (a vůbec ne trapná) z prostředí malé vesničky. Komedie z tohoto prostředí jsem nikdy moc nemusela, až na některé (Vesničko má středisková a Na samotě u lesa). Ovšem po nechutných a trapných Babovřeskách, které jsou tak špatné, až to bolí je Signál perfektní náplast. ()

MoTeelka

Vlastně ani nevím, co jsem to právě dokoukala. Oddychovou komedii o dvou podivínech? Drama o agresorovi, která by rád umlátil nebo postřílel kdekoho? Nastavené zrcadlo české společnosti? Jako by se ani sami tvůrci do poslední chvíle nemohli rozhodnout a taky to tak dopadlo. Výsledkem je rozplizlé nesourodé cosi, po jehož zhlédnutí nevím, co si myslet a jak se cítit. A tak se necítím nijak, nemyslím si nic a na Signál si asi jen tak znovu nevzpomenu. ()

Merkin

No-až na ten poněkud nekonvenční závěr-co to mělo znamenat, ty levitující koule, pro bůh?-tak šlo o celkem slušný průměr okořeněný skvělým výkonem Karla Rodena, pěknými trilkami Viktora Dyka a medvídkovsky sladkým Kryštofem Hádkem. Nicméně chtělo by to víc si prohrát s psychologií postav a pointu zvýraznit nějak jinak, ne tak vyumělkovaně a neskutečně:) Ale velké plus za skvělou píseň v závěru... ()

NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Nah, keby mám niečo lepšie na programe, tak by som pozeral to, ale v tej dobe už na LFŠ nebolo moc na výber. A ešte aj pršalo. ()

Paity

Nejlepší na celém filmu je ústřední píseň, kterou má na starosti V. Dyk a přidal bych ještě také velmi hezké pozadí slečny v džínových kraťáscích. ()

Fary

Příjemná oddychovka, od které ale nelze čekat nic víc. Šablonovité postavy i jejich předvídatelné jednání a místy až moc přemýšlivý Menzel. Někde mezi ** a ***. ()

Pavkan

I když už mám z žánru "hořká komedie" trochu osypky, protože takový chce být každý druhý český film, Signál se v tomhle směru povedl nečekaně. Když člověk zapomene na provoplánově komediální atributy typu rozjuchaný plakát a veselý videoklip k filmu a od první minuty splyne se studenými záběry, které staví jinak líbezný český venkov do úplně jiného světla, pochopí, že v tomhle příběhu není kladných postav a povznese se nad příležitostné legrácky na první dobrou, tak se mu z toho vyloupne nebývale silný film a mimořádný zážitek, jakých tu poslední dobou moc nebylo. ()

Prochy38

Nízké hodnocení mě vůbec nepřekvapuje. Ostatně jako u většiny českých filmů. Ano, není to dokonalá komedie, ale mně se to líbilo a hodně. Jak nesnáším K. Hádka, zde byl výborný stejně jako V. Dyk. A další obsazení natolik hvězdné, že to nemohlo být zlé - a taky nebylo. B. Polívka, J. Menzel, K. Roden a další. Kočka E. Josefíková konečně hraje svoje já a moc jí to slušelo. Děj byl jednoduchý, ale mně se to i tak líbilo, a to jak to dopadlo jsem sice nečekal, ale potěšilo to. Zklamání určitě ne a spíše pohoda. ()

ondrula

Tak nějak mi to přišlo jako nevyužitý potenciál. Gradování příběhu podle mě zabilo nekonečný tokání Hádka s otroubenou Josefíkovou, přičemž ani jedna z postav nevzbuzuje zrovna moc sympatií. Zvlášť mě mrzelo, že jsem výborným hercům v čele s Rodenem, Lichým a Polívkou příliš nevěřil jejich buranství, o který se vehementně snažili. Uvěřitelnosti nepřidá ani debilní družba s Tyroláky. A vůbec ústřední téma je nedomyšlený, protože zatímco týpci si jakoby zpočátku dávaj pozor, aby dělali jen recesi a brali od lidí leda tak žrádlo a jiný naturálie (nikoliv peníze), tak dávno páchaj trestnej čin podvodu a ne že ne. No a ještě mě napadlo, že Roden asi hraje pořád ty magory nejspíš proto, že je sám magor a takhle to má snazší. Kupodivu se mi líbilo, jak hrál Menzel (což je fakt co říct vzhledem k tomu, jak moc ho nesnáším), byť ta jeho postava mi tam přišla taková nějaká zbytečná a vážně mám pochybnosti, že z výzkumu dělaným v oboru telekomunikací před 40 lety by se dneska někdo posadil na prdel. ()

Lionheart

Mě se to líbilo. Jednoduché, ale ne urážlivě primitivní. Fajn herci, pěkná hudba - zvlášť pecky Nightwork ve stylu dechovky pobavily. Tento film se nestane legendou ani kultem, ale na tu bídu, co občas v tuzemsku vznikne, to je mandle mezi vlašáky... ale kešu to není. ()

Harapes

V popisu žánru u tohoto filmu jekomedie/drama.Co je rozhodně jasné...komedie to není a drama?To asi ano,ale film ani sám neví,čím má být.Čekal jsem úsměvnou komedii s nějakým tím moudrem ke konci a namísto toho jsem se dočkal nudy a zjistil,že p.Roden opět hraje magora.Opravdu slabota. ()