Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

Havaj8

Líbilo se mi to z pohledu tý vesnice, strašná klasika. Alfa samci, hospoda a když se naskytne možnost, tak všichni bojujou. Žádný babovřesky. Ale moc jsem nepochopil, k čemu je takovej film dobrej. Jestli to má varovat před podobnejma podvodníkama. Jako celek, to je prostě hloupost. Navíc zbytečně dlouhý. Eva Josefíková tu má opravdu malinkou roli, ale kdykoli se objevila na scéně, tak to celý rozzářila. A to hrála prosím pěkně stydlivou dceru hospodskýho. Vlastně i kvůli ní, překvapivě, jsem si to pustil. ()

MA.KI

Vzhledem k nepříznivým kritikám i mé averzi vůči panu Dykovi (potažmo jeho slavné a vtipné skupině), jsem od Signálu nečekal příliš. Stejně jako u Čtyř sluncí jsem byl však mile překvapen, i když také v případě Řehořkova filmu něco málo nadhodnocuji. Nechápu však onu ostrou kritiku, jež se na český film obecně v poslední době valí ze všech stran. Tuzemská kinematografie je zkrátka velmi specifická, takže proč kritizovat např. u Signálu žánrovou neujasněnost… Pravda, postavy jsou ploché jak prsa šestileté dívky a jejich výrazná typovost může mnohým vadit, já však tento fakt v tomto případě, a navíc v žánru satiry, akceptuji a rozhodně mě nerušil. (Na rozdíl od takových Lidic!!) ~ Komediální drama podle scénáře Marka Epsteina si bere na paškál různorodé panoptikum postav zapadlé vsi, v níž jednoho dne stojaté vody rozčeří dva mladí floutkové a jejich společný podvodný plán spočívající v instalaci nového mobilního vysílače. Rozehrává se úsměvná tragikomedie o absenci vlastního zdravého úsudku, honbě za vlastním prospěchem a materiálními statky, o české vyčůranosti, blbosti i laxnosti. ~ Film má poměrně spád, nadprůměrnou kameru i vizuál (jen bych vynechal některé zbytečně poetizující momenty, viz záběry na pavučiny apod.). Vypráví o vážných věcech, avšak nevážně a tak trochu rebelsky. Nepřistoupíte-li k němu jako k reálnému příběhu, ale jako ke zjevně nadsazenému podobenství, o jehož výkladu nebudete muset hodiny dlouze přemýšlet, budete spokojeni. ()

Rodriguez

Na film Signál jsem se těšil, hlavně díky stále opakované písničce v rádiu. Bohužel mé očekávání po první púlce filmu opadlo a zbyl jen hnus a odpor. Herecké eskapády byli opravdu tragické a děj otřesný. A nakonec bych tomuto filmu nepřisuzoval status KOMEDIE! 10% ()

bourec

Včera sem na to koukal znova,asi potřetí.Je to dobře obsazený,je tam asi i pár vtipů,ale duo Dyk-Hádek jsou spíš rušivej element.Mám rád filmy z vesnic,ale ty dva tomu nijak nepomáhaj.40%. ()

Vignette

Signál mi poměrně dost připomínal Sedláčkovy Muže v říji - a to jak vesnickým prostředím, tak i účinkem na diváka. Nejdřív jsem byla téměř znechucena, ale posledních dvacet minut mě bavilo natolik, že jsem skoro zapomněla na počáteční (jestli se dá hodině a půl říkat "počátek") rozpaky. Takže slabší 4*... ()

zette

Namet mel velky potencial, aby vznikl film, ktery by se stal humorny na ukor ceske povahy (vychcanosti, uplaceni, lezeni do zadku, malosti...). Bohuzel, dnes jiz tradicne pro nasi tvorbu se Signal dostal do slepe ulicky, ktera neni ani vtipna, ani dramaticka, tedy uplne o nicem. Par zajimavych postav, nejvice asi starosta (Norbert Lichy), herecke vykony jsou vsak slusne receno, malo vyrazne jako cely film... ()

necisty

Neobvyklý námět a parádní herecká sestava utváří tento film. Menzel jako kvantový fyzik je super:). I spousta dalších postav bylo hezky vykresleno. Pár vtipných momentů ale nedokazuje, že je to komedie. I ten konec byl málo dramatický ... SPOIL ... čekal jsem, kdy Roden někoho nebo spíš sebe zastřelí a nic. ... Jednou jsme byli se školou v pivovaru v Humpolci. Taky tam měli takovýto trubky. ... Souhlas s Malarkey ()

papaJA21

Signál je skvěle napsaný snímek. Určitě nejde o nějakou prvoplánovou zábavu. Snímek naopak s lehkou nadsázkou odkrývá stav současné společnosti. Ústřední dvojice mladíků využívá jednoduchý podvůdek na obalamutění naivních vesničanů. Stačí to na to aby svedli místní holky a ještě nafasovali nějaké pochutiny. Vše se zvrtne na poslední štaci, kde nerozvážně z malého podvůdku udělají velký podnik. Karel a Filos brzy zjistí, kam až jsou místní schopni zajít ve vidině snadného přivýdělku. Předností filmu je velmi dobře napsaný scénář a na naše poměry bravůrní ztvárnění postav. Moc nerozumím tak nízkému hodnocení zde a až na vyjímky negativním recenzím v médiích. Neustále někde čtu o tom, jak je český film přesycený laskavými komediemi. Jak je potřeba reflektovat současné nešvary. Pak se takový film natočí a diváci jsou rozhořčeni, že to zas taková sranda není. Odpověď na to, jak se povedlo režisérovy sehnat do filmu takový zástup hereckých hvězd je jasná. Konečně snímek, který má myšlenku, neotřelý děj a skvělé vedení. Ani jedna z vedlejších postav není zbytečná, každá nám něco připomíná, má svou úlohu. Tento film je spolu s Muži v říji to nejlepší za poslední léta v českém filmu. Pokud Vás film Signál zaujme, určitě si nenechte ujít již zmíněné Muže v říji, či televizní film Šejdrem. Určitě nebudete zklamáni. ()

Mamie

Čekám na signál, ten z nebe nepřichází a tak čekám dál... Jojo, Dyk čeká na signál a já na moment, který odstartuje tu fázi filmu, kdy mě Signál začne opravdu bavit. Ale bohužel jsem se ani po téměř dvou hodinách nedočkala. Tak přidávám alespoň 1* za poměrně chytlavou písničku, která je ve finále lepší než celý film. ()

campix

Až mě docela vystrašilo jak Signál není špatný. Čekal jsem mnohé, jenže Signál je taková už česká klasika sázející na hlavní herecké duo, prohání se po českém venkově, paroduje se česká nátura a hlavní dějová linie je naprosto jasná. Podvod - odhalení - dobrý konec. Co se týče ústřední dvojice, tak je mi velmi sympatická, daleko lepší než Janákova dvojice Mádl x Kotek a také charismatičtější nežli u prostředím podobných Bobulí. Celkový obraz dokresluje spousta výborných českých herců ve vedlejších rolích (Polívka, Roden, Menzel). Dostal jsem takovou klasiku, ale daleko lepší než jsem čekal že bude. ()

dr.fish

Tentokrát opravdu naprosto netuším, čím si film zasloužil tak špatné hodnocení. Po delší době mne nějaký český film i strhl. V kategorii komedie je to velmi vzácný případ. Navíc těch několik dramatických momentů mi přišlo natočených více než dobře. Kryštofa Hádka mám rád, je to podle mne talent od přírody. Zato Dyk je opravdu megahovado. Film potěšil a zdejší hodnocení je buď důsledkem kruté předpojatosti uživatelů, anebo důkazem, že jsem už naprostý "mimoň". A z toho bych měl asi radost největší...80% ()

sir-dave

Pěkná ukázka české korupce na vesnici :) Po dlouhé době jsem se v kině u českého filmu opět bavil. Dobře vykreslené postavy, možná trochu zbytečný Bolek a dvojice lumpů, kteří to táhli. Škoda zbytečně natahovaných záběrů. 83% ()

sator

Námět (uplácení radních) je Čapek nebo někdo z dávnověku, už jsem něco podobného viděl. Jediné plus které jsem spatřil je "že nejmenší jednotka hmoty je myšlenka" ta tu ale nebyla přítomna ... Po 60minutovém sestřihu by vznikla přijatelná inscenace. ()

SoolenJV

Neúměrně natahovaná řídká historka, která svůj pokus o "něco jako" sociální kritiku (rozjívená mládež, vesnice jako centrum, do něhož se slézají obyvatelé hamižní, lakomí a vůbec plní těch nejhorších vlastností, myslící jen na svůj vlastní pupek a své vlastní výhody, říznutou "traumatem minulosti", halí do rádoby lyrických obrázků. Bída. Pokud by se měl českým dále ubírat tímhle směrem, se mnou jako s divákem nemůže počítat. ()

Radiq

Každej vidi, že tam hraje Polivka a hned to asi musi byt komedie, u které se každej zalamuje až k zemi. Ale to podle mě nebyl záměr. Mě se to prostě libilo. Nesnažilo se to být za každou cenu vtipný. Mělo to dobrej nápad, dobré vesnické postavičky, které byly obsazené dobrými herci/ksichty. Možná taky každýho zklamal Roden, protože ten poslední dobou hraje furt podobné postavy. Dyk i Hádek jsou ale skvělí a nemužu jim nic vytknout. Menzel se konečně zas jednou ukázal v dobrým světle. Holky taky docela sympatické. Mě se to prostě libilo, mnohem vic, než cokoliv českýho za poslední dobu... ()

NiWi

Na komedii to není dostatečně vtipné. Na drama tomu chybí napětí. Na akční film tomu chybí akce. Tak s jakým záměrem tohle vlastně někdo točil? Velké prázdné nic s dobrým obsazením. ()

Doudis19

Nelogický a nudný mix všeho a zároveň ničeho. Na komedii příliš málo humoru a vtipných situací, na "ochcávací" krimi příliš primitivní, na sociální drama příliš schématické, povrchní a nereálné a ke konci dokonce thrillerovým prvkům, to už se opravdu lze jen ironicky usmát. Navíc otravně přehnané množství samoúčelností (opakující se záběry na pavučinu, pavouka, mouchu, rosu) dokazuje, že Řehořek uvěřil ve vlastní genialitu, aniž by ji vlastně zatím jakkoli prokázal. Z traileru signalizovaná "komedie" se tedy nekoná, ikdyž reklamní ůčel tenhle krok společně s obsazením dvojicí idolů rozhodně splní, každopádně Signál nedoporučuji. ()