Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

BadoXXII

V jeden pekný deň, keď som šiel na zápis na vysokú školu do Trnavy, som sa zastavil u rodiny v jednej dedinke pri Slovenskom Ríme. Starý ujo tam mal veľa vlastného vína a bol naň patrične hrdý a tak mi ponúkol ochutnávku. Ja som ako slušne vychovaný človek pravdaže neodmietol :o)). Ujo však dostal slinu a tak mi nalieval stále nový a nový pohár. Prebrali sme spolu politickú situáciu vo svete, prebrali sme krásu slovenských žien a aj skvelú chuť vína. Vypil som vyše dvoch litrov (druhov bolo viac), nasadol na bus a šiel domov. Cestu som prespal:o)) No ale dosť bolo kecania. Čo som to chcel o filme? Jáj! Víno milujem, film bol veľmi pohodový a Tereza a jej bobule...ááááách! Krásna bola! Veľmi príjemné prekvapenie. 80% ()

Brouk

Víno je má vášeň... k oblasti, kde se natáčelo mám víc než kladný vztah... takže s přimhouřením všech 4 očí (i těch skleněných) je to za tři hvězdy.... :-) .... jnak je to o hvězdičku míň, což považuji za velkou škodu, ten film by mohl být jinak skvělý, ale to je zase o tom, že po bitvě je každý generál, že???? ()

Zíza

Vůbec by mi nevadilo, kdyby tohle byl takový mezník mezi tím, co český film byl a bude. Už mě prostě nebaví koukat na ty hořké komedie, už nechci koukat na osudu prostých lidí, když je to zpracováváno pořád tím stejný způsobem. Ano, tohle není umělecké dílo, ale ani to není taková ta typická komedie z USA. Je to zajímavý film. Je to film, kde se pořád pije. Je to film se spousty obrázky z Moravy. Ani jsem netušila, že u nás něco tak pěkného je. Takže za to asi dík. Není to film, na který budu vzpomínat ještě o pár dní později. Naopak už po pár hodinách jsem zapomněla. Přesto je to podle mě odratový můstek. Nic, co bylo, nic, co bude. Třeba se vyhlásí změna. A třeba ne a já si plácám játra. Bez vínka. ()

sud

A pak že u nás nemůže v současné době vzniknout obyčejná pohodová letní komedie s jednoduchým, ale nevtíravým humorem, natočená s jedinou ambicí - uvolnit se a pobavit. Vytýkat lze mnohé, ale klady převažují. Sympatická dvojka Hádek - Langmajer, herečtí veteráni (Lubomír Lipský, Václav Postránecký) v zajímavých rolích a Tereza Voříšková není jen krásné křoví, ale umí i hrát. 75%. ()

viperblade

Pokud jsem Grandhotelu dal 4 na hraně, tady to jsou čisté, možná i něco víc, než 4. Hodně příjemný snímek z prostředí českých vinic. Hádek se snaží seč mu síly stačí, ale stejně si myslím, že jej zastínil Lukáš Langmajer, bratr známějšího Jiřího. Opravdu pěkný film. A pokud se po něm napijete vína či burčáku věřím, že si jej vychutnáte víc. Opilý řidič, veselý vrah. ()

• Ve scéně, kdy policisté najdou Honzu (Kryštof Hádek), policista Mirek (Kamil Švejda) si stěžuje na bolest zad a ukazuje na levý bok. Honza mu řekne, že je to žlučník. Žlučník se ale ve skutečnosti nachází na pravém boku. (Cheeker)
  • Hlavní postava filmu je mírně inspirována mystifikátorem a podvodníkem Lukášem Kohoutem. (Cheeker)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)