Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 2
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

TV spot 2

papaJA21

Prvni serie (****) mě to upřímně baví a mám pocit, že si dali především záležet na scénáři. Druhá série (Odpad) zvládl jsem asi pět prvních dílů druhé série rozdíl je neskutečný od vlídného chytrého humoru k ubohým vtipkum ve stylu Kamenaku a podobných uřvaných hovadin. Ale podle komentářů se to polovině národa líbilo více než ta první takže seriál pro mně skončil. Na první sérii se mi líbilo spojení nových neotřelých tváři doplněných staršími stalicemi. Ta druhá je bohužel postavená pouze na nich. ()

Jara.Cimrman.jr

Víno zásadně nedegustuji do naprostého bezvědomí, věštbám kozy nevěřím a na Pálavu už bez tlumočníka nikdy nepojedu. To jsou v zásadě důvody, proč jsem s návštěvou u Vinařů tak dlouho váhal, ale pak zvítězila zvědavost. Co je to vlastně za seriál, kterému se smějí paneláky v mém okolí tak, až se jim prohýbají plastová okna a přitom ho moudří csfďané hromadně hází do odpadu? Za mne je to tedy neskutečně pohodový seriál a tudíž se přidávám na stranu sprostého lidu, který je natolik předvídavý, že v komediálním seriálu vysílaném na Primě nehledá ani psychologickou hloubku, ani zásadní generační výpověď a už vůbec ne filmařskou kreativitu. Nic takového tam prostě není. Tohle je pouze sranda a na to, že dle česko-pálavského slovníku nejsou všechny dialogy zcela pregnantní, se dá lehce zapomenout při sexu. A já su Hřebec. ()

paascha odpad!

Neskutečná sračka, která z Moravy dělá místo, plné alkoholiků a debilů a z Prahy místo, plné debilů a alkoholiků...počkat, vždyť je to pravda:-)))) Idylka, kdy lesba Jitka Tlustá, pardon Hnusná, eh, sorry, Smutná tklivě brnká na kytáru stylem Niagára moravskou lidovou, přičemž pár minut předtím tvrdí, že vede lidový krůžek, mě setla. Víc, než trapná pražská pseudomoravština, kterou snad mluví pár vylízaných Ja su z Prahi, ale jinak vůbec nikdo. Hnus, tohle už nee ()

honajz

Naprostý souhlas s LiVenturou nebo DavidS. Jinak, jako rodilý Moravák nyní žijící v Práglu, už se cítím poněkud dotčeně, jak pražští umělci vyrazí na Moravu točit div ne umění, a točí to tak, že se v tom ti lidé nepoznají. Jde o jakési schéma, pohled pražské kulturní obce nejen na Moraváky, ale vidláky obecně, a ti všichni jsou ožralové, kurevníci, nemakačenkové, lůza, a když už, tak maximálně svérázné postavičky. Někdo měl autorům říct, co je to moravská pitná kultura, a že se některé alkoholické nápoje nemíchají, a že se taky pije voda. Když už, tak se chlastat musí umět, a ne se zkárovat jako (pražská) doga. Líbila se mi jedna replika: Pražáci těžce dřou, aby za vydělané peníze přijeli užít si na Moravu to, co tam mají Moraváci furt. No nic, kdyby to někoho zajímalo, letos úroda nic moc, švestek taky moc není, takže sem raději nic letos točit nejezděte. Ani Bobule 3, ani pokračování Vinařů, ani Svatby na bitevním poli nebo podobné z prstu vycucané zhůvěřilosti. Raději se koukněte na Bouřlivé, Mladé a Zralé víno, které i přes ideologii nedělá z lidí blbce a pije se přesně uměřeně, jak se pije, nebo Žert, pokud to chcete z uměleckého pohledu. ()

Kosmik 1 odpad!

Prznění jihomoravského nářečí je tu znatelné od samého počátku. To se totiž tvůrci rozhodli vytvořit nějakú novú řeč v domnění, že se tak na Moravě skutečně mluví. Tož to máte tak, když si pepíci začnú hrát na Moraváky. Dále pak vytvářajú dojem, že se tu furt jen chlašče víno a lidi sú furt ožralí. Už jsem viděl hodně, koňa blút, hada scát, žábu mlátit pěstí do skály, ale na Moravě se vínem rozhodně nepřipíjá. :D No a pak by se údajně mělo jednat o komedii, ale já su z toho spíš na nervy a ani jednou jsem se nezasmál. Ano vlastně zasmál, hlúposti celé této taškařice. Ach, kam to kurňa zase spěje. Co takhle vyzkúšat příště zprznit ten váš Josefov (pro méně chápavé Josefov = Praha :D). Tak nádherný kraj jako je Pálava si tohle nezaslouží. 0% ()

• Druhá řada seriálu se natáčela především zde: Líšná, Strdín - hospoda, kostel, náves, Pyšely - fara, kam se Tomica (Pavel Liška) s ostatními nastěhoval, Jeviněves - vinařství a vinohrad. (T-enter)
  • Herečka Tereza Kostková se kvůli roli Kateřiny Pavlíčkové musela mimo jiné naučit řídit sajdkáru a jezdit na čtyřkolce. (ryccoly)
  • Před oficiálním koštem na dvorku u Pavlíčků, při sezení vinařů, si farář (Pavel Liška) bere pagáče z pekáče na okně a vzápětí si pagáče bere opět, a to aniž by jednoho pagáče položil zpět či snědl. (PMUL)