Ako vycvičiť draka 2

• Česko Jak vycvičit draka 2 (viac)

Ostrov Blp býval miestom, kde Vikingovia vo dne v noci bojovali s drakmi. Potom ale mladý rojko Štikút vycvičil draka Bezzubého, spriatelil sa s ním a všetkým vysvetlil, že ľudia a draky môžu predsa spoločne nažívať v harmónii. Príbeh poskočil o päť rokov dopredu a z Blpu sa medzitým stal dračí raj, kde sa ľudia a draky navzájom rešpektujú a majú sa radi. Štikútova najlepšia kamarátka Astrid je hviezdou obľúbených dračích pretekov, v ktorých hravo poráža ostatných vikinských tínedžerov, zatiaľ čo Štikút dáva prednosť osamelým letom s Bezzubým, počas ktorých mapujú neznáme územia, objavujú nové svety a spoznávajú nových drakov. Jedno z dobrodružstiev ich zavedie do ťažko prístupnej ľadovej jaskyne, ktorá je domovom pre stovky neznámych divokých drakov. Tu sa stretávajú aj s temnou Dračou jazdkyňou, z ktorej sa vykľuje Štikútova dávno stratená matka Valka. Na láskyplné objatia matky so synom ale nie je čas, pretože sa nad spolužitím ľudí a drakov sťahujú mračná, ktoré sa prihnali vďaka Dragovi, mocichtivému samozvanému „dračiemu bohovi", ktorému slúži nafúkaný lovec drakov Eret. Títo dvaja predstavujú nebezpečenstvo, ktoré Štikút s Bezzubým sami neporazia. A preto dávajú dovedna starú partiu, kam okrem Astrid partia aj Pahlt, Soplinos, Rybonoh a dvojčatá Vraska a Tresk. Spolu s nimi sa ale budú musieť postaviť mocnému nepriateľovi aj Štikútov otec, vikinský náčelník Chladnobrv, a predovšetkým jeho matka Valka. Naučiť tento nesúrodý spolok spolupracovať bude nesmierne náročné. Bez nich ale nebudú mať obyvatelia Blpu ani najmenšiu šancu! (TV JOJ)

Junglista

Chmmmmmmm :-) Velký plus za nepřehánění rodinnejch vazeb (a opět jednou poměrně nepředvídatelnou změnou v ději, vymykající se "pohádkám")... že by Dreamworks začali válcovat Pixar / Disney? Kdepak, tímhle pokračováním je přejeli jak tank. Ne dějem, ale animací, ZVUKEM (omlouvám se sousedům chi chi) a vlastně i vším ostatním. Kéž by všechny pokračování vypadaly takhle. ()

Stružák

Dvojka byla pro mě docela příjemným překvapením. Přestože první polovina filmu nenasvědčovala žádnýmu zázraku, od prvního setkání s Dragem dostane film grády. Docela jsem uvítal, že se film nesnažil bejt nějak extra vtipnej. Těch scén, kdy bych se vyloženě smál je tam minimum a je to jenom dobře. Takhle jsem dostal "jenom" příjemně akční a dobrodružnej animák. Tleskám a těším se na trojku. :-) ()

HArna

I přes to, že ve druhém díle není nějaká novinka která by mě plácla do ksichtu, musím dát plný počet hvězd. Z prvního dílu jsem byl nadšenej a snad poprvé mě animák tak dostal. Z druhého dílu tak silný pocity nemám, ale i tak si film drží sakra vysokou laťku. Navíc z technického hlediska je zde vše na jedničku, hůmor jako v jedničce výborný, postavy zajímavý. Prostě pecka 90% ()

ti88na

Jednotka sa mi páčila o niečo málo viac. Pokračovanie malo trochu pomalší rozjazd a chvíľu som sa obávala, že sa budem nudiť, nakoľko sa zdalo, že to chcú kompenzovať len obrovským množstvom drakov, pričom tieto boli príliš farebné, prehnané a skrátka Toothless proti nim vyzeral neprekonateľne. Tiež mi chýbal ten nádherný hudobný motív s predchádzajúceho film, ktorý sa tu síce zo pár krát objavil, ale nie tak výrazne. Príbeh však začal veľmi slušne gradovať, bol stále dosť originálny a záver bol po vizuálnej ale aj ostatných stránkach takmer dokonalý. ()

Krabak

O malilinkato slabší, jak jak jednička. Ale to se dalo očekávat. Jen málo pokračování u filmů bývá lepších, jak první díl. Co mě dost mile překvapilo, tak byl smysl pro detaily u animací. Vikingové i draci, hlavně Bezzubka, vypadají opravdu parádně. A konkrétně u Bezzubky jak animaci, detaily, tak chování bych ocenil nejvíce. Toho draka si zamiluje fakt každý. Vlastně jediné zklamání v tomto filmu bylo to, že závěrečnou bitvu více méně obšlehly z jedničky. Opět Goliáš proti Davidovi s předem daným vítězem... Možná by to do třetice chtělo přijít s nějákým novým finálním zakončením. Na druhou stranu je to pohádka a připravit děti o velkolepé vítězství dobra by moc dobře nešlo. --->95% ()

farfalla

Více se mi líbil první film, který byl intimnější. Teď to bylo v podstatě to samé, ale s více cestováním. A draků bylo více a byli větší. Také Hiccup (Jay Baruchel) byl klackovitější a nemohla jsem si zvyknout na jeho hlas. [´How to Train Your Dragon´ (2010)] ()

vodafone

Pro mě to je mírné sklamaní... čekal jsem více o životě draků.. když v upoutávce a nasledně pak i ve filmu řekne matka, že svého syna naučí vše o dracích, tak jsem byl natěšený co vše se dozví. Nakonec jsem se nedozvěděl nic. Myslím si, že tento díl letí s hodnocením o nějaký řád dolů. Příběh, už ani není tolik o kouzelném světě draků spíš jen o boji, ale jinak si to pořád zachovalo ty vyšší kvalitu u animáků. ()

valasek.m

Bomba, film opravdu pro všechny věkové kategorie. Užijí si ho jak děti, tak puberťáci tak i dospělí i lidi v důchodovém věku. Opravdu, ale opravdu vynikající příběh a hlavně tak skvělá animace mě nutí dá zasloužených 95%. 1 díl byl o trošičinečku lepší. ()

Lefty86

Moc hezký a příjemný rodinný animovaný film s některými opravdu působivými pasážemi. Hrátka s emocemi a správňácký silácký konec. 85% ()

Garfildka4

Jednoduše nádhera.. Až mi bylo líto, že sem nemohla vyjít z kina a taky si sednout na draka.. Nicméně pokračování mého nejoblíbenějšího animáku nemohlo být lepší a jsem vděčná za to, že si s tím dali takovou práci.. Skvělý příběh, efekty a ta hudba. Už se nemůžu dočkat pokračování :) ()

marnold

Jedynka se mi podobala az na podrugi roz. Ale totu widziane w kinie mie dostalo hnedka. Jedyn z mala filmow, kierymu 3D nie wadzi, dokonca aji pumogo. Po wizualni a graficki stronce nic przewratnego, ale odrobiono robota na wysoki urowni. Plus celkem zajimawy przibieh, takze hodnocyni nimoglo ani inaczyj skonczyc. Ynym doufom, ze nie bedzie zodno 3jka ani seriale albo dalsze gupoty. Tak to mialo skonczyc a dobre. ()

Kejt.lin

ach .. nejroztomilejší! já si i troufnu říct, že je to asi to jeden z 0,02% filmů, kde druhý díl předčil první. Špičková animace a pohádkový příběh jak má být. Rozplývám se nad tím jak blbka, ale jako pardon, to nejde jinak! ()

Mitin

Pořád se nějak nemůžu rozhodnout jestli byla dvojka lepší než jednička.. Dvojku jsem viděl s dabingem a to mi dojem trochu zkazilo, I KDYŽ! ten dabing tak špatný nebyl. Dobré navázání na jedničku, příběhově zajímavé tak na stejné úrovni. Ve dvojce se mi ale naopak víc líbili noví draci .. alfadrak vypadal fakt pěkně! ()

Wajsik

Píše se rok 2010. Studio DreamWorks už si nějaký ten rok užívá na vrcholu s animáky jako jsou Shrek, Madagascar či Kung Fu Panda. V již zmíněném roce se však zčista jasná zjevuje snímek, který dostane DW ještě o stupínek víš. Tím počinem je Jak vycvičit draka. Dokonalá animace spolu se skvělou zápletkou a příběhem mají dát jasný signál Pixaru, že jim nic jen tak nedarují. Nyní je tu rok 2014 a pokračování skvělého dílu, který dle mého překonává v některých místech svého předchůdce. Ještě lepší animace opět vyšperkovaná dokonalým příběhem a úžasnými draky mě donutili si po několika letech přerovnat žebříček nejoblíbenějších animáků. Určitě doporučuji zajít si do kina a vychutnat si Bezzubku na velkém plátně. Stojí za to. ()

kill-tec

Kouzlu prvního dílu se sice nic nevyrovná, ale ani dvojka není rozhodně dílem zkázy, ba naopak. Animace vcelku bez chybičky, Bezzubka je smrtelně roztomilá a jak už to tak bývá, klasické story klišé svým pohledem spálí na uhel. ()

Prochy38

Tak mně se třeba příběh hodně líbil. Není lepší než v jedničce, ale horší určitě ne. Malí diváci si jistě přišli na své. Vztah vesnice s dračími kamarády je kouzelný a baví skoro celý film. Hrozba pro všechny je po většinu filmu brána ze strany hrdinů se značnou nadsázkou, takže se divák pořád baví. Ale posledních pár minut se radikálně otočilo. obrovští draci skvělí, záporák drsně hrůzostrašný. Paráda. Ale na můj vkus asi tak nějak moc smrti. Proč Škyťákovi nenechali aspoň do té trojky oba rodiče, boha!! To se malým divákům asi moc nelíbilo. To samé druhý Alfa drak. Mohl být poražen, zahnán, nemusel být zabit... Je to pro veškeré diváctvo, mělo by to víc končit happy endem. Ale příběh super. Matka suprová a další a další draci moc fajn. Dětem se to líbit muselo, dospělí se jistě bavili taky. ()

Darik

Velmi kvalitní pokračování nádherného příběhu. Nicméně nedosahuje kvality, kouzelnosti a roztomilosti jedničky. I tak jde o velmi kvalitní zábavu pro celou rodinu. 85% P.S.: Bezzubka je prostě nejkouzelnější mazel co kdy byl :p ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)