R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Lacike

Po famoznych traileroch (ano, mne sa fakt pacili) je vysledny film velkym sklamanim. Je to hrozna zlatanina bez nejakeho zmysluplneho pribehu a hlavne tu prakticky absentuju akekolvek vydarene vtipy. Sem tam sa najde aspon nejaka slusna akcna scena ale aj tak nechapem kam sa vyparil ten obrovsky rozpocet. Genialny Red bol asi v kariere tuctoveho rezisera Roberta Schwentkeho velkou stastnou vynimkou. 3/10. ()

GeusX

Děj se podobá Mužům v černém, bere si něco i z Krotitelů duchů a pár scén jako z Ducha. Přehršle digitální akce, ale pramálo využité potenciální zábavnosti. Pořádně nahlas jsem se zasmál jen jednou. Škoda. Takto je to jen šedivý průměr na který se brzy zapomene. ()

BoPo

Pokiaľ máte chuť na niečo v štýle Muži v černém, tak ste na správnej adrese. Mimozemštania boli nahradení mŕtvymi, ale inak aj tu je dvojica v zložení starý mazák a mladé ucho, ktorí sú akční, dávajú do placu hlášky, nadsázku, a snažia sa odvrátiť blížiacu sa katastrofu. R.I.P.D. je lepšie ako MVČ 2, ale na jednotku nemá. Tommy Lee Jones a Will Smith mali totiž medzi sebou lepšiu vzájomnú chémiu (tu ju dodáva len Jeff Bridges) a ich prvý príbeh mal lepšiu zápletku. R.I.P.D. je dobre umrtvená jednorázovka, ktorá v prvej polovici rozohrala celkom slušný potenciál zábavy, ale s pribúdajúcimi minútami ide už len o dobre odsýpajúci priemer. ()

CiTrus007

Posmrtní Krotitelé duchů ve westernovém aranžmá pro nenáročné mě celkem zklamali. Očekával jsem méně přihlouplou zábavu s větší propracovaností a menším podílem klišé. Režisérsky se jedná o naprostý úlet, scénáristicky extrémně neoriginální. První hvězdičku dávám za téměř přirozenou chemii dua Reynolds-Szostak, druhou za Jeffa Bridgese a Mary-Louise Parker. 4/10 ()

Terva

CITÁT - Měli jste v práci těžký den? Myslíte, že vás troufnu?....... No však uvidíte, ale nejdříve se trochu vrátíme. Asi tak před třemi nebo čtyřmi dny..,........ Točivá kamera v desáté minutě je nádherná. Hlavní hrdina v pohybu jinak vše zamrzlo v čase - tyhle záběry mám rád. Být zkorumpovaný policista není zas tak složité a náš hlavní hrdina se díky tomu dostává do jakéhosi "mezinebe". Dostává šanci stát se agentem U.R.N.A. což je Útvar velmi neživých agentů. CITÁT - Nabízím Boží zboží..................... Je tu velmi povedený dialog mezi hlavními aktéry a někdy je opravdu rozkoš jej sledovat, je to sranda. Z Roye vyleze vždy nějaké to moudro nebo motto. Trochu to sice připomíná Muže v černém, ale zas tak moc ne. Zde nejsou mimozemšťani. CITÁT - Já ťukám Eskymáku, ty čteš kartičky!!!............ Dobré triky, parádní ozvučení, povedená hudba, perfektní dialog, dobrý výběr herců a pěkný scénář. Film dle mého gusta. Už jsem ho viděl třikrát. CITÁT - Teď jsem se málem podělal strachy........... A kdo si tu vlastně zahrál? Jeff Bridges jako Roy alias Marisa Miller a Ryan Reynolds jako Nick alias James Hong. Já se tedy bavil. CITÁT - Ona mě dala bradkáče!!! Jako za starejch časů................. ()

Johny_fork

Absolutně nevěřím, že všichni zúčastnění nefrčí na něčem hodně tvrdém. Jak jinak si vysvětlit tak do očí bijící ukázku hollywoodské tvůrčí impotence. Na mě film působí jako takový výcuc těch nejsračkovitějších zápletek katastrofických a fantasy filmů poslední doby umístěný na jedno místo. ()

Lyli

Tenhle film je zábavný a má spád. Bohužel není tolik zábavný, abych ho zbožňovala a brzo chtěla vidět zas. Zapomenutelné. ()

JohnCZ

Na R.I.P.D. je rozhodně nejzajímavější ten dementní český název. Díky přirovnání k MIB či dokonce Ghosbusters mi R.I.P.D. přišlo lákavé, ale kvalitativně je to někde úplně jinde. Jednu hvězdu za Mary-Louise Parker a druhou za Jeffa Bridgese. Jinak je to ale bohužel děsná ptákovina se slabým a nelogickým scénářem a co víc, i dost mizernými efekty. A těch pár dobrejch hlášek to už moc nezachrání. ()

corpsy

V prvom rade musím povedať, že je to nezaslúžený finančný a kritický prepadák. Proste klasický letný výplach, ktorý síce netrpí nejakou originalitou, ale chémia medzi oboma hlavnými hrdinami funguje dokonale ( mimochodom Jeff Bridges je so svojimi hláškami a prejavom dokonalý ), vizuálna stránka je tiež viac, ako na profesionálnej úrovni a dej ubieha ostošesť, čo je zásluhou nielen príjemnej minutáže, ale aj svižného scenára. Všetko to bolo iba zle načasované. ()

liquido26

Super nápad, vtipnej parťák-kovboj a jejich alter ega, nicméně co do příběhu, záporáckejch příšer a hlavní zápletky bohužel nic moc zásadního. ()

PauloZ

Roberta asi nakrkl ten nevyužitý potenciál MIB3 a chtěl tomuhle žánru mrtvých nasadit pořádnou korunu. Ovšem nevím, zda se mu povedlo natočit něco lepšího a kvalitnějšího. Žánrově naprosto totožné, jen je to trošku drzejší, ujetější a díky Jeffovi mnohonásobně ukecanější. Jako oddechová capina v pohodě, ale žádný objev se nekoná. Po výborné oldschoolovce Red trošku pád do tmy. ()

ConanVJ

Urna je celkem vtipnej film hlavně díky věčně vtipkujícímu Bridgesovi. Příběh mi hodně připomínal film Duch, hlavně díky začátku. Triky jsou pěkný, ale něco mi v nich chybělo. To samý hudba. Asi jsem od filmu čekal víc, než jsem nakonec dostal, ale i tak je to dobrej filmek na odreagování. Za mě 60% :) ()

ledzepfan

Úplně pohodová fantasy komedie. Ten brutálně odmítavý postoj místních uživatelů moc nechápu, vzhledem k tomu, že film není ani lepší ani horší než většina podobných snímků s MIB v čele. Tři za neoriginalitu a za to, že akce na konci trochu ztratila dech..Jinak si nemám na co stěžovat. Některé vtipy se fakt povedly, Bridges zase labužnický, Reynolds mi nevadí, vizuál standartní, odsejpá to ve svižném tempu......jak říkám-do pohody. ()

Kryton

Tak takto se krade v USA. Vemte stovky mega doláčů a natočte vykrádačku filmů jako Muži v černém-Krotitelé duchů-Policajt a bandita a pak to dejte lidem, kteří nemají za sebou nic vyjma týmovky s Brucem WIllisem. Tunel po americku! Reynolds tupý jako prkno na žehlení, přehrávající Bridges (paradoxně to nejlepší) a hnusné CGI (nedělali to Asylum? :D). Příběh je klišovitější než filmy od Michaela Baye. Tohle si může podat ruce s Lone Ranger. Dejte mi procento z vašich rozpočtů a já vám rovnou řeknu, že to bude průser! Hodnocení OST: COCK ZERO 0/10 ()

monsieurR

Zdejší hodnocení musíte brát s rezervou, jedná se o vskutku zábavnou podívanou kombinující mnoho žánrů a s příjemnou stopáží. ()

maddy

Popravde, po otrasných traileroch som čakal teda o niečo väčší nepodarok, ale to rozhodne nemyslím ako pochvalu, nakoľko film stále nedopadol ani len priemerne dobre. R.I.P.D je totiž presne taký neoriginálny mix ako sa aj tvári. Vezmite prvých 30 minút Krotiteľov duchov, prilepte záverečných 30 minút Mužov v Čiernom, zamiešajte, nechajte minimálne 10 rokov vylúhovať, aby vyprchala všetka zábavnosť a humor, a máte tu „Rest In Peace Department“, ktorý by v roku 2013 chcelo pôsobiť ako svieži príspevok na poli letných blockbusterov. Nezabudnite primiešať otravné postavy (a údiv nad tým prečo títo herci kývli na takýto scenár, ktorý už na papieri musel vyzerať otravne) – od mdlého Reynoldsa, cez najotravnejšiu postavu roka v podobe Jeffa Bridgesa s neskutočne preafektovaným prízvukom, až po pitvoriaceho sa Kevina Bacona, jedinou trefne zvolenou ostáva len Mary-Louise Parker v úlohe šéfky. Do toho všetkého prilejte poriadne sústo trápneho humoru, kde z tisícich pokusov o vtip vyjdú maximálne päť (a za ten maximálne nevyužitý komediálny potenciál sexi blondínky a starého Číňana si režisér/scenárista zaslúžia zákaz činnosti!). Ako čerešnička na torte Vás bude čakať dávka nudy ruka v ruke s vlečúcim sa tempom, ktoré aj pri ledva 90 minútovej dĺžke pôsobí ako by film mal cez dve hodiny. Prílohu dotvára nezaujímavá hlúpa zápletka, ktorá musela zabrať pol strany A4. Bonusovým prídavkom budú už len priemerné efekty, ktoré za 130 miliónový rozpočet (kde sa vôbec podel?!) pôsobia ako by vypadli z konca 90. rokov. Nuda a nič ... toto nedokáže slúžiť ani len ako „guilty pleasure“. Za čo teda tie 2 hviezdičky? Prekvapivo za akčné scény. Keď už dokážete prežiť tie zbytočne dlhé otravné dialógy medzi Reynoldsom a Bridgesom tak akcia je natočená naozaj na úrovni. Tú jedinú režisér zvláda s absolútnym prehľadom, strieda rôzne netradičné zábery kamery, pôsobí zaujímavo a má spád. Škoda, že väčšie prepracovanejšie akčné scény sú tu asi dve (prenasledovanie „tlstého nemŕtveho“ a záverečná automobilová naháňačka s padajúcim poschodovým parkoviskom). Druhý bod je za pár „eye-candy“ momentov so zastaveným časom, ktoré pôsobia naozaj efektne (opäť však len jedna v úvode a druhá až v samotnom závere). To je však poriadne málo aj na na 90 minútový film. Ako jednohubka na zabitie popoludnia v podstate neškodné, ale aj tak až neskutočne otravné. CELKOVO: 2* (4/10) ()

agentmiky

Ale víte co,mně se film velice líbil,i když je hodnocení takové prapodivné,ale přecejenom nemůžu dát čtyři hvězdy.Příběh byl takový nemastný,neslaný,ale zase se to vyvážilo dobrým nápadem.Herci byli dobří a vtipy taky někdy nebyly k zahození.Také se mi líbil nápad kamufláže na Zemi,a to nejvíce děda Chen.Ryan Reynolds v posledních dvou,třech letech ukazuje,že je dobrý herec a stará filmová škola jménem Jeff Bridges podal jako vždy uspokojující výkon.Bál jsem se konce,ale ten nakonec nebyl tak špatný.Když to shrneme,tak film byl pořádná akční odechovka s trochu slabším příběhem,což se ale očekávalo.Dávám 68% ()

zdepapepa

RIPD je přesně ten typ filmu, kterému bych standardně dal tři hvězdy na místní škále hodnocení. Ale jelikož jsem se tento rok zařekl, že jelikož jich mám příliš, tak je tento rok používat nebudu, nelze jinak než níže. Klasická hollywoodská popcornovka, kde klasicky navzdory čerstvému nováčkovi se hned zachraňuje svět. Ten je zachraňován dost komicky (aniž bych spoiloval, tak jen uvedu slova "změna toku lidí"). Lidé zde srovnávají s Men in Black. Ty já viděl kdysi dávno a spíše mám v paměti (a srovnával jsem RIPD s) Dead Like Me, které na mě udělalo větší dojem. S tím je spojené i mé zklamání, že z celého konceptu je udělána místo něčeho zajímavějšího typicky popová horská dráha se všemi klasickými zastávkami (audience surrogate, který se náhodou zrovna trefí do času, kdy by mohl skončit svět a typicky jentaktak vše zachrání). ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)