R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Cervenak

Neškodná, ľahko stráviteľná jednohubka. Reynolds je mdlý ako vždy, Bridges recykluje a scenár je zlepenec všetkého možného. Tempo je však svižné, sem-tam sa urodí dobrý nápad či vtipná dialógová výmena a Schwentkeho réžia, nech je akokoľvek neoriginálna, mi pripadá sústredená, dynamická a prehľadná. ()

verbal

Zdejší vyhřátá klika podprahových, artových müslitelů patrně opět nepochopila, že se jedná o hlubokomyslnou, filosofickou sondu do posmrtného života, plnou heideggerovských otázek lidského bytí a nebytí a v kontextu existenční kontinuity s nadhledem vyvrací Nietzcheho ateismus. Ještěže mě máte, ufoni, tak šup a přehodnocujte, nebo stáhněte své čtyřky a pětky u Mužů v černém! Neškodná, roztomilá a vtipná zábava, u které mi vadilo pouze to, že můj milovaný Džef Mostař mluvil, jako by měl plnou hubu aft. ()

Tom Hardy

Po výborné oddechovce RED Schwentke bohužel dokazuje, že šlo spíš o souhru šťastných náhod než formující se novou jistotu komediálního žánru. Z RIPD je hrozně cítit, že vlastně nikdo (vyjma výborně suché Mary-Louise Parker) nemá cit pro timing, takže se buď ve velkém přehrává (Bridges), podhrává (Reynolds), nebo se herci pitvoří jak v nějaké disneyovce (Bacon). Nápad mixnout Krotitele duchů s Dead Like Me a Muži v černém není marný, ale problém je, že tvůrci de facto nepřidali nic vlastního. Vzali, co fungovalo jinde, neumětelsky to splácali a tím to hasne. Škoda. Mohla to být pecka. Takhle je to (navzdory střídmé stopáži) natahovaná nuda, kde byste opravdu dobré vtipy spočítali na prstech jedné ruky. 30%. ()

Enšpígl

Ach jo, tak já nevím jestli není náhdou už chyba vě mě, ale další letní popcorňák co mě spíš zklamal. Nemůžu si pomoct, ale já ze všema těma filmama cítím na prvním místě vydělat prachy, vydělat prachy a vydělat prachy a až někde tam vzadu slabounkou ambici pobavit diváka. Já už si fakt připadám jak prošlej citrón, když tady zase zazdívám další blockbuster, ale nemůžu si prostě pomoct. Naprosto nejvtipnější záležitost celého filmu dvojice starej malej číňan a kozatá vysoká blondýnka zůstává trestuhodně nevyužita na úkor digitálních efektů a tak si mohu jen domýšlet, kolik asi mohlo bejt prdele vidět v akci dvojici neživých agentů očima žijících lidí, těch pár záběrů jasně ukázalo kudy měla vést cesta prdele a současně tedy i cesta k pěti hvězdám. Jediný co mě ve filmu zbylo a na co jsem se upínal jak smilování boží, je Jeff Bridges, ten chlap prostě nemůže zklamat ani když zpívá při závěrečných titulcích, ale jeden Jeff nemůže sám udělat celej blockbuster, to prostě nejde, kdyby alespoň tvůrci zapojili větší fantazii při vymýšlení tuhoňů, ale ani to ne. ()

Malarkey

Sem tam se v Americe povede natočit film, který je evidentní blbost už samotného počátku. Ryan Reynolds může být rád, že ho Deadpool zachránil, protože po tomhle a Green Lanternovi, bych ho měl už za filmového fantasy fušéra Hollywoodu. Což se skoro stalo. Nebejt jediné dobré postavy, kterou tu představil Jeff Bridges, která je jak z partesu klasických nepřizpůsobých postav, šel bych ještě níž. Ryan a Kevin tady totiž hráli takový blby, že bylo těžký si na ně tu hodinu a půl vůbec jenom zvyknout. ()

T2

Rozpočet $130miliónovTržby USA $33,618,855Tržby Celosvetovo $78,324,220Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ až príliš ukecané a príbehovo povrchné až hrôza, akcia nemá čím zaujať a akákoľvek zábavnosť sa tam stráca, utopené peniaze a absolútna zbytočnosť /25%/ ()

Radek99

Béčkoví Muži v černém (a taky trochu Krotitelé duchů a taky trochu Duch a plno dalších filmů). Tedy nic objevného, nic originálního, nic nového, to všechno při vědomí toho, že digitální efekty jsou tak trochu zastaralé a některé animované postavy ,,tuhoušů" vypadají jako by vypadly z dost staré počítačové hry. Naštěstí je tu ještě starý dobrý Jeff Bridges, nějakou podivnou cestou božího plánu šerif R.I.P.D. Chvála westernu & popcornu... ()

Fr

,,URNA? ÚTVAR NEŽIVÝCH AGENTŮ. NAJDEME MRTVÉ LIDI, KTERÝM SE PODAŘILO UNIKNOUT SOUDU A POŠLEME JE ZPÁTKY DOLŮ, TAM, KAM PATŘÍ. SLUŽBA TRVÁ 100 LET…“ /// Předpokládám, že nikdo nevěří, že tady jednou bude oxidovat jako sexy bloncka. Takže - píčovina. Na tom se (předpokládám) shodnem. I proto by mohlo bejt celkem jedno, jak moc jsou (nebo nejsou) logický ,,vysvětlivky“. Rozumný je vočekávat uvolněnou akční jízdu s trochou toho humoru. A to se tak nějak daří. I díky užívajícímu si Bridgesovi. Ryanovi bych ,,bradkáče“ nedal a možná je jeho chyba, že tenhle pohádkovej mix MIB, (lehce) Ghostbusters, (taky) Ghosta … no a já nevím čeho všeho u dětí propadl. Možná by to mohla napravit destrukce Bostonu…. aha, tak ne. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej komiks z roku 2001, kterej napsal Peter M. Lenkov jsem nečetl. 2.) Zajímám se o ,,Vesmírnej program na ochranu svědků“. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Kritici berou tenhle film příliš vážně, já nečekal nic a byl jsem příjemně překvapen. Je to jednodušší letní zábava, která dokáže udržet divákovou pozornost díky vtipným vložkám a zajímavým vizuálem, což není moc uspokojivé, ale na zabití nudy nedělního večera ideální. 55% ()

Jossie

Já mám ráda tento typ filmů (záhrobní říše, jiný svět za tím naším), ale tohle mě těžce nebavilo. Jeff Bridges pořád mluvil a mluvil a lezl mi na nervy stejně jako Nickovi, ostatní herci také nebyli žádný zázrak, masky byly slabé, vtipné scény žádné, akce jako vždy všechno na poslední chvíli, no prostě to u mě zachránil opravdu jen ten žánr. ()

Jara.Cimrman.jr

Neutrpěl jsem takové vzdělání, abych bezpečně rozeznal neživého od mrtvého, ale to mi nebránilo v tom, abych byl připraven na agentskou zábavu z jiného světa. Přiznám se, že jsem měl nastavené radary na daleko větší nářez, ale bystře jsem zaznamenal snahu o mé pobavení a i když to vždy zcela nevyšlo podle mých představ, tak touhu rozstřílet nějakého toho neposlušného mrtvého to ve mně vzbudilo. Přihlášku do R.I.P.D. mám již vyplněnou a tak doufám, že mě nové zaměstnání bude bavit o něco víc než tento snímek. ()

xxmartinxx odpad!

Asi nejnudnější a nejotravnější film, který jsem kdy v kině viděl. Kovbojové a vetřelci jsou oproti tomu Občan Kane 21. století. Opravdu. Nevím, jestli mě kdy tak moc iritovala každá vteřina snímku a každá volba každého člena štábu (včetně Bridgese). Násilně skřížení Muži v černém s Dead Like Me, kde má být všechno tak okatě cool a v pohodě, že nejenže to není ani jedno, ale jde vyloženě o opak. Opravdu snad nejvíc nucený film za hódně dlouho, který Schwentke naprosto nezvládá po všech stránkách. Musím podotknout, že RED se mi velmi líbilo, ale tohle je (ne)skutečný chrchel slizu. Tady není za co dávat body. PS: Pokud někdy existoval nějaký Bůh, tenhle film ho zabil. ()

ORIN

Hodně slabý, opravdu hodně slabý mix Mužů v černém a Krotitelů duchů a ukázkový příklad, jak pos*at film s kvalitním námětem, velmi slušným obsazením a áčkovým rozpočtem. Tržby hovoří za vše (celosvětově pouhých 78 milionů oproti rozpočtu 130) a druhý díl už doufejme nevznikne. ()

choze

MUŽI V ČERNÉM se potkávají s DUCHEM, aniž by tenhle mix výrazněji rozvíjel svůj svět, bavil nebo čímkoli uvíznul v paměti. Dvojka Reynolds-Bridges sice celkem hlásí, ale nevykazuje výraznější chemii a Bacon nemá co hrát, protože tak nevýrazně načrtnutého záporáka, abys pohledal. Ale pokud překousnete, jak hrozně vykalkulovaná a nenápaditá vykrádačka to je, můžete se na tom zabavit. ()

Segrestor

Dostal jsem přesně, co jsem chtěl. Hlásit Jeffa Bridgese takříkajíc full monty, to jsem si totiž vždycky přál. Ale o srandu se tu nestará pouze on, ta jaksi plyne mimoděk z toho, že dva posmrtní lovci hlav vypadají v naších očích trochu jinak, než se vidí sami. Na komické situace je už ze své podstaty zaděláno a tak nezbývá, než odpočívat a lehce se bavit splácaninou mezi MIB, Dead like me, Ghostbusters a dokonce i Duchem s Patrikem Swayzem, který je už taky RIPD. ()

Gilmour93

Možná byl bych vytržen z letargie, kdyby Nick a Roysyfilis, lehce umazáni hlínou, skončili v milostném objetí u hrnčířského kruhu, ale nestalo se.. Zkušenost s krotiteli tuhých klidně mohla končit výtažkem v podobě traileru, ale já zvolil trýznivou cestu. Čekal, až zlá Slanina dojde trestu, tragikomická atrapa herce jménem Reynolds zmizne z plátna a kovboj Jeffrey vyndá z huby tu středně velikou ertepli a pak, pln radosti, položil na Úsek Rozhodně Nezáživných Anekdot věnec s nápisem NEVZPOMÍNÁME... R.I.P., Schwentke, s nemrtvými důchodci i neživými agenty.. ()

3DD!3

Veselá jednohubka. Tak trochu jako Men In Black s duchama místo mimozemšťanů. Sem tam dobrá hláška, sem tam dobrý nápad, ale nic světoborného. Bridges je zábavný, ale až moc vykrádá sám sebe, Reynolds průměrný. Nejlepší jsou scény s jejich lidskými avatary (bloncka s fénem), škoda že jich nebylo víc. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)