Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Skylwalker42

Opět snímek, kde se vše dotáhlo k dokonalosti. Casting na hlavní roli byl perfektním castingem roku. A hudba? Nemám slov. Hudební doprovod naprosto vystihl tu jemnou a milou podstatu děje. Samotný soundtrack si občas pustím do lepší nálady. Tak pozitivní skladby se jen tak neuslyší. Krásný příběh a velmi pěkně natočen. ()

lukyna

Moje naprostá topka. Je to jako z jiného světa, a přitom jde o obyčejný příběh svérázné holky. Když mi není nejlíp, prsknu na sebe tu nekonečnou laskavost, úžasný humor a čistotu, která na člověka leze z každého milimetru tohohle filmu. Nemá to ani malilinkou chybu. A pro mě nejhezčí a nejněžnější milostná scéna, kterou jsem kdy viděla. ()

Brozason

Co se stane, když smícháte nádhernou, sympatickou herečku, náladu francouzského maloměsta a hromadu pozitivní nálady. Amélie to znamenalo něco jedinečného a opravdu tenhle film je jedinečný .Vůbec se nedivím, že jsou na něj Francouzi tak pyšní. Úsměv vám na tváři vydrží od začátku až do konce. Andrey Tautou se pro tuhle roli narodila. Byla to pro mě příjemná změna, protože tenhle žánr mě úplně nebere. Dlouho jsem neviděl tak pozitivní film a v budoucnosti se na Amélii rád znova podívám. /85%/ ()

Medwjed

Pohodový film s příjemnou atmosférou kde se vlastně nic moc neděje, ale zároveň všechny postavy ve filmu dávají dohromady celek nad kterým se jen lehce usmíváte a máte pocit, že by jste chtěli žít stejný život jako Amélie. Excelentní výkon Audrey Tautou... ()

Spike86

Tu hudbu Yanna Tiersena jsem si zamiloval už dávno, ač ke zkouknutí filmu jsem se odhodlal až teď. Hodně těžko se mi to hodnotí, protože na jednu stranu tam jsou hodně divné momenty dějové i charaktery postav a na druhou je to neuvěřitelně 5poetické a dohromady to s prostředím Paříže a hudbou krásně funguje. 75% ()

ujo_chmel

Nazov tohto filmu mi rezonoval v hlave dlhe roky a vedel som, ze nie som jeho cielovkou, preto ma nezaujimal. V jednej slabej chvilke som sa rozhodol potesit svoju manzelku nejakym romantickym filmom, ktory by sme si mohli pozriet spolu. Vyhladal som najlepsie hodnotene romanticke filmy na csfd a tak som sa uz aj v skutocnosti stretol s tymto dielom. Dokazal som to pozerat hodinu a potom som isiel spat, lebo ma to nebavilo a vacsinu filmu som vlastne ani nevnimal. Babenka robi zo seba tajtrlika, cudne sa ksichti a to je cele co si pamatam. Dobru noc. ()

Tesinka

Človeku môže byť smutno, môže sa cítiť osamelý, no počas pozerania Amélie sa pristihne pri tom, ako má priblblý úsmev na tvári a celé vnútro sa mu smeje...A po pozretí vyskočí a ide hľadať svoju skrytú krabičku plnú pokladov...Krásne farebné obrazy, sympatickí herci, milo prepletené osudy. Môj obľúbený ťahač zo smutných chvíľ. ()

Jiriiik04

Nebudu lhát, Amélie z Montmartru je bezpochyby ten nejzvláštnější snímek, co jsem měl tu čest vidět, aspoň zatím. Ovšem, zároveň se jedná o jeden z nejoriginálnějších a nejnádhernějších snímků, co jsem kdy viděl. Během prvních pár minut jsem absolutně nevěděl, co si o tom mám myslet, ovšem zhruba po dvaceti minutách mě Amélie dokázala strhnout a nechal jsem se snímkem v poklidu unášet až do samotného závěru. Audrey Tautou v roli Amélie je opravdu úžasná a neumím si v té roli představit žádnou jinou herečku, a k tomu všemu je ještě tak neuvěřitelně sexy. Co se týče hudební stránky, tak tam nemám absolutně co vytknout – francouzská hudba je celkově opravdu nádherná, a i když jsem jí nikdy neposlouchal (většinou jsem zaslechl jen nějaké útržky z různých videí nebo tak, určitě víte, o čem mluvím), tak se mi vždycky líbila a musím uznat, že soundtrack tohoto snímku je tak nádherný, že dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Co se týká scénáře, tak ten je absolutně parádní, neuvěřitelně originální, místy lehce zamotaný, a hlavně je dotažen do samotného konce, což je něco, co dokážu ocenit. Technická stránka je naprosto dokonalá – kamera je nádherně poetická, vizuální stránka tomu dodává optimistickou atmosféru a ve filmu se nachází několik zajímavých režijních nápadů. Závěrem snad jen dodám – zvláštní film? Rozhodně ano. Nevšední zážitek? Rozhodně ano. Pět hvězdiček? Zcela bez diskuze, nádherný snímek, který si určitě budu pouštět opakovaně. 100% ()

Rastamania

Způsob vyprávění ve mě bude rezonovat hodně, hodně dlouho. Málo filmů se může pochlubit až takhle kouzelným vyprávěním vlastně obyčejného příběhu. Po pár minutách sledování se ze mě stal beznadějný snílek. Prostě majstrštyk! ()

Feacher

Takový hrozně příjemný film bez nějakého zbytečného násilí s prvky lásky, psychologie a čistého dobra. Poklidná atmosféra prokládaná chytrým humorem, příjemné postavy, příjemné barvy... Navíc zase odhalen kousek Simpsonů a stará známá hudba... Opravdu jsem příjemně okouzlen tímto snímkem. Příjemné ;)) 5*! ()

DeJiF

Karel Gott! Proč mi jen tu francouzštinu nenechali, byl jsem donucen se dívat na další žabožroutský film v českém dabingu! Aber nicht so große Scheise...   Tak a nyní se už přesuňme k recenzi a začal bych to slovy: CO JSEM TO ZASE SAKRA VIDĚL? Nebo to jsem si říkal aspoň na začátku poté, co Amélie na vršku francouzského domku spočítala, kolik orgasmů právě probíhá v Paříži (patnáct) i s následnou ukázkou no to bych blil. Následně tenhle ranec vystřídaly scény hezké, představujíc Améliin smutný život a jak se nakonec rozhodla pomáhat lidem kolem sebe. A takhle je to pořád dokola. Amélie z Montmartu je film postavený (aspoň dle mého) na momentech, kdy přesně v tu chvíli funguje vše: hudba, scénář, postavy, herci i kamera. A díky Bohu tyhle scény zabírají aspoň zhruba polovinu filmu. Protože potom se Amélie změní v hrozně divnou pitomost, ze které mi šla hlava kolem. Zkrátka, mám pocit, že tyhle špatné momenty celý film kazí a je to škoda, protože jinak Amélie působí jako skvěle natočený snímek (a částečně i jako nejoriginálnější sbližování dvou postav, protože tohle fakt na žádným Netflyksu neuvidíte) a je tedy velká škoda, že svou krásu a originalitu ukazuje jen v občasných scénách, které střídají neskutečné nechuťárny a hlouposti. Štěstí, že jich není moc, proto můžu filmu s klidem dát velmi silné tři hvězdy. ()

remotrumpet

"Bez Teba by boli moje city iba škrupinou citou dávnych." HIPOLITO  - "Kambodža, to nechápem... je to záhada." Milujem tento film. Absolútna dokonalosť po každej stránke a tá hudba je ako Audreyine oči proste top.✓ ()

Trageeed

Po dvaceti letech jsem se konečně dostal k tomuhle filmu, asi jsem na něj musel trochu dospět, protože to nebyl první pokus ho vidět...:-) A byl to úžasný výlet plný takových těch krásných podivností, co uvidíte jenom v evropských filmech... ()

Jirka.Arbter

To si to tak jednou kráčím kolem kina a najednou spatřím plakát se známou tváří. Film jsem sice nikdy předtím neviděl, ale ten úsměv na plakátu jsem už na internetu a ve všelijakých seznamech kvalitních filmů viděl tolikrát, že jsem se rozhodl na film zajít. Promítali ho bohužel pouze dvakrát, v obou případech v časy, kdy jsem byl v práci, ale moje touha si jeden den vyrazit na tento slavný film místo otročení v Mekáči byla tak velká, že jsem si našel za sebe záskok a koupil lístek do kina. Musím říct, rozhodně jsem neudělal chybu. Na francouzské filmy se opravdu často nedívám, takže jsem nevěděl, co čekat, mírně jsem se dokonce bál, že jsem se své šichty vzdal pro nic za nic, ale už při prvních pár minutách filmu mi bylo jasné, že na něj jen tak nezapomenu. Nejen to, ale značně mi i zvedl náladu, což se jen tak nějakému filmu, který nemá v názvu slovo Rocky nepodaří. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta