Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

VitaG

Úchvatný, hravý, nápaditý, krásný film. Audrey Tatou ve své životní roli. Já nevím co k tomu napsat víc takové filmy v dnešní době chybí a měly by se vrátit. PS: Tenhle film jsem viděl v autobuse při návratu z Paříže a po jeho skončení jsem chtěl vzít řidiči volant a okamžitě se vrátit. ()

ssarka

tak tohle je moje naprostá srdcovka...krásný,příjemný,úžasný,milý příběh z milované Paříže...navždy mezi mých top 5 ()

ta*jemna*

Po prvním zhlédnutí jsem nevěděla jak bych to vlastně měla hodnotit, tak jsem si řekla, že se na to podívám asi ještě jednou někdy...nedalo mi to, podívala jsem se hned druhý den...a jak to teda hodnotím? Jako obraz. Je to plné obrazů, barev a ohromných očí Audrey Tautou. Psychedelie ()

Hannina

Tohle je nefalšovaná atmosféra Francie, 100% poetika a půvab. Amelie (Audrey Tautou) si svou dětinskostí, mírnou naivitou a hlavně odvážnými nápady získá srdce nejednoho diváka. Hlavní dějová linka je okořeněná řádkou vedlejších zápletek, které se postupně splétají v jeden příběh montmartské čtvrti. Film, byl, je a bude můj film číslo jedna. ()

TomDolly

Úžasný film! Jean-Pierre Jeunet a jeho Amélia sú grandiózni. Jeanova filmova reč je neopísateľné krásna a úchvatná. Améliín svet je tak divný, zvláštny, farebný... Svet plný života, tajomstiev, kúzel. Svet v ktorom by každý chcel tajne žiť. Skvelá hudba počas celého filmu. Začínajúce titulky nemajú chybu. Tautou sa krásne hodí na rolu Amélie, neviem si predstaviť nikoho iného na jej mieste. Ako už dobre vieme z Jeunetových filmov, hlavná hrdinka by mala stratiť rodiča, čo sa aj stane. Všetko ide priam dokonalo. Rufus a Debbouze odohrali skutočne skvelé výkony. ()

Ruslan

Viděl jsem půlku a vydržel to jen díky kráse Audrey Tautou, jinak bych to musel vypnout snad do 10ti minut. Obsahově naprostý děs. ()

the_weaver

Splnený sen nesmelého romantika a idealistu. Film je kúzelným pohľadom na (ne)všedný život krásnej introvertnej idealistky Amélie z Montmartre. Film je výborný po všetkých stránkach, no špeciálne vyniká hudba Yanna Tiersena, príťažlivosť Audrey Tautou, zábery na scenérie z Montmartre a monológy rozprávača. ()

bohyyy

Jeden z těch roztomilých hřejivých filmů, o kterém snad každý na potkání nemůže přestat básnit a u něhož si po těch nadšených komentářích pomyslíte, že musíte být opravdu monstrum, když vám něco tak úžasného nepřiroste k srdci. ____ Uhodli jste, že u mě se okouzlení nekonalo. Po prvním shlédnutí jsem si řekl, že to musí být jeden z těch filmů, co mi zabil přílišný hype, ale druhá projekce po roční odmlce měla stejný výsledný dojem jako ta první - celé to na mě působí hrozně vykalkulovaným dojmem. Nevím, podle hodnocení tady nebo na imdb asi nejsem schopný něco takového (d)ocenit. ()

Mr.Bordan

Nádherne hravý a šibalský film, ktorý vás zahreje tak hlboko pri srdci, až sa budete čudovať ako veľmi dokáže film zasiahnuť človeka. Magická Audrey Tautou, dnes už legendárna hudba (ktorú odhráva každý, kto sa aspoň trochu naučí hrať na klavír), atmosférická kamera a veľmi chicovný scenár tvoria možno najlepší romantický film pre rojkov všetkých druhov. ()

Dory1

Tento film mě vždy dostane. Mladá Amélie je sice ze stejného světa jako my, ale už od malička z něho utíká do svých vlastních myšlenek. Má bláznivé, ale zároveň krásné nápady. Baví ji řešení záhady a ráda pomáhá druhým. Někdy se cítím jako ona! Když se pak na scéně objeví záhadný mladík, který je tak trochu taky podivín, začne být film ještě zajímavější. ()

PoprockCZ

Geniální film. Po dlouhé době něco, co mi v paměti ještě dlouho zůstane. Neotřelý scénář, skvělé a neobvyklé záběry kamery, dohromady s geniální hudbou. Děj poukazuje na to, že i lidé, kteří ostatním přijdou trochu mimo, nejsou na světě sami a že jejich život je při nejmenším zajímavý. Nejvíce mě dostala propojenost snad všeho, co se ve filmu objevuje. Již počáteční úvod mě upoutal - krátký výstižný souhrn informací, popis nahodilých událostí a postav - který nás ve výsledku celým filmem provází. Nesmím také opomenout všelijaké svižné přestřihy a zrychlené scény, které filmu dodaly drive a energii. Bomba. *Mimochodem jeden z mála filmů, které je opravdu lepší vidět v češtině než ve francouzském originálu. ()

evangelik

Je to prostě trochu náročnější podívaná. Nic pro příznivce rychlého amerického akčního braku s pyrotechnickými kousky. Pomalejší, celé krásné skoro jako ty Ameliiny oči.... ()

BStudies

Tento film by se dal považovat za velmi výstižný, ale to pouze v případě, jestliže byl (snad) již tvůrci zamýšlen, anebo alespoň diváky přijat jako parodie na filmovou kompozici a zápletky, usilující o vytvoření romantické atmosféry. ()

Gamine

K tomuhle filmu jsem se dostala na základní škole, když někde v Bravu o Orlandu Bloomovi psali, že ho pokaždé rozbrečí. Se skepsí jsem si ho pustila a musela mu dát nakonec za pravdu. Z velké části to dělá nádherná hudba, a spolu s dojemným příběhem, okouzlující Audrey a správně odměřenou dávkou kýče to byla silná kombinace. S každým dalším podíváním si tohoto jedinečného filmu cením víc. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta