Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

franya69

Nechápu, že jsem tenhle skvost viděl až teď... Jedním slovem - úžasné a pro moje hodnocení je 5* zatraceně málo k vyjádření toho co jsem od filmu dostal! :-) ()

Besyn

Důkaz,že Francouzi mezi těmi všemi Asterixy a Návštěvníky a já nevím čím ještě umí natočit skvělý a okouzlující film. Komu se tohle ani trošku nelíbí,ten pojmu "film" vůbec nerozumí. ()

skleboun

opravdu, vychvalovat tenhle film už je snad jen nošením dříví do lesa, ale přesto - je to kouzelný film (jak už naznačuje sám francouzský název :) a jen občas nevím, jestli se opravdu z toho krásného snu chci probudit do normálního šedivého života...rozhodně vřele doporučuji! :) ()

saltonsea?

Před lety na kazetě jsem nedokázal docenit toto skvělé díloplné hravosti a vynikajících nápadů.Nyní na DVD jsem prozřel...geniální. ()

Natha

Ked som sa konecne dostala k tomuto filmu a k jeho koncu, bola som v uzase. Obdivujem myslienky, ktore sa vo filme vyskytuju (napr. na zaciatku vymenuvanie veci, kto co ma rad - co nema rad; co sa deje - tancujuci obrus a pod.) a taktiez celkovy napad. Clovek je (aspon teda ja som bola) pri tomto filme maximalne uvolneny, vysmiaty a relaxuje. Hudba takisto krasne dotvara celkovy efekt snimky. Jednoducho: kamera, hudba, herci, pribeh a vsetko co vas napadne. 5 hviezd jednoznacne! ()

Kalimero13

Hned z kraje si to řekněmě na rovinu. Objektivně ten film v žádném případě není na pět. Jeho hlavní myšlenka i spoustu dalších aspektů je až dětsky naivních. Možná právě proto pro nás filmové nadšence zaútočila Amélie na tu melancholickou hranu, (ač si mnohdy tvrďáci nechceme přiznat, že ji máme) kterou dokážeme vnímat mnohem lépe než masy ostatních díváků. A tak jsme se nechali ukolébat neuvěřitelné krásnými a tajemnými záběry a hltaly až neuvěřitelně kouzelnou Amélii. Vyl to krásný útěk do snového světa, velice originální a velice příjemně prožité 2 hodiny. A protože se považuji z filmového fandu, musí Amélie dostat 5* :) Pozn.: Hlas komentářů mi děsně připomíná ten z Pushing Daisies, který není od tohoto filmu až tak vzdálený. ()

foundation

Podobne ladene filmy ma z 90 tich percent nikdy nebavia takze som jaksi predpokladal ze toto nebude vynimkou. Vlastne som sa tomu dlho aj vyhybal. Nenuteny, pomaly film bez naznaku akcie, zapletky ktora by ho zbytocne komplikovala alebo nejakej protivahy proti tomu dobru ktore srsi z celych skoro dvoch hodin. Vsetko je krasne, vonave, bezproblemove alebo ked uz problemy tak take nad ktorymi sa da mihnut jednym okom. Tak trochu zidealizovana rozpravka a sam sa divim ako velmi ma zaujala pretoze taketo filmy neoblubujem. Je to skratka jedna z tych velkych vynimiek ktora inak obycajny trochu nadpriemerny film zdvihla na totalny vrchol. Na celkovom dojme sa podpisala aj nadherne vyladena atmosfera a takisto Audrey Tautou je vo filme genialna. ()

Barak

Vizuálně to vypadá úplně krásně a má to fajn hudbu. Ale.. občas je to nuda, chybí tomu emoce - bylo mě jedno, jestli svého vysněného "fotochlápka" Amélie nakonec získa -, a měl jsem pocit, že se film snaží být až moc vysoko, že je vlastně jen nešikovným romantickým příběhem, ze kterého se snaží dělat nechutně velkou, sladkou a poetickou love story.... ()

Kaučuk03

Sice asi hloupé přirovnání, ale pro mě podobné jako Čokoláda. Skvělá atmosféra, velmi příjemný film do hnusného dne a nejen do toho, jeden z nejkrásnějších soundtracků. I když možná trochu nadhocovaný film. ()

nurielka

Tento film, to je môj ukľudňujúci prostriedok na osamelé popoludnia. Je sám o sebe taký čarovný a prináša človeku veľmi príjemný a hrejivý pocit pri srdci. No aspoň mne. Tento film si pustím, keď všetko okolo mňa už absolútne nedáva zmysel a ja po ňom opäť pociťujem harmóniu v mojej duši. Určite poznáte ten pocit keď je všetko ako má byť a nič vám k šťastiu nechýba, pretože v tej chvíli na nič určitého nemyslíte. Tak tento pocit vo mne zanechala Amélia. Ona len chcela zlepšiť životy iných ľudí a keď sa jej to nepodarí... tak NIČ:) Toto veľdielko patrí ku výnimočným a originálnym filmom a tie originálne majú u mňa svoje miesto. ()

Deever

Velm vtipný, velmi moderní a zajímavě pojatý romantický příběh s neobvyklými charaktery. Scénáž neváhá, kamera nechybuje a prostředí je prostě krásné. Nechybí ani nadsázka, jemný humor a troška komiky na účet špatných lidských vlastností. Velmi přijatelně optimisticky sladké. ()

Gabretta

Tak jsem si říkala, co neuvidím za úžasný snímek, ale můj dojem do závratných výšin nevystoupal... Filmu nejde upřít originální pojetí a zpracování - zajímavá kamera, zajímavé efekty, záliba ve zkoumání detailů a malá mozaika různých osudů. Moc se mi líbila přítomnost jakéhosi "komentátora a posunovače děje". Ale ten děj? Z mého pohledu prakticky o ničem. Škoda. Kdyby se hlavní dějová linka odvíjela trochu jinak, měla bych z celého filmu asi lepší pocit. ()

dANIELKaB

Nádherný poetický, zábavný, hravý, romantický, farebný, dojemný film s úžasnou hudbou s obrázkami toho, čo je na Paríži také pekné. Z tohto filmu vyžaruje niečo veľmi milé, jemné a optimistické. A stačí mi si pustiť alebo zahrať krásne klavíry Yanna Tiersena a hneď mám krajší deň :) ()

cogi

Velice příjemné, hravé ... nádech francozské atmosféry. Po shlédnutí Amelie, jsem měla pocit, že možná existuje dobrý konec, že někdy může něco dopadnout dobře. Pokud vás bude někdy soužit špatná nálada jako mě před prvními sekundami filmu, tak okamžitě si stáhněte zasněnou Amelii a nechte svůj smutek odplavat. ()

Luczynkaaa

Detaily. To je to, co film dělá tak úžasným. Od začátku do konce jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky. Co mě opravdu zaujalo, je stále vyzařující optimismus z Amélie (Audrey Tautou) a dobrosrdečnost. Hudba od Yanna Tiersena naprosto skvěle pasovala do prostředí krásné Paříže a v člověku vyvolává krásné pocity. Na tento film bych mohla koukat každý den a nikdy by se mi neokoukal, protože pokaždé najdu něco, co jsem předtím neobjevila. Oprávněně dávám 5*. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta