Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Wineology_

Nádherný film poskládaný z nenáročné romantiky, proložený všemi krásami jednoduchého každodenního života v krásném prostředí. Film který je balzám na duši, plný životní moudrosti a krásného, něžného vtipu a nadsázky. Tak nějak by se dal popsat tento hřejivý film, který jsem dlouho odkládal bez jakéhokoliv důvodu. Asi jsem čekal na správný okamžik zažít tuto malbu, toto umělecké dílo. A bylo to nádherné. ()

Gareth_Jones

K filmu nemám čo vytknúť, príbeh je celkom zaujímavý, krásny mix rôznych postáv a čudákov, jediné za čo dávam hviezdu dole je sklamanie, že samotný Montmartre tam bol ukázaný dosť málo. Čakal som častejší exteriér, rôzne lokácie a podobne. Inak fajn. ()

Ludva

Krásný film o krásně vyšinutých lidech, pastva pro oči i duši. Žádná třeskutá komedie, ale usmíval jsem se celý film a ta radost se vrací vždy, když si na Amálku vzpomenu. ()

danick

Dlouho jsem neviděl tak "hodný" film. Balzám na duši. Nechci ani nebudu hodnotit řemeslnou stránku věci (asi neměla chybu, né?) Co je podstatné: ztracené věci jsou nalezeny, zlo (ač nevelké) je hned po zásluze originálně "trestáno" :o), světoboly okamžitě léčeny, lásky (i nechtěné) naplněny... Který by nechtěl Amélii a která by nechtěla být Amélií. Tady se nedá jinak: absolutní rajčur!!! ()

cislo55

Pre mňa neprekonaný film. Je v ňom úplne všetko, čo mám rád. Audrey Taoutou je šľahačkou a hudba Yanna Tiersena čerešničkou na torte. ()

CrazyWolf

"Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain" znamená v překladu "Pohádkový osud Amélie Poulainové". A skutečně se jedná o pohádku. Pohádku plnou citlivých lidských příhod, lásky a tajných přání. Nádhera, skvost mezi skvosty, diamant mezi filmy. ()

xmartas

Překvapivě často jsem se setkal s názorem, že tento film je nudný a o ničem. Nechápu. Tento film je kouzelný, pohodový a poetický, plný jemné ironie a inteligentního humoru. Jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděl. ()

morasten

Nechápu, jak do takového krásného města jako paříž mohl někdo zasadit Ódry, která se tam vůbec nehodí, je ošklivá, navíc ten vypravěč tam pořád něco žvaní, místo toho, aby tam aspoň nechali více hrát a vyniknout tu úžasnou Tiersenovu Muziku. Za hudbu jsou právě ty tři *. Tenhle film se mi absolutně nelíbí a nepřijde mi ani optimistický ani pozitivní, je to spíš taková křeč, která se halí do barev aby vypadala pozitivněji. souhla s monologem že tohle by amíci nikdy nenatočili, ale to by nenatočili žádnej evropskej film(kromě německých akčňáků) Ta hvězdičková trojka je jen opravdu za tu muziku. ()

Fredei

Jeden z nejskvělejších filmů, které jsem zatím viděla, není jich zrovna moc, ale vím že Amélie zůstane na špičce mého pomyslného žebříčku navždy. Už jenom kvůli úžasnému výkonu Audrey Tautou byste tento film měli vidět. ()

morte82

Na tento film mě vytáhl kamarád do kina jednoho letního odpoledne. Přiznám se, že když jsem slyšel název filmu, hledal jsem nějaký způsob jak se do kina nedostat. Do teď jsem však rád, že mě tehdy do kina dokopal. Dámy a pánové... v posledních letech jsem si už myslel, že nikdo nenatočí komedii, která by nedělala z hlavních a vedlejších postav hlupáky, která by nechtěla celý film herce a neherce pouze zesměšnit, ale která by dokázala rozesmát i jinými způsoby... Díky Amelii už vím, že vtipnou, zábavnou a přitom nezesměšňující komedii natočit lze. Zaslouženě 5*. ()

GintrWinkr

Začátek je velmi vydařený ale tak cca od 27 minuty to začne být docela nuda. Pak se to zlepší, ale tenhle film mne přijde dost přeceňovaný. Na Delikatesy to nemá. Navíc mám dojem že Jeunet tam použil pár nápadů co už měl v jednom starším kratasu co běžel v pořadu Prology ()

BigBen87CZ

Víte, o filmu jsem kdysi slyšel, ale nic mě k němu netáhlo ... pak jsem se náhodou dostal k dvěma písničkám ze soundtracku ... první se mi ani trochu nelíbila, druhá mě nadchla ... tak jsem si film sehnal ... a zůstal němý úžasem ... Amélie Vás uvězní ve světě svých i Vašich snů ... ve světě s úžasnou magickou mocí, kde pochopíte krásu života. Film o tom, jak k sobě dva snílici našli cestu a o tom, jak dokáže být dlouhá a zajímavá. Nejlepší postavou ale stejně je Skleněný muž... člověk, co ví, co říká, i když to neříká ... ()

Kil

Opravdu krásný film, který je zároveň velmi zvláštní. Poprvé jsem ho viděl takřka ve stejnou dobu jako Eternal Sunshines a dodnes nevím, který z těchto filmů je zvláštnější a krásnější, mají to v sobě prostě oba. Audrey Tautou to zde velmi sluší, i když ve jedné scéně má neuvěřitelně hubený nohy. Až neuvěřitelně, takže se opravuji, sluší jí to ve všch scénách, kde není záběr na její nohy :). ()

miccio

Já nevím,jestli lze shlédnout Amélii a nepropadnout kouzlu tohoto filmu. Mě se to nepodařilo, tahle kouzelná bytost v kouzelném prostředí pařížského Montmartru, v pohádkovém příběhu s působivým prostředím, charaktery i ději si mě omotala kolem prstu, chytila na háček a zatáhla. Jsem ráda, že mě filmový osud svedl dohromady s líbeznou Audrey Tautou v roli Amélie z Montmartru. Jednoznačně za *****. ()

Cristiena

Nádherný, jedinečný, optimistický, milý, úsměvný, dojemný, naivní příběh o dívce, která žije ve světě vlastních představ.Film, který vezme na srdce a už nepustí.Úžasná Audrey Tatou celou tu dokonalost jenom zdůrazňuje. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta