Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

MagyG

Nie som si istý, či je vôbec nutné niečo (čokoľvek) k tomuto skvostu dodávať. Aj napriek tomu sa o to pokúsim. Krásna, krehká a všetkými farbami dúhy hrajúca snová mydlová bublina, ľahúčko sa vznášajúca v krajine, prežiarenej do oranžova mäkkými lúčmi zapadajúceho slnka. Koho trápi, že je to vlastne nič, obalené trochou vody so saponátom? Každý v Amelie, podobne ako v mydlovej bubline, vidí to, čo vidieť chce. Pre niekoho prázdny film, pre iného umelecký skvost. Osobne nie som fanúšik romantických slaďákov, toto je však výnimka, ktorej som podľahol aj ja. Áno, príbeh nie je nič extra, ale takto bravúrne umelecky vykreslené všedné veci - to je naozaj unikát. Je to šarmantné, pozitívne, nenásilné, do detailu prepracované a po vizuálnej stránke dotiahnuté takmer do dokonalosti, aj keď toho žltého filtra je niekde až priveľa (podobne ako modrého v upírskom Súmraku) a málinko by som ho ubral. Moderná rozprávka dýchajúca optimizmom a možno až naivitou. Skvelá hudba Y. Tiersenna to už len podtrhuje a tvorí nádherný kompaktný celok, ktorý by mal byť na predpis ako liek proti depresiám. Audrey sa pre túto úlohu akoby narodila, ale ani ostatní herci nie sú len "do počtu". Kedykoľvek film vidím, alebo si hoci len pustím z neho hudbu, cítim sa lepšie. Francúzsku kinematografiu začínam mať stále radšej a Amelie k tomu dostatočne prispieva. ()

Klint

Jé, tys neviděl Amélii? co říct, slova nestačí...prostě se na to musíš podívat...nemám rád romantický filmy, tohle není..tohle je Amélie....5/5. ()

Two.Swallow

Každý už to tady sice zmínil, ale stejně tak jsem nucená zmínit to i já, protože je i můj názor a moje záhada k přemýšlení. Vetřelec a Amélie. Ať je to jak chce, tenhle u mě jednoznačně vede. Líbí se mi ten jednoduchý náboj, který z filmu srší, veselé, smutné i romantické scény se střídají s každou minutou, líbí se Amélie a líbí se mi Audrey Tautou. A hudbu, tu jsem si zamilovala hned na první poslech. ()

Jean_Calid

Takový miloučký, roztomilý film s jednou křehkou sladkou a mírně pomatenou osůbkou. Audrey Tautou skvěle vystihla svou roli a je v ní prostě k zulíbání. A pokud jste měli to štěstí a setkali jste se s originální jazykovou verzí (tedy francouzštinou), dýchne na vás kouzlo filmu dvojnásob. ()

audri

Naprosto vynikajcí výkon herečky Audrey Tautou, která svým působivým vzhledem dokaže zaujmout a nemusí být oblečena v těch nejlepších šatech. A film doprovázený vypravěčem, proč né? Vždyť to dává lepší možnost proniknout do filmu. A hudba ta tomu dodává výbornou atmosferu je to typicky francouzské a tímpadem dobré. ()

Choucas

Nestává se mi často aby mně film tohohle žánru takhle pohltil, ale Amélii se to nějakým způsobem povedlo. Výborně natočeno a zahráno, do poslední chvíle mně ten film překvapoval. Bláznivě příjemné a fajn, a ač jde o něco jiného než jsem zvyklý, fakt mne to nadchlo. Hodnocení je jasný... ()

jana141

Velmi zvláštní film, určitě ne pro každého. Vizuálně nádherný, vtipný, pohladí po duši. Jeden z mála filmů, u kterých vím, že se pokaždé budu na konci šťastně usmívat. ()

gombikdrobna

Film som videla len minulý rok a bola som nadšená. Ľudia s bohatým vnútorným životom a fantáziou akou oplýva aj Amélia sú mi blízky a fascinujú ma. Príbeh je krásny, nie dotieravo romantický a Paríž je jednoducho Paríž. Charaktery postáv sú nádherne prepracované. Odporný zelovocár je naozaj odporný tak, že podvedome čakáte, kto ho za jeho zlobu potrestá. Celým filmom sprevádzajú nadherné skladby Yanna Tiersena, ktoré mi ešte dlho zneli v ušiach. Audrey Tatou sa zhostila úlohy veľmi dobre a celkový dojem je skvelý. ()

MJSK

Ja nejak nevim, co na tomhle filmu vsichni vidi.. Mne se to vubec nelibilo :-X ... Nebo jsem to spis mozna nepochopil, ci nejsem dostatecne vyzralej na to, abych shledl neco takoveho? Nevim, zkusim znovu nejdriv za deset let, treba pak bude uspech ()

to08.net

Já krásně může rozkvést zahrada vašich dní, když svým srdcem upřímně rozehrajete svůj příběh. Kouzlo her a láskyplných interakcí s okolím může naplnit váš život nikdy nekončícím údivem, tajemstvím a radostí. ()

silverfuck

Toto je jeden z nejpřeceňovanějších filmů současnosti. Příběh je vcelku průměrná naivní lovestory, odtržená od reality jako většina podobných filmů - na tom by ještě nebylo nic špatně. Problém ale nastává jakmile se na obrazovce objeví Audrey Tautou. Jestli tak dokonale zahrála otravnou, hloupou a naivní pipinu, která vás svojí neuvěřitelnou hloupostí dokáže otrávit hned po skončení úvodní scény z jejího dětství, pak je to paní herečka a klobouk dolů. Jestli taková doopravdy je, pak upřímně lituji celý štáb a vůbec všechny, kdo s ní musí trávit jakýkoliv čas. Trošku se bojím, že bude platit ta druhá možnost. Film ve mě nutně nemusí vyvolávat pozitivní emoce, ale když mám už od začátku nesnesitelnou potřebu hlavní hrdinku zabít, je něco špatně. Do konce jsem vydržel jen díky mimořádně povedené vizuální stránce filmu a pěkné hudbě. ()

Collaris

Bohužel, život není tak krásný jako tenhle film. Ta přemíra velice vkusného optimismu ale dostala i mě, zapřísáhlýho cynika. Kéž by měl každý někoho jako je Amelie. Někoho, kdo by ho popostrčil k životu. + jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků, fakt nádhera! ()

nihiliste

Diamant mezi francouzskými filmy, úžasná vizuální stránka, brilantní a půvabná Audrey Tautou a to vše podkreslené skvělou hudbou. ()

Kinnlai

Amélie je opravdu kouzelný film, mohli by jej dávat na předpis, pokud potřebujete zlepšit náladu. Skutečně, u tohoto filmu se nelze cítit špatně, je pozitivní, milý, neuvěřitelně příjemný - Audrey Tautou předvádí vynikající herecký výkon, skvělé se do filmu hodí, do jeho prostředí, atmosféry. Krásný snímek. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta