Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Akatsuki

Nejkouzelnější z kouzelných filmů - film přímo překypuje svým kouzlem. A učarovává nejen Amélie svýma očima, ale film jako takový. Dobrá nálada mi díky tomuto filmu jednoznačně vydrží na dalších několik dní...nehledě na některé citáty, které jsem si musel během filmu zkrátka zapsat. (I artyčok má srdce!) Pět hvězdiček se mi ještě nikdy nedávalo s takovou lehkostí a upřímností! ()

mart93

Stačilo se ponořit do té osůbky jménem Amélie.. ..Amélie :) Už její jméno ve mě vyvolává veliké pocity jako bych si ji vykresloval před očima coby tajuplnou, mladou, krásnou slečnu s okouzlujícím úsměvem, velikýma očkama a nepřiměřeným účesem který udává trochu pohádkovější notu, nebo snad výstřednost. Třeba kvůli dětství a také zvláštnímu příbuzenstvu. Úchvatné je také prožívání běžných situací a roztomilé "najivity" hrdinky která žije ve svém, částečně fantazií dotvářeném, z části dětinském světě. Pokud se člověk u filmu dobře uvolní, soustředí a snaží se to prožívat s hrdinkou tak je to skvělá pohlcující záležitost. Člověka tak i trochu nakonci filmu zamrzí neexistence tohoto světa a hrdinky :) Nenahraditelné, Díky Jeane ()

makrela98

Miluji tento film. Je plný zajímavých názorů, myšlenek.... Ten popis na začátku, jak každý má nějaký zlozvyk. Roztomilá, uzavřená dívka s velkým srdcem Amelie ráda sní a přemýšlí. Vidí velký význam ve věcech malých. To se mi líbí. Další film, který mě donutil přemýšlet. "Když prst ukazuje k nebi, jen hlupák se dívá na prst." "Kolik párů asi právě teď souloží? .... 15 !" ()

Johnysto

Člověk při sledování Amélie lehce sklouzne do jejího snového světa. Ani se mi nechtělo zpět do reality. Skládačka zpočátku trochu nepřehledných obrazů a scén, které teprve v průběhu a ke konci filmu dostávají smysl a rozuzlení. Líbilo se mi intro a uvedení do děje vypravěčem, výborná hudba. Kdyby hrál Amélii kdokoli jiný, asi bych dal za ****, kvůli kukadlům Audrey musím ještě jednu přidat. ()

silencewater

Byt male dite neni vubec jednoduche, ale byt dospeli taky. Krasne zvlastni film pri kterem jsem mela husi kuzi snad od zacatku do konce. A taky miluju tu hudbu. ()

Arthus

Vezmite pár myšlienok, jeden nápad, skvelú Audrey Tautou, úžasnú réžiu a ešte lepšiu hudbu, pridajte dávku smiechu a poriadne zamiešajte. Výsledok - Amélia z Montmartru. Úžasná vec na mnohých francúzskych filmoch - očakávate veľa a aj keď dostanete niečo iné, dostanete toho ešte viac. ()

XpointCZ

Nepamatuji kdy jsem se stydel vic. Je unor 2013 a ja poprve videl Amelii. Sam dodnes nevim proc jsem to oddaloval. Asi, protoze romanticke filmy neni uplne muj salek kavy. A PATRI MI TO! Jean Pierre Jeunet mi naserviroval cistou a dokonalou krasu zivota. Jen par vterin po dokoukani mi Amelie neuveritelne chybi. Ty jeji kouzelna kukadla. Jeji uprimny a krasny usmev. Je mi po tobe smutno. Pravda je, ze tohle je jeden z mala filmu, ktery by si ZASLOUZIL VYJIMECNE HODNOCENI! ****** ()

lapaix

Jeden z těch milých, optimistických a poněkud sladkých filmů, které spolehlivě navodí dobrou náladu. Nicméně celkový zážitek mi kazily dvě věci. Jednou z nich byl český dabing, který byl v tomhle případě vážně hrozný. Tou druhou byla A. Tautou, které sice po herecké stránce nešlo nic vytknout a pravděpodobně hrála svou životní roli, ale to nic nezměnilo na tom, že mi byla celou dobu hrozně nesympatická. 70% s tím, že se to snad zvýší po zhlédnutí ve francouzském originále. ()

Profík

Výborný film s okouzlující Tautou v titulní roli, pár momentů vyloženě geniálních, ale že bych to musel až takvyzdvihovat, to ne. 87%. ()

Dominique55 odpad!

Snad nejhorší film, který jsem kdy viděla. A zřejmě jsem jediná na planetě, která se dívá na ty věci opravdu jinak...Už z názvu, jakožto jména hlavní hrdinky vyplývá, že něco není v pořádku, jelikož Amelie znamená v překladu postižení. A dle mého názoru teda hlavní hrdinka postiženou fakticky hrála, protože takhle se normální lidé nechovají, tudíž nechápu proč to vůbec v popisu filmu není zmíněno, abychom ten film potom mohli brát aspoň trochu s rezervou a ne vážně. Amélie má ve filmu problém s komunikací a mě na tom vážně nepřišlo vůbec nic milého, roztomilého a už vůbec ne vtipného, jak někteří fanoušci tvrdí. Spíš mi to její chování ve filmu drásalo celý film nervy a myslím, že režisérovi šlo pouze o to aby se nám hlavní hrdinka svou naivitou, hlouposti a nepřirozenosti přímo zhnusila...Amelie jako kdyby se uvěznila ve svém dětském světě aby na sobě nemusela pracovat, radši si všímala druhých a blbůstek než sama sebe...aby si lidi zvykly na to že ona už je prostě taková...byla sice rozkošná, ale ta rozkošnost byla až nepřirozená, nesvá a odpuzující...když už tedy, ale nemyslela na sebe, tak aspoň na druhé a jejich spravedlnost a nakonec naštěstí poslechla toho staříka. Má představa vypadá asi tak, že kdyby se naskytl nějaký vrah, tak by se Amélie stala bezprostředně jeho obětí, kterou by pronásledoval právě proto, jak dokáže člověka tolik fascinovat, ale zároveň je mu tím vlastně i odporná. Už takhle si nemyslím, že by bylo v pořádku, když se někteří lidé neumějí jasně vyjádřit a kteří když něco chtějí jdou kolem horké kaše místo toho, aby to řádně a jasně vysvětlily. Což Amelie předváděla celou hereckou scénu. Zcela nechápu, jak může tento film mít tolik procent líbivosti. Já bych ho buď zakázala, nebo dávala za příklad, jak film nemá vypadat a jak se lidé ve světě a zejména ve vztazích nemají chovat. Vždyť je to maximální zbytečnost, vše dělat těžším způsobem, když to jde lehčeji. Připomíná mi to génie, kteří jsou sice chytří, ale pro život maximálně nepoužitelní. Jediné co se mi na tomto filmu velice líbilo byla hudba, nádherné prostředí ,a to jak Amelie vskutku všem pomáhala a tomu "bastardovi" to pěkně natřela, přímo za jeho zády. ()

Isognomostom

Všichni o ní mluvili, všichni z ní byli nadšení a já se s ní seznámila až po dvanácti letech od premiéry. Pochopila jsem, proč se tolika lidem líbí, a nejspíš i proč jednoho konkrétního člověka neoslovila... Slzy přes úsměv a smích z bolavého srdce... Jako sladká karamelka s jemným slaným posypem cucaná uprostřed podzimní Paříže při poslechu staré harmoniky... a zcestovalý trpaslík... ;-) p.s. nádherný soundtrack! ()

arrow2222

Amelia je zvlastny pripad.. vedel som ze nejaka existuje a ze asi stoji za pozretie.. ale mal som urcity "ostych" ani neviem preco.. a ked som film potom uvidel, po par sekundach a uvodnych scenach som pochopil, ze to je Film. Od zaciatku do konca.. Az som bol sokovany ze takyto film dokazal vzniknut v r 2001 a nepatri medzi filmy z rokov 60-tych.. Filmy s rozpravacom su jednoducho ine.. a tu je ine jednoducho vsetko.. a take ake ma byt. Neviem ci este ma vyznam hovorit o uzasnej nadcasovej hudbe, ktora by aj tuctovy film posunula o niekolo urovni vyssie.. Ten film by bol aj bez hudby nadherny a vystizny.. iduci do hlbky a zaroven roztomilo schematicky.. Vyborna kamera, obsadenie, pribeh.. Vnutorne rozpoltenie Amelie sa neda nikdy odignorovat a vzdy bude mat ten spravny patos medzi realitou a snenim.. A zasadenim pribehu do Montmartru je cely film umocneny ani neviem na ktoru.. Keby sa dalo dat sest hviezdiciek, dal by som ich kedykolvek bez vahania.. s vedomim ze je to aj tak malo.. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta