Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

krumlajs

klasický klišovitý béčko, kdyby v něm nehrál stalone tak o něm nikdo neví. myslím že do tejdne si nebudu pomatovat děj. tento film neměl v dnešní době šanci na úspěch a nedivím se, že tak moc propadnul. Tak tak 3 hvězdy ()

Stanmi

Profesionální zabiják Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) se musí spojit s washingtonským policistou Taylorem Kwonem (Sung Kang), aby s jeho pomocí vypátral vraha svého parťáka... Inu jestli někdo umí točit v Hollywoodu film o dvojici nesourodých parťáků, je to bezpochyby Walter Hill, který to prokázal svými snímky 48 hodin a Rudé horko. Takže se nabízí otázka jestli se tohle spojení dvou veteránů filmového plátna povedlo nebo nepovedlo. A správná odpověď je ano i ne. Ano je to v případě, kdy patříte mezi fanoušky Slye a přímočarých akčňáků, kteří sice nedisponují scénářem hodným Oscara, ale nabízí poctivou porci chlapské zábavy. No a ne je to v případě, kdy na vás Jedna mezi oči bude působit jako obstaróžní akčňák, který modernímu divákovi prakticky nemá, co nabídnout. Jak asi správně tušíte, já patřím do té první skupiny. Takže si to pěkně shrneme, scénář je opravdu jednoduchý a film se prakticky po celou stopáž drží hlavní příběhové linie a nikam z ní přiliš nevybočuje, akce je tak akorát (možná mohlo být i více), Sly je zde ultimátní tvrďák, který se s ničím (a nikým) nemaže a z jeho úst vyjde hned několik povedených hlášek. Sympaťák z Rychle a zběsile Sung Kang sice nemá tolik prostoru jako Sly, ale je to solidní buddy (který v průběhu filmu musí řešit hned několik morálních dilemat). Z tria záporáků ve složení Jason Momoa, Christian Slater a Adewale Akinnuoye-Agbaje, dostává nejvíce prostoru právě prvně jmenovaný se svojí mohutnou postavou, což je rozhodně ku pruspěchu celého filmu (a především závěrečného souboje na sekyry). A to vše se odehrává pod zkušenou režisérskou taktovkou Waltera Hilla v ulicích města New Orleans za doprovodu stylového soundtracku. Jedna mezi oči je tak filmem, který bude většina diváků hodnotit jako průměrné béčko, já, jakožto Sylvesterův fanoušek, jsem si však tento stylový akčňák ze staré školy užil. ()

lobo87

Akčná jednohubka, ktorej obal vyzerá lákavo. Režisér viacerých kvalitných akčných kúskov Hill, legenda žánru Stallone, z F&F obľúbený Kang, čoraz populárnejší Momoa... Keď však film nudí aj počas 90-minútovej stopáže, nie je niečo v poriadku... 55% ()

m.xFuck

Je to průměrné, čili dobré a dobré znamená za tři. Jednoduchý příjmně krvavý akčňák s drsným Slyem a Momoou co by padouchem. V pohodě ustojíte bez následků. Teda pokud máte rádi Slye, jestli ne, tak to tady poplivete jako ostatní blbečci. ()

david.babick

jeden z těch slabších Sylvinův kousků...laciný vizůál, otřesný sountrack, kamera při akci sekavá a nepřehledná...ale za hedky, krif, Momou a sem tam hláškujícího Sylvinu, slabší tři ()

Chema4

Lepší priemer, a akčná jednohubka, ktorá ničím špeciálnym neohúri. Zaspomínanie Hilla a Sylvestra na staré časy, v 2012 už to ale vyznie krapet béčkovito. Verím ale tomu, že keby sa Bullet to the Head, natočí v osemdesiatych rokoch, tak by z neho mohol byť dobrý hit. Hláškujúci Sly, ktorý bez súcitu odpráskne každého, kto sa na neho škaredo pozrie, a jeho ázijsky umiernený protipól spolu dobre fungujú. Momoa ako záporák prekvapivo dobrý, škoda len že nedostal viac priestoru, pretože zo všetkých bol najviac výrazný práve on. ()

232

Výborný film, Sylvester hláškuje, všem nakopává prdele a ukazuje svoje svalnaté tělo. Ani o výbuchy nebyla nouze, Momoa je výborný záporák, děj je také vcelku dobrý a originální. Souhra mezi Stallonem a Kangem také není tam tak špatná, jak tu u některým bylo zmíněno. Sem tam se objevují nějaká křečovitá místa, ale ve většině případů všechno klape. Příběh má spád, dobré tempo a vcelku žádná hluchá místa. Nejhorší věcí jsou ale velice špatně sestříhané akce. Jde sotva rozeznat kdo koho mlátí a není z toho moc dobrý požitek. Na druhou stranu to opravdu není vůbec špatný akční film a stojí za to se na něj podívat. Stallone to opět velice dobře zvládnul. ()

veverysiak

Klišé, klišé a ešte raz klišé, v podstate by to nestálo za zmienku, kebyže nie Sylvo, stačí jeden vyslúžilý akčný veterán v kondícii, na jeho miery ušité béčko a všetky teórie a poučky o pokleslých žánroch sú hlboko v teplých útrobách a to nielen uctievačov starej školy, je dobre, že Sylvo je späť, zaslúži si takéto kúsky, takže 75%. ()

zitush

Nemozem inac, len 5*. ... Laska k mojim akcnym hrdinom z detstva, medzi ktorych so vsetkou uctou patri aj Sly, mi nedovoli dat menej hviezdiciek. Bezohladu na jeho vek som videla presne to, co som ocakavala. ()

paradoxman

Všechno správně. Stopáž, herci, nula zbytečných dialogů, nula zbytečného vysvětlování, nahé maškarní, ultracool Sylvester. Každý střílí, dokud se cíl hýbá. Víc takových! ()

MiniRecenze

Ufff,takže kritika měla pravdu.Tento snímek není nic moc a navíc mě přišlo,že jsme něco podobného už viděli (Nájemní vrazi 1995).Ve filmu není schopného nic co by Vám mělo rozproudit krev žilách a sledujete jenom nějakou jednoduchou naháněčku.Navíc rockový nářez jako hudební doprovod Vám poleze ke konci už na nervy.A už vůbec nechápu co měly proboha znamenat ty sesvětlovací prolínačky?!Nebýt "Slye" tak se nedodívám ani do konce,alespoň z toho vzešlo akční béčko z odřenýma ušima. JEN TAK TAK!!! ()

Edgerton

Líbilo se mi to i o něco víc než Arnoldův návrat v Last Stand. Stallone je tu super nabušenej, vypadá mladší než v poslednim rockym nebo rambovi a s nikym se nesere. Ten jeho parťák mi nevadil, ale původně plánovanej Thomas Jane byl lepší volbou a záporák Jason Momoa překvapil...myslel sem si že to bude nějakej prkennej obr a je to celkem sympaťák. Jestli se vám líbilo třeba Sejměte Cartera se Slyem, tohle se vám bude líbit ještě víc. ()

Rian_witcher

Sly nezklamal a dokonce příjemně překvapil i Jason Momoa, který má u mě velké mínus za slabý pokus o reinkarnaci Conana. Potěšil i pohled na Sarah Shahi (ať v tílku a nebo i bez něho :-)) i když herecký výkon byl v její roli nulový. Tím ale chvála končí. To nejhorší na celém filmu nebyl kupodivu jen neslaný a nemastný asijský parťák, ale hlavně absence jakéhokoli nápadu scénáristů o originalitu. Bezduchý koktejl smíchaný za starých nápadů scénářů 80 let minulého století celý film sráží k brzkému zapomění. ()

Hookins86

Slájovo nejlepší léta a filmy, už máme dávno za sebou. Bo možná expendabls jsou dobrý, ale to jen díky tomu, že tam nehraje hlavní roli. Takže jedno ponaučení, od žilnatýho dědka už moc nečekat... ()

Ijanek

Tento filmeček stojí za starou bačkoru. Scénář je hrůza. Stallone je už starej dědek a zraje si na naprdnutýho supermana. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)