Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Nyck

Bullet to the Head je na nic si nehrající akční film s nestárnoucím Slyem. Nečekejte chytrou akci jako s Jasonem Bournem či eleganci v podání Jamese Bonda. Sly jede svůj styl, vychází mu to, tak proč něco měnit. Pokud nemáte přehnaná očekávání, nemůže ve vás po zhlédnutí zůstat pocit zklamání. Jediná moje výtka by mě směřovala k nekonzistentnímu tempu. Zato "sekeračka" je důstojným zakončením filmu, ve kterém padne i několik skvělých hlášek. ()

zdenny

Tento film byl natočen jen proto, aby vyplnil mezeru mezi dalšími Expendables. Anebo mezi filmem, na který se moc těším - "Escape Plan". Zde to byl podúrovňový mix filmů "Collateral", "Showdown in Little Tokyo" atp. Jedna nelogičnost za druhou a akce taky nic moc. Sylvester je ve formě, ale schovává si ji hlavně pro "Expendables". JInak ve filmu: únos dcery - výměna jí za flashdisc (tam se nikdo ani nenamáhal zeptat, zda nejsou další kopie). Jediný záporák ve filmu měl jakési trauma z kdysi, přitom hlavní záporák měl být ten umírněný berlatý černoch. No nic, taková jednohubka, která se neměla stát. ()

Sany33

Nič iného by som od Hillovej réžie a Stalloneho hereckého prejavu ani nemohol čakať ako hru na drsných chlapcov z Ameriky. Na začudovanie božie sa mi to celkom páčilo. Stallone sa zhostil role hlavného búchača na ceste za pomstou a proti nemu stojí Momoa, čo si milovník akčného filmu môže viac priať. Old School vs New School proste pecka. Navyše postava zakrslého aziatského detektíva ala Sung Kang pekne podtrhávala príbeh a dodávala príbehu racionalitu a kladnosť. Sexi stránku obstarala Sarah Shahi. Jednoducho tento film bol splnený mužský sen a ak máte v tele čo i len kvapku testosterónu tak sa vám musel páčiť aj napriek chabému, otrepanému príbehu, ktorý je asi v každom druhom akčnom filmu. Ale my sa na takého filmy nepozeráme kvôli príbehu, však že nie!!! za mňa teda 70%. A GL. ()

fabecc1222

Nevim proč se do takového filmu nacpala hromada peněz, jelikož je to jenom snaha o převedení do současnosi něčeho, co mělo zůstat v 80. letech, a dneska už to prostě nefunguje. Šablonovitý příběh, bez jakéhokoliv obzvláštnění, nebo nějaké opravdu vydařené akce. Prostě rutina na všech frontách, nic víc, nic míň. ()

ghatos

Stalloneho mám rád. Strašně jsem chtěl najít třetí hvězdičku, ale ať hledám, jak hledám, tak nenacházím nic než podprůměr. Na Slyovi jde hrozně vidět únava. Své si splnil už dávno, takže vlastně každý jeho další počin je sympatický, i když nevýjde. Kulka do hlavy je prehistorie (v pozitivním slova smyslu). 45%. ()

m.a.t.o.

„Chceš sa biť alebo ma chceš na smrť unudiť?" Hneď zo začiatku roka 2013 prišli traja Expendábles s troma vlastnými sólovkami. Zatiaľ čo pri Stathamovom Parkerovi som sa ukrutne nudil, pri Arnoldovej Konečnej kráľovsky bavil, Slyov Bullet je kdesi uprostred. Scenár nemienim ani komentovať, pretože zatiaľ čo na začiatku je naivný na konci je vyslovene debilný. Medzi tým strieda veterán Walter Hill lepšie chvíľky s horšími. Súboje sú maximálne zabité strihom, prestrelky (alebo skôr headshoty) zase ozdobou filmu. Tempo nie je konštatné, hluchých miest človek nájde viac, než by chcel. Momoa je Stallonemu dôstojný súper, ktorý šíri strach vôkol v každom jednom zábere, Sung Kang je tu zase za takého nesamostatného Azijatíka, ktorého Sly ťahá zo sračiek, a pri tom v jednom kuse hláškuje. Problém je len v tom, že vtipná je asi tak každá desiata hláška, ktorú prednesie. Celkovo snímka nebola až taká zlá ako som sa po nemastnom-neslanom traileri obával, no s trochu upraveným scenárom a režisérom, ktorý má väčší cit pre akciu by to bolo jednoznačne o kategóriu vyššie. 50 % ()

s.e.p.p

Já mám toho starého huhlu pořád dost rád, ale sakra tohle byl strašně špatný film. Pitomý scénář, blbě natočená akce, příšerné herecké výkony a celé to působí jako epizoda nějaké podprůměrné televizní kriminálky. A pokud jste čekali, že se bude hrát na sebeparodickou strunu jako v Postradatelných, tak budete velice zklamáni. Ten film se totiž bere zoufale vážně. Všechny vtipné hlášky byly už v traileru a v samotném filmu jsou použité tak blbě, že ztrácí veškerou svou údernost. ()

blackJag

Ač komiksovou adaptací, tahle ta věc neměla v kinech co dělat (u nás měli aspoň rozum). Přehnaný rozpočet + přehnaná očekávání = propadák jak vyšitý. Být to ovšem titul "direct-to-dvd", pozitiva by se hledala už snáze... Zlatá doba akčních filmů se nevrátí, ani pro Stallona, ani pro jiné. EXPENDABLES zůstanou jen zábavnou kuriozitou, na kterou se žel nepodaří navázat (doba je ložená úplně jiným směrem). 50% ()

drackula

To že to Stallone stále vie je za posledné roky asi všetkým jasné. Dôležité teda je, či "to vedia" aj ostatní zúčastnení. A žiaľ v tomto prípade musím skonštatovať, že je na to Sly úplne sám. Všetci ostatní herci, či skôr štatisti, viac lezú na nervy ako hrajú. Na čele otravnosti je s prehľadom jedna z hlavných postáv v podaní Sung Kanga, ktorého by možno zachránilo nejaké to kung-fu, ale aj v tomto smere sa dočkáme skôr divných póz a kecov, ako nejakej akcie. Jediný herec/postava ktorá aspoň trošku vyčnieva je Jason Momoa, a aj to najmä kvôli tomu, že sa človek teší, ako mu Sly v závere nakope riť. Ak by som to mal teda zhrnúť, tak ide o béčko ako vyšité s príchuťou starých dobrých 80tich rokov. Avšak Sly na všetko sám nestačí a nejaká pridaná hodnota tu teda nehrozí. Skrátka jednohubka... 50% ()

Pecival

Děravý jako cedník, akce často zmršená střihem, ale zato ultimátní macho Sly, který je snad ještě drsnější než kdy dřív. Takže jenom díky němu (a pár hláškám) to docela šlape a film jsem si užil. Umím ocenit, kdy hlavní "hrdina" neni zrovna dobrák a to tady platí vrchovatě. Žádný veledílo, ale proč ne. Momoa je taky fajn. ()

Georgex

Sylvester Stallone se rozhodl na stará kolena vrátit k "béčkovým" akčním filmům a tímto snímkem dokazuje, že to myslí opravdu vážně. Bullet to the Head totiž splňuje všechny parametry správného akčního filmu alá 80. léta, nechybí jednoduchá zápletka, akce, hromada mrtvých a jeden z největších akčních hrdinů dokonce svede mnohé pěstní souboje. Zní to pěkně, bohužel Stallone doplatil na špatný scénář, který mnohdy chaoticky přebíhá od jedné scény k druhé a zaměřuje se zbytečně na rádoby poučné monology hlavní postavy, které bohužel spíše ubírají na obrátkách a po chvíli začnou lézt na nervy. Přesto Stallone zaslouží pochvalu za solidní herecký výkon a skvěle zvládnuté osobní souboje, nicméně ve své roli poměrně překvapil také Jason Momoa. Každopádně se jedná o poměrně zdařilý akční film ze staré školy, který neurazí a fanoušky Sylvestera Stallona rozhodně potěší. Moje hodnocení 60%. ()

jenik71

Akční scény celkem ujdou, nic extra to ale není. Nebýt tam Stallone, tak by mě tenhle film nejspíš úplně minul a ani bych o něm nevěděl. Docela se mi líbil i hlavní záporák-zabiják, ten měl určitě svoje kouzlo. Jako celek tohle hodnotím horšími třemi hvězdičkami. ()

KingObscene

Oceňuju, že Sly je na svůj věk v dobré formě a neprdí do hlíny, ale tohle byla opravdu slabotka. Vizuálem televizního akčňáku poloviny devadesátek počínaje, trapáckýma záporákama konče. Celkově velká nuda (včetně závěrečné sekerové řežby). Zbytečná záležitost. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)