Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Ogen

Tohle bylo něco tak tupého, že se to až těžko popisuje. Ani jedna postava mě nezaujala, neměla motivaci ani směr a bylo jasné, že skoro každýho tam zabijou. Evans je mi už od cap. ameriky tak nesympatický, že tady se nomohl nijak vyšvihnout, jelikož za mě jde o neherce. Gosling se sice snažil být vtipný a free, ale nějak mu to nefungovalo. Co se konverzací týče, ty byly plytké a trapné aniž by někam vedly či nám něco sdělily.  1 hvězdičku dávám za efekty a rozstřílenou Prahu a vlastně obecně za to, že kam američani vlezou tam jenom ničí a bourají. ()

Lachtaan

Tak jo. Skepse byly na místě, za poslední dva roky od Extraction jsem neviděl z produkce červeného Nka věc, co by se hned v den uvedení netopila v nehezky nízkých modrých číslech a neindikovala obrovský průser. S blížící se filmovou událostí roku jménem Gray Man se díky tomuto trendu začala stahovat mračna i nad touto záležitostí, čerstvě po zhlédnutí je ale můžu rozehnat. Kdekdo tady bude rýpat, já jsem ale přes špičkové obsazení až po naprosto luxusní akční pasáž v Praze fakt spoko a doufám, že ambice z tohodle vytřískat sérii se promění v realitu. [viděno na Netflixu 22.7.2022] ()

DragonnCZ

8/10. - Narovinu není to ten největší skvost, ale! Nevím jak vy, ale já si to strašně užil. Sice ze začátku se to tvářilo jako ohraný klišé, ale postupem filmu kdy akce přibývalo jsem si to víc a víc užíval. Ryan Gosling je zde naprosto úžasnej a bavil mě a to samý se dá říct i o Chrisu Evansovi jako hlavní záporák. Bratři Russovci se zde opět vyřádili a po Marvelovkách umí dokázat, že umí točit i parádní přízemní filmy s fakt parádní a nabušenou adrenalinovou akcí. Jen teda otázka zní co teda zde prováděli s těmi 200 mega, když sem zde viděl nejhorší CGI maglajz v letadle za poslední dobu. No jinak nás české diváky nejvíc potěší, že se zde podívám do Prahy, která je zde asi nejlepší část filmu. Policie mluví česky, ulice Prahy, která se zvrhne v bojiště a střílí se hlava nehlava, mě naprosto odrovnalo. Knižní předlohu jsem nečetl, ale někdy si ji asi přečtu jelikož mě film dost dostal. Docela bych to srovnal i s filmem Kate, který jede i docela na podobné vlně, ale tu jsem si asi víc užil kvůli nabušenější adrenalinové akci a hlavní hrdinka je daleko sympatičtější, ale příběhově mě daleko více dostal tady Gray Man. Je to prostě super záležitost a doporučuji! ()

Qitek

Film od Netflixu. Kdysi možná příslib. Pardon, letní blockbuster a nejdražší film Netflixu. Přední superstar před kamerou s režiséry jednoho z nejvýdělečnějších filmů všech dob za kamerou. Tomuto streamovacímu gigantu se daří jedna věc. Pamatujete, jak se ještě nedávno označovali filmy na “televizní” nebo “straight to DVD”? A podle toho se shovívavě měřila jejich kvalita? Tak tedy The Gray man - Na to, že je to film Netflixu, tak solidní dvě. Takovej Marvel točí taky jednu drahou sračku za druhou, že jo. Tohle není ani kvalitní béčko. Jen béčko ()

BROKEN_

The Russo Brothers – dvojice která mi potvrdila, že jakmile nemají nad sebou dohled, nedostaneme od nich takové pecky, jako když točily pro Marvel. Gray Man byl očekávaný právě skrz režiséry a hvězdnému obsazení. Nejdražší film Netflixu dopadl lépe než jejich pitomosti typu Red Notice. Pořád je to, ale bohužel v jádru typický Netflix (nasvícení, vizuál, celkově lookem to nevybočuje od zajetých kolejí Netflixu) a přijde mi, že ačkoliv mají tvůrci kreativní svobodu, tak jim to škodí. Russovci v tom filmu jdou vidět a při akční pasáži v Praze(nejlepší pasáž filmu) dokáží připomenout Winter Soldiera, ale v trochu horším provedení. Gosling překvapivě dostačující (v akčních filmech nehraje) a přehrávající Chris Evans v roli záporáka mě hodně bavil. Ana de Armas byla nevyužitá. Film odsýpá a mohl by být vážnější, ale když řeknu, že se mi humor nelíbil lhal bych, vlastně jsem se překvapivě dobře bavil. Akční scény jsou fajn a měl jsem z nich dobrý pocit, jelikož nejsou debilně sestříhaný. Je to dobrý film, který si na nic nehraje a jde vidět, že si uvědomuje, že se jedná o béčko, který je ale sakra drahý i přesto, že to moc nejde poznat. CGI sice není povedený, ale upřímně není to takový hnus jako poslední díly Rychle a zběsile. Pokud bude pokračování tak klidně strávím další dvě hodiny s tímto, než s těmi podprůměrnými filmy, které Netflix produkuje skoro neustále. 6/10 ()

LUKICKK

Fajn akčňák na večer před spaním, hodně se mi líbily hravé akční bojové scény, něco jako u Johna Wicka, herecké obsazení fajn, takový příjemný nadprůměrný film řekl bych. Nic perfektního, ale žádné větší výtky nemám. ()

Mrkvič

Před filmem jsme viděl scénu s tramvají v Praze a říkal jsem, že to bude strašná volovina. No a ono... nebyla. Příběh fajn. Dokonce jsem si u pár dějových zvratů říkal, že v záplavě podobných filmů jde o příjemné překvapení. Scény v Praze famózní a u začátku přestřelky se všema těma alfa beta týmama a českou zásahovkou, jsem si vzpomněl na Nelítostný souboj a jeho snad nejlepší přestřelkovou scénu všech dob. V čem mi byl ale film nejmilejší, bylo vykreslení postav. Hlavní hrdina je prostě super fajn kluk, který ač kriminálník, tak je takový Mirek Dušín. Ve srovnání s vychvalovaným Johnem Wickem nemůžu hlavnímu hrdinovi vytknout nic, co by mělo kazit tupou mládež sledující podobné filmy. na druhé straně záporák, který je temnější než uhlí, ale pořád je jeho postava zábavná a je z ní cítit nadhled a ironie. Podobně jako Vyproštění se Netflixu povedl další akční kousek. ()

JimmyII

Neměl jsem žádná očekávání, takže mě nakonec Gray Man potěšil. Gosling je v pohodě, Evans je skvělý, Praha krásně vybuchuje, nemám si co stěžovat. ()

arbitr

Větší sračku aby člověk pohledal. Po cca 20 minutách jsem zjistil, že u toho (v neděli odpoledne) spím. Tak jsem to vypnul a šel jsem se dívat na dokumenty o padajících letadlech na D+ ()

Johnny.ARN

Toto čím dlhšie išlo, tým som mal chuť to vypnúť. Geografia? Pre scenáristov neznámi pojem. Časové súvislosti? Načo? Električka mimo koľajiska a v protismere? Pohoda! A hlavne v druhej polke sa tieto nelogickosti začali kopiť. Ale čo čakať od akčného filmu na Shitflixe, kde tvorcovia ešte mali v hlavách marvelovské kreslenky? Veľmi som sklamaný, znechutený a vytočený zároveň. A keby toho ešte nebolo málo, tak Gosling, ktorého keď vidím, radšej by som ho nevidel. Len za tú akciu, ktorá bola akčná a Aničku, ktorá podrží. A dám pipík do ohňa, že o 2 roky bude dvojka. Ultraslabé 3 z 5 ()

rowdys

Russo Brothers zdegenerovani rokmi tocenia marveloviek rozlozili svoje cirkusove stany v Greengrassovom svete a natocili Bourna for mentally challenged. Ma to svoje momenty, no od tretieho aktu je to uz typicky natahovany netflixacky film tyzdna s showdownom, kde kazdy pali po kazdom, pricom po jednej do hlavy by si zasluzili aj scenaristi. Snad nedopadne rovnako aj Extraction 2. Vseobjimajucu hlupost trochu zachranuje charizma Billyho Boba a Ana a Ryan maju super chemiu. Obvykle sympaticky Chris hra pre zmenu uplneho kokota. ()

elanius

(58/2022) / Už naozaj nemám na toto nervy, Netflix to znovu raz dokázal posrať, tento krát ale už naozaj big time. Odmysliac si Áčkový kasting, dostávame naservírovanú totálne odfláknutú Cčkovú záležitosť, ktorú by snáď zvažovali aj v Asylum. Som nahnevaný a urazený. (1/10) ()

mickyreed odpad!

Stupidita, klišé, bez špetky přesahu, nepřehledná akce, nasvícený tak, že je ve tmě hovno vidět. Pokračování a spin-off? Kurva prosím neeee! ()

ywo666

Asi uz stracam vkus, ale podla mna toto bol velmi dobry film. Samozrejme originalita je nula bodov. Ale ma to svizne tempo, dobre hlasky, super akciu a kvalitne herecke obsadenie. Chris Evans hra top zaporaka. Ana de Armas ukazuje celkom solidny akcny potencial v zenskych vodach. Logiku tu netreba hladat, je to nadsadeny akcny film. Ale bavi to cely cas, pokial necakate kombinaciu Shakespeara a Kubricka. Netflix toci same sracky za vela penazi. Tu to ale dopadlo celkom dobre. 80-85 percent. A viac takych akcnych filmov. ()

Pavlínka9

Film má podle mě silný základ pro ženské publikum - na Goslinga a Evanse se hezky dívá ;) Já beru tedy jen Goslinga a k tomu Thorntona ;) Je to hodně akční, hodně ničivé, velmi svižné, sem tam dost propletené a tolik názvů měst či zemí jsem ve filmu dlouho neviděla :) Umřelo tam fakt hodně lidí :D Na mě až moc akční a "zabijácké", ale bavily mě různé typy mučení či zabíjení, kterých tu opravdu nebylo málo a dost mě překvapily různé techniky, které jsme tu mohli vidět :) Jo a myslím si, že by si dost snížili ten rozpočet, kdyby řidič té tramvaje prostě zastavil a nejel s tím tak dlouho přes Prahu :) Jo a mám moc ráda Alfre Woodard, která i když hodně malé roličce, tak zaujala :) ()

hroubek

The Gray Man je fajn akční béčko s obrovským rozpočtem a herci kteří přehrávají a baví se - Evans. Akce v Praze se hodně povedla a jsou při ní vidět fajn nápady. Celkově to má dobré momenty a v rámci možností to nenudí. Bratři Russoové odvedli dobrou práci, a je vidět že moc dobře vědí jakým film točí. Jako akční výplach to funguje bez problémů a já se dobře bavil. ()

Trustme

Bratři Russoovi (Russoové/Russové/Russovští) přicházejí spasit uvadající televizní stanici Netflix. Za 200 miliónů. Red Notice stálo taky tolik a taky se diváci ptají - kam šlo tolik peněz? Do natáčení v desítkách lokalit? Herecké gáži? Triků? A nebo si někdo natáčí filmy, které mají produkční, výrobní hodnotu o polovinu menší a zbytek se použije šikovně na tvorbu Netflix sraček a ještě zbude na jachtu. Šedý muž je ovšem vcelku dospělejší akční podívaná, bez srandiček a nesmrtelné pohodičky a postavy sice vydrží klasicky více tělesných devastací, ale prezentují, že mají krev a občas přijdou i o nějaké to maso. Jan Dolanský v masce Ryana Goslinga ušetřuje produkci dobrých 30 milionů. Ana de Armas dělá opět čest svému jménu a očekávejme, že brzy dostane konečně hlavní roli v nějakém erotickém akčním filmu o Agentce, kterou miloval kdekdo. Pro našince film vstoupí do dějin jako největší bitva na území hlavního města od dob Pražského povstání a akční scény s českou policií ukazují, že heslo Pomáhat & Chránit se dostalo na velmi solidní úroveň. Největší hvězdou filmu je však řidič tramvaje č. 11. Suma somárom The Gray Man je příjemná podívaná s několika svěžími scénami (souboj mezi ohňostrojem, mela v pražských ulicích, Ana de Armas jako cover woman), špetka emocí - herecký úlet Chrise Evanse a snaha nenatočit zase další velkorozpočtovou sračku made in Netflix. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)