Tím vedcov objaví kľúč k počiatkom ľudstva na Zemi a vydá sa na vzrušujúcu cestu do najtemnejších kútov vesmíru za mimozemskou civilizáciou, ktorá nám zanechala svoju adresu na hviezdnej mape. V decembri 2093 pristane výskumná vesmírna loď Prometheus na mesiaci vzdialenej planéty, kde podľa výpočtov môžu žiť mimozemšťania, ktorí pravdepodobne stvorili ľudstvo. Členovia posádky, vedci aj zástupcovia korporácie, ktorá misiu financuje, však majú rozdielnu motiváciu aj ciele, prečo sa expedície zúčastňujú. V mohutnom jaskynnom komplexe objavia vedci  zdanlivo mŕtve telá veľkých bytostí, ale narušia ochrannú atmosféru priestoru, kde majú mimozemšťania uloženú biologickú zbraň hromadného ničenia, pripravenú na vyhladenie ľudstva na Zemi, keby sa vymklo spod kontroly. Nezničiteľné monštrá sa aktivujú... Posádka Promethea nie je pripravená na nepredstaviteľnú hrôzu, ktorá ju čaká a netuší, že práve ona bude musieť zviesť desivý a rozhodujúci súboj o záchranu budúcnosti ľudskej rasy na Zemi. (TV JOJ)

doriana.g

Viděno počtvrté, poprvé s dabingem. Strašná blbost. Buď se všichni chovají jako idioti, nebo si jako ta superžena po císaři odskočili z DC či od Marvelů. Ani tentokrát jsem nepoňala, kdo kde kdy koho s kým a proč vlastně naklonoval. Noomi, jak byla ve švédských Mužích úžasná, tak tady mě s tou debilní parukou, pindama o víře a umanutým výrazem vyloženě srala. Fassbender a Theron nuceně prkenní a tudíž nudní. Potud Scott.... Odtud režisér dabingu - proč Idrise nadaboval Brandon Bohdan Alza.cz, který bůhvíproč afektovaným rádoby altem dabuje všechny černochy nad 30 let a 80 kilo napříč žánry a stanicemi?? Hanba... - No, nepochutnala jsem si. ()

tybro

No to byl zase děs. Banda "vědců" kokotů, školáků dostane na výzkum jeden bilion doláčků, každej z jinýho oboru. Výzkum za takový prachy a spolupráce naprosto žádná, jeden druhýmu nevěří, chování vědců jako takových je hluboko pod nulou. Kam se poděla uvěřitelnost děje jako takovýho. Uff, ještě že jsem za to nedal prachy na lístek do kina. ()

Lukys

Průměrná lehce mdlá sci-fi, která více méně neomrzí, ale rozhodně ani nenadchne. Některé scény přímo křičí po lepším zpracování a dialogy s celou atmosférou též. Zvraty tu fungují jenom na půl a po konečném shlédnutí si říkáte, co vám snímek dal. Následně zjistíte, že nic. Jediné co se tu dá vychválit jsou krásné uvěřitelné a detailně postavené kulisy a hezká hudba. Pusťte si místo toho prvního Vetřelce a dostanete zhruba to samé, jen 100x lepší a záživnější. ()

Ronkar

Vizuální pamlsek a dějová debilita, která má Céčkové chyby, což je u R. Scotta fakt divný. Tudy cesta nevede. Zapomenout a věřit, že blížící se Covenant napraví nejen Vetřelčí universum, ale i důvěru v režiséra, že naváže na geinální jedničku. ()

hony23

Protože R.I.P.LEJOVOU ani její klon už nebavilo zápasit s Vetřelci, Ridley Scott se pustil do úplně nové série na podobné téma. A přestože ubylo akce a vesmírné stvůry byly k vidění jen sporadicky, natočeno je to brilantně a jako nefanouška sci-fi mě to i kupodivu bavilo. Takže vzhůru do Cinestaru na pokračování, na velkém plátně to může být zážitek. ()

HellsAngel

Prometheus hlása, že ide o prequel k našej milovanej Alien ságe, no zároveň sa od nej dištancuje všetkými možnými spôsobmi, od názvu až po celkový štýl snímky. A viete čo? Najlepšie momenty filmu sú práve tie, kedy si to razí svoju vlastnú cestu (nakoniec v tomto má séria bohatú tradíciu) a kedy takmer vôbec nepripomína svojich duchovných predchodcov. Prvé dve tretiny ide o špičkový sci-fi zážitok s prepracovanými charaktermi postáv, zaujímavými dialógmi, skvelo budovanou atmosférou (nie atmosférou strachu, no to jej neuberá na podmanivosti), úžasnými hereckými výkonmi a absolútnou potechou pre oko v podobe nádherného vizuálu. To, čo sa ale odohrá v závere je sklamaním. Ako keby si niekto na poslednú chvíľu uvedomil, že tam toho "Alien feelingu" je málo a treba to nejako zachrániť a tak izolepou spojil niekoľko zaujímavých scén s načrtnutým potenciálom a pre krátkosť času ich osekal na priateľnú "svižnú" dĺžku. Chyba! Scéna vo Vickersovej zničenom transporte by potrebovala pár minút namiesto pár sekúnd a išlo by o skvost v rámci celej série. Ak by Scott predlžil celkovú stopáž snímky o 10-15 minút, tak verím, že by to kvalitatívne bolo niekde úplne inde. Niektorí možno budú nesúhlasiť, budú sa dožadovať čistokrvného Votrelca so všetkým, čo k tomu patrí, čomu úplne rozumiem. Ja sám som po prvom pozretí patril do tejto kategórie. Druhé zhliadnutie (s vedomím, že ide o prvý diel novej "prequelovej" série) mi pomohlo pochopiť, že ak k tomu pristupujeme ako k Alienovi, ostaneme sklamaný, no ak sa na to dívame nezaujato, ako na Promethea, dokážeme si vychutnať neoddiskutovateľné kvality. ()

DexMASTER094

Původně čtyři hvězdičky jsem změnil na tři. Reboot jako takový je v pořádku. První třetina filmu je vynikající. Film ale srážejí nesmysly typu "Utíkat můžu jen rovně." ve scéně, kdy chce dámy zamáčknout kutálející se loď. Ridley tady trochu po zbytek filmu tápe, ale ve výsledku se mi film docela líbil. Samotný je trochu o ničem a konec naštve. Pokud by se servíroval dohromady s Covenantem, tak by to bylo super. Takhle jen 3*. ()

Mersis

Po shlédnutí Covenanta musím uznat, že Prometheus si ty čtyři hvězdy zasloužil. Prometheus nakousnul něco, co měl vysvětlit Covenant a série se měla uzavřít. Bohužel si tahá plechovka sebou pořád nějaké mazlíčky a tak chtě nechtě začíná série "Tak jde čas". ()

Vairon

No, takže jsou tam chapadla z vetřelce, spousta dalších falických symbolů z vetřelce, robot, děj taky částečně z vetřelce, jen tam chybí smysl toho všeho. Každých pět minut nových pět otázek, které nikdo nezodpovídá. Meh. ()

Illithune

Zhruba první třetina až polovina filmu mě bavila... mělo to příběh, věci byly v pohybu, těšil jsem se na konec, až zjistím vlastně nějaké novinky ohledně celého tohoto sci-fi universa. Bylo to pěkně načasované, že člověk měl čas si udělat obrázek o každé postavě příběhu. Nicméně pak mi přišlo že najednou scénárista začal brát drogy a vše vypadalo, jako kdyby scénář dopsalo desetileté dítě. Ve finále odpovědi žádné nemáme (možná ano, víme, kdo stvořil vetřelce), nicméně otázek je mnohonásobně více. Pokud by nás příběhově film posunul o krok vpřed, a ne o krok vzad, přidal bych i tu čtvrtou hvězdu. Zabavilo mě to, ale není to nic super, co bych si s chutí pustil zas. ()

kolly13

Epochální úvod a do půlky skvělá sci-fi. Poté trošku zpomalíme, ale pořád na vysoké úrovni (Fassbender, efekty, hudba, výprava). Za půlí se objeví pravá podstata filmu, jenž odkazuje na legendární sérii (což mne zklamalo), ale až do konce si to drží kvalitu a rád bych se těšil na pokračování (ne s Rapace). ()

Radek273

Kopírování Vetřelce na různé způsoby není potřeba. Škoda vynaložených peněz a času! Kdo ho nezná, bude relativně spokojený, ovšem .. kdo ho vlastně nezná??!!! ()

mouzi

Vždycky mě dostane, když někdo utíká před přímočaře řítícím se objektem rovně a ne do strany. Každopádně snímek chtěl asi něco říct, ale neřekl to. Je to film pro všechny, i pro ty, co neznají Alienní ságu. Pro ty, co jí znají, je to odpad. Ridley by měl začít točit komedie či tak něco, ale na tyto hlubokomyslné věci uz prostě nemá. Slabé 3. ()

Perunwit

Vizuálně parádní jízda. Celé to kazí herecké obsazení, kdy mě kromě vysterilizované Charlize nikdo pozitivně nezaujal. Koncept stvořitelů/ničitelů tak, jak je tu podán, taky nepůsobí zrovna přesvědčivě. Na víc to dle mě bohužel nemá, 3.5 a to ještě váhám. Udělat si sám sama sobě císaře, přeškubnout šňůru jak Supermário špagetu a pak se jit porvat...to už si z nás dělá prdel?? ()

Emperor1

Tento komentář obsahuje SPOILERY! Vadí mi, když se postavy ve filmu chovají jako naprostí kreténi - už jen ten do očí bijící, trestuhodně lehkomyslný přístup během průzkumu neznámého a potenciálně nebezpečného prostředí, to pak držíte neznámé entitě palce, aby ty pitomce vycucla, sežrala, rozleptala, popřípadě do nich nakladla vajíčka, protože si to prostě zaslouží (pochopil třeba někdo chování toho biologa-idiota, co bezelstně laškoval s tou hadovitou věcí, která mu následně zlomila ruku a posléze provedla ukázkový deep-throating? Těch ukázek naprostého amatérismu tam bylo vícero, ale tohle byl top!). I přesto má však Prometheus dobrou, tíživou atmosféru, vizuál, triky, spád, prostě dobře se na to kouká. Chtě nechtě tomu musím dát solidní tři body, třebaže vlastně i ten příběh a mytologie, potažmo scénář stojí za starou bačkoru. ()

playboymadem

Tento prequel ku votrelcovy(alienovy) není to čo som očakával. Veľké plus k tomuto filmu je to že je výborne natočený, a po vizuálnej stránke fakt pekný. Má to svoje chyby (Nelogika postáv, postavy a ich činy atď. atď.) ale môj najväcší problém je podrývanie vecí zo starých filmov. Ako velkého alien fanúšika ma to moc neuspokojilo ale pre milovníkov SCI-FI je to prijateľné.[60%] ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů