Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Muel

| Mr. Mudd Production | Abolútna instantná pecka medzi teen školskými drámami, s citom prevedený príbeh introverta, ktorý zapadne. Zapadne do partie, na ktorej mu záleží, zaľúbí sa do dievčaťa, dozvie sa tajomstvá svojich kamarátov a zažije time of his life. A pozerá sa na to parádne, pretože scenár dodáva všetkému pravú šťavu a život. Nečudujem sa, že sa to stalo takým kultom, vie s týmto súcitiť fakt každý, ktorý si týmito problémami prešiel. Sme proste nekoneční. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Darth Vader

Dlouho jsem očekával tento snímek. Moc rád koukám na Emmu Watson a vidět ji v komediálním dramatu bylo pro mne velké lákadlo! V celé snímku se potýkáte s hranicemi absolutního štěstí a psychického hroucení. Čím vic nad tím přemýšlíte, uvědomujete si, že tyto hrany jsou si zatraceně blízko. Přesto film nám dává obrovskou dávku pozitivní energie! Láska a síla přátelství v kontrastu s minulostí... to vše tvůrci vyjádřili na výbornou! Závěrečný speech mě opravdu silně zasáhl a já dne 19.20 2012 opět přepisuji svůj top žebříček!!!! ()

fifi.m

Původně jsem dala jen 4*, ale s odstupem času musím říct, že tento film ve mně zanechal silný dojem. A hudba byla perfektní :) ()

Shamusss

Působivý a dojemný film o teenagerech bez tlusté vrstvy patosu a plný vkusné hudby tu dlouho chyběl. Hlavní postava je napsaná tak, aby se s ní do určité míry ztotožnil každý teenager (a nejen ten). Příběh prakticky v ničem nevyniká, ale jeho podání je dokonalé a cílí přímo do srdcí plných pocitů z první lásky (to pokud jste mladí) nebo nostalgie z ní (to pokud jste věkově zralejší). Herecké výkony hlavních postav jsou uvěřitelné. Nádhera! PS: Za tu neznalost Bowieho Heroes by měla Emča dostat pořádně na zadek. Ujmul bych se toho... ()

fisus

Páni!Po tomhle filmu se člověku jen těžko hledají slova,ale natolik mě oslovil,že přeci jen chci napsat pár řádek.Pro inspiraci mi tu do ucha nehraje nic jiného,než David Bowie-Heroes,ona "píseň z tunelu"! Nejen tahle písnička,ale celý soundtrack je opravdu dokonalý!Je to už docela dlouho,co jsem se opět dokázal ztotožnit s hlavním hrdinou.Prožívat s ním úlohu školního outsidera,sledovat dívku svých snů v náruči jiného,bát se dát jí najevo svou lásku,aby se tím neztratilo vzájemné přátelství a ptát se,proč ti hodní se vždy zamilují do těch špatných!Přiznám se,že jsem si připadal,že nesleduji film,ale prožívám svůj život z pohledu někoho jiného.Jsem rád,že Ema Watson není jen Hermiona z Harryho Pottera,ale skvělá herečka se slibnou budoucností,což se dá říci o celém ústředním triu Charlie,Sam a Patrick!Díky za tenhle snímek!!!! ()

jorgus

docela i velke zklamani..herci docela obstojny..ale pribeh mi nesedl..na jeden krasny moment jsem cekal vzdy deset minut a to u filmu ktery se honosi takovymto hodnocenim je malo..chci kazdou vterinou ocekavat co bude dalsiho..ne mit rozkoukany film na tri dny a dokoukat ho vicemene s povinnosti:) ()

andaa

Moc pěkné, moc povedné. Po všech těch high school musicalech s kýčovitými Promy a American pie s trapným humorem a přehršelem sexu je tohle příjemná romanťárna, či spíše sonda do duší party puberťáků. Líbí se mi zasazení do devadesátek, kýčovité pozlátko doby a audio kazety. Filmů o outsiderech z kerých jsou pak hvězdy je mrtě, tenhle je výjimščný v tom, že z outsidera se nestane hvězda, naopak, ty "hvězdy" v protikladu tady chybí. Je to jen o pár lidech, kteří jsou "jiní" a mají se rádi, bez nějakého pozlátka dokonalosti, s patinou obyčejnosti. Nikde se netlačí na pilu, u romantiky, osudovosti,lásky, ani u závěru, který, pokud chcete, lze i jako happy end ignorovat, protože se vám tak vlastně nevnucuje. Příjemné zapamatovatelné hlášky stylu "misfit toys, we are infinite, či we accept love we think we deserve". Obrovským kladem filmu jsou perfektní herci. Emma hraje dobře, a ať se jdou zahrabat ti, co tvrdí opak. Nejvíc se mi ale líbil Ezra, jako kouzelný šašek, gay, brácha a kamarád. Sympatická kamera a scény, takový obrázek toho,co si prožil na svých prvních párty snad každý z nás. Přemýšlím i nad pěti,ale na ty mi tu něco chbí, nevím co.Možná to bylo příliš krátké, soundtrack geniální. PS takovou skvělou partu lidí, u kterých si řeknente, že je to přátelství navždy by jsme chtěli všichni... a ty osudové okamžiky, jako tunelová jízda, kterou nám nikdo nevezme...:) ()

tomo41

Asi prvýkrát dávam 5 hviezdičiek filmu z kategórie romantický, no tento si ich plne zaslúžil. Svieži film, bez klišé, bez povrchnosti a skvele vyrozprávaný, doplnený o úžasný soundtrack (odnes, keď budem počuť Bowieho Heroes asi budem mať vždy na pamati záverečnú scénu), no a ako čerešnička na torte nádherná Emma Watson. Jeden z TOP3 filmov roku 2012! ()

Silencia90

Bohužel jsem čekala víc. Od takového filmu se skvělými herci a supr popisem. Ale nějak mi to přišlo trochu zmatený. Jen poslední události filmu zvedly laťku a především vážnost filmu se najednou zdála být zajímavá, ovšem ne na dlouho. Prostě mi moc nesednou ponurý filmy s hlubokými monology. Tak nevím jestli to výborné rozuzlení dokáže zachránit zbytek filmu. ()

sNeDy

Tahle knížka funguje v USA jako naše Babička - všichni ji znají a někteří ji dokonce i četli. Filmová verze je místy až neskutečná snůška klišé, místy teen romance a většinu času skvěle napsaná studie toho, že nikdy sami nevíme, co všechno si neseme z minulosti. Emma Watson je úžasně roztomilá psychoška, celé ústřední trio hraje jako o život, řemeslně na jedničku, závěrečná pointa správě temná a poselství silné ve své jednoduchosti. Navíc, když se já po deseti minutách přiblble usmívám a užívám si každou minutu filmu, naznačuje to, že před sebou máte zajímavou podívanou. ()

xxSmoldaxx

Strašně sympatický snímek odvyprávěný s krásnou lehkostí. Možná to není žádný supertrhák, ale tento typ filmů mě dokáže zaujmout a zasáhnout, že si prostě nejvyšší hodnocení zaslouží. Není to předvídatelné, nejsou tak klišé, není to neoriginální...co víc si od filmu pro páteční večer přát?! 78% ()

Kajdous

Jsou snímky, o kterých mám po jejich zhlédnutí ihned jasno - tohle je film natočený pro mě. U Perks jsem si to říkal i před zhlédnutím a doufal, že poté názor nezměním. A nezměnil. Ačkoliv spousta lidí považuje tento film za další tuctovou teenagerovskou záležitost, já s nimi musím nesouhlasit. Perks určitě nejsou snímkem s průměrným dějem, ba naopak jdou podle mě víc do hloubky a jsou plné emocí – jiných, než člověk od takového filmu čeká. Vlastně jsem v určitých pasážích naprosto soucítil s Charliem a nejen s ním. Samozřejmě asi záleží na vnímavosti a celkově povaze diváka. Od doby, kdy jsem četl Charlieho dopisy, si přeju, aby někdy nastal ten okamžik, kdy budu moct říct I swear we're infinite! (95 %) ()

jandula00

Teda musim uznat, že jsem byla příjemně překvapena. Emmu Watson sice nijak extrémně neobdivuju, jako většina mého okolí, ale role Sam jí skvěle sedla a vytřískala z ní maximum. Moc se mi líbilo, že film není na první pohled slaďák a že v podstatě ani nevíte, jestli se dočkáte happyendu nebo ne. Inteligentní humor taky vyhledávam a navíc perfektní soundtrack (nejen Bowie) dělá z The Perks of Being a Wallflower moc příjemnou záležitost, kterou ráda doporučím a určitě ještě někdy zkouknu.. ()

frolish

Pekny film, ktoreho hrdinov si postupne oblubite, bude vam na nich zalezat a budete sa s nimi citit fajn. Ma to tie mile dojemne sceny a aj hercov (Emma vladne), ktorym ich (prevazne) budete verit. Pre fanusikov zanru, medzi ktorych sa ja nepocitam, je to jasna volba. 70% ()

KOZEL84

Na to,že v tom hrál zparchantělý Kevin Hood,nejtrapnější D'Artagnan všech dob a Heřmiona,to vůbec nebylo zlé.Kevin je najednou sympoš a přehrávat může co hrdlo ráčí (takže možná vůbec nepřehrává)-chlapcům svitne naděje,že jednou vymění tu pravou za Tu Pravou (a hned Watsonovku)-a Lehrman,kterého sem měl akorát za chybějící článek někde mezi Bieberem a Bloomem,je překvapivě hodně charismatický traumatizovaný sympat'ák,který mi to celé slušně utáhnul.Žádná dokonalost to není (klišoidní-šablonovité a předvídatelné a bla...),ale je to fakt celkem dost fajn romdram (komu tam bylo celkem málo-neva). ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (viac)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz