Sacrament - Sväté tajomstvo

Traja novinári sa rozhodli zdokumentovať život v izolovanej náboženskej komunite, aby odhalili tajomstvo ľudí, ktorí tvrdia, že tu našli skutočné šťastie... Patrickova sestra Caroline prepadla drogám a odišla z New Yorku, aby sa liečila v jednej z náboženských komunít v Mississippi. Po čase pošle bratovi list, v ktorom mu opisuje svoje nádherné zážitky a skúsenosti prežité s novými kresťanskými priateľmi a zároveň ho pozýva na návštevu. V liste uvádza aj telefónny kontakt, na ktorom ju môže zastihnúť. Keď však Patrick na číslo zavolá, neznámy muž mu oznámi, že jeho sestra spoločne s ďalšími členmi komunity odišli na ťažko dostupné miesto, kam sa možno dostať iba s pomocou vrtuľníka. Fotograf Patrick skúma záhady a bizarnosti sveta, preto osloví kolegov z médií, aby jeho sestru vypátrali, strávili s jej novou rodinou zopár chvíľ, zdokumentovali život v náboženskej komunite a odhalili tajomstvo ľudí, ktorí tvrdia, že tu našli skutočné šťastie. Investigatívny novinár Jake Williams, kameraman Sam Turner a Patrick sa vrtuľníkom dopravia do kempu Eden Parish. Ako zistia, Eden Parish nie je len obyčajnou usadlosťou uprostred zdanlivo pokojnej prírody. Naopak, je to veľmi zlovestné miesto, chránené ozbrojenou strážou, v ktorom sa odohrávajú tajomné aktivity a temné udalosti. Ako tu môžu byť ľudia šťastní? Ale aj keby to novinári odhalili, svet sa už o tom nedozvie, pretože milovaný guru kresťanskej komunity zvaný Otec ich nikdy nezamýšľal pustiť späť domov... (TV JOJ)

bourec

Ten dejchavičnej dědek,voblečenej jak Honza Pláteník z Okresu na severu mě neskutečně sral po celej film,a stejně tak nemůžu vystát toho,co dal do popisku týhle kokotiny slovu horor.Jen na začátku to mělo jakouž takous atmošku,ale jak se to začlo hroutit,tak se zhroutil i samotnej film.Znám ještě jednoho Westa,taky rejža,ale ty Tii ,si proti němu píčus a ňouma.20%. ()

Rodriguez

Celkem zajímavý snímek o jedné sektě, která utekla před světem do džungle. Jenže tam se nemůže skrývat napořád a tak bratr jedné ženy si vynutí návštěvu. Bere sebou dva muže z populárního celosvětově sledovaného pořadu, aby tu bez cenzury natočili příběh o soužití různých národností... Jenže něco se pokazí a všem půjde o holý život! 40% ()

cariada

Říkal jsem si hodnocení to nemá špatné to by mohlo být dobré. Jenže první půlka filmu se nic neděje jen trojice reportérů jede někam za sektou dělat reportáž a taky tam je sestra jednoho z nich. To mohli o polovinu zkrátit pak by to bylo lepší. Hromadná sebevražda je asi to nejzajímavější na celém filmu. A to nejhruznejsi na tom všem je že je to pravda. Takových sekt je po světě hodně lidi se nechají zmagorit snad no hlavně díky církvi. ()

dubinak

Velká spokojenost. Ničím absolutně nenáročná projekce. Krásně stravitelný příběh i jedání postav. West sázel na jednoduchost a nepouštěl se do větších projektů, no a méně je někdy více. Dojem kazí mírná předvídatelnost, ale atmosféra to vyrovnává. Je fakt, že West rozuzlení vygradoval možná až příliš rychle, nastolil až toporně náhlý zlom a moc omáčky kolem toho nenadělal. Všechno se uchyluje rychlým spádem a s ničím se tu nemaže. Všechno pěkně šup šup. Je jisté, že tohle Westa nikdy nevyzdvihne výš, než tam, kde je teď, ale já jsem ráda, že The Sacrament dotáhl do zdárného konce, protože většinou mě jeho pointy překvapí ne zrovna v dobrém slova smyslu. ()

PavelVanekArt

Měl jsem strach z další Westovi tvorby ale tohle se mi zdá na první pohled fajn. Mám celkem rád originální found footage a tady mi to sedlo námětem, herecky, prostředím a myšlenkou. Navíc posledních několik minut bylo celkem cool, mám rád tyhle sektářský zvěrstva na ovečkách. Zklamání rozhodně ne, nic jsem nečekal, nic jsem nevěděl a bavil jsem se. ()

Sludger

Ani som nevedel, že Ti West natočil Found Footage horor a o to som rád, že som tento skvelý snímok objavil. Ide o vynikajúci ponor do náboženskej sekty s krutým záverom. Určite ovplyvnený reálnym príbehom z Jonestownu. Ti West opäť ukazuje svoje majstrovstvom pomalým budovaním atmosféry a taktiež nič nevysvetľuje, no medzi riadkami číha ťažké zlo. ()

SHI-SHA

Od poloviny stopáže začne film pomalu ale jistě ztrácet tak pracně a dlouho budované napětí a naprosto promrhá veškerou zvědavost v divákovi, která ho do té doby nutí na film soustředěně zírat. A natočit found-footage film a tvrdit o něm, že jde o reálně natočený materiál je už poměrně trapný klišé. EDIT : Poslední větu beru zpět a zvyšuji hodnocení o hvězdičku. Film se opravdu opírá o skutečné události. Po shlédnutí filmu doporučuji přečíst si něco (třeba na wiki) o Jimu Jonesovi. ()

Nivenx

Velice slibná atmosféra v 3/4 stopáže filmu. Hororových prvků ve filmu bylo opravdu málo a spíše bych to přirovnal k tomu Thrilleru. Slibný zasazení do děje a propracovaný scénář, který nepůsobí blbě a rozhodně to není film do ztracena. Ti West je jeden z nejzajímavějších režisérů hororů vůbec a to proto, že nikdy nevím co od něho mám čekat a co připraví. Zpočátku House of the Devil, to jsem nějak nebral ten film a docelnil ho až při další projekci, Cabin Fever 2 je jízda u které se vyřádil, ale myslím, že prvky by mohl přidat i do dalších filmů, ale to by zase byl průměrným jako každý jiný. Innkeepers takový průměr a v krat'asích mě totálně zklamal. Abych se vrátil k Sacrament, tak rozhodně co musím pochválit je kamera. Perfektně zobrazuje co má a je naprosto bez chyby, kde prohlubuje zážitek z filmu. West má dar, že jeho filmy se nezapomínají. At' už si budu pamatovat jo to byla tahle blbost, nebo jo to byl dobrý film, ale vždycky si budu pamatovat o čem ten film je, jelikož dokáže vystupovat z řady "normálních" filmů. Sacrament je ode mě za lehký nadprůměr, ale celkově jsem spokojen. 60% ()

David.Darco odpad!

Na tejto sračke sa mi nepáčilo absolútne nič. Aj Bowen jednoznačne jediná ako-tak sympatická postava. Celý film stál inak za totálne hovno a keby som to mal pozerať znova tak jedine s 9mm pri hlave. Odporná grcka s vymytými mozgami. Horšie postavy a všetko som ani nevidel. ()

Ryuuhei

Pokus o hybrid mezi found footage a normálním filmem, který prostě nevyšel. Je to především jedna velká nuda, spousta příliš dlouhých záběrů, notná dávka nesnahy o autentičnost a nevěrohodné herecké výkony. Bez napětí a čehokoliv, co dělá žánr žánrem. Jediné, co mohu uznat, je nápad zasazení děje do sekty, a posledních zhruba 5 napínavých minut. Jinak? Až děsivě úmorné. 15% ()

Sfinkter

Vyvrcholení s hromadnou sebevraždou je samozřejmě působivé a pro běžného smrtelníka nepochopitelné, zbytek snímku je však pomalá nuda a žádný velký zážitek nenabízí. ()

klima777

Religionista ve mně je zklamán (ostatně, ne jen on)... Sacrament nabídl "ukrutně" dětinské pasáže, ale také pár velmi slušných scén. A opravdového Jonese.-------- Resultát? Red State byl působivější (díky nadhledu a vyspělejší filmařině). Sacrament je chvílemi hlína, leč gagát nebo černý onyx v ní nejsou k nalezení (třetí hvězdu prostě nedám, daddy). ()

Siri69

Ač je film dost přibarvený realitě, tak značnou část je to velice napínavé! Finální rituál je už bohužel natočený ve stylu ''dochází nám rozpočet, něco natočíme a vyšleme to do světa''. Každopádně můžu říct, že jsem po dlooouhý době viděl kvalitní 'FFko', které se nesnaží být hororem! PS: Pokud Vám trailer nic extra neřekne a pořád váháte jestli si to pustit, tak zkuste tohle video... Ale POZOR! video v podstatě prozradí děj filmu!: https://www.stream.cz/slavnedny/10019982-den-nejvetsi-hromadne-sebevrazdy-modernich-dejin-18-listopad-1978 ()

RaggamuffinSVK

Mrazivý found footage založený na skutočnej udalosti. Aj keď je v deji kopa nelogickostí, rovnako ako nepochopiteľných chovaní niektorých postáv, atmosféra je veľmi dobrá a celé to slušne odsýpa. Of Westa by však človek čakal viac. Návra ku štýlu The House of the Devil by teda neuškodil. ()

zolo23

4 sú z úcty k Ti Westovi, ktorý ma ešte výraznejšie nesklamal a za jeho jedinečnú filmárčinu, kde hustá atmosféra je samozrejmosťou. 80% filmu je parádnych, nevedel som čo príde za pár minút a tak to mám rád. Záver bohužiaľ rýchlo ukončený, ale z celkového hľadiska si The Sacrament štvrtú hviezdu zaslúži. ()

navorski

Stylisticky perfektní vyprávění, které bohužel postrádá nejen zvrat, ale i jakékoliv překvapení. Celé mi to připadalo povědomé, až jsem pak zjistil, že jsem o sektě Jonestown, kterou je celý film inspirován, jako malý četl v knížce Sekty satanských bohů od V.P. Borovičky. Jo a není to horor. ()

zsn

Prej horor... Tak čekám na čupakabru v lese či co... A nic. Dám tři hvězdy no... ale být těmi herci, vyškrtnu si to z filmografie, jak bych se za to styděla. Tak se prostě hromadně zasebevraždíme no. Tak se poliju benzínem a zapálím. Žádná vášeň, žáden protest. Proč jako "otec" nezneškodnil dokumentaristy? Proč je hlídač nechal utéct - když už, proč nezdrhl s nimi, když jinudy než helikoptérou se od tama nedalo dostat? Proč tam hráli tak děsní lidi? - opravdoví neherci s pěnou u pusy vypadali ještě nedůveryhodněji. Celé to bylo trapné už od náboženské oslavy v propocených nátělníkách s limčou v kelímku. Během filmu mne napadla polemická otázka, zda se černoši tak štítí bílých jako bílí jich - zda jsou černoši rasisti vůči bílým - asi ne tak moc jako za celou historii "bílá Amerika" k nim. ()

sedm.1

V první řadě by měl někdo panu Westovi vůbec vysvětlit, jak funguje princip u found footage filmů, že prostě nejde kus zpracovat jako zachovaný záznam, a pak z ničeho nic film dojet z klasického kamerového pohledu. To je ale jen takové upozornění k tomuto technickému kiksu jako hrom, no každopádně nic to nemění na tom, že i kdyby to bylo v tomto ohledu v pořádku, tak se pořád bude jednat o slabší subžánrový hororový přírůstek, kterému tedy sice chvílemi nechybí momenty napětí a působivé, jemně znepokojující atmosféry, jako celek je to ale pořád spíš takové ne zcela záživné dobrodružství, kdy si dovolím za nejzásadnější důvod nezdaru celého filmu označit chaboučký scénář, který se sice snažil o hlubší myšlenku, ale ve výsledku je to jen povrchní, silně nedomyšlený příběh, který se nemá o co pořádně opřít, a tím mám na mysli hlavně nějaké vyhrocenější a dramatičtější scény, spousta věcí zde navíc působí vyloženě nedotaženě, jako chování postav, vůbec vysvětlení existence a podstaty oné komunity, o jejich hromadném činu v závěru pak ani nemluvě, prostě z toho šlo určitě vytěžit víc a především věrohodněji a působivěji, tohle na mě působilo spíš jen jako nefunkční rekonstrukce jisté události, která ovšem postrádá emoce a sílu dopadu z dané situace, což považuji vzhledem k faktu, že je film inspirován skutečnými událostmi, za neodpustitelné a zásadním způsobem znehodnocující. ()

Corpsegrinder

Slabší sektařskej nicneříkající film. Klasickej příběh o skupině filmařů co to jede zdokumentovat a všechno se posere. Ovšem film tak nějak nemá smysl. Ok, v sektě to funguje jen zdánlivě a při sebemenším projevu nesouhlasu se jede kyanidová párty, vůdce má plnou hubu biblickejch citátů dokud si neustřelí makovici a téměř 200 lidí záhadně dokáže žít asi v osmi chatkách, a? Taková zvláštní polonuda, ale dokoukal jsem a to se počítá. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse

23.03.2014

Americká hororová nezávislá scéna poslední roky rozkvétá a jedním z jejích nejvýraznějších tvůrců je mladý režisér Ti West (foto). Ten si získal jméno díky svému retro hororu Dům ďábla, podílel se i… (viac)