Reklama

Reklama

Sacrament - Sväté tajomstvo

  • Česko Svatyně zla (viac)
Trailer

Traja novinári sa rozhodli zdokumentovať život v izolovanej náboženskej komunite, aby odhalili tajomstvo ľudí, ktorí tvrdia, že tu našli skutočné šťastie... Patrickova sestra Caroline prepadla drogám a odišla z New Yorku, aby sa liečila v jednej z náboženských komunít v Mississippi. Po čase pošle bratovi list, v ktorom mu opisuje svoje nádherné zážitky a skúsenosti prežité s novými kresťanskými priateľmi a zároveň ho pozýva na návštevu. V liste uvádza aj telefónny kontakt, na ktorom ju môže zastihnúť. Keď však Patrick na číslo zavolá, neznámy muž mu oznámi, že jeho sestra spoločne s ďalšími členmi komunity odišli na ťažko dostupné miesto, kam sa možno dostať iba s pomocou vrtuľníka. Fotograf Patrick skúma záhady a bizarnosti sveta, preto osloví kolegov z médií, aby jeho sestru vypátrali, strávili s jej novou rodinou zopár chvíľ, zdokumentovali život v náboženskej komunite a odhalili tajomstvo ľudí, ktorí tvrdia, že tu našli skutočné šťastie. Investigatívny novinár Jake Williams, kameraman Sam Turner a Patrick sa vrtuľníkom dopravia do kempu Eden Parish. Ako zistia, Eden Parish nie je len obyčajnou usadlosťou uprostred zdanlivo pokojnej prírody. Naopak, je to veľmi zlovestné miesto, chránené ozbrojenou strážou, v ktorom sa odohrávajú tajomné aktivity a temné udalosti. Ako tu môžu byť ľudia šťastní? Ale aj keby to novinári odhalili, svet sa už o tom nedozvie, pretože milovaný guru kresťanskej komunity zvaný Otec ich nikdy nezamýšľal pustiť späť domov... (TV JOJ)

(viac)

Videá (3)

Trailer

Recenzie (108)

ricci.s 

všetky recenzie používateľa

S hororom to veľa nemalo, Westa veľmi nemusím (podľa mňa točí priemerné až podpriemerné horory a doteraz nemal dokopy nič, z čoho by som skákal od radosti), navyše sektárske filmy nenávidím, takže som sa obával, že to možno aj šupnem do odpadu... Ale nebolo to zase až také otravné. Postavy mi celkom sadli a zahrali to presvedčivo, technické kvality u Westa podľa očakávania dobré, a našťastie tam neboli žiadne prehnané pobožné drísty, ktoré by ma vytáčali do bezvedomia. Gradovať do gradovalo, ale že by som bol v nejakom napätí, to už povedať nemôžem. Proste od začiatku do konca predvídateľný thriller o jednej sekte, pričom musí byť každému úplne jasné, ako to celé dopadne, a práve toto divákovo očakávanie stúpa každou minútou viac a viac, čo je asi najväčšou devízou filmu. Proste som to nemohol vypnúť, kým to neskončí. Ináč tu nebolo nič, čo by ma zdvihlo zo sedadla, takže West ma ani tentokrát neohúril, no svoje nesporné kvality to má a v rámci sektárskych thrillerov je nepochybne jeden z tých lepších. ()

J*A*S*M 

všetky recenzie používateľa

Ještě v šedesáté minutě jsem byl poměrně spokojený a věřil jsem, že půjdu na čtyři hvězdy, ale jakmile "to" (co musí být každému divákovi jasné) začalo, film mě paradoxně ztratil. Westovi se zprvu slušně daří zprostředkovat atmosféru na pohled idylického společenství / sekty, v níž se pod povrchem skrývá něco zkaženého. Umocňuje to ještě dusně slunečné prostředí jižanské země, v níž sekta žije. Má to prostě takový správně mrdlý feeling exotického městečka plného vybrainwashovaných individuí, který ve mně jakožto divákovi vzbuzoval poměrně nepříjemné, tíživé pocity. A sympatické a blízké mi byly i hlavní postavy - novináři. Jenomže pak "to" začne a veškerá působivost jde do kopru. Rázem je film úplně bez atmosféry a napětí, stane se to, co se musí stát (plus pár několik nepravděpodobně natočených smrtí), a je konec. O poněkud pochybném a údiv vzbuzujícím střídání found footage, mockumentu a klasického filmového střihu se ani nezmiňuju... Westa dál považuju za velmi talentovaného mladého hororového tvůrce, ale je fakt, že poslední dobou mi radost úplně nedělá. Nejprve slabý zásek z první V/H/Sky, potom totálně odfláklý příspěvek do ABCs of Death, teď tento průměrný mockument a do budoucna chce točit western :-( Co se stalo s tím chystaným hororovým sci-fi Side Effect? To znělo desetkrát líp než The Sacrament a stokrát líp než western. Snad se milý Ti vzpamatuje. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všetky recenzie používateľa

West mě vlastně potěšil pouze jednou a to u House of the Devil, takže ho vnímám za ryze průměrného režiséra a Sacrament bohužel není výjimkou. Je to sice celkem zajímavý " found footage" projekt s klasickou shaky kamerou, ale nadšený příliš nejsem. Hodinu se vlastně jen kecá a nic zajímavého se nestane, poté se náhle film rozjede a občas zapůsobí funkční atmosféra, ale toť vše. Hororových prvků bych zde spočítal na jednom prstu :) Celkem se divím kam se poděly 4 miliony. 50% tak snad příště. ()

Fr 

všetky recenzie používateľa

,,VYPNĚTE KAMERU! VYPNĚTE TO! VYPNĚTE TO!“ … ,,NO, VĚCI SE NEZLEPŠILY. NEZASTŘELILI NÁS, ALE MUSÍME BÝT OPATRNÍ, ABY NÁS NECHYTLI JAK TOČÍME...“ /// ,,Dokument“ o návštěvě Ráje na Zemi. Když dokument, tak třesoucí se kamera a několik kokotů, kteří s ní zacházej. Proč kokotů? Tož proto. Komunita, na kterou dohlíží Bůh, rozhovory se šťastnými lidmi – tak mě napadá, že found fotage by nemělo mít víc jak 90minut. Kokoti zjišťujou hovno, což je rozhodilo, a tak se chystaj rozhodit i vostatní. Když se jim to daří, maj chuť zdrhnout. Tu mám taky, ale když si uvědomím, že by to jim ani mě v ničem nepomohlo, zůstávám a sleduju, jak se s tikem v ruce řítíme k závěrečnýmu grupáči. Je to kapku drsnější (myšlenka), ale to je asi tak všechno. Prostě píčovina na sektářský téma. Beru, že Jonestown je vděčnej námět, ale s handkou v pazouře funkční stejně, jako ty ostatní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Doma se připravujem k naplnění odkazu Jima Jonese a prej je to tajný (Neptej se – říkali). 2.) Zajímá mě jak zjistím, že němá holčička nekecá. (že je němá…) 3.) Thx za titule ,,LukiSurvival“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

tron 

všetky recenzie používateľa

Nejde o horor, ale aj tak mrazí. Bohužiaľ, nakoniec ma to nechytilo a nedostalo až tak, ako mohlo/malo. Chýba tomu údernosť, strhujúcosť, nezabudnuteľnosť. Troška to hapruje i po stránke logiky (pilot aj po postrelení desiatky minút dobrovoľne čaká na klientov), herci až na desivo výstižného a odpudivo dokonalého „pastora“ (ktorý na plagátoch vyzerá ako John Goodman v uniforme) ničím mimoriadni, slniečkovskú sestru budete túžiť od začiatku prefackať, výprava v skutočnosti len trocha stromov a medzi nimi domčeky. Po stránke napätie tiež žiadny zázrak; prvá polovica, kedy veci len tušíme, je zlovestnejšia, ako druhá, kedy sa začína strieľať a zabíjať (injekcia novorodencovi). Na konci ale zostali vcelku príjemné pocity. Či skôr nepríjemné. Čo je pri filmoch z prostredia siekt vždy dobrá vizitka. ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (6)

  • Film se natáčel v Savannahu v Georgii. (rafix)
  • Dvaja bývalí hráči basketbalového tímu Harlem Globetrotters si zahrali menej významné role. (PATWIST)
  • Film čerpá zo skutočných udalostí a to konkrétne Jonestownského masakru z novembra roku 1978. Vtedy spáchalo hromadnú samovraždu cez 900 ľudí, členov sekty "Peoples Temple", pod taktovkou vodcu Jamesa "Jima" Warrena Jonesa. (Stefan Deryck)

Súvisiace novinky

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse

23.03.2014

Americká hororová nezávislá scéna poslední roky rozkvétá a jedním z jejích nejvýraznějších tvůrců je mladý režisér Ti West (foto). Ten si získal jméno díky svému retro hororu Dům ďábla, podílel se i… (viac)

Reklama

Reklama