Kvety vojny

• Česko Květy války (viac)

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiálny text distribútora)

Vavča

Yimou Zhang na nejlepší cestě do pekel a k stranickému vyznamenání (už dlouhodobě od roku 2009), film zbytečnější, než předvolební letáky, Nanking z roku 2009 byl mnohem mnohem výše. Neskonale šablonovité, tupé a hlavně prázdné, hvězda je za práci kamery a Christiana Balea. A ta pasáž alá Stolz Der Nation s majorem Li je sakra co? To tady nikomu nevádí, že seriózní filmař, vykrádá Tarantina? Je mi smutno nejen z filmu a jeho tvůrce, zejména však kladného hodnocení ostatních, inu točeno zákeřně nejen pro domácí trh, hanba Vám hříšníci! ()

IQ Tiqe

Silný, naturalistický, ale příliš natahovaný příběh. Pokud se mu dá věřit, tak jsou japonští vojáci pěkný kurvy (ale co já vím, třeba ostatní nejsou lepší). Zajímavé jsou proměny 1) Christiana Balea a 2) vztahů studentek s prostitutkami. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 8 | hudba 5 | humor 0 | akce 3 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Yimou Zhang v područí internacionálneho štýlu. Ale keďže mu to tam (rutinne) ide, tak prečo nie. Kombinácia melodrámy a skutočne brutálneho vojnového besnenia za účasti hollywoodskej star. Ale znova, ak to funguje, tak prečo nie. Je iba škoda, že záverečná 45 minútovka je už vzhľadom na zvrat, ktorý jej predchádza predvídateľná, a účinnejšia by bola podaná v skratkách. Výsledný dojem je najmä vďaka neuhýbaniu sa násiliu takému, aké bolo, pozitívny. Ono aj ten kvázi medzinárodný konvenčný štýl je účinný, ak sa pracuje so symbolmi, ak sa motívy opakujú a neskôr môžu znamenať poprípade niečo iné. Napríklad povolanie hrdinu tu nie je iba kvôli technickej funkcii, ale aj tej symbolickej. Prepojenie úvodného mužského živého štítu so záverom je taktiež silným momentom tohoto vojnového veľkofilmu. ()

Ant

Klasický doják odehrávající se během čínsko-japonské války, který by se stejnou dávkou patosu dokázali natočit už jen Američani. Válečné scény jsou velmi dobře natočené a sestříhané, ale zadupávají je do země naprosto zbytečné vizuální exhibice. Taky nechápu, z jakého důvodu ten film potřebuje 145 minut, když se dá zápletka shrnout do jedné hodiny a zbytek tvoří klišé dialogy a teatrální herecké výkony. Podprůměrný film, který vě mně místo emocí vzbuzoval spíše dávivý pocit. ()

cukorek

Je to náhoda, alebo Yimou Zhang vidí v používaní v názve svojich filmov slovo kvet nejaký zvláštny zámer? Touto voľbou sa z peknej a nevinnej rastliny stáva symbol s obrovský protikladom - vojnou, ktorá vôbec neprináša potešenie, ale len hrôzu. Slovo kvet bolo skloňované vo filme Kliatba zlatého kvetu a teraz Kvety vojny. V oboch prípadoch je výsledok podávaný precízne s momentmi, na ktoré sa nezabúda a nevšedným filmovým prevedím. Po dlhšej dobe som sa znova ocitol na "vojnovom poli" kde vzduchom svištia guľky a ranený muži umierajú za správnu vec. Už len naplnenie posolstva čínskej skupinky vojakov stálo za to, keď jeden z nich formou kamikadze eliminoval nepriateľský tank, či akcia posledného z radu nezlomných odporcov. Drámu odohrávajúcu sa za múrmi kaštieľa som v počiatočných minútach veľmi nevnímal, keďže som prepadol vojnovému konfliktu, ale ku koncu som začal "mäknúť" aj z novozrodeného vzťahu Johna a Mo. A dostávam sa k Baleovi, ktorý znova potvrdil, že v dramatickom vystupovaní je tým správnym "hráčom". Zhang ma tento krát potešil snímaním kamery ako cez ďalekohľad na puške, ale aj spomaleným snímaním v niektorých situáciach, ktoré dodali filmu prezieravú zmyselnosť.80% ()

Pedestrian

Sypu si popel na hlavu, že jsem si nepočkal na kino, protože The Flowers of War je vážně skvělý film. Emoce sice pohříchu nefungují a film je celkově nevyvážený, místy až moc kladoucí důraz na odvahu (jednotlivce, skupiny), ale má sílu zaujmout. A chválit Balea? To by bylo jenom nošením dříví do lesa. :-) ()

dopitak

Dobrý akční začátek filmu nese atmosféru Nepřítele před branami či Zachraňte vojína Ryana, druhá romanticko-sladkobolná část už tak dobrá není. Brutální neveselý film, jehož závěrečná pointa je tušitelná dávno dopředu, některými detaily a nevyvarováním se hloupých vypravěčských klišé nedosahuje na nejvyšší stupínky. ()

iamek

Když kdekoliv čtu o The Flowers of War, tak první co se mi vybaví je naprosto fantastická scéna, kdy jeden voják se snaží co nejdéle odrážet neuvěřitelnou přesilu japonců. Tahle scéna byla dokonalá. Christian Bale v roli kněze místy až trošku přehrával a asi hodně chtěl aspoň nominaci na Oscara. Vizuálně se jedná o bezchybné dílo, které je navíc podpořeno kvalitním soundtrackem a slušnou režii akčních scén. Na druhou stranu kratší stopáž by vůbec neuškodila. ()

Chrustyn

Zajímavé a pěkně vyprávěné válečné drama, které zaujme kvalitně zpracovanými bitevními scénami ale zklame přílišnou lineárností, vyplývající převážně z toho, že prakticky celý film se odehrává na jednom místě (kostel a okolí). Christian Bale je zde pouze pro to aby nalákal americké a evropské obecenstvo ale nemyslím si, že se mu to podaří. Yimou mi více sedí jako vypravěč barevných příběhů, plných soubojů a křehké romance. ()

mat.ilda

První polovina maximálně zážitková, válečná atmosféra, zpomalená poezie umírání, průhledy barevnou vitráží na oči rozšířené strachem, obětování ve chvílích, kdy už skoro není co ztratit (jen vlastní život pro záchranu dalších) a Christian Bale jako zhýralý pohřebák... Je pravda, že zpomalené efektní zabijácké záběry ve mně vzbuzují podezření ze záměrů polapit diváka do osidel krásy vizuálu na úkor děje, ale v případech děl Zhanga Yimou se nechám lapit dobrovolně a ráda. Bohužel, druhá část se začala za zlověstného bublání nořit do močálu hollywoodského patosu, předvídatelnosti a neuvěřitelnosti až po krk a od ponižujícího utonutí v husté, páchnoucí břečce ji zachránil jen konec, přesto zážitky vítězí nad rozčarováním. ()

BMW12

Tento film som pozeral asi 6 hodín, pretože ma u neho neustále niekto rušil, takže som si ho nemohol plne vychutnat, ale je to velmi kvalitný snímok, divák zažije mnoho emócií a výborného Christiana Balea v hlavnej úlohe. A opat sa mi potvrdilo, že čínské filmy su velmi kvalitné! ()

ARI50

Nečekaně dobrý dramatický snímek ve válce, líbilo se mi to i když se neděje pořád něco tak mi to nevadilo protože samotný příběh má výbornou atmosféru a herci jsou super. ()

Lacike

Uz zapletka v ktorej sa obetuje skupinka kuriev pre zachranu zivotov skupinky studentiek mi sama o sebe nepripada nejak extra zaujimava a jej spracovanie bohuzial na tom nic nemeni. Nepoznam filmy, ktore natocil Zhang pred Hrdinom, ale vsetky filmy, ktore natocil po nom maju pre mna jeden zasadny problem. A to ze stavia vizual nad obsah. Doteraz sa u neho tieto dve zlozky aspon nebili a pribehu proste len nevenoval tolko pozornosti ako vizualu. Lenze v tomto filme vizualne exhibicie narusaju a az nicia aj tych par scen, ktore mohli fungovat a tym padom vo mne vyvolat pozadovane emocie. Takze napriklad sceny bojovej vravy, ktore by mali ukazat to, aka je vojna kruta, vyvolaju vdaka divnym umeleckym spomalovackam a kompoziciam, otazky na akych drogach reziser vlastne fičí. Alebo sceny, ktore by mali dojat, vdaka pouzitej hudbe vo mne vyvolali salvy smiechu. Mozno je to proste len umelecky styl, ktory nechapem. A mozno to proste tentoraz Zhang nezvladol. No a samotny Christian Bale tam je len na okrasu. Sice hra bezchybne ako vzdy, ale jeho postave chýba poriadna hlbka a tym padom film nijak nevylepsi. Nabuduce si dam na Zhanga pozor a asi sa jeho dalsim filmom uz vyhnem. 4/10. ()

ConanVJ

Toto historické válečné drama plné emocí mě naprosto pohltilo. Příběh se odehrává v čínském městě Nanking za dob, kdy Čínu okupovalo Japonsko. Je to o hrobníkovi (Ch. Bale), který má pochovat kněze místního kostela. Zezačátku mu jde jenom o peníze, ale ve vzniklé situaci je nucen v kostele zůstat a přestrojit se za kněze. V kostele jsou ukryté mladé studentky a později se tam ukryjí i ženy z místního nevěstince. Zezačátku se obě skupiny žen nesnesou ale to se v průběhu filmu mění. Christian Bale je pro hlavní postavu jako stvořený a jeho proměna ve filmu je opravdu skvělá. Pro mě je to jeden z jeho nejlepších filmů. Skvělý příběh zvýrazňuje i nádherná hudba. Za mě 95% :) ()

baribal odpad!

Hodnotil bych nejradši samými vulgarismy. Tuhle roli vzal Bale snad jenom kvuli penězům, protože nechápu jak by člověkm mohl chtít hrát v příšerné čínské propagandě. Zhang Yimou mě dost zklamal, žádná poetika nebo drama s nějakým přesahem. Pouze samé kecy kecy kecy, film by se dal ohodnotit tagy "štětky, klášter, školačky, uřvaný pubescent a zbloudilý běloch hledající dobro v sobě samém". Dobrý film pro vymyté mozky miliardy číňanů, pro mě neskutečné utrpení. ()

Lamiczka

Emocionálně vypjaté válečné drama z dob dobývání Nanjingu, které se historicky zapsalo svými děsivými akty zabíjení civilistů a znásilňování žen a mladých dívek. Příběh sleduje život Američana Johna (excelentní Christian Bale), jeho vývoj z opilého budižkničemy v člověka bojujícího za poslední zbytky lidské hrdosti. ()

GodComplex

Yimou Zhang je nejlepsi cinsky reziser a The Flowers Of War je dalsi uzasny zarez v jeho bohate filmografii. Filmu o okupaci Nanjingu uz sice bylo natoceno nekolik, ale zadny tak krasne a velkolepe, jak je Zhangovym zvykem. Vizualne je to podle ocekavani excelentni, prvotridni valecne sceny ala Private Ryan, pusobiva lokace katedraly s peknou hrou svetel prosvitajicich slunecnich paprsku skrze barevna chramova okna, spousta emoci a krasnych cinanek, proste parada. Pro bezneho divaka je to navic mnohem pristupnejsi i svou castecnou anglictinou a Christianem Balem. Koho zaujalo toto tema, ale prislo mu, ze zobrazena brutalita japoncu je prilis soft a spise ponechana divakove predstavivosti, doporucuji si dat syrovejsi, brutalnejsi, mene libivy, ale nemene povedeny cernobily kousek "Nanjing! Nanjing!" z roku 2009. 8/10 ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)