Pán Popper (Jim Carrey) je úspešným newyorským podnikateľom. Ako sa mu darí v podnikaní, tak sa mu nedarí v osobnom živote, kde má problémy urovnať vzťahy so svojou rodinou a uteká od všetkých zásadných rozhodnutí, ktoré by mal urobiť. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho život obráti úplne naruby. Priamo do obývačky mu pošta doručí neočakávané a veľmi čudesné zásielky - najprv jedného a potom piatich živých tučniakov. Pán Popper sa dozvie, že šiestich tučniakov zdedil po svojom otcovi, ktorý zomrel v Antarktíde. Povedali by ste, že tučniaky sú milé a neškodné stvorenia, ale čo s nimi v New Yorku? Zvieratká v tom ale veľký problém nevidia. New York sa im páči, byt pána Poppera si prispôsobia po svojom, takže pripomína skôr zimné ľadové kráľovstvo a zo svojho nového majiteľa si spravia náhradného otecka. Pán Popper z toho ale nie je príliš nadšený a radšej by chcel naspäť svoj starý život - bez tučniakov. A keď sa ho jedného dňa, po tom, čo odíde do práce, vydá celá šestka hľadať do ulíc veľkomesta, musí riešiť množstvo ďalších problémov. Tučniaky na výlete vzbudia pozornosť tých, čo by ich radšej videli ako atrakciu v miestnej ZOO než na uliciach. To by sa pánovi Popperovi vlastne aj hodilo, keby mu však medzitým zvieratká až tak veľmi neprirástli k srdcu. Popper objaví list od svojho otca, ktorý mu píše, že tučniak nikdy nezradí toho, koho si zamiluje, ale on to pochopí veľmi neskoro. Nuž, aby nebolo neskoro, pán Popper urobí zásadné rozhodnutia, ktoré zmenia jeho život. V lete vedie svoju milovanú reštauáciu v New Yorku, kde sedáva za stolom s celou svojou rodinou. Tučniakov presťahoval na južný pól, kde jeden z nich, Kapitán, už vysedel nové vajce. Popper sa odsťahuje do Antarktídy za svojimi zvieracími kamarátmi a rodina mu sľúbi, že ho tam bude pravidelne navštevovať. (TV JOJ)

naytsirk

Čistě instantní komedie s návodem na krabičce... Obsah nasypte do misky, zalijte horkou vodou a podávejte. Jíst se to dá, ale člověk si moc nepochutná... ()

dwarwen

Takový ve všem průměrně slušný film, na který může jít snad úplně každý. Když člověk kouká na tučňáky, tak se musí skoro smát i u dokomentů o jejich životě. Navíc Carrey, s kterým to docela klape. PS: nestačil jsem žasnout, jak Carrey stihl zestárnout. ()

Airon

Pohodová rodinná komédia s Jimom Carrey jeho rodinou a partiou tučniakov.Pobavil som sa a to je dôležité, myslím si že tento film je vhodný na dlhé nudné večere. Na komédie z poslednej doby moc slušné 60% ()

soarka

U takových filmů já se bavím, ale nesmí to být vyloženě blbost. Ten kdo řeší otázky logiky se na tohle dívat nemůže. ()

teseth odpad!

Naprosto nevtipně trapná rádoby komedie, která se snaží každým coulem moralizovat a nutit lidi věřit, že v každém z nás to dobro zvítězí!!! Jimyho léta dobrého komika jsou jednoznačně minulostí, což tu dokazuje naprosto suveréně svými milionkrát obehranými ksichty, které mě už nebaví! Děj je naprosto plytký a plný stokrát obehraných klišé. Do toho silně fekální tučňáci a máte idiotskou zábavu na sobotní večer. Než tohle tak si to radši hodit. ()

Margiee

Nesmierne milá, hoci trošku predvídateľná komédia, ktorá ale pobaví malých i veľkých. A nemôžem si pomôcť, Jim Carrey je jednoducho génius, dokážem sa naňho pozerať hodiny (a možno aj dni, neviem, ešte som to neskúšala), s tými tučniakmi mu to neskutočne seklo a ako podotkli moji kolegovia podo mnou, Jim naozaj zahrá čokoľvek a stále je to geniálne =) ()

bergeron

Konecne film kde to nie je len o sirokom usmeve Jim Carreyho, o jeho jazyku, a o jeho grimasach.Konecne film ktory priniesol aj nadych rodinnej atmosfery, vtipnych, vazne vtipnych situacii, a cara z tucniacikov, ktori vam prirastu srdci. Boli pomenovani z nicoho nic podla vlastnosti ktore akurat robili, a that was nice !.. Film ma iskru, mr Popper sa stara o tucniaky po svojom otcovi, a ani by ste neverili co vsetko o tucniakoch sa dozviete, ake situacie mozu vzniknut ked tucniaci ziju v byte a nie v zoo, nie v prirode volnej. Film ma aj dake svoje zapory, ale tie prelusknete. Hudobny doprovod skvely. Slova na zaver ‘’Ice ice Baby’’. 3,5 * ()

Chlo0opek

Tučňáci i pan Popper jsou místy suprově vtipní, ale jinak příběh samotný zas film sráží. Občas se člověk dost nasměje, ale jinak je to bohužel jen průměrná rodinná komedie. ()

Mark1983

Dá se říct,že se jedná o další vánoční film s vánoční atmosférou,co se týče celkového děje této komedie.Jima Carreyho fakt nemusim a jeho sranda mi připadá,víc než trapná a dětinská,ale tenhle film mě docela pobavil. ()

XTrader

Osobně hodnotím *** a 1/2 hvězdičky, ale to dát nejde, tak má **** :-). Je to příjemná a pohodová komedie s excelentním Jimem Carrey. Tučňáci jsou super :-) ()

Rychleji

Klasická rodinná komedie ... Takže všichni tuší, jak to asi dopadne a tím film přichází o hvězdy ... jasný, klišé ... ok. Jde o cílovou skupinu... A Jim tady nemůže být tak potrhlej no ... svět se nezboří. Ale nápad dobrej a nasmál jsem se :) ()

Pythonator

Pomineme-li fakt, že tučňák se jako domácí mazlíček prostě chovat nedá, tak to byl docela zábavný návod, jak se takoví tučňáci dají chovat. Kdybych ten film viděl jako malý kluk, jistě bych zatoužil po vlastních tučňácích. Dnes se tomu jen pousměju a uznale pokývu hlavou, že mezi těmi family hnuskomediemi to byla jedna z těch nejlepších. Carla Gugino je i ve čtyřiceti pořád slušná roštěnka a pan gumová tlama opět nezklamal a pobavil. ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)