Carnage

• Česko Bůh masakru (viac)

Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti. (oficiálny text distribútora)

Nathaniell

Komorní film, kterým nám pan Polanski ukázal, jak dostat z minima maximum. Vyhrocená situace, humor, nečekaný - - no dejme tomu že je to i nečekaný. 4 herci! Polanski je borec!! Plná palba. 5* ()

Vera2613

Nevedela som aké hodnotenie tomuto filmu dať. Celý film je len konverzačka s rýchlymi dialógmi, kde sa absolútne nič zásadné nestane. Čakala som aspoň nejaký zvrat, no ako film ubiehal ďalej pochopila som, že čakám márne. Avšak 4* hviezdy dávam kvôli hercom, ktorí boli naozaj skvelí. Jodie Foster bola neskutočná, no mňa pri obrazovke držal najmä Christopher Waltz, ktorý je proste úžasný. Za čo si film zaslúži moje hviezdy je scenár, ktorý je pohotový a nie nudný. Tiež vývoj postáv bol zaujímavý, ako sa pod nátlakom človek vyfarbí. Avšak tento film je čistokrvná jednohubka, ktorú si už nikdy nepozriem. ()

PlysovyMacko

Najprv formálny rozhovor rodičov o svojich synoch,  z ktorých jeden ublížil druhemu, prerastie do frustrácie až do hystérie. Film sa odohráva v jednom apartmáne, herci podávajú skvelé výkony. Nechápem prečo neodišli, mali toľko príležitosti. Najlepšia scéna bola keď Kate ogrcala knihy. ()

Pitryx

Tak podle názvu jsem čekal něco naprosto jiného. Tohle byla čistě konverzační záležitost. Nemám rád tyto filmy, ale tenhle jsem vidět chtěl. A musím se hluboce poklonit autorovi. Dialogy jsou skutečně na úrovni a gradace je skvělá. Musím uznat, že jsem se bavil. Bohužel mne zklamal konec a přece je jistá statičnost celého filmu, takže se držím v hodnocení při zemi. ()

lmc

Celou dobu jsem si říkal, proč Polanski nezkusil jít s dobou a nevzal to trochu dokumentárnějším stylem. Potom by to celé možná působilo věrohodněji, protože tato verze mě do děje nějak extra nevtáhla (Man from Earth mě dostal mnohem více). Navíc ženy opravdu příšerně přehrávali... Nebýt Waltze, šel bych asi ještě s hvězdou dolů. Věřím, že divadelní podání je úplně o něčem jiném ()

swinevenca

Skvěle obsazená a napsaná konverzačka, který jednoznačně kraluje Waltz, ale čekal jsem víc vtipů, třeba si jich všimnu napodruhý a taky je tam rezerva, která vždycky bude mezi filmem a divadlem, kde se dá víc přehrávat a nekazí to dojem. ()

akcul

Divadlo divadlu, film umění filmovému. Málokdy obé zkombinujeme natolik, abychom dostali uspokojivý tvar. Carnage je jeden z mnoha příkladů: dokážete si představit "ogrcaného Kokoschku" naživo v divadle?:-) Vůbec by se smyly toporné a nevěrohodné momenty (ustavičně návraty do bytu) a hra Yasminy Rezy by kvetla tam, kde má. Odhlédnu-li od formální stranky díla, tak musím přiznat, že jsem se bavila a těch 80 minut jsem si s tou úžasnou čtverkou užila. Zbytečný film? Ne, jen zapomenutelný. ()

Jack.Pott

Dialogy a herci. Je taková škoda, že vídeňského divadelníka Christopha Waltze svět objevil až na sklonku jeho kariéry! Dostal šanci prakticky jenom v Hanebných panchartech, Vodě pro slony a nyní v Masarkru - a pokaždé jsem ho žral! Jak bylo vidět v Předčítači, Kate Winslet už nemá panenské tělo, ovšem díky tváři, pohledu, a koneckonců taky oděné siluetě je stále femme fatale. Dlouho jsem čekal, až poteče krev, fádní konce všedních dramat jsou ale možná trýznivější. Žádná katarze, pouze výbřed. ()

Gortyna

Mám dojem, že zfilmovat divadelní hry má význam jedině u Shakespeara. Tohle byl zbytečný film. Měl jsem to štěstí, že jsem kdysi viděl jinou hru od Yasminy Rezy - Kumšt s Třískou, Hrušínským a Kačerem. Byl to skvostný zážitek a hra samotná se mi zdála mnohem lepší než tenhle Masakr. To už spíš chápu, když se pořídí televizní záznam nějakého mimořádně vydařeného divadla - hlavně kvůli dokumentaci. Ale tohle? ()

mr.ratus

Úvodní konflikt chlapců v parku má dohru ve vyražených zubech, naštěstí mají rodiče schopné si spolu sednout a civilizovaně to probrat a vyřešit. Formální setkání v hávu přátelskosti se protáhne, pod vlivem jízlivosti, alkoholu, lpění se zbortí poslední fasáda korektnosti, hodnot a trpěného soužití. Komornější než Kurz negativního myšlení, ale stejně zábavné. ()

Cyberboy

Musím říct, že u tohohle dílka jsem se párkrát pořádně zasmál. Zjistíte, jaké drama dokáže vytvořit jedna povedená hysterka se smyslem pro "spravedlnost" (Jodie). Návaznost scén je vcelku hladká, ale několika škobrtnutím v podobě umělého "protažení děje" se přesto nevyhnula. Místy trochu lacinější humor zde není na obtíž. (7/10) ()

DonBraso

K dokonalosti už tam fakt chyběl jenom nějaký zvrat,který by to celý obrátil ten film vzhůru nohama.Protože jakmile přijde sonda,kdy se obrátí list a poznáváme lidi přesně jaký jsou,je to krásný koncert,který Polanski natočil sobě vlastní.Je už mi jedno,proč to má být masakr,když tam celou dobu jenom si každej začíná přitakávat a každý tam má svoji roli:povahu,což právě tento snímek je tak zajímavý,každý má něco a každý něco na sobě obdivuje či nenávidí,ale pro někoho začátek může být cesta do pekla.Hlavně bych tedy při snímku nejedl nákyp :D ()

nikkittka

Perfektně odehrané a bezchybně zrežírované,v podstatě bych neměla výtek,kdyby fiulm neskončil přesně v tom momentě,kdy se teprve naplno rozjížděl.Díky tomu jde "pouze" o filmařsky vytříbenou hříčku,kterou si Polanski zjevně jen zpestřil volný čas.Stejně ale říkám: Víc podobných zpestření. ()

samuelsson

Síce zasadené v extrémnych podmienkach a (podla mňa) situácii, ktorá nie je reálna, aj tak je to nádherne a mimoriadne vtipne spracovaná téma politickej korektnosti... ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (viac)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (viac)