Freddie (Tom Hardy) je zrovna propuštěn z vězení, kde udržoval vztah se svým mafiánským šéfem Ozzym (Brian Cox). Před věznicí ho čeká jeho nejlepší kamarád z dětství Jimmy (Shaun Evans) a společně se vydávají do spárů londýnského podsvětí, které ovládá mafie, drogy a zbraně. (Cliff Booth)

VIPerson

K páté hvězdě mi chybí řádný a důstojný závěr....Hardy si tu střihnul sráče největšího kalibru,přesto mu v podstatě fandíte daleko více,než jeho bratrovi,který nemá ani tak špatnou postavu jako spíš představitele. ()

Hydra Foy

Britská produkcia vytiahla v tomto prípade silný kaliber realistickej surovosti, ktorá núti diváka na jednej strane jasať nad obľúbenými mafiánskymi praktikami a na strane druhej prekonávať pachuť v ústach pri scénach, ktoré patria minimálne do záznamov psychiatrov. Tom Hardy mi bol tak nesympatický, až musím jeho výkonu v duchu zatlieskať, no vyzdvihla by som aj výkon Kierston Wareing, ktorej vykreslenie predmestskej, životom, alkoholom a liekmi zdecimovanej Jackie (alias tej horšej sestry) sa mi dostalo pod kožu. Napriek týmto plusom musím povedať, že až na zopár vydarených scén som si takmer nevšimla, že sa tam nachádza aj mafiánska zápletka a podobné rodinné vzťahy by sa pokojne mohli odohrávať aj medzi dvoma rodinami niekde na celkom obyčajnom sídlisku. Akoby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť či je dôležitejšie poukázať na brutálnosť mafiánskeho života alebo na jeho devastačný účinok v súkromí. Vo výsledku teda priemer, ktorý ale určite stálo za to vidieť, už len kvôli spomínaným hereckým výkonom a niekoľkým ozaj vydareným scénam. ()

ondrula

Inu Tom Hardy je skvělej herec a má před sebou očividně závratnou kariéru. Teda jestli přestane hrát ty magory, protože se myslím začíná nebezpečně zaškatulkovávat do rolí psychopatických kriminálníků, psychopatických zápasníků, případně psychopatických Batmanových nočních můr. Jinak seriálek je to celkem fajn, akorát že mi chybělo víc akčních výjevů z života anglickýho podsvětí a na můj vkus se tam příliš omílal Freddieho teror vůči ženským, což se pak zejména v případě psychickýho teroru řešilo poměrně dost rozvlekle. Dávám vyšší hodnocení hlavně ze subjektivních důvodů, mám rád Anglii. ()

Dyas

Geniální krimi miniseriál, kde je Tom Hardy neskutečný, přímo ohromující. Až na podivný konec, který mi přišel netradiční byl seriál opravdu vynikající! EDIT: Nevím, co jiného k tomu napsat. Skutečně povedené gangsterka, kde se řeší hlavně přes rodinu. Někdy je to dost depresivní až psychologické. ()

Santino7

Štvordielna miniséria z prostredia Veľkej Británie v rokoch osemdesiatych, resp. deväťdesiatych. Príbeh, ktorý vás prostredníctvom dvoch (viac či menej) "podarených" bratrancov vtiahne do diania v londýnskom podsvetí, kde dominujú násilie, drogy a zločin rôznych podôb. Azda najväčším ťahákom (a lákadlom) celého tohto seriálu je jednoznačne Tom Hardy stvárňujúci horkokrvného kriminálnika Freddieho, ktorý práve vyšiel z väzenia a je pripravený vydobyť si adekvátnu moc a peniaze. Freddie je persónou značne agresívnou a nevypočitateľnou, v priebehu seriálu to u neho plynulo vygraduje pravdepodobne až do polohy psychopata - veď posúďte sami -, no napriek tomu má (svojský) zmysel pre rodinu. Tým nemyslím len pre svoje deti a ženu, ktorú vytrvalo (hoc nie vždy práve šťastne) podvádza, kde sa len dá ale aj pre mladého bratranca Jimmyho (Shaun Evans), ktorého berie pod svoje ochranné krídla a zaúča do zákutí remesla. Štyri diely stopážou rozvrhnuté na 40 až 45 minút nie je zbytočne príliš (ostatne by sa to spojením do jednej kôpky dalo považovať i za trojhodinový samostatný film, prečo nie), vďaka čomu sa pri sledovaní prakticky nemá kedy dostaviť čo i len náznak nudy, nie je tu miesto pre žiadne umelé naťahovanie deja, príbeh je napínavý, pekne plynúci v náležitom tempe. Nutno vyzdvihnúť predovšetkým bravúrne herecké predstavenie Toma Hardyho, ktorému však vcelku dôstojne sekundujú aj ostatní zúčastnení (hoc pochopiteľne sú o nejaký ten kvalitatívny level nižšie, a je to sem-tam i vidieť). Osobne ma zaujal taktiež soundtrack k seriálu, ktorý sa podľa mňa naozaj hodí a vystihuje atmosféru, surovosť a brutalitu, ktorou sa táto britská mini-séria môže právom pýšiť. Najviac sa mi páčil práve onen pilotný diel, do veľkej miery asi preto, že - aspoň z môjho pohľadu -, najlepšie vystihuje onu špinavú atmosféru rokov osemdesiatych so všetkým, čo k tomu patrí. Možno som to vynachválil až príliš, avšak nemohol som si pomôcť - ostatne, posúďte sami. 100% ()

Illy

Britové tyhle minisérie prostě umí. Příběh z podsvětí, příběh dvou nejlepších kamarádů, dvou sester a hromady chlastu a drog. A hlavně příběh Freddieho, dokonale zahraného Tomem Hardym. Brutální profetovanej psychopat, kterej se vám zarazí do mozku jak rezavej hřebík a vy budete rádi, že mu nemusíte podat ruku. Já bych to nedělal... ()

KOZEL84

Namlsaný Warriorem sem čekal těžkou nakládačku a je fakt,že postupně tahle minisérka vygraduje v celkem kruté rodinné svinstvo,kde Hardy hraje slizáckého psychozmrda (na nějakého sympat'áka fakt zapomen'te) tak přesvědčivě,že mě skoro nebavilo se na něj dívat.Ale na druhou stranu je tu i plno klišé a od tak vysokého hodnocení bych čekal něco zásadnějšího.Přesto se dá ocenit to,že na něco tak temně hnusného a špinavého,by se snad už,čím dál přiteplenější amerika ani nezmohla.Jo no,už dlouho sem neviděl nic,kde by vraždění opravdu vypadalo jako sprosté vraždění a působilo tak hnusně (správně).Takydobrá hudba,ale na pět to nedám.Už tak je to zbytečně nadhodnocené. ()

Mbeast

Tom "Freddie" Hardy's show! Parádní "krimi" z britského podsvětí. Akorát nevím, proč jsem víc "fandil" dvojici Freddie + Jackie než Jimmy + Maggie. Asi to bude proto, že je mi Charlotte Riley strašně nesympatická a Shaun Evans byl nakonec snad ještě větší hajzl než Hardy. :) ()

Puddle

Ty jo, tak ta úvodní znělka je na Emmy, stejně jako Tom Hardy, který sice vypadá, že neumí do pěti napočítat, ale jeho Freddie je neskutečná psychopatická bestie. Zbytek však trochu pokulhává: ok, beru, že The Take řeší víc vztahy a psychologii nežli ilegální kšefty, ale naprosto se vyhýbá praktickým otázkám. Co by na všechno to řádění řekla policie? A SPOILER opravdu by znásilněná Maggie vydržela tolik let mlčet a přitom zůstávat s Freddiem neustále v jednom domě? Ačkoli mě to bavilo, ne všechny logické díry dokáže stylizace zalepit a některé věci mi prostě fakt nešly do hlavy. ()

Rafaelos

Tom Hardy jako mafiánský bastard. Postava, kterou zahrál, mu byla ušitá jak na míru. Klidně by za ni mohl dostat nějaké ocenění. Ostatní herci to ovšem také zahráli parádně. Příběh a scénář na jedničku s hvězdičkou :-) ()

Heroine

Dost brutální! Nějak mne to Londýnské podsvětí baví. Je to skvěle obsazený, zábavný, originální, a jak už jsem psala, je to brutální. ()