Dvaja špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR Foster (Chris Pine), sú kamaráti na život a na smrť. Samozrejme len dovtedy, kým sa obaja naraz nezbláznia do tej istej slečny - Lauren Scottovej (Reese Witherspoonová). Karieristka Lauren Scottová je síce vo svojom pracovnom živote úspešná, ale jej ľúbostný život je jedna veľká katastrofa. Po tom, čo ju nechá priateľ, kvôli ktorému sa presťahovala z milovanej Atlanty, nemá na randenie a hľadanie nového vzťahu ani pomyslenie. S tým sa ale neuspokojí jej strelená kamarátka Trish, ktorá ju prehovorí, aby skúsila nájsť šťastie v láske na internetovej zoznamke. Na internete sa zoznámi so sympatickým Tuckom a dohovorí si s ním rande. Aby to ale nemala tak jednoduché, vo videopožičovni sa jej do cesty pripletie i atraktívny fešák FDR Foster. Lauren sa rozhodne randiť s oboma naraz, samozrejme, bez najmenšej potuchy, že obaja chlapci sú najlepšími kamarátmi a navyše sú špičkovými agentmi CIA. Tuck a FDR Foster doposiaľ žili život ako vo svete Jamesa Bonda - ich svet je plný zbraní, rýchlych áut a krásnych žien, ktoré až dosiaľ nikdy nebrali príliš vážne. Tentoraz sú ale obaja presvedčení, že našli tú pravú. Zistenie, že sa obaja zamilovali do jedného dievčaťa, im priateľstvo tak trochu pokazí. Hoci sa dohodnú, že si pôjdu z cesty a Lauren nepovedia, že sa poznajú, neboli by to správni agenti, keby sa vzdali svojej vysnenej dievčiny tak ľahko. Na rad prichádza séria premyslených špiónskych útokov s jediným cieľom - čo najviac strápniť a skaziť rande toho druhého. Ako tento stále sa stupňujúci boj dopadne a koho si Lauren nakoniec vyberie? (TV JOJ)

kajda.l

Což o to, jako přímočará jednohubka se sympatickými herci, lehce načrtnutým scénářem, videoklipovitým pojetím a průměrnými triky This Means War o nudném odpoledni zafungovat dokáže a na devadesát minut zabaví, to nepopírám. Ovšem není to na dnešní dobu trošku málo? Při představě, že bych na podobný „videofilm“ vyrazil do kina se mi při sledování zděšením orosilo čelo. Vlastně jediná záležitost, která mě při sledování zaujala byl obývák Chrise Pinea, ze kterého by se na úkor nudného sledování současných nicneříkajících Hollywoodských „trháků“, dalo čumět do stropu a sledovat sexy pohyby tamních plavkyň. Průměrných 50% ()

MáŠa

Všichni se milovali, všichni byli dokonalí, a když muselo dojít na rozhodnutí, tak byli zase úplně všichni v pohodě. Dost nerealistické ve všech směrech, ale jako taková příjemná oddychovka v poho ()

Morholt

Párkrát se od srdce zasměju, culim se, když se v záběru objeví hlavní hrdinka, hlavní hrdina mi neleze na nervy a na konci se přiblble usmívam. Tohle jsou měřítka, podle kterejch posuzuju romantický komedie a pak je mi jedno, že je to rutinnérní práce, protkaná všema těma blábolama, který k tomuhle žánru patřej. Tady se všechno splnilo. Bezezbytku. 80% ()

Chickenka

Tohle mě prostě bavilo.Akční špionážní komedie, kde jde především o to, jak si získat lásku jedné ženy? Proč ne, když funguje vše co má, vzikne z toho příjemná podívaná. ()

Lucasion

Tohle je válka. Válka dvou špionů CIA o jednu dívku. Musím uznat, že mě to jako komedie dost překvapilo a fakt se mi to líbilo. Chris Pine, který si mě získal charismem v novém Star Treku, tak zde ho používá taky. Pine je floutek se vším všudy. Narozdíl od toho Hardy předvádí pro mě poprvé usměvavého dobráka. Film příjemně odsýpá a já se nenudil ani chvíli. Naopak musím říct, že u některých scén jsem řval jako blázen. Nejvíc mě dostaly scény "T-rex ruce" a "Brit" Hardy. Ovšem za zmínku stojí i nabourání do sluchátek nápovědy, když Fdr (Chris Pine) se snaží válet machra před obrazy. Následná scéna Hardy - Paintball taky nemá chybu. Za mě tedy říkám - velmi příjemná a dobrá komedie. (78 procent) ()

Lacike

Po skvele zrezirovanom stvrtom Terminatorovi sa McG vratil k tomu, co ma najradsej. K prizemnej teenagersky posobiacej akcnej komedii. Prvy Charlieho anjeli sa mi celkom pacili. Druhy uz prekrocili mieru debility, ktoru som schopny akceptovat a tento film isiel este dalej. Teenagerske postuchovaie by som bol schpny akceptovat medzi 15rocnymi postavami, ale u tridsatnikoch, ktory naviac hraju superfrajerskych agentov mi to pripada trapne. Romanticka linia na mna tiez nezabrala a cely cas som nechapal preco ma má vlastne zaujimat to z ktorym z tych dvoch blbcov ta pipina Reese nakoniec skonci. Bolo mi to u prdele. Pritom ustredne herecke trio mam rad. V hercoch problem nie je. Ale postavy sa spravaju debilne a nesympaticky. No a akcne sceny uz tiez nic nezachranaili, kedze su natocene v style ktory neznasam. Su prilis pretrikovane, debilne zostrihane a odporne antibrutalne. Na jednej strane tam hlavny hrdinovia strielaju a mlatia kopu superov, ale ziadna krv sa neobjavy ani nahodou. Niezeby som nejaku brutalitu cakal, ale tu ta snaha o to, aby to bolo vhodne aj pre male deti posobi prilis ocividne. To uz sa rovno mohli vykaslat na spionske prostredie a situovat film do prostredia strednej skoly. Pôsobilo by to uveritelnejsie. 3/10. ()

Genero

Nečekal jsem, že mi vyplaví čočky slza smíchu, přesto mě zklamalo, když jsem po zevrubném ohledání objevil, že kromě pár kapek moči se mi po celý film nepodařilo vyronit vůbec nic. Ale to ten kletý hemoroid, ne že bych si pocákal tanga, protože tam někdo uklouzl po banánu, nebuďte bláhoví. Co jsem si zase myslel, když koukám na kokotmedii, ve které pan Mrazuvzdorný a pan Sosna strašně touží olízat Vysušenou lžíci. Nevím, jestli jsem čím dál tím víc gay, nebo mám na rozdíl od těch dvou komiků ze CIA vkus a oči otevřené, ale ta holka je už na diblíkování v romantickém cajdáku trochu seschlá réva a věkem nám tak nějak hnusní. ()

ScarPoul

Filmy ako pán a pani Smithovci a dokonca aj the Killers s Kutcherom mi prišli omnoho znesiteľnejší. Dôvodom bolo buď moje psychické rozpoloženie, alebo jednoducho fakt, že aj napriek prvoplánovosti mali filmy osobitejší štýl. Minimálne aspoň Brad a Angelina. This means war ukazuje trojicu sympatických hercov - s ktorých najväčšiu charizmu má Tom Hardy a ktorý hrajú typickú hru na mačku a myš, bez toho aby som nejakej postave držal palce, alebo sa aspoň usmieval nad hlúposťou. Vtipy na mňa moc nefungovali, iskrenie medzi postavami takmer nulové a čo sa týka akčných scén tak neprehľadné a krátke. Hlavný záporák, nemusel byť - celkom by to film vylepšilo a čo sa týka celkovo nejakej myšlienky tak to zaváňa otrepanosťou a neoriginálnosťou. Jediné posledná scéna v lietadle stála za pousmiatie ale tiež bola očakávaná. A celý ten filter alá J.J. Abrams bol neznesiteľný. Zbytočná vec, ktorá v správnej nálade možno neurazí tak ako keď od nej očakávate skutočnú oddychovku a idete do filmu s tým, že sa zabavíte. McG je predsa len fušer. ()

Caszidy

Nesmírně zábavná variace na romantickou komedii. McG dokazuje, že tohle je přesně látka a způsob zpracování, které mu opravdu sedí. Chris Pine a Tom Hardy ukazují, že již brzy budou vládnout Hollywoodu a Reese Witherspoon se opět vrátila ke svým tradičním rolím. Potěšil i Til Schweiger v ne až tak podstatné roli padoucha. Tahle oddychovka se rozhodně podařila a patří k tomu nejlepšímu, co se na mainstreamovém poli romantických komedií za posledních pár let objevilo. ()

maseer2

nezábavná a nesmyslná blbost, k jejímuž dodívání vlastně motivuje jen skutečnost, že vás zajímá, na kterou stranu se Reese nakonec vrtne.. lepší 2* ()

BoPo

Zbaliť babu je boj. Chce to veľa nápadov, veľa snahy a hlavne byť lepší než konkurent. To je hlavná myšlienka tejto komédie. O jednu ženu sa bijú dvaja agenti CIA, takže majú celkom slušný rozpočet a nejakú tú technickú vychytávku. Vďaka tomu je tu slušný priestor pre zábavné momenty. Napriek nesympatickému ksichtu Reese Witherspoon je tento film lepšou voľbou než Mr. & Mrs. Smith, Vrahouni a spol. Ocenil som najmä to, že film miestami ironizuje svoj vlastný žáner. ()

GeusX

Komedie, která vzhledem k populárnímu špionskému tématu měla velký potenciál být hodně povedenou komedií. Žel jsem čekal od toho víc než jen standardně dobrou komedii. Takže víc než na 3* to nevidím. ()

MoiJe

Bala som sa, ze to bude len nuda okolo diania v trailery, ale bavila som sa dobre. (Btw, tesila som sa na tento film a zasla do miestneho mensieho multikina a teda neviem, ci ma uz salie zrak, bolo to filmom alebo salou, ale kvalita obrazu tak DVDScr. :() ()

Lyli

Můj problém ve filmech s Tomem Hardym tkví v tom, že si celou dobu všímám hlavně Toma Hardyho. A fandím jen jemu (*sorry, Batmane). Jako jinak to nejde! Takže když ho válcuje nějaký šilhavý trouba, body jdou okamžitě dolů. Navíc ta děvkařská póza pravé blondýnky je trapná. Je to jedna z těch komedií, která spíš než na scénář sází na známé tváře, což sice přinese tržby (možná...), ale rozhodně vás to nedonutí film zbožňovat. Takže jo, budu vědět, že je to komedie s Hardym, ale that's all. ()

JohnCZ

Blboučký scénář, ale pár povedených vtipů mě donutilo zasmát se i nahlas, což se mě zrovna moc často nestává. Reese byla hezčí za mlada, akce by mohlo být více, ale jako komediální jednohubka to rozhodně neurazí. ()

corpsy

McG na počudovanie zvláda viac romanticko-komediálnu polohu snímku, ako jej akčnú časť, ktorá je väčšinou nie veľmi dobre natočená. A tak sa zamerať skôr na odľahčenú zábavu, ako tvrdú akciu, bola pravdepodobne tou najšťastnejšou voľbou filmárov. ()

Ajinka126

To máte jako s restaurací, když je v ní kus italské a kus japonské kultury, tak to taky nebude nikdy 100% fungovat. A oni tady snažili do kina dostat zároveň ženy a jejich partnery tím, že romantiku zmírnili trochou akce a chlapského přátelství. Tak nevím, pánové, funguje to? ;) Ale jinak je to velmi příjemná romantika. 70%! ()

Hoyt

McG a celkově jeho styl mám rád už od Charlieho andílků a ne jinak tomu bylo zde. Opět je to točené podobným stylem a hlavně je to zase velmi vtipné. Co ale McG vůbec nezvládá je akce, naštěstí ale zde měla působit jen tak na oko, stejně jako postava Tila Schweigera a to mi bylo trochu líto. Herci byli příjemní jen na Pineho jsem si zvykl až ke konci. Přiznám se, že jsem se po dlouhé době u americké komedie nejednou pořádně zasmál a tak hodnotím lehce nadprůměrně. ()

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (viac)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (viac)