Sherlock

Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (viac)

Nové spracovanie kultového detektíva, vsadené do súčasného Londýna.
Jednotlivé časti: 1.-Štúdia v ružovom -Tam kde nie je možné vyriešiť prípad, tam nastupuje Sherlock Holmes spolu s Johnom Watsonom. Herec Benedict Cumberbatch dal postave Sherlocka Holmesa nový rozmer, za čo získal niekoľko televíznych cien. Detektív Holmes má najúžasnejšie odhaľovacie metódy. Má schopnosť analyzovať stopy tak ako nikto iný na svete.
2.-Slepý bankár -V Londýne sa začnú na najrôznejších miestach vyskytovať záhadné symboly a vraždy, ktoré Sherlocka a Watsona pivedú k čínskej zločineckej skupine zvanej Čierny lotos. Zavraždení sa vyskytujú na miestach, kam sa vrah nemal ako dostať, ani odtiaľ ako uniknúť. Okrem tejto záhady sú tu symboly ako odkazy, ktoré sa vyskytujú na miestach činu alebo v ich blízkosti. Jediná žena, ktorá by dokázala symboly rozlúštiť je nezvestná a Sherlock vie, že ju musí nájsť, aby dokázal prípad vyriešiť.
3.-Veľká hra -Sherlock sa nudí, pretože nemá žiadny zaujímavý prípad. Má pocit, že mu zahníva mozog a túži po niečom naozaj pikantnom. Ani sa však nenazdá a začnú sa diať veci. Centrom Londýna otrasie mohutný výbuch, na koľajniciach nájdu mŕtveho úradníka a Mycroft mu oznámi , že pracujú na novom raketovom obrannom systéme, no všetky tajné plány, ktoré boli uložené na fleške, sa stratili. Sherlockov mozog začína znovu pracovať na plné obrátky a jeho dedukčné schopnosti mu pomôžu vyriešiť všetky záhady.
4.-Škandál v Belgravii -John Watson píše blogy, ktorými je už v spoločnosti povestný a vďaka nim zásobuje Sherlocka prípadmi, ktoré ich živia. Sherlockovi sa všetko máli a túži po niečom výnimočnom. To sa mu splní, keď ich s Johnom pozvú do Buckinghamského paláca a v najprísnejšom utajení majú pracovať pre najvyššie postavenú osobu v štáte. Dostanú fotografiu mladej ženy, ktorá je často ústrednou postavou viacerých škandálov v spoločnosti. Má prezývku Domina a vlastní kompromitujúce fotografie, ktoré sa nesmú dostať na verejnosť...
5.-Psy baskervillské -Sherlocka navštívi mladý muž, ktorý tvrdí, že pred dvadsiatimi rokmi bol svedkom toho, ako v mokradiach pri Baskerville beštiálne roztrhal jeho otca akýsi netvor s červenými očami. A je presvedčený , že podobné monštrum zbadal predchádzajúcu noc na tom istom mieste . Sherlock pozná fámy o genetických pokusoch na zvieratách v Baskerville a preto ho prípad zaujme . Dostanú sa s Johnom do vojenskej základne a na prísne utajované pracovisko, kde sa naozaj pod rúškom vedeckých výskumov dejú čudné veci. S nasadením vlastného života sa rozhodnú záhadu vyriešiť.
6.-Reichenbašský pád -Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (oficiálny text distribútora)

Peter_Barrel

Divácky zajímavé a dost napínavé, bohužel vytknout je nutné především: dost předvídatelné okoukaný charakter detektiva: neodpoví na otázku kam jde, co se děje ani co ho zrovna napadlo ()

The_woman

Pravdupovedac ma tento seriál neskutočne prekvapil. Najskôr tým, že som nikdy neverila, že Briti sú schopní vytvoriť niečo, čo takto opanta ľudí a zmení ich myslenie. Potom sa mi obasadenie hercov zdalo nevhodné, pretože Sherlock sa mi zdal príliš mladý na rozdiel od opisu v knihe. Avšak je to iba klam. V posledných epizódach jeho postava pôsobí vážne, majestátne a vzbudzuje rešpekt. A nakoniec som sa bála, že spojenie modernosti a historickosti bude zmätočné a nejasné. Všetko sa tvorcom nakoniec podarilo perfektne.Jedinou nevýhodou je čas, za ktorý sa natočí jedná séria. Ešte prídávam plus za veľmi dobré vykreslenie súčastného Londýna. ()

kika

Dokonalý seriál. Dokonalý herec. Avšak mám strach, že čím vyššia séria, tým menej to bude o Sherlockovi a urobia z toho jednu veľkú plátaninu nezrozmiteľnú pre bežného diváka. ()

Lockeroom

Tento seriál se mi zdá ve zdejším hodnocení silně přeceněný. První dvě řady se mi líbily a působily osvěžujícím a novátorským dojmem. Třetí řada už mě ale zklamala, kouzlo překvapení chybí, příběhy už nejsou variací Doylových povídek a vaří z vody. Benedict Cumberbatch je ale i zde úžasný ...... ()

Verja

Kdo rád Sherlocka už z knižní podoby, toho bude seriál bavit, a hodně! Výborný výkon herců, vtip, spád/rychlost.. někdy až taková, že člověk nestíhá vnímat obraz a zvuk dohromady, ale nijak to nevadí, pokud ovšem nesledujete verzi s titulkama a jste nejdál u páté lekce angličtiny. Dabovaná verze je ale slabší než originál (Dyk versus Cumberbatch? Omluva Vojto, ale to nebyl na skladě někdo s hlubším hlasem?). Spojení "starého" tématu s dnešní dobou nemá chybu. Pětka (hvězd) za všechno a za všechny! ()

Emma06

Zpracování příběhů Sherlocka Holmese odehrávající se v dnešní době moderních technologií, počítačů a mobilů, aniž by tím utrpěla „sherlockovská typičnost“ bylo opravdu nelehkým úkolem. Británie však (opět) ukázala své kvality! Postava seriálového Sherlocka nepostrádá nic z důvtipu Sherlocka stvořeného sirem Arturem C. Doylem. Ne nadarmo se také Sherlock umístil na ČSFD jako 8. nejlepší seriál. ()

ErzebethB

Celý seriál je úžasný, plný skrytých vtipů, tahů a kroků, u kterých si občas říkám WTF?! Ale herec, který ztvárnil Sherlocka je neskutečně odporný, ohavný, nesympatický..... Jediné co na něm bylo pěkné byl hlas, ale jelikož na to koukám v CZ, tak i o ten jsem přišla, člověka, který obsadil namísto někoho tak úžasného jako je Robert Downey JR. tuhle vychrtlou nicku bych fackovala 24/7. Proto 4*.... ()

cing-ti

tak tohle mě velice mile překvapilo, zpracovaní ať už seriálových nebo filmových už proběhlo bezpočet, ale tohle je opravdu povedené. Má to neuvěřitelný spád, je to příjemně akční a obsazení také nemá chybu, škoda že to máj jen tak málo dílů :-) ()

Kubi

Toto je Seriál s velkým S. Nevím, kde na to scénáristi chodí, ale mám chuť je zulíbat. Sherlock je prostě neskutečný. Na konci dílu vždy přemýšlím, s čím včím Holmes počítal a co mu uniklo a nemůžu se ubránit pocitu, že je to dokonalé. Zpracování Holmesova myšlení je úžasná, stejně jako herecké role. Kolikrát jsem donucen skoro až brečet nad tím, jak je to skvělé, úžasné, dokonalé...prostě všechny kladné ohlasy. Těžko budu hledat lepší seriál. ()

pupidup

Starý soudek s čerstvým vínem výborného jiskřivého ročníku. Mimochodem - Benedict Cumberbatch je mi krajně nesympatický.. přesto nebo právě proto - geniální. ()

Brunetgirl

Sherlocka Holmese zbožňuju už od dětství, četla jsem ho knižně v češtině i angličtině a viděla snad všechny filmy, které byly natočené. Prostě srdcovka! Serial Sherlock jsem zvládla shlédnou komplet asi tak za 5 dnů, moje závislost se zvyšovala s každým dalším dílem a hlavní hrdina se mi zdál čím dál úžasnější a to i přesto, že zpočátku se mi jako chlap moc nelíbil. Došla jsem až do fáze, kdy jsem si musela příběh pozastavit a říct si nahlas "on je tak sexy!" , bylo to ve chvíli, kdy zas na něco geniálního přišel. Prostě chlapi s mozkem jsou neskutečně sexy, Paroubková měla pravdu:)))))))) Ale zpět k Sherlockovi - jsem naprosto nadšená, jen bych chtěla víc dílů, prostě Sherlocka nebudu mít nikdy dost, jediné, co bych vytkla byla občasná nelogičnost a nějaká nedotažená linie v ději. ()

Alenuch

Přiznám se - filmy, převedené do jiné doby, než se odehrává jejich předloha, nemám moc ráda (resp. moje prvotní nedůvěra je značná). Až Sherlock mě ale přesvědčil o tom, že to je vina těch filmů, které jsou hloupé tak jako tak, a ne toho, že se odehrávají jindy, než autor předlohy zamýšlel. A přesvědčena jsem o tom byla poměrně razantně, od prvního dílu, který jsem zhlédla prakticky s otevřenou pusou, se kvalita stále drží. A nejde jen o zpracování příběhů, zásadní je i skvělý výběr hlavních představitelů. Benedict Cumberbatch je skvělý herec a dostatečně zvláštní na to, abych mu věřila toho geniálního podivína Sherlocka, zatímco Martin Freeman skvěle zosobňuje typ "obyčejného" člověka, jež výjimečně dobře vyvažuje tuhle nesourodou dvojici. Jsem nadšená, nedočkavá a pořád mám pocit, že zůstávají otázky, které jsou nezodpovězeny, což mě nutí nedočkavě se třást na další díly. Tak sem s nimi! ()

JR54

JE to prostě a jednoduše něco úžasného...já totiž nemůžu najít ani jeden, jediný nedostatek. Herci jsou geniální, ať už jsou to Sherlock s Watsonem, Lestrade či Mycroft. A to se musím přiznat, že jsem na tento seriál původně shlížel dost svrchu, protože jednoduše nejsem příznivec "převádění historie do současnosti". Ale to už stačí, víc slov to nepotřebuje, stejně jsem už řekl až moc. ()

ChungShi

Sice někdy to převedení původních námětů do moderního hávu působí nesmírně bizarně, ale stejně to je zajímavý a dost zábavný seriál. ()

mina_harker

Čtyři hvězdičky jsem dala po shlédnutí prvních dvou sérií, kdy zejména druhá byla výborná. Třetí série pro mě byla po prvním shlédnutí velkým zklamáním. Řešení kriminálních případů tu není to hlavní, Sherlock je mnohem menší mimoň než obvykle, jeho schopnost dedukce silně pokulhává a většinu času se tu řeší mezilidské vztahy, zejména mezi Sherlockem a Johnem Watsonem (Sherlock se netradičně ukazuje jako citlivý člověk, který pro štěstí svého přítele udělá cokoliv). Zápletka s manželkou dr. Watsona mi nesedla. Po druhém shlédnutí už mi třetí série nepřišla tak hrozná - z hlediska detektivního je sice docela o ničem, ale je celkem dojemné sledovat, jak se Sherlock polidšťuje a dokazuje, jak moc si cení Johnova přátelství. Snad se v příští sérii dostane opět více na řešení detektivních záhad. ()

Danny71

Bezva :thumbsup: ! Snad odjakživa jsem měl rád genialitu Sherlocka Holmes, který ve spojení s Johnem Watsonem tvoří nejgeniálnější dvojici, ale netušil bych, že to někdo dokáže tak úžasně zachytit kamerou. Jednoznačně vysoká hodnocení za skvělé záplety a případy, za jedinečné herce a co se mi rovněž líbí na tomto seriálu je možnost poslechnout si pravou britskou angličtinu :-) Velmi doporučuji! ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)