Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Radiq odpad!

Nemám rád filmy, kde místo aby byly opice hrány opicemi, jsou hrány digitálními opicemi. S takovou digitální opicí je určitě mnohem míň práce, ale já tomu už neřikám poctivá filmařina, ale fušeřina. Pro někoho to může být na efekt skvěly, ale pro mě ne. Opičí obličej a pohyby a gesta a mimika je digitální a ne přirozená a to mi vadí. Dál mi uplně zbytečný přišly digitální záběry, když se opice pohybuje v terénu, v bytě nebo ve stromech. Proč to musí být souvislej záběr a proč tam musí být artistické skoky a my je musíme vidět ze všech úhlů, no shit. Jasný, že bez digi efektů by to nenatočili, ale nečekal jsem, že o nich bude celej film. A teď k tomu ději... no asi to má navázat na Burtonův konec, jestli jsem to dobře pochopil, a tohle je jako prequel. No, ale teda kravina jak sviň. Nechápu to vysoké hodnocení. I kdybych hodně povolil uzdu fantazii, tak se tam našlo hrozně moc věcí, který šly uplně mimo a to nemůžu tolerovat. Je to čirej odpad... za těžký prachy. ()

wendelin9

Popravdě moc nevím, co všichni na tomto snímku vidí. Mladý vědec si domů z práce donese chytrého mazlíčka, o kterého se stará, mazlíček roste a roste až nakonec musí pryč z domu a tak dále a tak dále... Kdyby film nebyl natočený jako "Zrození", tak bych ho možná takto neodsuzovala, ale jestli tento příběh předcházel ovládnutí země opicemi, tak jsem tedy opravdu zklamaná... Nemůžu sice říct, že bych se nudila, ale film, který dostal (podle mě) grády až v posledních 30 minutách, ode mě více jak 3* neuvidí.. ()

panMartin

Super super. Už dlouho mi tak moc neběhal mráz po zádech v podstatě od začátku filmu. Nádherné záběry i dokonalá hudba mě fascinovaly. Sledovat, jak se opice vzepřou lidem a bojují za svobodu, pro mně bylo neuvěřitelným zážitkem¨. Naprosto dechberoucí podívaná, kterou toužím vidět znovu a znovu. Ceasara jsem si zamiloval, fascinoval mě jeho rozvoj. James Franco byl výborný, ovšem ke konci vyšuměl, musel...otěže filmu převzal Ceasar ()

eisha3

Nikdy bych neřekla, že se mi něco, co má co dočinění s opicema, bude takhle líbit. Dokonce jsem uvažovala i o plném hodnocení. ()

ProfesorLotr

Krásný film, plný mouder a ponaučení, emotivních scén, dobré hudby, originálních akčních sekvencích, úžasné výpravy (co taky jiného, Weta) a napětí. Efekty byly dobré, ale čas od času to působilo dost průměrněji, což mi k Letterimu nesedí. Jinak Serkis výborný. Přes všechny tyty technické vymoženosti hraje v tomto filmu hlavní roli scénář, což není u dnešních blockbusterů zvykem. Takže film je naprostá bomba a už se moc těším na pokračování. 92% ()

tom88

Režisér Rupert Wyatt dokázal dokonale vzkriesiť takmer zabudnutú sériu. Mám obrovskú radosť a nepopísatelné nadšenie ako tvorcovia naložili s touto témou. Za pomoci vynikajúcich efektov stvorili maximálne uveriteľne reálne vyzerajúci zážitok. Film baví od prvej až do poslednej minúty a ubieha veľmi rýchlo. Veľmi dobrí herci , ale digitálni opičiaci predčili dokonca tých ľudských. Caesar je úžasný a jeho povstanie alebo revolúcia je dychberúca. Divák sa pridáva na stranu opíc a drží im palce. Výborná hudba, zvukové efekty aj strih. Perfektná akcia a pamätné scény. Zážitok z kina bol maximálny a opakované zhliadnutia na domácom videu taktiež super. Škoda len nepremenenej nominácie na Oscara za efekty. Tie boli naozaj fenomenálne. Filmu takmer nie je čo vytknúť a u mňa je to plný počet. 90% ()

Mr.Ripley

Film má vše, čím by měl dokonalý blockbuster disponovat. Weta opět dokazuje, že patří mezi špičku ve svém oboru a tak opice jsou mnohdy lepšími herci, než "živé" osazenstvo. A to jim k tomu stačí jen ta nejzákladnější mimika a gestikulace. Co bych chtěl v prvé řadě pochválit je inteligentní scénář, který u letního blockbusteru čekal málokdo. Skvěle se vyvarovává klišé a i když se některé to klasické klišé najde, je vkusně vtěsnáno do celku tak, aby dávalo smysl. Scénáristé si pohrávají se žánrem a myšlenku původní série povznáší na novou úroveň. Fanoušci původní série si přijdou na své při odkazech na dnes již kultovní Planet of the Apes. Samotný Doylův soundtrack podtrhuje již tak fascinující podívanou a nejednou dopřává mrazení po zádech. Vedle Super 8 druhý nejlepší blockbuster roku! Opice nikdy nebyly tak dojemné a zároveň smrtelně nebezpečné.___Andy Serkis by měl za svůj přínos filmu konečně dostat Oscara! Jeho ztvárnění Caesara je dechberoucí a hlavně udělal to, na co Harry neměl odvahu, vyřídil si to s Dracem. ()

TomStall

No vida! Kvalitní, chytrý, technicky brilantní a formálně téměř dokonalý blockbuster - a pak že to nejde. Děj příjemně odsýpá, potěší absence hluchých míst a zbytečného patosu. Po dlouhé době jsem si v průběhu filmu říkal, ať to proboha ještě nekončí - vždyť se na to tak skvěle kouká. Zbožně doufám v pokračování. ()

Triple H

Aha, opičky sa kupodivu naozaj vydarili. Pôvodné filmy nemusím, Burtonova verzia z 2001 je nudná a nezaujímavá, ale nový prírastok do série je fajn. Svižný a vecný. Scenár má síce pár logických nezrovnalostí, ale podstatné aspekty vzostupu opíc, ako aj jednotlivé postavy vymákli scenáristi IMHO dosť šikovne. Ceasar spravený veľmi fajn. ()

Doudis19

Po dlouhé době pocitově silný a vizuálně dokonalý blockbuster. Po všech stránkách vyvážený, inteligentní úvod se ke konci mění v až epickou cestu, plnou zadostiučinění s cílem svobody v korunách sekvojového háje. Herci výborní, všechny CGI opice dokonalé (paradoxně až na Ceasara) a to, co se na plátnech odehraje v poslední zhruba půlhodince, jasně překonává i ty nejoptimistyčtější očekávání. Prozatím nejlepší film letošního roku. ()

eye candy

Planeta opic s Hestonem nepotřebuje žádné pokračování, uvozovky ani bezzubý prolog. Faktem je, že navzdory otravnýmu nápadu natočit další letošní bb, který parazituje na klasice, si s tím Rupert Wyatt překvapivě docela poradil, mohlo to dopadnout o poznání hůř (zejména u širší divácké veřejnosti). Z mého pohledu, největším mínusem je bohužel nepoměr několika mála dobrých momentů s těmi nepříjemně hloupými (hlavně v druhé polovině), které bez bázně a hany útočí vztyčeným prostředníčkem na divákovu inteligenci ("No..", lost in space,..). Chtělo by se říct, že forma převálcovala obsah, to by ovšem animace pohybů opic musela působit trochu věrohodně. Spíš neustále ruší a dodává filmu umělohnotnou pachuť dalšího debilního produktu hollywoodu. Facial expressions ty jsou ok, teda po pravdě jsou přímo výborný. Akce je ale většinou nezáživná, druhá polovina filmu ve které sledujeme řádění primátí rescue/swat jednotky je těžce béčkově uhozená a navíc je završená asi nejsterilnějším možným koncem jaký šlo na záchodě vytlačit. Pár zajímavých témat je tu načrnuto, ale brzo je utlučou hloupý hollywoodský šablony a pravítka. Některé odkazy na starý film ale byly fajn, jinak hodnocení mezi 2-3 ()

Sekero

Pokud máte rádi opice, tak je to něco pro vás. Digitální efekty jsou zvládnuté na jedničku, takže si můžeme užívat - ó ano opice, opice a opice. Zbytek je celkem nuda a klišé (sexy veterinářka aneb flirtování s pomocí opice). Franco hraje jak retard. (Cézare půjdeme domu, neboj!) Nějaké záběry jsou velmi povedené (trailer).Konečná animace putování viru je asi best. ()

kjakob

Komornější děj, ale o to lepší zpracování. Ne že by ses snad na plátně nic nedělo (!!!), to jenom moje očekávání se trochu lišila od vize Ruperta Wyatta. Vlastně je dobře, že se revoluce zatím nerozjela, protože to divákovi dává čas a prostor vstřebat jednotlivé postavy s Caesarem v čele. Narámně jsem si to užil a pokud se chystá celá série, pak je to jeden z nejslibnějších a nejpůsobivějších začátků, které jsem za poslední dvě dekády viděl. ()

ing.Frosty

Planetu opic sem nikdy moc rád neměl. Tohle však byla parádní jízda. Silně emotivní ale rozhodně netlačí na pilu, aby jste ždímali kapesníky. Bylo nicméně dost znát, že se přestříhávalo, či přetáčelo, nebo jak to v tý postprodukci vůbec bylo. Mimika opičáků je fantastická, což se ale nebo říct o jejich pohybu. CGI tady na vás vyloženě řve "Sem přímo tady!!!" Těch několik chybiček tomu podráží nohy, jinak by to mohl skutečně prvotřídní biják. ()

ladyDOOM

Zrození planety opic byla docela zábavná a poutavá podívaná...pro mě ovšem do té doby, než se hlavní hrdina Caesar dostane do lochu za napadení, kde se z roztomilé domácí opičky stane boss a obtočí si všechny spoluvězně kolem prstu... To už mi zkrátka přišlo moc a všechno to opičí dorozumívání mě začalo děsně štvát, jako třeba orangutan z cirkusu, který ovládal znakovou řeč :D Když pak naše hlavní postava vykřikla ono NOO! Nedalo se nic jiného, než zkrátka uprsknout smíchy... Planety opic jsem měla vždycky docela ráda a i na tuto se určitě někdy v budoucnu podívám znovu, akorát s plnou pusou keců a rozhodně jí nebudu brát vážně :) ()

eJacques

Komentář uživatele Enšpígl mluví i za mě... Skvělá grafika opičáka, třetí hvězdička za ně, ale jinak nuda, žádné překvapení nebo tajemství, vše je nalajnované od začátku do konce a přesně vím, co se odehraje v příští minutě, pouze popcornová zábava na zabití neděle, to i zatracovaný druhý film série "Do nitra planety opic" byl lepší a napínavější, zejména jeho druhá půlka... ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru