Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Falko

Celkom zaujimavy namet o nelutostnom boji o zivot, ktory sa da predlzit, ak o to tvrdo bojujete. Ked som si o tom nieco precital, nechapal som, ako je to myslene. Trailer mi to naznacil a film uplne vysvetlil. Jednoduchy dej, kde nie je nudza o napätie. Opät je tu ta bohata vrstva ludi, ktora si zije v pohode a ma desiatky az stovky rokov zivota a ta chudobna vrstva, ktora musi o kazdu minutu zivota tvrdo bojovat. Akcny sci-fi thriller, ktory ma ani chvilku nenudil, ale do plneho hodnotenia mi tam nieco chybalo. Cillian Murphy je skvely zaporak. _________ Justin Timberlake - (Will Salas) +++ Cillian Murphy - (Raymond Leon) +++ Amanda Seyfried - (Sylvia Weis) +++ Shyloh Oostwald - (Maya) +++ Johnny Galecki - (Borel) +++ Olivia Wilde - (Rachel Salas) +++ Matt Bomer - (Henry Hamilton) +++ ()

Nevka

Film je stavěn na zajímavém konceptu smýšlení. Diváka však staví do zvláštní situace. Na jedné straně zde stojí pohnutka, že na život má nárok každý. Na druhé však velí ekonomický rozum. Když všechen čas (v porovnání s penězi) rozdělíte mezi lidi, nepochybně se jedná o chrabrý čin. Nicméně čas má neúprosnější roli, než peníze a neustále mizí. Kdy se tedy společnost dostane do okamžiku, kdy ho "rozmělněn" mezi populaci všechen spotřebuje a vše skončí? Vskutku zajímavé dilema. Jasné je však to, že zbohatlíci vesele ovlivňují inflaci (která je svým paradoxem až úsměvná) a s časem nezacházejí dobře. Pokud si tedy nekladete filosofické otázky o existenci, snadno se ztotožníte s hlavní dvojkou (Justin a Amanda překvapivě v pohodě). Asi by to bylo na 5 hvězdiček, ale film řeší mnoho věcí jen povrchně: Kde se čas bere? Zhroutí se nakonec společnost jako domeček z karet? Kdo spustil toto odpočítávání, a proč? A mnoho a mnoho dalších... Proto jen 4 hvězdy. ()

castor

Výborný námět, který mohl z In Time udělat letošní sci-fi roku.. žel se tak nestalo. Lidé tu fungují v zónách a po dovršení pětadvacátého roku života dostanou pouze jediný rok. Přestanou sice stárnout, ale musejí se sakra ohánět (vydělávají ho, utrácí, věnují, kradou a hlavně s ním šetří), aby jim nedošel. Andrew Niccol možná nemusel až tak moc sólovat, měl přibrat někoho do scénáristické party a výslednou podobu nechat na jiném režisérovi. Když se totiž dopíše scénář, zdaleka není vyhráno. Není ničím objevným fakt, že během natáčení, a poté u střihačova pultu, se píše vlastně znova – látka dostává nový tvar, jednotlivé scény nový význam. V detailech je In Time totiž docela suverénní, v celku už spíš nejistý. Místy funkční přesah a kroužení kolem zásadních otázek mohl být výrazněji vyždímán (třeba se vůbec nedozvíme podrobnosti okolo hrdinova mrtvého otce), bohužel In Time selhává i jako akční film, hlavní hrdina sice suverénně (chápej nečekaně) získá poměrně slušné schopnosti (pere se, střílí, luxusně řídí), ale akce je trestuhodně málo a když přijde, tak vůbec nepohltí. Jiné je to s postavami, na které Niccol hodně sází. Někde mohl na jejich charakteru a rozvoji ještě víc zapracovat (Murphyo strážce času), i tak se ale obklopil velmi dobrými mladými herci (právě Cillian Murphy, Vincent Kartheiser, rozhodně Timberlake a Amanda Seyfried, která aspiruje na nejvíc sexy postavu roku. Navíc díky bohu za funkční, neurážející romantickou linku mezi nimi). Všichni hrají skvěle, jednají už hůř. Neustále plánují, utíkají, shání čas, ale leckdy to vypadá, že je to jen proto, aby film netrval nějakých pětačtyřicet minut. Jednání hlavního hrdiny je pak poměrně nejasné, místy nelogické. Příběh moderního Robina Hooda tak nadhodí nějakou sympatickou myšlenku, která by si zasloužila hlubší rozvětvení, ale divák se ničeho nedočká. A ve finále tím pádem řada scén vyzní nijak, prázdně, jednoduše, NEDOTAŽENĚ.. škoda, velká škoda!! Přesto nemůžu dát jen 3*.. ()

viperblade

Upřímně, zpočátku si mě tento film získal na svou stranu, bylo to originální a přitom takové "civilní" (i když se film odehrává v budoucnosti, je to vlastně přítomnost, nikde nejsou létající auta či podobné sci-fi vychytávky) a to mám rád. Jenže potom mě to začalo nudit. Dva herci, na jejichž účast jsem se nejvíce těšil (Olivia Wilde a Johnny Galecki) tam dostanou asi pět minut (dohromady!) Navíc postupem času zjišťujete, že tento film má ke genialitě, či nějaké vyšší myšlence, opravdu daleko. Navíc je v tom filmu tolik logických děr, které jen uměle vytvářejí "napětí", až jsem z toho byl na konci otrávený. Nemůžu je říct, aniž bych spoileroval, za všechny uvedu jedinou, která mě nejvíce uhodila do očí - SPOILER! hrdinové mají "dávkovač", na kterém je milion let života a oni dva, ačkoliv jim zbývá tak hodina, si nevezmou samozřejmě nic, ihned jej předají těm potřebným a raději utíkají… KONEC SPOILERU! Takhle, Justin u mě nikdy nebyl pan herec a nechápu, proč ho všichni TAK obdivují, ale ok, nebyl špatný. Amanda nezklamala, ale to mikádo jí moc nesedělo, dlouhé vlasy jsou přeci jen krásnější. Kdo mě vyloženě zklamal, je režisér - vážně, Andrew? Po šesti letech čekání od parádního snímku Lord of War přijdeš s něčím takovým, kde je X logických kiksů? Kde příběh se snaží být originální, ale vše stojí na jediné myšlence, která je ke všemu nevysvětlená (viz. prolog - "Nemám čas lámat si hlavu tím, jak k tomu došlo. Je to tak, jak to je. Jsme geneticky upraveni tak, abychom přestali stárnout ve věku 25 let.") Zkrátka a dobře, nemám rád filmy, které jsou udělány jen "na půl". Tohle je jeden z nich. 60 % jen za herce a fakt, že jsem se až tak nenudil. ()

D.Moore

Zamaskovaná moralizující nuda za 2,5 hvězdy. Nápad dobrý, ovšem ledabyle nedomyšlený, ústřední dvojice dost bídná, namísto zápletky spíše záplatka. Díky alespoň za výborného Cilliana Murphyho. Na ostatní Niccolovy snímky Vyměřený čas ani zdaleka nemá a co se týče sci-fi podívaných z poslední doby, takoví Správci osudu jsou o mnoho lepší. ()

MM_Ramone

V neďalekej budúcnosti sú ľudia geneticky upravení tak aby po dovŕšení dvadsiatich piatich rokov prestali stárnuť. Problém je však v tom, že potom človek žije už len rok. Preto sa musí každý snažiť získať ďalší čas pre život. Čas sa stal platidlom. Menou, ktorú si treba zarobiť a zaplatiť ňou svoje prežitie. Bohatí môžu žiť večne, ale väčšina populácie má len svoj obmedzený "Vymedzený čas". Potešil ma tento zaujímavý, originálny sci-fi námet. Spokojný som bol i s jeho filmovým spracovaním. **** ()

Niktorius

Ač bývám občas podezírán z neomarxistického pohledu na svět, tato prostoduchá báchorka o radikálním přerozdělování časového kapitálu po vzoru Robina Hooda mě akorát štvala svou povšechnou laciností - více tou obsahovou, než řemeslnou (i při vědomí, že za 40 milionů dolarů se kdekoli mimo Hollywood točí výpravné epičnosti). Všude jsem četl, že Vyměřený čas je film, který vás donutí přemýšlet. A opravdu - stále usilovně přemýšlím, jak někdo mohl vymyslet takovou hovadinu a ještě ji sebevědomě narvat do kin. 35% ()

troufalka

Kdo mě zná, ví, že nejsem fanoušek sci-fi. Většinou mi přijdou samoúčelné bez velkého tématu a logická linka je značně kostrbatá. Film má pokládat otázky, nemusí nabízet odpovědi. Tady byla otázka položena hodně konkrétně - jak cenný je lidský čas? Jak ho využíváme? Je to nejcennější, darovat někomu svůj čas? ()

PinokKio

Dilema. Andrew Niccol je vynikající režisér a podobné téma, Gattacu, dokázal i s nízkým rozpočtem bravurně zvládnout. Námět filmu taky sliboval velký sci-fi potenciál. A že to celé působí na plátně poměrně skromně také není ke škodě věci. Na druhou stranu ze jmen Timberlake a Seyfried mi běhá docela mráz po zádech. A výsledek? Justin to ustál, okatá Amanda fakt ne. Scénář s délkou filmu ztrácel dech, soundtrack jen tak probublával. Takže spokojenost jenom tak zpola. ()

freddy

Že čas jsou peníze už každý z nás určitě někdy někde slyšel, ale co když by peníze byly nahrazeny časem? Je to rozhodně zajímavá myšlenka, že za práci by náležela zaměstancům mzda v podobě času místo peněz, rovněž tak by se časem platilo za nákupy, za jízdu v hromadné dopravě, v casinu by se místo peněz rovněž hrálo o čas, do bank by si lidé chodili půjčovat čas, zkráta myšlenka světa bez peněz mě zaujala natolik, že jsem se na tento film podíval i přesto, že sci-fi filmy z budoucnosti nejsou zrovna můj šálek čaje. A musím říci, že jsem svého rozhodnutí nelitoval, film je to rozhodně zajímavý, napínavý, ale především je to hodně originální příběh, který lze brát i jako parafrázi na současný svět, stačí jen, když si divák místo času představí peníze a hned je jasné, že film může současně působit i jako kritika dnešních poměrů. Hlavním hrdinům prostě nešlo nefandit, a závěr filmu mě velmi potěšil. Herecké výkony všech zúčastněných byly dokonalé, a celkově jsem z tohoto filmu hodně nadšený, protože sci-fi filmů, které mě dokázaly nadchnout, je skutečně málo. Nemám nad čím váhat a uděluji pět hvězd. ()

Hild

Jako oddychová zábava naprosto parádní, nenudila jsem se, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo být o hodně lepší. Film funguje mnohem více v té komornější rovině než v té akční, ta mi místy přišla dost směšná. Prvních 40 minut bylo ale vážně výborných, tam mě Niccol dostal na svou stranu, škoda, že se to pak zlomilo a druhá polovina už kvalitou na tu první vůbec nestačila. Herci v pohodě, ale Justina jsem už určitě viděla hrát lépe. Vyměřený čas má výborný námět s dobrou myšlenkou, skvělý potenciál filmu ale nebyl plně využit. Mé hodnocení je přesně na hraně mezi 3* a 4*. ()

Ded@M@tes

Vynikající námět. Čas je to nejdůležitější v životě co máme a nevyplácí se sním plýtvat, navíc když za všechno se platí jen časem. 2 hodiny života jízda autobusem, žádný problém, za 100 let drahocenného času luxusní auto, hold ne pro každého. Zločiny v ulicích na běžném denním pořádku. Nastává velký boj o život, co se stane, když Vám někdo věnuje 100 let, protože ho svět už nebaví. Parádní podívaná, film utekl ani nevím jak. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Spooner

Výborný námět, se kterým se ale mohlo pohrát ještě daleko víc. Celý ten nápad budoucnosti, ve které si všechno platíte časem ze svého života se mi hodně líbil, stejně jako všechny ty vychytávky typu pujčování peněž, nebo souboj v páce. Hlavně díky těmto nápadům celá první půlka strašně rychle uteče. V druhé půlce to ale celé přejde do "Bonnie a Clyde" roviny a ta už se mi tolik nelíbila. Nejspíš je to i tím, že mezi Justinem a Amandou to moc nefunguje, i když se oba snaží, seč můžou. Ta romantiká linka mě prostě nebavila a mrzí mě, že kvůli tomu musela ta sci-fi linie ustoupit spíše do pozadí. Niccol ale točit a všechny scény, ve kterých hlavním hrdinům dochází čas jsou správně napínavý. Herecky to také neselhává a překvapí hlavně Alex Pettyfer. I tak si ale myslím, že se z toho nápadu dalo vytřískat mnohem víc než jen future variace na Bonnie a Clydea.70% ()

MMR

Námět vypadal zajímavě, těšil jsem se, co z toho vyleze. Jenže nakonec jsem nebyl spokojen, čekal jsem něco jiného a hlavně lepšího. ()

Davies182

Všechno v naprostém pořádku, bohužel ale jenom úvodních 40 minut. Pak se z Vyměřeného času stane nejuzívanější přehlídka repetitivních filmových útěků všech dob, a celá storyline jde do kytek. Dochází nám čas? OK, tak poběžme a nějaký si sežeňme - 4x za sebou to už vážně není vtipné, divil jsem se, že nikdo naštvaně neodchází ze sálu. Tři hvězdičky za super nápad, začátek, a excelentního Timberlakea; jednoznačně zklamání roku. ()

petero

Super decentné sci-fi od Andrewa Niccola (Gattaca, Lord of War) kde po dovŕšení 25 rokov človek nestarne (preto matku Justina Timberlaka môže hrať Olivia Wilde), ale mu naškočí časový limit znázorňujúci dĺžku jeho života. Problém je v tom, že čas nahradil menu, takže sa platí časom a naviac čas nikdy nepostojí... ()

gogo76

Justin Timberlake je pre mňa už viac hercom ako spevákom a celkom mu to ide. A. Niccol príde vždy s niečím originálnym a aj tento nápad s časom zostávajúceho života na ruke a zároveň časom ako platidlom je niečo, čo tu ešte nebolo. V tomto smere film výborne šľape. Rozdelenie na chudobné ghetá a bohaté štvrte, ľudí, ktorí majú takmer večný život a ľudí, ktorí žijú zo dňa na deň, robí z tohto sci-fi, film stráviteľný pre každého. Smrť matky v úvode bola trochu priskorá a diváka nechá chladným, pretože pravidlá onoho sveta ešte nemá pod kožou. Určite by som tú scénu posunul aspoň o 20-30 minút. chýbalo mi trošku viac poctivej akcie a viac spoločných scén Timberlaka a C. Murphyho. Byť trochu surovosti, špiny a zkazenosť systému na jednej strane a výrazný záporák na druhej strane, mohol to byť tak výrazný film, ako kedysi Matrix. 70%. ()

venus

Bonnie a Clyde vstali z mrtvých? Strhující futuristické sci-fi je originálně postavené na pouhé jedné prachobyčejné profláklé větě "Čas jsou peníze". Pozadí příběhu je s fascinující lehkostí vykonstruované do realitu připomínající budoucnosti, která nápadně koresponduje s naší přítomnosti. Právě absence futuristických prvků a scenérií povznáší celý příběh na ještě působivější úroveň. Tento skvěle upečený dort má na své špičce hned dvě třešničky - Amandu Seyfried a Cilliana Murphyho. Do plného hodnocení ale přesto chybí takové to těžko definovatelné "něco". ()

Xmilden

76%??? To má být vtip? Ano, jednoznačně myšlenka filmu zajímavá. Ale pokud bych tohle měl srovnat například se Zdrojovým kódem, tak Vyměřený čas kulhá na všechny strany. Nevím jak to přesně vysvětlit, ale film začal a skončil vlastně tak jak měl, vše proběhlo korektně, sprostě nikdo nemluvil a erotika zůstala stranou. Přístupnost 12 byla jednoznačně dodržena. Justin nic nepokazil. Kdo se mi líbil, tak rozhodně Cillian Murphy. 55% PS: Asi nebudu jediný koho napadla jednoznačná spojitost s Robinem Hoodem. ()

Dámské posily...

Dámské posily...