Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

playboxguest

Luxusní kousek, Niccol snad nikdy nezklame. Po Lord of War jeho nejlepší film, aneb takovej mix Robina Hooda s Banditama se jen tak nevidí. Bloumá mnou nadšení! PS: Amanda je snad ještě víc sexy, než kdy jindy. ()

Boogeyman

Vynikající nápad zpracovaný šíleně debilně. Vizuálně ok, ale těch nelogičností a stupidit v chování hlavních hrdinů bylo opravdu moc. ()

sheen

Nápad/námět dokonalý, provedení už ovšem pokulhává. Taková scifi by se měla odehrávat v adekvátním prostředí, což jsem tady nenašel bohužel a běhat celý film s 20cm podpatky je další věc, která film sráží i když je to maličkost. Každopádně herci byli dobří, Murphy a Kartheiser byli nejlepší. Film určitě stojí za vidění a ne jednou. ()

Hromino

Nebudu ve svém hodnocení tajit fakt, že to byl jeden z mých nejočekávanějších filmů roku. Námět vypadal velice lákavě, od postavy Niccola na režisérské sesli jsem očekával nějakou úroveň a vůbec jsem se na to celkově těšil opravdu silně. Ale přesto mě to ve výsledku neukojilo úplně tak, jak jsem si představoval. Jako by měl Niccol neustálé obavy, že by přidáním nějakých dalších informací či poodhalením bližších zákonitostí ohledně fungování futuristického světa divákům nějak hrozně zamotal hlavu či zkazil rovnou celý film, zda by to podle něj nebylo pro diváka zajímavé nebo to prostě rozpočet či stopáž nedovoloval, to nevím. In Time mi připadá trochu jako nedopečená buchta. Je chutná, ale ještě by v tý troubě mohla pár minut vydržet a byla by špičková. Co napsat na závěr? Chválu. Ne, i přestože je můj koment doposud zdánlivě laděn do negativity, mám z něho celkově dobrý pocit. Timberlake nebyl tak toporný, jak jsem se obával, Amanda Seyfried mu výtečně sekunduje, nápady fungují dobře, hudba nenadchne, ale celkový feeling filmu podkresluje víc než uspokojivě. Jenom mám dojem, že z toho prostě šlo vytřískat ještě mnohem více. ()

Pilda17

Po dlouhé době akční snímek, který mi něco řekl. Originální námět se nezapře, protože platba na čas tu ještě nebyla. Nápadů v Time je hodně a mě od začátku bavil. Rozhodně mohl být víc rozvinutý, poněvadž rozjezd byl od začátku skvělý. Nerozvinutého potenciálu je docela škoda, ale film se dá užít i tak. Tento rok je to jeden z těch lepších filmů a to díky své originalitě a pár skvělým momentům.. 8/10 = 85% ()

Rosaviva

Velice zajímavý film s originální a zajímavou zápletkou, bylo to teda trochu depresivní, představte si, že platíte za věci vlastním životem a sledujete hodinky které vám ukazují za jak dlouho umřete, je na čase naučit se rychle běhat. Líbilo se mi to, jen tomu musím vytknout ten konec, buď tomu hodlají natočit pokračování nebo byl ten konec takhle divně neukončenej záměrně. Překvapivě se mi k sobě Justin s Amandou hodili. Na film mě nalákali hlavně oni dva, a k mému příjemnému překvapení si tam ještě vedlejší role střihli Alex Pettyfer, Johnny Galecki a Olivia Wilde. 4* ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +Justin Timberlake, námět, myšlenka, akce, prostředí -trochu náročnější podívaná a méně akční než jsem čekal, k závěru to trochu skřípe/// Na tenhle film jsem byl dost zvědaví, ale trochu jsem se taky obával. Nedokážu přesně určit čeho, ale popsal bych to jako pocitu, který mě film přinese. Ten je mírně skličující. Nicméně to jen dokazuje, že je to výborně natočené a vystihuje téma poněkud vážné i když zdánlivě vzdálené. Ale co kdyby jednou nebylo kdyby, ale byla to skutečnost? Kolik života by vám ukazoval čas?/// Celkem 80%/// ()

Ruut

Takže nakonec Bonnie a Clyde budoucnosti? A proč vlastně ne! Nedomyšlené a často povrchní .. ale tak krásně roztomilé! ()

Foox

Tvůrce Gattacy se nezapře už od prvních minut, tentokrát trochu ambiciozněji staví hlavního hrdinu opět proti nespravedlivému systému. Hození do blízké budoucnosti a rozjezd filmu je naprosto výborný, bohužel se Niccol ztrácí v akčních scénách, i když jich není moc a jsou dobré. Proto se postupem času ze snímku, kterému by více seděl komornější přístup a zavrtání se do hloubky tématu, stává jaká si honička s většími záblesky geniality. Ale pořád stojí za to si na tuhle žánrovku udělat chvilku. 70% ()

-OverLord-

Hodně svižná jízda a výborná žánrovka! Nenudil jsem se ani vteřinu a fakt se mi to líbilo. Zajímavej nápad přivedenej téměř k dokonalosti. Skvělý herci - po ústřední dvojci až po Alexe Pettyfera, kterýmu bych reálnej věk vážně nevěřil a hlavně Cillian Murphy, kterej byl vážně bez chyby. Rejža si zaslouží velkou pochvalu, a to i vzhledem k tomu, že si to sám napsal. ()

Sysel_CZ

K tomuhle filmu sedí sousloví, nelituji ani minuty, stejně jako sedne prdel na hrnec. Hlavně díky zdejší, ehm, politice, jsem nečekal moc, a dostalo se mi něčeho, co jsem nečekal. A nechci moc spekulovat, ale tenhle film by se býval dal natočit i před 20ti lety, a tehdy by si z něj už jen pro nápad a zpracování sedli na zadek všichni, jako si sedli u Jurského parku. Je mi jasné, že většina lidí už dneska prostě vnímá film jinak, než tehdy, ale tenhle si zaslouží víc... a snad by mu jen pomohlo, kdyby mu čas "vyměřili" o něco dříve. ()

misterz

Ja som celkom spokojný. Námetovo originálne, príbehovo pútavé. Stvárnenie sveta, v ktorom sa všetko meria na čas, dokonca aj komodity, bolo rozhodne zaujímavé, podobná myšlienka tu hádam ešte ani nebola. Preto po obsahovej a ani technickej stránke nie je čo vytknúť. Škoda len obsadenia Timberlakea, vôbec mi sem nepasoval. Ešte tak do romantickej komédie možno áno, ale tu bolo treba po hereckej stránke pritlačiť na pílu, čo sa mu nepodarilo. Naproti tomu Amanda Seyfried bola úžasná, čo-to zachránila aj za neho. Na nadpriemer to však stačí. 75/100 ()

HAL

Vynikající nápad přetavený do ne-až-tak vynikajícího filmu. Uvěřitelnost zápletky i světa je na nulové úrovni a víc než jako o pokus o reálně pojatou sci-fi fabulaci o světě budoucnosti na základě futuristické myšlenky "nesmrtelného" lidstva, působí film jako metafora o současných mocných ovládajících bezmocné. Ale je to méně levicově-anarchistické než jsem se obával, takže se žádná velká tragedie nekoná, přehnaně smrtelně vážně se to nebere. Jako poměrně bizarní a přestylizovaná antiutopie zažívající svou obdobně nadreálnou revoluci funguje film dost slušně a bavil jsem se, jen je škoda že k zamyšlení mě víc nabudily pouhé trailery a ne už tak film samotný, doufal jsem že Niccol má na výrazně víc. 7/10 ()

Peytl

Tolik doporučovaný film, kvůli údajně originálnímu nápadu mě zklamal tak moc, že pořád přemýšlím, jestli jsem něco nepřehlédl, neusnul anebo mi nebyla puštěna nějaká zkrácená verze. Nápad tam byl, to je bez debat, ale zůstalo jen u nápadu bez jakéhokoliv rozvinutí. Milion nedotažených náznaků, rádoby nenucená slangová řeč o čase (jediná co mě pobavila, když se štětka nabízí na 10minut za hodinu), Justin Hood, který bohatým bere a chudým dává z nějakého důvodu, který mi zůstal utajen až do unylého finále. Trapná scéna, při které si Džastín proti zloději času vypáčí život na stole mě málem sundala ze sedadla. Dal jsem původně 3....dnes po uležení v hlavě loupnu jen 2. ()

Vančura

Mno, to, co vypadalo na začátku jako vizionářská sci-fi se zneklidňující atmosférou časové tísně, se postupně přehouplo do béčkové roviny naprosté kraviny, kde bije do očí celá řada příšerných hereckých výkonů, stupidních dialogů a nelogických dějových zvratů. Ten film v posledku skýtá víc otázek, než nabízí odpovědí: bylo by možno například se ptát, v jakém roce se odehrává příběh filmu? Kdo nechal vzniknout tak totalitnímu systému a kdo tahá za nitky toho všeho? Proč si obyvatelé toho podivného kastovního světa nechali všechno líbit jako stádo slepých ovcí? Jakým způsobem se realizuje přenos nehmotného času z jedince na jedince, nemluvě o jeho ukládání do sejfu, a podléhá takový uložený čas nějaké formě inflace? Pokud v takovém systému může jedinec žít teoreticky věčně, jak je dosaženo regenerace jeho tkání, co se děje s jeho psychikou po prožitých staletích, a jak třeba funguje jeho imunitní systém? Jakým způsobem je zajištěna implementace odpočtu do každého jedince, proč hodiny na ruce zeleně svítí, a jak je zajištěno vyvolání smrti v okamžiku, kdy čas vyprší? Nevím jak vy, ale kdyby mě na ruce svítil na vteřinu přesně čas, kdy zaklapu bačkorama, byl bych tak ochromený úzkostí, že bych jen zíral na odpočet, neschopen se v paralizujícím objetí své úzkosti hnout z místa, ale tady ve filmu si za čas klíďo lidi kupujou kafe a jízdenky na autobus. Čili, tento film vytváří bizarní ekosystém, jehož chování blíže neobjasňuje. Namísto nějakého složitého vysvětlování prostě jen vypráví příběh z jednoho podivného světa postaveného na jakési pokleslé formě malthuziánství a sociálního darwinismu, v němž bohatá dcerka dojde sociálního uvědomění a začne si hrát po boku svého společníka na novodobou verzi Bonnie a Clyda. Pokud byste náhodou měli po zhlédnutí tohoto filmu chuť vynášet ho do nebes za jeho "novátorství", zkuste si předtím radši přečíst něco o Heideggerově pojetí bytí a času. Och, přijde mi jako vrcholná ironie osudu, že jsem zrovna u tohoto snímku stižen lítostí nad ztraceným časem, který jsem věnoval jeho sledování! ()

liskam

Velice povedené, skvělá myšlenka která nutí člověka přemýšlet. Justin Timberlake se mi jako herec líbí čím dál tím více. Pár důvodů proč jsem nedal 5 hvězd.. slabší střih, hudba, a laxní rychlost akčních scén. za mě 75-80% ()

mzss1

Rozhodně mě film zaujal. Příběhově a i nápady se dost povedly. Film má pozvolné tempo, rozpočet 40 mil.USD, méně akce, ale to nějak moc nevadí. Hlavní pointa jsou sci-fi nápady, nepředvídatelnost a i nějaké to napětí. Hlavní hrdina filmu Justin Timberlake mě dost zaujal. Hudba dobrý průměr. Takže film hodnotím na 77% = **** ()

kingik

Andrew Niccol z pozice scenáristy stvořil svět budoucnosti, ve kterém se od 25 roku života fyzicky nestárne a neumírá, má-li dotyčný dostatek času, který slouží jako platidlo nutné pro přežití lhůty 365 dní, která se mu odečítá z displeje umístěného na levém zápěstí, a pokud se vyčerpá, je s dotyčným ámen. Z pozice režiséra stvořil scifi film, který tady dlouho nebyl, a nejspíš ani nebude, ale který nedisponuje příliš celistvým a propracovaně funkčním jádrem. Myšlenka využít čas jako platidlo je sice utopie, ale přesto je v prvních fázích filmu nesmírně fascinující, krutá a děsivě deprimující zároveň, zvláště ve srovnání s realitou, ve které žijeme, a z níž film nenápadně čerpá určité společenské motivy a třídní rozdělení. Město je rozděleno do časových zón. Chudí žijí v ghettu a milionáři v luxusních čtvrtích. Postupné seznamování s tímto světem je úžasné, ale nevystačí dlouho a posléze se obehraje. Jednotlivec, pokud není zrovna milionář, si může potřebný čas poctivě vydělat, vyhrát v hazardu, ukrást, nebo jím být obdarován. Mladíka Willa Salase (Justin Timberlake) potká ta čtvrtá nabízená varianta a souhrou okolností zachrání život milionáři disponujícím nadměrnými časovými jednotkami, kterého však život omrzel, a svůj čas daruje svému šlechetnému zachránci, sám se pak "vyčasuje" pádem z mostu. Potud je film opravdu zajímavý, navíc si od té chvíle náš sympatický hrdina zadělá na pořádné problémy, kdy mu v patách bude nesmlouvavý strážce času (Cillian Murphy), který nenechá mladíka pláchnout s fůrou času nazbyt, a také bude svádět boj se svými city, když se v milionářské čtvrti seznámí s okouzlující dcerou finančního magnáta s futuristickým účesem a vysokými podpatky (chudák Amanda Seyfried se něco za film na nich naběhala), kterou posléze unese, aby si uchránil holý život. Počáteční zajímavá myšlenka o věčném mládí a času jako prostředku k němu začne postupně rezignovat na rozvíjení své nosné podstaty a současně začne být neodvratně akční. Andrew Niccol však rozhodně nepatří mezi akční specialisty a na hrstce akčnějších pasáží je znát, že akce není jeho doménou. Film se však nikam neposune ani ve své myšlenkové rovině a stagnující děj se změní v příběh ve stylu Bonnie a Clyde o dvou hrdinech na útěku, co vylupují časové banky a rozdávají čas lidem, ačkoliv jim samotným moc času nezbývá. Jak film mění svoje statusy, tak nějak přestane být přesvědčivý i Timberlake a vedle něj perfektně "vystajlovaná" Amanda Seyfried začne být rozhodně zajímavější, a to samé se dá napsat i o zavile se tvářícím Cillianu Murphymu. Olivia Wilde, hrající Willovu matku, si pobude ve filmu jen pár minut, než jí dojde čas. Zajímavá je věková disproporce mezi oběma herci. Timberlake je ještě o tři roky starší než jeho filmová máti Wilde, která by mohla hrát spíše jeho sestru, kamarádku nebo přítelkyni. Jenže tohle není nějaká přehlédnutá chyba castingu, protože vzhledem k tomu, že ve filmu postavy nestárnou, tak manželky třeba mohou vypadat jako atraktivní mladice, ačkoliv jejich filmový věk překročil padesátku. Nedomyšlené je to však v jiných otázkách. V jaké době se vlastně film odehrává, a kdo vlastně zavedl čas jako platidlo, proč až od 25 věku života, proč ve filmu nejsou mobilní telefony a internet, kdo obstarává jídlo a pití a odkud se bere, proč je přečerpávání času mezi jednotlivci tak primitivně jednoduše pojato a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Je to škoda, asi po 40 minutách film neměl co nabídnout. Druhá polovina je viditelně slabší, zajímavá myšlenka je odsunuta někam pryč a film samotný začne okrádat diváka o jeho čas. Ano, film se jevil zajímavější, než nakonec je, a to je věčná škoda. Tohle nízkorozpočtově vyhlížející scifi mohlo být bombastický zloděj času, ale spíše se z něj vyklubal jen takový nenápadný zlodějíček digitálních hodinek, kterým se za pár minut vybije baterka. 60% () (menej) (viac)

Snorlax

Sociální drama s nádechem sci-fi je oděno do hávu moderního akčního filmu a disponuje i roztomilou pointou. Ostřejší kritiky kapitalismu se nedopouští ani Costa-Gavras. ()

Dámské posily...

Dámské posily...