Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton) jsou nejúspěšnější bankovní lupiči v americké historii. Jejich osvědčenou metodou je zajmout v předvečer loupeže manažera vyhlédnuté banky a ráno jej "doprovodit" do práce. Jednoho dne ale jako rukojmí vezmou znuděnou ženu v domácnosti Kate (Cate Blanchett) a události naberou nečekaný směr. Kate nejenže ze svých únosců nemá strach, ale naopak všechno vnímá jako příjemné rozptýlení. Zanedlouho se stane komplicem dvojice a postupně i milenkou obou mužů. Jejich přátelství tím získá povážlivé trhliny a ruka zákona po nich začíná chňapat čím dál tím dotěrněji... (oficiálny text distribútora)

Frajer42 odpad!

Nevstřebatelná dvouhodinová nuda a bezkonkurenčně nejodpornější film, jaký jsem s Willisem doposud viděl. Takovou neskutečnou píčovinu snad ani Levinson nemohl myslet vážně. Humor se zakopal extrémně hluboko pod zem a celý film se neukázal. Ústřední duo retardů mě celou stopáž neskutečně iritovalo. Můj divácký zážitek nezachránila ani Cate Blanchett, ze které dostávali diváci i divačky během filmu orgasmy, i když musím přiznat, že ji to zde brutálně seklo. Z celého filmu mě oslovil pouze závěr. Fakt netuším, nad čím se zde diváci rozplývají. Film zcela postrádal grády a šťávu. Tento film by měl být zničen! Přitom jsem se na něj po přečtení obsahu tak těšil. Pokud se na film chcete dodívat, tak si jej rozhodně nepouštějte večer a ani při jakémkoli náznaku únavy. Katastrofa! Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Khalesi. ()

easaque

+3* zlodějíčci v hlavní roli jsou stále oblíbeni a u této komedie se autoři snažili kvalitativně i kvantitativně rozšířit příběh o netradiční vztahové komplikace uvnitř bandy i reakce věřejnosti na jejich kousky. Některé situace děj osvěžují a jiné naopak znedůvěryhodňují, ale ve výsledku je to mírně nadprůměrný film, u kterého jsem se docela bavil, i když jen na silnější 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

EdaS

Pohodový filmeček, který mohl být vzhledem ke schnopnostem svých tvůrců mnohem, ale mnohem lepší. Chtělo by to především lepší dialogy a trošku pokrátit rozvleklejší první polovinu. Výkonům hlavních představitelů vzhledem k žánru se nedá vytknout prakticky nic. Zvlášť Cate Blanchett mě překvapuje svou schopností ztvárňovat naprosto různé postavy a vždy na jedničku. ()

Laxik

Super oddychovka s bravůrními hereckými výkony. Už od prvních větších scén, útěkové a vařící, vidíte, jak si to herci užívají a jak jim ty role sednou. Pak přijde parádní scéna v autě a pak kupa dalších nezapomenutelných okamžiků táhnoucích se přes celý film. Bruce ale tentokrát zaostává, jeho cholerický frajer zůstává zastíněn jedním hypochodnrem a jednou znuděnou zrzkou, jejíž tanec u vaření večeře se mi vryl do paměti. Vážně, obvykle se takovým věcem moc nesměju, protože jsou děsně strojené, ale Cate opět nezklamala a je přirozená i v těch nejnepřirozenějších pózách. Ano, narážím na "vynikající" zpěv. :-) Konec maličko předvídatelný, i když vlastní finále i tak něčím překvapilo a pobavilo. A na závěr mám jen jedno varování: Pokud po shlédnutí tohoto filmu budete cítit spálené peří, zajděte si prosím neprodleně ke svému onkol... psychiatrovi. ()

pakobylka

Napoprvé to bylo za 3,5* - zaokrouhleno na 3*. Přitom jsem se docela dlouho rozhodovala, jestli nemám přihodit 1* za vpravdě kouzelnou pointu, ale nakonec jsem to vzdala. Byla jsem přesvědčená, že by to byla jenom taková maličká, slabě blikající hvězdička bez života. Netradiční bankovní lupiči mě sice i tak pobavili, ale zdálo se mi, že místy působí trochu rozvlekle a unaveně, že by jim neškodilo svižnější tempo. ----- Nicméně napodruhé u mě jednoznačně zabodovali - za čisté 4*. Nečekejte bláznivou akční komedii, ale příběh je nápaditý, humor inteligentní a dialogy půvabné. P.S.: Tímto se zároveň dodatečně omlouvám režisérovi i čtveřici hlavních protagonistů - sama nevím, čím se mně rytmus vyprávění tehdy znelíbil. ()

• Vlámania do domov riaditeľov bánk vychádzajú zo skutočných udalostí. (vander19)