Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton) jsou nejúspěšnější bankovní lupiči v americké historii. Jejich osvědčenou metodou je zajmout v předvečer loupeže manažera vyhlédnuté banky a ráno jej "doprovodit" do práce. Jednoho dne ale jako rukojmí vezmou znuděnou ženu v domácnosti Kate (Cate Blanchett) a události naberou nečekaný směr. Kate nejenže ze svých únosců nemá strach, ale naopak všechno vnímá jako příjemné rozptýlení. Zanedlouho se stane komplicem dvojice a postupně i milenkou obou mužů. Jejich přátelství tím získá povážlivé trhliny a ruka zákona po nich začíná chňapat čím dál tím dotěrněji... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Viete, čo by sa divákovi nemalo stávať, keď pozerá čisto zábavnú modernú rozprávku? Nemal by stratiť koncentráciu. Mne sa to zhruba po hodine stalo a viním z toho režiséra, pretože mal film rozbehnúť skôr a predovšetkým ho mal o 20 minút skrátiť. Potom vylezú na povrch také nepríjemné veci, ako nelogické chovanie postáv, ich pochybná psychológia (hlavne nevyrovnaná Blanchetka) a zo zábavy sa stane obšívanie na gauči. SPOILER: Áno, záver je premyslený, ale tiež si neviem dosť dobre predstaviť, ako asi tak dokázali potom spolunažívať a hlavne ako dlho v takomto "postmodernom" vzťahu. Thornton je tu extra nesympatický a nevýrazný. ()

A.Beech

Parádne herecké obsadenie. Celý čas pozerám na tú ženu, že mi pripomína Cate Blanchett a to potom zistím, že ona JE Cate Blanchett ( :D). Námet veľmi originálny, miestami naozaj zábavné, len mám jednu výhradu - zbytočne dlhé. Chcel som dať pôvodne len 3* kvôli tej dĺžke, ale záver ma doslova uprosil, ako pohľad psa na jeho pána s jedlom v ruke, aby som ho predsa len o * zvýšil. ()

fannah

Zase se ukázalo, že Barry Levinson je perfektní režisér. Žádný jeho film se nedá označit jako špatný nebo nepovedený. Jeho filmům ale bohužel nerozumí každý. Jen to je pro mě vysvětlení pouhých 70% u tohoto filmu. Banditi jsou jedním z nejlepších a bohužel nejvíce nedoceněných filmů které kdy vznikly. Je to film tak úžasně nenadsazený, příjemný a dostatečně vtipný. Banditi málo vynikají mezi ostatními filmy svého žánru.. a proč? Jsou úplně o něčem jiném a jsou mnohem lepší. Top Ten. ()

Laxik

Super oddychovka s bravůrními hereckými výkony. Už od prvních větších scén, útěkové a vařící, vidíte, jak si to herci užívají a jak jim ty role sednou. Pak přijde parádní scéna v autě a pak kupa dalších nezapomenutelných okamžiků táhnoucích se přes celý film. Bruce ale tentokrát zaostává, jeho cholerický frajer zůstává zastíněn jedním hypochodnrem a jednou znuděnou zrzkou, jejíž tanec u vaření večeře se mi vryl do paměti. Vážně, obvykle se takovým věcem moc nesměju, protože jsou děsně strojené, ale Cate opět nezklamala a je přirozená i v těch nejnepřirozenějších pózách. Ano, narážím na "vynikající" zpěv. :-) Konec maličko předvídatelný, i když vlastní finále i tak něčím překvapilo a pobavilo. A na závěr mám jen jedno varování: Pokud po shlédnutí tohoto filmu budete cítit spálené peří, zajděte si prosím neprodleně ke svému onkol... psychiatrovi. ()

Orlau32

Film trvá přibližně 122 minut. Má zcela průměrnou kvalitu s námětem, který jsem v různých jiných podobách mnohokrát viděla. Kdyby si dali tu práci ve střižně a zkrátili jej o 22 minut (je tam dost hluchých míst, kdy se nic neděje), tak by možná film získal spád. Místama převálcoval svým výkonem Bob THORNTON slavného Bruce WILLISE, kvůli kterému jsem si to DVD koupila. No ještě, že jsem se asi 2x zasmála. Popré u výroku B.Willise : "My nemajetné neokrádáme. Vláda okrádá nás a my si jen bereme zpět co nám patří." Není to roztomilé ? ()

• Ve scéně, kdy dojde ke sražení lupiče autem, kola vozidla nebyly rovně. Když však řidička vystupuje, kola jou již rovně. (Pepy)
  • Film je založen na příběhu dvou zlodějů, kteří vykrádali banky podobným způsobem jako Joe a Terry. (D3VIL)