Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Madlene

Poněkud rozčarování. Velice dobrý námět, zcela zbytečně nejednotně zpracovaný....mnoho dobrých scén, mnoho béčkových (až céčkových) scén, což tedy vážně nemuselo být... Justin je moc jako Karel Marx zamlada, buchta je příliš zarputilá. Nejvíc mi bylo líto rozhodně toho fára, co rozbili. ()

zolo23

Originalita sa cení to je fakt a keď tak rozmýšľam podobný film s takýmto námetom som určite nevidel. Parádne fungujúci thriller v rukách tentokrát solídneho (i keď nie výnimočného) Andrewa Nicola. Justin Timberlake ma nadobro presvedčil, že okrem spevu mu ide celkom fajn i herectvo. Nie, nie nebol to výkon hodný ocenenia, ale v poslednom čase mi už vôbec neprekáža a na podobné filmy sa celkom hodí. Prekvapil.....no prekvapil ma hlavne Cillian Murphy ktorý odvádza čoraz častejšie výnimočné výkony a svojou charizmou jasne kraľuje celému filmu. In Time má aj svoje muchy v podobe nie celkom jasného vysvetlenia prečo ,kedy a akým spôsobom došlo k "onému" plateniu časom...Možno nebol "čas" :) a priestor....ale to by film trval asi 3 hodiny..takže o.k. ()

Hanzisko

Docela nevyužitý potenciál ! Čtyři hvězdy jen za Olivii Wilde a hrajícího Justina, kterej podstatně lepší než zpívající :) ()

DeathTheKid

Justin působil příjemně, Amanda je kočka a celkově to byl originální a svěží film, kterých minulý rok moc nebylo. Jsem příjemně překvapen i když konec mohl být trochu epičtější. ()

Pecival

Nápad dobrý, ale to zpracování. Po technické stránce docela ok (každá časová zóna má vlastní provedení), nicméně scénář je směsí naprosté demence, pseudosociálních mudrujících keců a postav chovající se tak strašně retardovaně až to bolí. Opravdu tolik logických lapsů neuvidíte ani v akčním béčku z osmedsátek. Tady se navíc všichni tváří hrozně vážně - o to víc to působí scestně. Výčet všech nesmyslů by zabral na stranu, tak se omezím jenom na moje dvě oblíbené. Sprinty (včetně skoků z patra) na štoklech, za které by se nemusela stydět nejlacinější štětka na nádraží nebo, že sice nakradou milión let, ale raši si nechaj ten svůj den aby to měl pořádně pod stresem. Demence podobného rázu naprosto zabíjí vcelku solidně hrající herce i původní myšlenku. A ten Jánošíkovký (nebo spíš takřka komunistický) motiv o "spavedlivé" společnosti tomu taky nepřídá. ()

Hollohlaway

Překvapivě zábavné sci-fi, těžící hlavně z nápadu s časem jakožto měnou. To se mi fakt líbilo, a je to dostatečně originální a nosné, aby to utáhlo celý film. Zaujala i svižná tempo muzika, která se hodí k akčním pasážím a dobře podbarvuje děj. Takže i přes některé drobnosti, jako ne uplně vysvětlený děj, a dotažené souvislosti jednání hlavních hrdinů, což by mne zrovna zajímalo, někdy trochu laciněji působící scény a to, že stále nemám hezouna Žysténa rád, jsem se bavil dobře. ()

jefff

Slušné sci-fi s některými nedomyšlenostmi. Vyměřený čas se mi líbil, ačkoliv jsem si na zadek z něj nesednul. Originální, zajímavé, zpracování průměrné, herci průměrní (Amandě to ale zatraceně sluší) a finále trochu úsměvné. No, ale koukat se na to dalo vcelku pěkně. ()

Wbcko

Prostě nemůžu jinak než za dvě hvězdy. Pominu-li to, že by nápad s časem nemohl nikdy fungovat z technologického hlediska, forma jaká je předhazována ve filmu je tak utopická až mě to chvílemi dráždilo. Ne, takhle prostě ne. Myšlenka naprosto zpackaná naivitou tvůrců tak, že jím jejich svět prostě nemůže uvěřit nikdo a to ani na chvilku. Do toho typická americká klišé, asi rádoby romantika a super cool hrdinové udělali z tohohle kousku pro mě téměř nestravitelný zážitek. Závěrečnou půl hodinu jsem měl chuť zakousnout se do vařečky, abych to dal do konce. ()

tommmy89

Diametrálne odlišný film od tej kopy filmov, čo som už videl. Veľmi ma potešilo, že som si mohol zase raz pozrieť niečo tak zaujímavé a v podaní celkom dobrých hercov. Zo začiatku obrovský nábeh na moju TOP 10, no koniec to skazil. Film sa ťahal ako sopel ku pozitívnemu záveru s dobrým koncom (dobro vždy vyhrá nad zlom, tak ako Nás to mamičky učili...no skutočnosť je v našej realite už iná). 4* ()

zahron

Do očí bijící stupidita s příběhem který by mě zabral vymyslet 1 den. Postavy jak přes kopírák z ostatních béčkových akčních filmů. Pořád se tam utíká, jezdí autem a vyhrožuje se tím že někdo někomu smaže čas. Proč tam jako vůbec byl ten zloděj ? Proč se Cillian Murphy choval jako totální dement a proč vůbec doprdele ten film postrádá základní logiku ? ( Matematika : měl 100 - auto 57 - vstup 100 - sázka 400 ? ) ()

standsiller

Nápad veľmi dobrý. Keby nebolo pár režijných priestrelov a nevkusné naháňačky, bolo by to iste o triedu vyššie. Skutočne podarené, ale čosi mi tam predsa chýbalo. ()

luksky

Dával sem tomu filmu velkou naději...začatek je superní..ale dál se to zamotáva a myssím, že s myšlenkou filmu, která je dobrá, mohli tvurci udělat mnohem více..ale bohužel..zklamání ()

obivan568

Co projekce, to hvězdička. Začínal jsem na třech, a teď, po třetí projekci dávám pět. Ono totiž není co vytknout. Příběh je celkem originální, zajímavý a napínavý, herci v čele s Timberlakem, který je sice kladný hrdina a chová se jako princ, avšak není jen emotivní prase a sem tam upustí i nějaký vtípek - je to sympaťák, hudba, která se po celý film jen opakuje se vám zaryje pod kůži a pokaždý, když začne hrát, se vám začne dělat husina. Opravdu jeden z nejlepších filmů minulýho roku. ()

jenik71

Celkem zajímavý námět a nápad. Tady není potřeba nějak zvlášť používat logiku. Ano, občas vypadají některé scény krapet nedomyšleně, ale je to sci-fi a tak je potřeba se na to dívat. Justin Timberlake mě příjemně překvapil, stejně jako scénárista, který si tak nějak vzpomněl na film Bonnie a Clyde a vytvořil v podstatě podobnou dvojici, ale v úplně jiné době a prostředí. Zápletka je ale originální a to oceňuji. Rozmýšlel jsem se, jestli udělit 3 nebo 4 body, nakonec zaokrouhluji nahoru, protože ani nelituji času, který jsem si tomuto filmu vyměřil. ()

manonfire

No tak jsme se zasmáli a příště, když mě napadne zajímavý námět pane režisére, neudělám z něj scénář, nýbrž ho předám scénáristovi. Krom vystříháni se naivního Janošíkování (Juru alespoň nakonec pověsili za žebro, kdežto tohle story končí happyendem bez jakéhokoliv domýšlení nějakých širších vazeb.) to chtělo i víc peněz, futurističtější exteriéry a Amandu bez paruky, či paruku bez Amandy. 50% ()

Dámské posily...

Dámské posily...