Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

venca163

Díky, pochopil jsem, všimnul jsem si tý hrozně nenápadný analogie na náš svět, ale strčte si ji do zadku. Takhle to totiž vůbec nechodí. Svět není na dvě půlky bohatých a chudých, kde ti první jsou arogantní, distancovaní, zlí imbecilové a ti druzí hrozně hodní, mírumilovní a morálně krystalický čistí jedinci, co měli jen trochu míň štěstí. Zkuste si přijít dělat Robina Hooda do ghetta, uhryznou vám kokota (že se nestačíte divit) a pak se mezi sebou pro těch pár zlaťáků povraždí. Scénář byl tak trapně schematický, že jsem snad u každý podstatnější scény úplně přesně věděl, jak dopadne. Navíc to někdo prošil hromadou nelogičností, jen tak z plezíru. Autor scénáře hlavně vůbec ani náznakem nechápe, jak fungujou peníze. Což je u filmu postaveným na zobrazení sociální nespravedlnosti s nabídkou řešení naprosto kruciální. Hrozně mě to dosralo, protože námět (nápad) to je fakt vynikající a pro mě úplně neokoukaný. A pobavila mě Justinovo prvotní představa o tom, jak "nepromarnit darovaný čas", což slíbil na smrtelný posteli tomu týpkovi. Přestěhoval se do luxusní čtvrti, hrál v kasínu a začal si shánět kurvičku. (50%) ()

Fox85

Zajímavý nápad, který naštěstí dokázal udržet příběh až do poslední minuty. Ústřední dvojice jako Bonnie a Clyde nepříliš lichotivé budoucnosti (akorát bez zabíjení). ()

giovanni3

Na tento film jsem se díval skrze Olivii Wilde a zajímavý námět. Olivie byla pro film důležitá a opět krásná. Bohužel zde neodehrála moc minut. Totéž jako "Leonard" z Teorie velkého třesku. U Justina jsem měl obavu jak zahraje a slušný výkon trošku ala Statham. Ananda byla ucházející a vrchní strážce super. Celkově tedy kvalitní herecké výkony, super námět. Zápor je určitě slabá ochrana otce Amandy (ostatně ochranka zde nikde nebyla), či poslední scéna se strážcem. Každopádně milé překvapení a dávám 4z5. ()

vanderbart

možná i 5/10 - bylo to jednoduchý a dost hloupý co se nápadu týče.. snaží se to tvářit strašně chytře, ale v závěru to je snůžka nesmyslů. Body navíc za nadupaný policejní auta (a auta celkem).. Naopak velkej mínus za Olivii Wilde, na kterou jsem se těšil a která je v titulkách skoro jako hlavní role a ve skutečnosti se jen trochu mihne na začátku.. ()

Šakalík

Asi takhle – film je to docela povedený, napínavý, dobře natočený i zahraný, o tom žádná. Jenomže ta antikapitalistická nóta, která je ostatně poslední dobou velmi populární, je tady hnaná až na samotnou hranici únosnosti, mnohdy až za ní. K tomu samozřejmě svádí samotný námět „darwinovského kapitalismu“, ve kterém přežívají jen ti nejschopnější a kde většina neúnosně chudne, aby hrstka vyvolených nemravně bohatla. Takový systém je sice hoden opovržení, nicméně taková ta metoda alá Robin Hood z mého pohledu k ničemu nevede, protože chudí tak jako tak zůstanou chudými, pač ty obdržené peníze stejně hodí do kanálu – krásným příkladem ve filmu je postava Salasova přítele Borela (ztvárnil ho „Leonard Hofstadter“ Johnny Galecki) – pozor SPOILER – dostane od Salase 10 let a místo, aby je věnoval své ženě a dítěti, uchlastá se k smrti. Toliko k vykořisťovaným. Samotný film se ale povedl. Moderní zbojník Justin Timberlake není až taková katastrofa, jak by se možná dalo očekávat, a s pohledným přívěškem na krku v podání Amandy Seyfried je tahle ústřední dvojice docela koukatelná. Nejvýraznější postavu filmu však představuje Cillian Murphy, jehož „Time Keeper“ Raymond má charisma na rozdávání. Celkově mě tenhle film docela bavil - jen to všudypřítomné, místy až fanatické lidumilství mi prostě lezlo na nervy. ()

BMAJTZ

Zajímavý námět, ale provedení tak někde na půli cesty. Příběh o lidech jež si kupují svůj čas v životě za což dostanou věčné mládí je docela dobrá myšlenka a svět ve kterém se odehrává je dobře postaven. Kdyby k něčemu takovému někdy došlo dost dobře si ten svět dokážu nějak podobně představit. Bohužel stejně zajímavé na tomhle filmu je i to jak velké množství naprosto nelogických scén obsahuje. Tak například kdyby tato technologie skutečně existovala, existoval by i ochranný mechanismus, který by zabránil svévolné loupeži drahocenného času. Taky úplně nežeru tu myšlenku kdy od 25ti let musíte už svůj čas kupovat a ani si nedokážu představit společnost, kde většina lidí bojuje o minuty a jiná má celá tisíciletí aniž by v takové společnosti došlo k nějaké vzpouře. Kdyby se nad vykreslením světa někdo aspoň trochu zamyslel dokázal by ho vykreslit určitě lépe. Zaměřme se na příběh, ten je vlastně pouhým tažením člověka za pomstou proti "těm sviním". To kdo oni vlastně jsou se jednoduše nedozvíme a tak nikoho asi nepřekvapí, že první příhodný zbohatlík se stane onou osobou které se budeme celý film mstít. Následně dojde k přerodu hlavní hrdinky ze zazobané slečinky na matku Terezu, což je jedno z klasických filmových klišé a já jim to samozřejmě nežeru. Do toho se zaplete místní časová policie, jako protiváhu tu máme ještě gang zlodějů času a to je víceméně asi všechno. Samozřejmě romance je zaručena a nějaké ty morální žvásty taky. Co na celek ale vlastně říct. Je to vlastně takový mišmaš všeho, bohužel na akční film je to málo akční, na drama málo dramatické a na romanci málo romantické. Je to jednoznačně zahozená šance. Mimochodem kde dělník z továrny ke zbraním přišel a kdy se z něj stal pistolník s muškou přesnější než olympijský vítěz ve střelbě se tu taky neřeší, stejně tak se moc neřeší jeho morálka kdy zastřelí klidně 3 lidi a ani u toho nemrkne. ()

Babous

Skvělý nápad, velice dobří a krásní herci a herečky, originální kontrast prostředí. Ale z principu se mi hnusí představa, že všichni mají mít stejně - ať už času, nebo peněz. ()

Rousse

Přátelé, přiznám se, že sci-fi zrovna není můj šálek čaje, ale tahle myšlenka mě tak zaujala, že jsem to byla já, kdo v neděli večer řekl "pojďme se na to podívat". A zezačátku mě to fakt bavilo... ale pak se mi to nějak začalo zajídat a pomalu mě to spíš začalo nudit....takže spolu s kupícími se logickými chybami a nesmysly (jak se poprvé dostal z New Greenwiche, aniž by projel všemi mýtnými bránami, když to bylo tak přísně hlídáno? jak mohla Amanda celou dobu běhat na takových šteklích - to se s těma botama už narodila? kde Justin přišel ke svým bojovým schopnostem? atp.) mé hodnocení klesalo z5 do průměru. Ale jinak skvěle odvedená filmařina, dobře zahráno - dobrý filmek. Ale u mě ve výsledku opravdu bohužel jen dobrý:-) ()

slovan1

Zde mě trochu překvapuje tak vysoké hodnocení. Ono jde jen o tom, že celý film se běží a shání se čas. Od setkání Willa s "časovým" magnátem, je docela jasné jak film dopadne... Odpoledne film nepokazí, ale čekal jsem o dost více. U Timberlaka jsem si zvykl na docela stabilně kvalitní výkony, Murphy je taky o.k. a Seyfried hot - škoda že strip poker nedohráli do konce :-) Škoda je taky to, že si Olivia Wilde nestřihla větší roli. ()

fox171cz

Pro mě tedy velké překvapení roku, myšlenka filmu je dokonalá a neuvěřitelně poutavá. Já se vžil do světa časů takřka okamžitě a začala pro mě neskutečná Sci-Fi jízda. No jo, není to zrovna oskarový scénář, ale i přes své vady na kráse má co nabídnout. "Timberlake" zazářil, stačí ostříhat a ze sukničkáře jak jej známe z "Kamarád taky rád" "Zkažená úča" se najednou stane drsňák. "Seyfriedovou" bych málem ani nepoznal, v tomhle filmu ji to slušelo asi ze všeho nejvíce, co říkáte ? Já jsem naprosto spokojený, na tohle jsem přesně čekal ! 85% ()

LuciusWlk

Jak málo stačí k dobrému filmu. Geniálně jednoduchá myšlenka, žádné přehnané kotrmelce. Timberlake překvapivě dobrý a charismaticky uvěřitelný. Možná trochu propracovanější děj, nebo zajímavější zápletka a bylo by to "bez chyby". Celkem otevřený konec však slibuje pokračování, tak doufejme, že pokud, tak žádné přeplácané béčko! ()

ZkuKol

Niccol přišel s nesmírně zajímavou zápletkou a opět tlačí na svá oblíbená humanisticko-levicová témata. Žel tentokrát se mu nepodařilo vybudovat dostatečně chytlavý resp. strhující příběh a ani výprava-realizace resp. vizuál už nejsou tak povedené. Celé to vypadá strašně male a skromně, je to málo chytré, málo akční a napětí funguje pouze u jednotlivých scén. Veškeré poselství a názory jsou na Niccola strašně ploché a prvoplánovité, zvlášť když to srovnáme s Gattacou a Obchodníkem se smrtí. Film trochu připomíná Simone, chladný, postrádájící drive, který by diváka držel celých cca 100 minut. Postavy jsou dobře zahrané, ale prostě jim ani nefandíte, ani nenávidíte - občas spíš nechápete. Mohlo to být až "dickovsky" temné scifi s apokalyptickým koncem "špatné" společnosti. Je z toho ale jen chladný film ze zajímavého, žel nedomyšleného světa. Čas jsou peníze, čas je život a času/peněz/života není nikdy dost!... 60% ()

Maynard.

Další setkání s rejžou jménem Andrew Niccol. A další příjemný filmový zážitek. O to víc si "vážím" toho, že Andrew nejenom, že film natočil, ale také napsal scénář, což je obdivuhodný. In Time je film, o kterém budu ještě dlouho přemejšlet, který ve mně zanechal poměrně výraznou rejhu. No jen si to představ, žádný peníze ve společnosti, prostě jen čas, čas kterej je ještě mnohem cennější než money. Tenhle nápad se vážně povedl. Taky představa, že na Světě jsou lidé vypadající na max.25 let, žádní staříci, nic :o). Takže co se týče nápadu a vizuální stránky, tak plná palba. Herec jménem Cillian Murphy se pomalu, ale velmi jistě probojovává do mé herecké topky, mám pro něj slabost. Co mi už přišlo slabší, tak hlavní "gangsterská" dvojice, která bohatým brala a chudým dávala, to nebyl dobrý tah. No a ještě by se zde našlo určo mnoho "děr", nelogičností, které se mi možná vyjasní při další projekci, ale pochybuju. Každopádně příjemný pokoukání a popřemejšlení... /2.skouknutí/ Tak i na podruhý dávám 4*. Asi mi až příliš vadí ta hlavní herečka, a její přítomnost téměř ve všech scénách. Na Timberlake bych si asi zvyknul, ale ona mi prostě vadí. Ale i na podruhý sem se svěle bavil a odnesl si z filmu "zamyšlující" pocit, páč o tomhle prostě chvíli člověk musí přemějšlet, a při tom já teď konečně nemusím skoro nic :o)) ()

sedm.1

Přestože mi Vyměřený čas přišel svou zápletkou neskutečně originální a nápaditý a po většinu doby měl i vcelku svěží spád, já jsem se prostě do toho filmu nedostal. Nedokážu vyjádřit, co zapříčinilo, že si mě ten film zcela nezískal, protože jsem se u něj vlastně po většinu času bavil, zvlášť začátek byl opravdu výtečný, celý ten nápad s časem mě vážně zaujal, speciálně pak různé vychytávky mě hodně dostávali a já si je fakt užíval, postupně ale celý můj zájem strmě upadal a bohužel druhá polovina Vyměřeného času, alá Bonnie and Clyde, se mi chvílemi už vyloženě i táhla. Celkově hodně mi tu bohužel chyběla atmosféra, která se dala vzhledem k výtečnému námětu určitě nějak navodit, napětí pak bylo sice kolísavé, ale spíš funkční a možná mohlo být o trochu více akce. S obsazením jsem byl jinak dost spokojen, Timberlake jako herce mám rád, Murphyho a Pettyfera jsem si užíval a škoda jen krátké účasti nádherné Olivii Wilde. K Amandě Seyfried se radši vyjadřovat nebudu, tu prostě nesnáším a pochybuji, že se to někdy změní. Zkrátka, moc, moc mě mrzí, že jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších scénářů za poslední roky nebyl využit tak jak by si zasloužil, zpracování Andew Niccola mě moc nepřesvědčilo, chyběla mi tam ta správná energie, šťáva, výbušnost, prostě to kořeníčko :-) , nehledě na to, že druhá polovina filmu byla pak už vyloženě promrskaná možnost udělat fakt filmovou pecku. Přesto ale určitě stojí za zkouknutí, už jen po ten výtečný a vyjímečný nápad. ()

OughJay

Tohle je tak moc nereálný sci-fi, až ho zabíjí samotná myšlenka. Pak už nezbejvá než se při každý druhý scéně chytat za hlavu a řikat si jaká je to chujovina. V jistym ohledu ten děj koresponduje se současnou situací ve světě, ale na druhou stranu notně škatulkuje lidi - bohatý jsou zlý a chudý jsou andílkové co se chystaj spasit svět. Jako kdyby cílovovou skupinou byli lidi se základnim vzdělánim. Spousta bočních příběhů pak zůstala nedovysvětlená, jako například ten s Willovym otcem. Opravdu hodně jsem tady litoval charizmatickýho Ciliana Murphyho. Jeho postava byla nastíněná zajímavě, ale chtělo by to znát i něco z její historie. To jak skončila snad ani komentovat nebudu. Za pár akčních sekvencí a právě Murphyho dávám dvě hvězdy, za víc tenhle film nestojí. ()

Sdoom

No, to jsem se zas jednou těžce seknul při výběru filmu. Námět je fakt extra zajímavej, jenže co z toho scénarista a režisér vymysleli, nestojí ani za řeč. Nic originálního, jen prostě utíkání hlavní dvojice, dobíjení času, vybíjení času a takhle asi 3x dokola. Samozřejmě vždycky je všechno jentaktak, což má pravděpodobně způsobit napětí...no jistě, klišé nad klišé. No kupodivu mi nevadil Timberlake, i když o jeho hereckém nadání přesvědčen nejsem, to spíš byla horší ošklivka Amanda. Krom výše zmíněného je tu i několik dalších nesmyslných WTF momentů, není zde jasné, zda to tak funguje všude ve světě nebo jen na tom určeném místě (USA předpokládám) nebo co vlastně. Ne, že bych se u toho nudil, ale je to fakt celkem stupidita, připomnělo mi to Správce osudu. ()

Kejdlo

Na In Time je nejzajímavější jenom ta základní myšlenka - kolik si toho nahrabeš, tak dlouho tu pobudeš. To ostatní je pro mě včetně herců, akce.. prachsprostý průměr, na který lehce zapomenu. Z čtveřice originálních Sci-fi z tohoto roku (Zdrojový kód, Všemocný, Správce osudu) jasně nejslabší a zároveň jeden z těch filmů o kterých můžete říct, že se z něho dalo vytřískat daleko víc. 5/10 ()

Reanimated

Niccolova satira tentokrát není tak sžíravá. Geniální premisa stojící na trochu vratkých pravidlech však vyplodila poutavé a vysoce atmosferické putování novodobého Clydea a Bonnie. Ten čas, který mi při sledování vzali za to rozhodně stál. ()

Dámské posily...

Dámské posily...