V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

jasse

Svižný, velmi zajímavý a napínavý film z právnického prostředí i podsvětí. Vynikající hudba, ta pátá hvězdička je pro Cliffa Martineze - ten chlap film od filmu spěje k dokonalosti. ()

lareinna

Lincoln so značkou „NTGUILTY“ je neoddeliteľnou súčasťou osobnosti nášho advokáta. Matthew as Haller si zasa u mňa trošku šplhol a Ryan Phillippe hral rozhodne tiež presvedčivo, pretože si každú chvíľu koledoval o nakladačku a zvlášť, keď ten jeho pohľad vypovedal o zvrátenej osobnosti, ktorá sa skrýva za klamlivý dojem slušáka s pekným ksichtom. Príjemne prekvapilo a rozhodne nesklamalo. ()

Dr Lizal

Filmy ze soudního prostředí mám rád a tenhle patří určitě k těm lepším. Souboj Matthew McConaughey vs. Ryan Phillippe dopadl remízou - oba hráli skvěle. A režisér Furman? Ten sice nepředvádí režisérský koncert, ale svou práci posouvá film od filmu kupředu a myslím, že se máme ještě na co těšit. ()

Marys

Nemal som od filmu príliš veľa očakávaní, film mal byť o nejakom obhajcovi, čo aj bol, čakal som však, že ma niečím prekvapí, či nadchne a nestalo sa tak. Necítil som nijaké napätie, emócie, neveril som tomu, čo sa na obrazovke odohrávalo. Nebol to úplne zlý snímok, to nie. No aj tak ma skrátka nezaujal. ()

Prehry

Já ten film prostě žeru! Můžu se na něj dívat stále dokola a nepřestává mě bavit.. navíc M. McConaughey je tady prostě skvělý .. :)) a já ho asi miluju ! :-D ()

Yardie

Lepších 70%. Nejdříve zmíním asi nejlepší výkon Matthewa, kde jsem měl možnost ho vidět. Vynikající! Zde mi fakt sedl. Mám ho celkem rád normálně, ale tady byl famózní a konečně ukázal něco herectví. Co se filmu týká, tak zápletka je zajímavá, objeví se nějaký ten zvrat a překvapení, film pěkně utíká, napětí graduje a i když je konec trošku předvídatelný, je to pojato tak dobře, že to nevadí. Celkově velice dobrá atmosféra a to jak v krimi oblasti, tak drama oblasti i té řekněme vtipnější a odlehčené oblasti. Celkově se to dost povedlo. Na druhou stranu to není bůhví jaký zázrak, resp. něco extra výjimečného, ale kouká se na to velice dobře a povedlo se to. Howgh! ()

Santino7

Film z právnického prostredia, kde hlavnou postavou je trochu arogantný obhajca (McConaughey), ktorý sa dostal k jednoduchému prípadu za veľké peniaze. Lenže ako to tak už býva, nič nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Prípad sa začína zamotávať a celé sa to vyostruje. Musím priznať, že prvá polovica sa mi príliš nepáčila. Jej hlavným cieľom bolo vytvoriť čo najviac cool atmosféru, snaha o sebavedomie z každého uhla, avšak pripadalo mi to skôr ako nie príliš podarená póza. Celkový dojem však trochu vylepšila druhá polovica, v ktorej sa prípad začína zamotávať. Tá sa celkom podarila. Filmy tohto štýlu mám rád, lenže tu mi niečo proste vadilo. Nebolo to dosť dramatické, riešenie prípadu mohlo byť kľudne aj komplikovanejšie a celé to mohlo vyznieť viac dramaticky, filmu by to pomohlo. 3/5 ()

kritiklon

Napínavé a zábavné soudní krimi drama. Matthew exceluje a ostatní oproti němu dá se říci paběrkují. Ne že by byli špatní ale McConaughey to prostě vede od začátku až do konce a s noblesou která mu v roli Hallera výborně sedla. Tyhle filmy o právnících nebo soudních sporech mám rád, zvláště když je tam ještě kriminální zápletka. Znám i pár lepších ale tento snímek rozhodně patří k těm nadprůměrným. 4* za 82% ()

Lachvos

Film na motivy stejnojmenné knihy od Michaela Connelyho...už jen tenhle úvod zaručuje filmu moji pozornost, ptž "pan spisovatel" to s psacím perem a papírem opravdu umí, byl jsem toho už mnohokrát svědkem při zkoumáí jeho děl. To jak čtenáři po kouscích sevíruje jednu informaci za druhou, pomalu si buduje atmosféru, až si najednou uvědomíte že jste v tom až po uši a není kudy z toho ven...stejně jako náš hrdina i v tomto snímku. Žádný film nedokáže přesně vystihnout knihu, vždy jde o pojetí stručnější a samozřejmě s trochu jiným sdělením, pokud spisovatel a režisér nebyl jeden a ten samý člověk. Proto ani tento, určitě poctivě natočený snímek, nedosahuje kvalit ani strhujícího závěru jako kniha, ale jako thriller z advokátního prostředí s ne úplně špatnými herci a jejich výkony určitě stojí za to... ()

punk_zero

Matthew McConaughey je skvelý herec a na takúto rolu ako uliaty. Obľúbil som si ho po Maximálnom limite. K filmu: Dej gradoval, časom bol zamotanejší a záver neočakávaný. Koniec filmu bol zabitý, tak ako sa patrí pre skvele filmy! ()

Strike

Škoda natahovaného konce, jinak moc dobrý,,soudní" krimi. Matthew McConaughey v konečně dobré roli, kterou zvládá výborně. Příjemné překvapení.7/10 ()

LudeCZek

Tohel už tu taky bylo mnohokrát, špatný právní systém+ právník, který dostane z basy i vinné. Začne odhalovat pozadí, což se obrátí proti němu. Chytré a chytlavé drama o právním systému a právních kličkách. ()

Domec

Pro me rozhodne prijemne prekvapeni. Matt konecne v obstojne roli co mu padla a kterou dokazal perfektne zahrat. Nemam co vytknout, herci prijemny, pribeh napinavej a celkove film patri k tem lepsim ze soudniho prostredi. ()

ursinko

Úplná spokojnosť a veľké prekvapenie. Na tento film som sa chystal už asi tri mesiace a Matthew ma veľmi potešil. Scenáristicky veľmi dobre vykombinované, niekoľko dejových zvratov ma dokázalo nemo pripútať k sledovaniu vynikajúcej drámy a kriminálky. Príjemný večer. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011