V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

Martrix

Při natáčení dramatu z právnického prostředí, jsou inteligentní scénář, velmi dobrá režie a kvalitní herecké výkony nezbytné. I to je důvod, proč se podobných filmů netočí víc, přestože zajímavých příběhů by se našla spousta. Nevím jestli je Obhájce na motivy skutečného příběhu, ale působí velmi uvěřitelně a žádné logické chyby jsem si nevšiml. Matthew McConaughey tato role vysloveně seděla a dá se čekat, že s přibývajícím věkem přepluje do vod, kterými se proháněli žraloci jako M. Douglas, nebo M. Sheen. Navíc bylo opravdu příjemné sledovat ukázněnou kameru a střih, bez nesmyslných parádiček a poslouchat dospělé dialogy bez patosu a nudných řečí. Jediné co trochu skřípalo, byla jakási rozpolcenost postavy právníka, který se na jednu stranu chová bezskrupulózně, ale současně se snaží ulovit právnického bobříka za poctivost. I přesto je Obhájce jasně nadprůměrný film, který rozhodně nenudí. ()

Pajky3

Po dlouhé době mě nějaký film upoutal. Lákalo mě hlavně obsazení McConaughey a Phillippe. Což se ukázalo jako správná volba. Ryan tady sice hrál takovýho sráče, že mu fandit nemůže, kdežto Matthew to je jiná káva, i přes to, že je to šmejd, tak je to takovej typ, kterýmu prostě přejete. Protože to jak to dělá se vám prostě hrozně líbí. Opravdu mě to bavilo a ty zvraty byly fakt fajn. Navíc mě strašně bavilo jeho jednání s těma jeho stálýma zákazníkama ()

campix

Nenápadný, ale velice kvalitní žánrový počin. Prostě poctivý soudní thriller se spoustou zvratů a zajímavými herci. Ti byli sice povětšinou méně známý, ale například McConaughey a Phillippe se mi opravdu hodně líbili. Dobré je také to, že snad žádná postava není čistě kladné ,ale každý je tak trochu hajzl. Opravdu mě Lincoln Lawyer mile překvapil. ()

Flynn

FIlm se mi hodně líbil, zajímavý příběh a solidní obsazení. Rozhodně jedno z povedenějších dramat (konverzačních thrillerů), které jsem letos viděl. Pro mne podal Matthew moc sympatický výkon. ()

zette

Velmi slusny scenar, zajimava postava obhajce Hallera radi tento film urcite k tomu lepsimu, co se v roce 2011 natocilo. Ma to spad, atmosferu, zajimave herce. Jedine s cim se divak muze prat je mala pravdepodobnost uveritelnosti, zabava to je ale dobra. ()

pakobylka

Jak to vypadá, spravedlnost je opravdu slepá ... a váhy už jí dávno ukradli. Podle čeho se řídí, jak se rozhoduje ? Je zkorumpovaná a zmanipulovaná, sleduje především vlastní prospěch ... nebo ještě neztratila obsah a nestala se jen prázdným pojmem ? Jaké metody je nucena používat, pokud chce zvítězit - a má vůbec šanci ? Strhující snímek, ve kterém možná najdete pár odpovědí. Jenomže pořád jde "jenom" o film, který prakticky reprezentuje jednu z mnoha podob světa vitruální reality. Co když je skutečnost daleko horší ? ()

c.tucker

Takhle vyšperkované soudní drama jsem už dlouhou dobu neviděl. Ta tíživá atmosféra a bezmoc se na mě úplně přenesla. McConaughey na tu roli vychcaného právníka velice seděl a většina rolí byla dobrým castingovým tahem. Je vidět, že Michael Connely je výborný autor a to je ve většině případů kniha o dost lepší než adaptace, takže se chystám knihu přečíst, abych mohl posoudit. Ale v této chvíli to velice chválím. ()

BoXBe

Lincoln Lawyer je vcelku sympatický film, kterému nelze věřit ani nos mezi očima. Věřím, že i jeho knižní předloha věří, že právní systém v USA se při správném ohýbání může stát vcelku jednoduchým nástrojem pro ovládnutí vesmíru. Ale že by to bylo třeba prezentovat až tak easy a cool? No zas až tak velký biják to nebyl, ale dějová linka dávala smysl a udržela pozornost. Dobrý, ale... ()

laik_60

Mathew si zahral "džepáckeho" pravnika tak ako iba on vie. Výborný scenár s rýchlym spádom a zaujímavým vyriešením. Oddychový , pohodový thriller, zasluhujuci si vyššieho hodnotenia. jo a mám další typ na "dárek pod stromek" pro přátele. :) ()

mortak

Pohádka o tom, jak jeden cynický právník k etickým zásadám a odpovědnosti za svůj život a rodinu přišel. Slušně natočené a zahrané, ale přesně vyjadřující svojí knižní předlohu - spotřební zboží na jedno použití, vhodné pro dovolenou, či dlouhou cestu. ()

bartias

Obhájce je strhujícím příběhem už v knižní podobě. Michael Connelly (to je ten, co občas hraje poker v seriálu Castle na zabití) napsal svižný, chytrý příběh a Brad Furman ho natočil v přitažlivé podobě s pohotovým střihem a zvláštní péčí o detaily. I přes tradiční schéma detektivky je děj nepředvídatelný. Od toho, co by napadnout mohlo, odlákají vedlejší kličky. Matthew McConaughey se už předloni zbavil image plážového svalovce z Bláznova zlata a jeho ostře řezané rysy jsou pro postavu sveřepého trestního advokáta ideální. Je charismatický jako správný románový hrdina a zároveň zůstává uvěřitelný. Ryan Phillippe jako obžalovaný nebo Marisa Tomei a William H. Macy coby barvité vedlejší postavy taky bodují. Trochu škoda je, že finální rozpletení zašmodrchané situace je málo. Velké odhalení v knize funguje, jenže v tak dobrém filmu paradoxně působí televizně a lacině. Nakonec ale do sebe všechno pěkně zapadá a Obhájce je jedním z těch vzácných filmů, které si užijete, i když už znáte konec. ()

Madlenka26

Tak takhle propracovaný příběh tu dlouho nebyl ale na plných 5* by ten konec musel být opravdu pecka a to nebyl, protože od půlky filmu už víte jak to asi bude.Né všechno je tak jak si myslíte ale ve většině ano a to mě mrzí.Chtěla jsem být nakonci šokovaná a to jsem teda opravdu nebyla.A poprvé musím Říct že Matthew je dobrý herec. ()

dr.fish

Zkrátka velmi slušná obyčejná detektivka. Sice celkem ničím nepřekvapí, ale zase ani chvilku nenudí, doporučení v každém případě.70% ()

tom88

Kvalitne natočená dráma zo súdneho prostredia. Pomerne nenápadný film, ktorého dej ťažil s minima maximum. McConaughey zahral kvalitne a objavili sa aj ďalšie výrazné herecké mená. Tie dve hodinky ušli vcelku rýchlo a celkový dojem z filmu bol dobrý. 75% ()

panMartin

Pecka! Takový dobrý pocit z perfektně vytvořeného filmu, který mě osobně překvapil především svým příběhem, který byl ke konci naprosto krásně propletený, a odehrával se až do úplného konce. Byly momenty, které příjemně překvapili, ale nikdy jsem nečekal, že mě sejme film, který je na soudních případech postavený. Neumím si představit nikoho lepšího než je Matthew, který by do role tak zapadl. Kdo by to byl kdy řekl, že Matthew McConaughey umí tak skvěle hrát. Promyšlené, překvapivé, zajímavé, skvělé. S hodnocením není proto třeba váhat. ()

Radiq

Obhájce byl film, o čem byste nečekali - o obhájci! No překvapilo mě to stejně jako vás, ale jistá je jedna věc. Bylo to docela dobry, to je ta věc. Bylo to vymyšleny docela dobře, zahrany takyžtak, no nemám co bych tomu vytknul. Snad jedině to, že to stačilo vidět jednou... Jinak ze začátku to vypadalo na docela solidní soundtrack (podle songu v úvodních titulcích), ale ten se nám pak někam ztratil... ()

Deyw

kvalitka..co taky jineho cekat od matthewa...vziti do role maximalni..nadhera..skvele zpracovany..pribeh jako svine...celkem me ho bylo i lito..takovou svini potkat..! pribeh,napeti a skvele herecke vykony! ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011