V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

Acrobat

Jeden z mála šafránových filmov, ktorý mi ozrejmil, prečo majú Američania také dlhé a široké autá. Neviem si predstaviť seba, ako študujem spis (napr. o rozkrádaní štátu našimi socialistami) na zadnom sedadle mojej Fábie...Pekelne náhodný, objektivizmom vyvážený, trochu ľstivý snímok bez štipky pátosu a idealizmu sna... ()

neo93

Výborně natočený film ze soudního prostředí. Ze začátku to moc nevypadá, že by se měl lišit od nějakého podobného snímku, ale postupem času, kdy se dozvídáme další a další informace o podezřelém či o jeho obhájci, se začíná naplno rozvíjet a odlišovat od průměrných filmů. Matthew McConaughey tato role opravdu sedla a bylo vážně skvělé ho sledovat se svým řidičem v Lincolnu Continental, jak pracuje na svém případě, což se mi velmi líbilo. V poslední půldince tempo celkem slušně graduje a pokud připočtu dobrý soundtrack, který se hodil do prostědí LA, musí my vyjít plné hodnocení. ()

Mik_e

Pane jo, Matthew McConagay dokáže natočit výborný film. Nečekal jsem od toho vůbec nic a tím příjemnější překvapení se dostavilo. Matthew se do role nejen výborně hodil, on jí navíc zahrál, a to dobře. U něj opravdu platí, že čím je starší tím je i lepší. Snímek jako takový je řemeslně bezchybný, vypointovaný a na jedno shlédnutí skvělý. ()

Demonic189

K filmu som sa dostal ako slepe kura k zrnu a rozhodne nelutujem! Moj oblúbeny McConaughey opat exceluje vo svojej úlohe frajera/advokáta a jeho výkon je priam výborný. Zapletka je výborná, zvraty super, hlášky trefné a ak by by koniec o niečo viac tlačil na pílu, tak dám aj tú piatu. ()

RajAthen

Příjemná žánrovka, která nepřekvapí (i když by možná chtěla), ale potěší. Matthew McConaughey má vše na háku, i když má být podle scénáře v nesnázích, a celý film jsem se proto o něj neobával. Obrat k sobě není ničím nečekaným. Prostě kvalitní hlavní chod na výletě, kam nejspíše již nepůjdete. ()

haWranka

Opravdu napínavý film, který mě sice moc nepřekvapil - vše se dalo tak nějak odhadnout, ovšem nenudila jsem se ani chvilku. Škoda jen toho trochu uspěchaného konce. ()

rublik05

Perfektně vystavěný thriller, který nabízí vskutku nevšední podívanou. Matthew McConaughey v roli charismatického právníka působí velmi přirozeně a přesvědčivě, role mu neuvěřitelně sedla. Ostatní herecké obsazení a výkony jsou také na velmi dobré úrovni, postavy jsou rovněž sympatické. Velmi oceňuji postupné budování a gradaci děje. Děj jako takový je zajímavý a poutavý, má plno zvratů a absolutně postrádá jakékoliv hluchá místa. Scénář a režie naprosto bezchybná. Původní námět, tedy knížku od Michaela Connellyho jsem sice nečetl, přesto jsem s filmem nadmíru spokojený, podle mě patří jednoznačně k těm nejlepším z daného žánru. 10/10. ()

Likan7

Mám rád filmy ze soudního prostředí a Obhájce je další skvělý film podle mého gusta. Furman sehnal luxusní partu, kterou vede skoro vždycky skvělej McConaughey, který je jeden z nejvšestrannějších herců současnosti. Zdatně mu ale sekundují i ostatní, včetně solidního scénáře s několika pěknými twisty. Tohle můžu, tohle mě baví. Kvalitní poctivý film s dobrou atmosférou. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy, kvalitní soudní drama. McConaughey opět hraje samolibého sám sebe a díky seriálu Americký Sniper už poznávám Ryana Phillippea, který také nezklamal. A William Macy je ještě hřívatější než obvykle. ()

bearmeedek

Tento film jsem objevil po shlédnutí letošního seriálu Advokát. Námět od stejného spisovatele detektivních románů, takže mě zajímalo "srovnání". Nic jsem si nesliboval a bylo to dobré. Advokát měl zábavnou atmosféru, Obhájce je skoro vážně braná klasika detektivek z právního prostředí. Matthew byl skvělý a jeho Mickey byl oproti Advokátovi ráznější jako chlap. Prostě se mi to líbilo. A protože už další film nebyl, tak se budu těšit na avizovanou druhou řadu Advokáta. ()

Nix

Zajímavá krimi se skvělým Matthewem. Určitě doporučuji už jen kvůli výkonu a taky pro ty, pokud máte rádi soudní prostředí. Je to trochu vážnější téma s odlehčeným humorem, což se jen tak nevidí. Fajn záležitost. ()

junxi91

Právnický krimi thriller o jednom zkušeném a namachrovaném právníkovi, který místo sezení ve své kanceláři raději cestuje se svým osobním řidičem Earlem Briggsem ve své limuzíně Lincoln a snaží se řešit případy hlavně v terénu. Nicméně, i takový profík jako zazobané a předražené právnické eso Mickey Haller se občas ve svém klientovi splete. Trestní obhájce Mickey Haller tedy pracuje především v LA County v Kalifornii a často spolupracuje se zločinci, včetně motorkářského gangu vedeného Eddiem Vogelem. Má také bývalou manželku Maggie McPhersonovou, okresní prokurátorku, se kterou má dceru a které se nelíbí jeho výběr klientely. Haller je prostřednictvím svého známého nečekaně najat, aby zastupoval bohatého hezouna z Beverly Hills jménem Loiuse Roulete, který je synem realitní magnátky Mary Windsorové. Roulet čelí obvinění z toho, že brutálně zmlátil prostitutku Reginu Campo. Heller má svého vyšetřovatele Franka Levina, se kterým společně analyzují fotografie a důkazy případu. Roulet trvá na tom, že je nevinný a že to na něj bylo narafičeno tou prostitutkou a nějakými jejími známými. Heller si však všimne rozporu v typu nalezeného nože, který policie vyměnila, a také nápadné podobnosti s jeho předchozím případem, vraždou prostitutky. Haller tehdy zastupoval obžalovaného Jesuse Martineze, proti kterému hrály drtivé důkazy. Heller přesvědčil Martineze, aby se raději falešně přiznal a vyhnul se tak trestu smrti a odešel pouze s doživotím. A tak Haller navštíví Martineze a ukazuje mu fotografie obviněných a Martinez se rozruší poté, co vidí Rouletovu fotku. Hallerovi docvakne, že si jej Roulet najal jen proto, aby zneužil důvěry mezi klientem a advokátem a zabránil mu tak mluvit o předchozím případu. Haller tedy pověří Levina, aby prozkoumal Rouleta. Roulet se vloupe k Hallerovi domů a drze se přizná k vraždě, za kterou byl odsouzen Martinez a také vyhrožuje Rouletově dceři. Později je Levin nalezen mrtev poté, co telefonoval Hallerovi, že našel Martinezovu "propustku z vězení". Haller objeví, že kulka, která zabila Levina, se shoduje se starožitným Coltem Woodmanem 0,22, který mu doma v krabici chybí. Haller však musí přesto podle zákona u soudu obhajovat svého klienta, a tak nemilosrdně vyslýchá a konfrontuje Campo. Tajně však zajistí známého vězeňského infromátore "DJ" Corlise, aby svědčil proti Rouletovi s informacemi o předchozí vraždě. Haller u soudu DJe zdiskredituje a díky tomu je Roulet osvobozen. Ihned poté je však zatčen za vraždu na základě DJova podrobného popisu. Haller si pro jistotu opatří od Earla pistoli, protože Roulet je pro nedostatek důkazů propuštěn. Naštěstí jsou tu však věrní motorkáři, kteří tomu hezounskému šmejdovi dají pořádnou čočku. Maggie zjistí, že Levin našel důkaz proti Rouletovi v podobě nezaplacené pokuty za parkování z místa a času vraždy. Rouletova matka Mary se pokusí chránit svého synáčka a chce zabít Hallera, ale ten ji postřelí pistolí od Earla. Nakonec to dobře dopadne a nevinný Martinez je propuštěn, zatímco Rouletovi hrozí trest smrti. Tak hlavně, že to dobře dopadlo. No, nebylo to špatné, ale v tomto filmu bylo něco, co mi úplně nesedělo a chvílemi jsem se nudil. Možná to bylo tím právnickým a soudním prostředím, možná příliš velkým sebevědomím hlavních postav, možná těmi prostitutkami, nevím no. () (menej) (viac)

vetsinezobri

Matthew McCosi překvapil. Role právníka, který ve své branži umí setsakramentsky dobře chodit, mu pasovala. Jeho postava si potrpí na styl (černý Lincoln s černým šoférem se jeví dostatečně mafiánsky) a k tomu umí zručně tahat ze svých klientů dolary. Ostatně i celá zápletka byla poutavá a neotřelá. Hlavně tam bylo zvratů jen pár, a ne deset, jak je tomu v některých filmech zvykem, takže to divák bez problémů pobere. ()

snek49

Příběh nás zavádí do Los Angeles, kde si své stálé renomé udržuje skvělý právník v podání Matthew McConaughey. Tento člověk zastupuje několik organizací nejrůznějších pověstí a o práci tak nemá nouzi. Jeho klienti jsou nejrůznější členové gangů a lidi, kteří stojí na hraně zákona prakticky neustále. Na peníze si tedy nestěžuje a když potřebuje, dokáže být dostatečně tvrdý. A máme tady další, zapeklitý případ, který mu dohodí kolega. Jde o zámožnou rodinu a proto se z toho může vyklubat slušná odměna. Mladík z bohaté rodiny je obviněn z ublížení na zdraví a z pokusu o vraždu. Půjde snad o klasický případ? To asi těžko… I když se pointa zdá být jednoduchá, dočkáme se nejrůznějších překvapení a zajímavých vyústění, během nestandardních postupů americké právničiny. O napětí nebude nouze a McConaughey nám ukazuje, že dokáže zahrát i zajímavé a charakterní role na vážnou notu. Sekundují mu Ryan Phillippe, Marisa Tomei a v neposlední řadě také, vždy zajímavý, William H. Macy. Čeká vás tak nadprůměrný thriller z právnického prostředí a nejenom z něho… ()

BadWolf

Příběh nebyl špatný, zápletka byla zajmavá. Byla tam spousta momentů, u kterých jsem si říkal, že teď už to začne být téměř strhující. Ale nestalo se tak . Momenty jakoby vyšuměly a začali se objevovat další nelogičnosti. Je to možná jenom mojí neznalostí amerického právního systému, ale prostě nechápu, co tam ten právní pořád prováděl. A konec? no byli tam asi tři místa, kdy sem si říkal že už to musí končit a pořád nic. Zmatek. ()

Armageddon

Oslovilo ma to. Myslím si, že aspoň trochu opisuje americký súdny systém a čo je možné, keď si nejaký bohatý hajzel chce robiť čo sa mu zachce. Výborná zápletka. U mňa to zabodovalo. ()

crjules

McConaugheymu role pravniku sedi..at zalobcu, tak obhajcu. Tady ( jestli mi neco neuteklo) me o tom presvedcil uz napotreti. Zabavne, dobre obsazene drama. Zapletka a padousky ksicht Johna Leguziama me nechaly parkrat na vazkach. Dobra prace! ()

Bounded

Je zajímavé, jaký je rozdíl mezi Coppolovým Vyvolavačem deště (který je pro mě opusem soudních dramat) a právě Obhájcem. Přes naprosto rozdílnou vážnou i komickou notu a zcela jiný způsob vyprávění se nakonec Obhájce jeví jako nezadrhávající soudní drama, jehož největší slabinou pro mě byla těkavá a zbytečně detailní kamera. Matthew McConaughey svou roli zvládá překvapivě bez vážných klopýtnutí, i když bych u něj v pokročilém věku ocenil více poloh než jen Mr.Cool a Alkoholová deprese. Zejména ony depresivní fáze jsou u Matthewa trochu problém, protože nepozorný divák nemůže poznat, jestli byl celé večery, potažmo dny nalitý, nebo jestli jenom přehrává neklidný stav mysli. Podobné charakteristiky jsou ale spíše už jenom důsledkem šťourání (McConaughey u mě nikdy nebyl Pan herec) protože vcelku se jedná o dost zdařilý film. Velmi dobrý casting navíc s, na dnešní dobu, nenásilným soundtrackem umocní dojem tak, že se nakonec nejedná jenom o prostou jednohubku. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011