Terra Nova

Ukážka z filmu 4
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Veskoslav

A mě se to líbí. Nechápu komentáře, že je to vykrádání Avataru (nevidím žádnou spojitost kromě drancování planety). Hlavní hrdinové jsou lidé se vším všudy. Mají své zápory, své klady. Jsou prostě obyčejní lidé, žádní superhrdinové. Navíc není dané, kdo je skutečně "zlý a kdo "hodný". K tomu prostředí Křídy ve třetihorách. Mě se ten seriál líbí. 8/10 ()

davistercz odpad!

Pardon, ale toto je mix toho největšího hnusu a blbostí co mohli dát dohromady. Čekal jsem konečně něco odvázanějšího, rychlého, dobrodružného, ale toto na to se opravdu nedá koukat. Po technické stránce to je dokonalé, tvůrci si dali záležet, ale to je snad jediné co se mi líbilo. Zobrazení prostředí a pravěkých zvířat bylo opravdu překrásné. Pilotní díl, který jsem dokoukal tak jsem chtěl nejdřív dát tak 80% ale ty ostatní? Slátanina všeho druhu. ()

kobras5

Závěrečné shrnutí kompletní série. Již nyní jsem schopen napsat, že upoutávka na pilotní díl, kterou odvysílala Prima Cool, nemá prakticky nic společného se seriálem. "Slíbila" nám dosti toho, co dostanete jen vyjímečně a pokud plánujete koukat na základě této upoutávky, vůbec jej nemohu doporučit. Osobně jsem od seriálu čekal mnohem více, než čeho se mi dostalo. Hodnocení jednotlivých dílů najdete u mě v deníčku. 40% (viděno v TV česky). ()

Purity1711

Tak toto naozaj nie. Od 2. apríla 2012 do 30. júla 2012, čiže 4 mesiace, mi trvalo kým som dopozeral 13!!! častí, neuveriteľne slabučké....... Popritom som stihol kopu iných filmov a seriálov, toto bola nuda až do konca, jediný dôvod prečo som si to pozrel? Dinosaury. Tých je tu žiaľ otrasne málo, nezaujali a vizuálne nič moc. Rieši sa tu stupídna telenovela, zápletky sa vyriešia do 10 sekúnd, jediná rodina dokáže všetko, sú všade ...... klišé, predvídateľné, aj keď ku koncu série už bolo cítiť zmenu k lepšiemu, ale ... Ešte aj finálnu scénu šlohli z Jurského Parku (presne ako T-Rex chňapou právnika na hajzli :D). Dalo sa z tohto vystrieskať omnoho viac. ()

Crybaby

Pilot nám ukázal možnosť toho že to bude dobrý seriál, následne však druhý diel ukázal skoro opak. Mierne rozpaky, nudiť to nenudilo ale ani si to neudržalo tú laťku z prvého dielu. Uvidíme ako to bude pokračovať. Tretí diel nám ukázal smer ktorý sa mi ale vôbec nepáči. Mohlo to ostať viac pri dráme ako to ťahať k akčnému sci-fi. Diel so stratou pamäte troška pridal na plyne a znova v mojich očiach tento seriál mierne stúpa. 5/10 /4. diel/ ()

rasto87

Jeden z mála seriálov, ktorý ma chytil. Je to možno aj kvôli tomu, že z časti mi to pripomína Jurský park, ( ktorý zbožňujem ) aj keď efekty dinosaurov nie sú až také premakané ako v spomínanom Jurskom Parku, ale určite lepšie ako vo väčšine ďalších trápnych filmov. Mnohým to príde ako napodobenina alebo zlátanina viacerých filmov v kope ako napr. Jurský Park, Avatar, The Lost a iné, ale prečo nie. Jedine čo by som fakt vytkol tomuto seriálu je, že veľa častí sa uberá iným smerom akoby mala. Čiže zabúda na svet ( dinosaurov ) a dej sa uberá iným omnoho nudnejším smerom, či už nesporami medzi šestkami alebo trápnou chorobou na zábudlivosť. No uvidíme čo bude ďalej. ()

Taron

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec, přesto zdejší neveselé hodnocení plně chápu. Nebýt mých kamarádů, kteří mi říkali : "Hlavně to vydrž až dokonce!", tak by mé hodnocení také vypadalo úplně jinak. Pilotní díl sice diváka udrží takříkajíc "přilepeného" k obrazovce, avšak to se o následujících dílech v žádném případě říci nedá. Přehlídku naprostých klišé, trapných dialogů a úsměvných "zápletek" nedokáže vylepšit ani výborný Stephen Lang. Musím se přiznat, že jsem to už nevydržel a dokonce celý jeden díl vynechal(myslím, že to byl šestý). Další díl byl o něco málo přijatelnější, no a po něm přišel obrovský zlom. Při sledování dalších dílů jsem měl najednou pocit, že se dívám na úplně jiný seriál a nechtělo se mi věřit, že toto je stále počin stejného režiséra, který režíroval první polovinu série. Série nakonec vyvrcholí neuvěřitelným způsobem a dokáže, že seriál není o zápletkách na jeden díl, nýbrž že je velice promyšlený. A proto, i přes tragickou první polovinu, nemohu slevit na méně než 90%. Skvělá podívaná a pro mě největší zklamání z ukončení seriálu vůbec. ()

Muff

Naivní pohádka jako z pravěku pro děti a náctileté spojující romantické příběhy teenagerů a upevňování rodinných pout ve vcelku nezávislých příbězích protkaných tajemnou dějovou linkou, vcelku napjatých a bez přílišných děr. Herecké výkony dospěláků jsou v normě, puberťáků tragické a malých dětí v pohodě. Jakkoli se jedná o téměř až béčkový snímek, mrzí mne ukončení natáčení, protože 1. Ze Stephena Langa charisma přímo teče a jen velmi těžko se bude hledat podobně sympatická mužská postava, 2. Přijdu o podívanou, kdy jeho nepovedeneného psychopatického syna nějakým hodně odporným a pomalým způsobem rozloží na prvočástice. ()

Kennedy_R

Velká škoda, že na pokračování nebyly peníze a seriál byl díky nedostačující sledovanosti odpískán. Rozhodně se bylo na co dívat. Výborná role pro Stephena Langa. ()

patrik1177

Keď sa pred 3 rokmi tento seriál objavil na slovenských obrazovkách, videl som len úvodnú časť. Vtedy ma Terra Nova ničím nezaujala, považoval som ju za ďalšie priemerné dielo. No teraz, po 3 rokoch som sa rozhodol dať tomuto seriálu druhú šancu - a ostal som prekvapený. Je to jednoducho skvelý seriál. Skvelá hudba, skvelé postavy, slušná dávka dinosaurov. Samozrejme, Terra Nova má svoje chyby, no rozhodne je to nadpriemerný seriál. Mrzí ma, že natočili iba jednu sériu. Moje hodnotenie: 80%. ()

blazma

Tohle se mi mega líbilo, seriály kde se lidstvo střetne s dinosaury, je téma na kterou se rád koukám a je mi jedno jak špatně CGI vypadá. Nápad to byl super, přežívání, každodenní potíže a strasti. Trochu divné, že jen co se objeví detektiv co tam ani neměl dělat, začnou se hrnout potíže které jen on dokáže vyřešit. To opravdu vojáci nemají detektivní vnímání? Naštěstí to neřešíte a jdete se seriálem ve kterém se ukazuje další zápletka, ze zápletky se stanou dvě zápletky a potom to skončí hned první řadou a vy jste nasranej, protože nic nevíte. ()

Tristanian

Vedení televize FOX musí být silně nekompetentní. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč u takhle ambiciozního projektu najali osmileté scénáristy a casting nejspíše probíhal stylem "kdo dřív přijde, ten dřív mele". ()

SEIDON

Porušil jsem své pravidlo a hodnotil jsem dříve než jsem viděl 3 díly, ale nevadí, hodnocení se dá změnit. Podle mě solidní seriál, ale z velké části tvoří jeho hodnocení u mě právě peněžní obnos, který do něho byl naházen. Animace pěkně provedeny a dokonce i dynamika dinosaurů je pěkná. Všechno zasazeno do avatarské fantastičnosti. Pěkně se sleduje, jak mají vše připravené. Co se mi ale moc nelíbí a chápu, že je to kvůli tomu, aby mohli udělat drama ze setkání s dinosaury, že s sebou mají zbraně které ani nedokáží zneškodnit malé ještěry. Ale i to se dá přežít. V celku z toho vychází zatím, a zdůrazňuji to "zatím", pěkně vydaření seriál. Ale na rovinu, kolik se toho asi dá zkazit s takovými penězi... no uvidíme, jak se to vyvrbí. ()

BloodyO

Začátek pilotu mi přišel uspěchaný (možná jen můj názor) ale ta chvíle, když se rodinka dostala na Terra Novu byla příjemná změna k lepšímu. Svět se povedl a postavy sou výborné, jen to občasné hraní na Chucka Norrise mi trochu vadí.. škoda. Záporáci jsou fajn, jen o nich zatím nic moc nevíme, což se snad časem změní, tak prosím, jen ať to nedopadne jako SGU. Seriál má obrovský potenciál, nechybí akce ani sci-fi prvky a ten soundtrack, luxus. držím palce. 80% *** Třetí díl byl zklamání, oproti pilotu se vše otočilo o 180° a nedopadlo to nejlépe... 50% *** Čtvrtý díl je hlavně vědecky založený a řekl bych taková klasika okoukaná už jinde, nicméně líbil se a dávám 65% *** ()

sAreOn

Hodnoceno po 4. dílech. A je to nemasné neslané, neustálé řešení vztahů, které ale nikam nevede, zvlášť když je víceméně jasné, kdo s kým. Mix jurského parku, záhady a beverly hills prostě nějak vázne. Navíc kvalita jednotlivých epizod upadá... ()

Hrus

Viděl jsem pouze pilotní dvoudíl, takže bez hodnocení, nicméně je to velmi špatný seriál (chtěl jsem napsat typická americká sračka, ale to nemůžu, protože většina ostatních amerických seriálů se mi líbí. Takže - je to sračka :) ). Sci-fi prvků pomálu, dinosaurů pomálu, akce pomálu, triků pomálu, ale ty jsou aspoň na seriál ok (přeci jen ty prachy, co do toho cpou, jsou vidět). Bohužel pojetí tohoto seriálu se spíš blíží rodinnému seriálu než sci-fi. A ne že bych měl něco proti rodinnému seriálu, ale tento je velmi špatný. Člověk by řekl, že s tím očekáváním a prachama, co měli, si najmou dobrá scénáristy, vytvoří sympatické postavy a dají nám nějaký napínavý děj. Místo toho máme nezajímavé charaktery, nevýrazné herce, nulové napětí a příšerné, ale příšerné dialogy. Nebaví mě, když vidím nějakou typickou americkou rodinku, jak k sobě celý pilot "hledá cestu" pomocí debilně vyznívajícíh žvástů typu "Teď jsme jedna rodina, musíme držet při sobě", popř. Mám tě ráda, Taky tě mám rád). Ne, že by se to nevyskytovalo i v jiných amerických seriálech (i v těch, které mám rád), ale tady na mě skoro každé třetí věta působila asi tak, že se mi vytočily oči vsloup a říkal jsem si, ježiš to je fakt sračka, teď se snad ještě obejmou, jako že se maj fakt rádi... A obejmou se. Teď mi někdo řekněte, proč někdo neudělá fakt hardcore scifi akční seriál. To se opravdu tolik bojí, že přijdou o kategorii diváků "důchodci" a "maminky s dětmi". Přirovnal bych k seriálu Falling Skies - řešení rodinných vztahů mi vadilo i tam, ale tam prostě byli aspoň lepší herci (Noah Wyle a Moon Bloodgood) a víc napětí. Tohle je tak na jednu hvězdu. V diskuzi jsem se ptal, zda se to v dalších dílech nezlepší, ale prý je to pořád stejné. ()

Marty_cihi

Pilot naprosto senzační. Pak přicházelo střídavě pár hluchých epizod, ve kterých se kolonie potýkala spíše s momentálním problémem...Ale finální dvojepizoda byla ještě o stupeň výš než pilot a ponechala otevřený závěr pro 2. sérii :-)(tak doufejme). Dávám 90 ze 100. ()

Scaevola

Tady se někomu stýskalo... Starosvětský sci-fi seriál jako vystřižený z těch nejlepších let SG, poněkud urousaná rodinka se objímá v hlavní roli (kde je Spielberg, tam jsou i americké archetypy, divím se, že tam nevlály prapory svobody), jsouc naprosto zastíněná překvapivě zajímavými problémy s oběma "dětmi" velitele Taylora. Ovšem šerif je správňák z rodu O'Neilla a Shepherda, takže nelze nic vytknout. Za těch třináct večerů jsem byl nad míru spokojen. ()

Kalda69

Serial urcite potencial ma, bohuzel reziser nebo spis scenaristi to cely potapeji, protoze nejvetsi zaporak kterej se snazi chovat jako tvrdak a pritom se mu kazdej smeje do ksichtu neni zrovna idealni vizitka. No uvidime jak si povede druha serie ale po prvni jen slabe 2* ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)