Terra Nova

Ukážka z filmu 1
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

-henry-

PILOT: Logika světa s mezerami jak v plotech kolem Terra Novy. Americky přepjaté a otravné. Triky na úrovni PUTOVÁNÍ S DINOSAURY od BBC (subjektivně o něco horší). Ten projekt mi už teď přijde zastaralý. Mám dojem, jakoby se rok od roku opět zvětšovaly kulturní rozdíly mezi Evropou a USA ;) Kýčovitá rodinná srajda. ()

BFG2000

Má v tom prsty Spielberg, takže je to přesně takové, jaké se to dalo čekat a jaké jsou "všechny" jeho filmy. Tedy líčení osudového příběhu několika jednotlivců v rodinném, i když místy přeci jen trochu dospělejším kabátu. To vše je navíc svázáno několika sci-fi prvky, které jsou tak nelogické, že jedinou možností, pokud chcete seriál sledovat, je přijmout je jako fakt. Nevidím v tom vykrádačku Jurského parku, lostů, Avataru ani ničeho podobného. Seriál si razí svou vlastní cestu a to poměrně příjemným způsobem. Hudba je povedená, i když na můj vkus mohla být místy výraznější a údernější. Největší problém mám s herci. Ne všichni mi padli do oka a Lang by se mohl aspoň oholit. Jak tak ale přemýšlím, každou další epizodou si na ně zvykám víc a víc. Jednotlivé díly mi svižně ubíhají, nenudí, umožňují příjemný relax a nadruhou stranu nenutí člověka usínat. Každá z epizod řeší svůj malý dramatický příběh a celkově pomalu poodhalují hlavní zápletku seriálu. Jinak to, že tu někteří vytýkají seriálu nedostatek dinosaurů, je pro mě naopak plus. Bál jsem se, aby to jimi nebylo příliš přeplácané. Aspoň se tak rychle neodívají. Vizuál je na seriálovou tvorbu velmi povedený a nemám s ním žádný problém. Vlastně nemám celkově seriálu co vytknout. Přál bych si jednou něco podobného ve více naturalistickém a horrorovém podání, to je však můj problém a když seriál beru takový jaký je a pro koho je, s přihlednutím k mé oblibě dinosaurů, hodnocení musí být následující: HODNOCENÍ EPIZOD: [s01e01 - 5*] [s01e02 - 5*] [s01e03 - 4*] [s01e04 - 4*] [s01e05 - 5*]; suma: 23/5 = 5* ()

sigin21

Po pilotním dvojdíle, by tomu člověk dal i šanci ... ale to co předvedli tvůrci v díle třetím je něco neskutečného (útok ptáků-WTF?!), protože překonali snad rekord v počtu klišé na minutu stopáže. Tvůrci se s tím fakt nemažou a s polu s herci (kromě cool Stephena Langa), posílají seriál do žánru nechtěné parodie. Je to škoda a dvojnásobná kvůli Spielbergovi, který si tímto paskvilem zbytečně kazí reputaci. Takže 40% ... člověk by napsal, že za technické zpracování .. ale sakra, dyť ony jsou i ty triky a kamera mizerný!! ()

RedRose

po deseti dilech jsem vice-mene spokojen! komornejsi pojeti mi vubec nevadi a vypada to ze zatim tvurci vedi co chteji... prijemne se na to kouka a ma to i nejaky dej a myslenku... snad jen by to opravdu chtelo zapojit mnohem vice postav protoze se to az priliz toci kolem hlavni rodiny a vudcu obou taboru a mohlo by se to casem omrzet ale jak jsem napsal tak jsem spokojen a budu doufat ze to vydrzi cim jak nejdele... ()

Marmeliska

Děj je lehce předvídatelný a vždy vás ujistí fakt, že to "dobře dopadne", ale přesto mě to chytlo. Místo má své kouzlo, herci jsou sympatičtí a dinosauři s ostatní havětí, i když někdy ne úplně, dobře propracovaní. Samozřejmě idylka americké rodiny se někomu nemusí zdát, ale na takové příjemné odreagování z celodenního shonu je to super. Po zkousknutí první série dávám 4* a těším se na další. ()

maruli

A mně se to líbí. Jurský park jsem viděla před dlouhými léty, na lost jsem neměla čas (s přibývající rozvinutostí a neuvěřitelností příběhu ani náladu), Avatar si pamatuju matně, takže sečteno a podtrženo - pro diváka, jako jsem já, není Terra Nova ani vykradačstvím, ani urážkou, ale naprosto příjemnou oddychovkou na zhltnutí (třeba když ležíte doma nemocní :-) ). ()

masino

Velmi dobry serial. Trosku sklamanie z toho, ze nedostal dalsiu seriu. Prijemne herecke obsadenie (hlavne co sa tyka zien), klasicke serialove zapletky a obstojny pribeh. Jeto klise, ale na mna to plati :). Proste serial, ktory si pozerate pred spanim a nijak neurazi. Osobne sa mi velmi pacil aj vdaka napadu a prostrediu, do ktoreho bol zasadeny. ()

create

Velká škoda, že byl seriál zrušen, pro mě zklamání roku. Seriál jsem si velmi oblíbil a předem říkám, že nemůžu hodnotit jinak než plným počtem bodů. Seriál poskytoval divákovi nádherný pohled na přírodu, krásné barvy, zpracování a na seriál špičkové efekty. Dle mého názoru, pokud by se seriálu dala ještě jedna série, tak by se seriál začal krásně vyvíjet a začal by být čímdál zajímavější. Dle mého názoru by se začaly více vyvíjet i postavy, které na úkor krásného prostředí a zpracování byly ze začátku poměrně opomíjeny. Ale například Stephena Langa jsem si dost oblíbil. Škoda no, seriál byl zrušen, alespoň se zapsal do historie jako seriál s nejvyšší sledovaností, který byl zrušen. ()

Scraffy

Celkom slušný seriál, ktorý určite stál za ďalšie časti! Škoda len tých otrasne pripomínajúcich narážok na Spielbergove filmy. A tiež CGI, ale tie sú zasa na seriál (z roku 2011!) celkom primerané. Takže u mňa priemer. ()

derive

hmm, tak po pilotu trošku zklamání. Nechápu, proč do toho cpou zasrané rodinné a pubertální drama a upřímně řečeno, ti herci taky nic moc + nemají taky co hrát...ty dialogy jsou jako by je někdo vyblil. T ovšem neplatí pro Stephena Langa, který je tady vážně cool ale sám to bohužel neutáhne. Snad se to časem zlepší a doufám, že scénaristi to nebudou moc motat, protože jak vidím kam se ta zápletka ubírá.....no, nevím, nevím. edit: po 4. epizode na to kašlu...nemá to cenu...seriál stojí za hovno. ()

Nessos

Po pilotu nadšený. To bohužel ale znamená, že budu k dalším dílům dost kritický a nic mi nebude dost dobré. Uvidíme, jak se to vyvine. Spojení Jurského parku, Ztracených a dalšího tuctu seriálů by mohlo fungovat. Po 4. dílu začíná být jasné, že koncept bude podobný, jako u seriálů typu SG apod..tzn. minimální dějový posun a seriál tak bude složen v podstatě ze spousty více či méně kvalitních/povedených dílů. Škoda. ()

MeatFly_cz

Hodnocení po prvním a druhém díle:Seriál Terra Nova, když už nic, tak aspoň přinesl do žánru seriálů svěží vánek, v době kdy je televize doslova přesycena všemožnými variacemi na krimi, tenhle fakt je zkrátka k nezaplacení. Za sebe musím říct, že Terra Nova se mi moc líbí a dost mě zaujala, nechybí tomu špetka napětí, někteří herci jsou fajn hlavně Stephen Lang a na konec, ten rozpočet je tam opravdu vidět, takže je na co se dívat! Při sledování seriálu dokonce dojde na pár scén kdy si vzpomenete na Jurský Park a tak to ve vás vzbudí mírnou nostalgii. Ještě nebyly odvysílány všechny řady, ale co podle mě sráží tento seroš na kolena je dějová linka která se týká mladých teenagerů, vždycky když se objeví na obrazovce, tak je to tak neskutečně klišovité, předvídatelné, trapné a špatně zahrané, že vám to bude lézt vyloženě na nervy. Za sebe bych prozatím dal 3*, ale jelikož se v dnešní době vážně jedná tak trochu o seriálovou raritu, je třeba si těchto kousků vážit, takže dávám za 4*. UPDATE: Takže změna hodnocení, kvalita seriálu jde každým dílem neúprosně dolů, kvalitativní propad je doslova tragický až jsem sám nevěřil. Další díly tohoto seriálu přestávám sledovat, protože je to obrovská imbecilní blbost a nuda! Škoda, takhle promrhaný potenciál jsem dlouho nezažil, první dva díly byly dobré, ale pak...je to prostě nekoukatelné a postavy "dětí" a jejich předvídatelné, klišovité, imbecilní chování a špatné herecké výkony už nemůžu doslova vystát ()

Mara12

Na seriálu jsou rozhodně vidět peníze, vizuál je perfektní. Bohužel tvůrci měli dát pár krejcarů stranou a zaplatit si schopnějšího scénáristu, protože ty klišoidní dějové konstrukce točící se kolem typické americké rodinky nedokážou zachránit ani sebeúžasnější efekty. ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)