Prehistorický park

• Česko Prehistorický park (viac)

99.9 % tvorov, ktorí kedysi žili na Zemi, už dávno vyhynuli. Predstavte si, že môžete cestovať späť časom a všetky opäť uvidieť. A čo keď vyhynutie nie je večné? A čo keď ho môžeme navrátiť späť do rezervácie... prehistorického parku! Nigel Marven je presvedčený, že je schopný cestovať časom späť do doby pravekých zvierat a zachrániť niekoľko pozoruhodných tvorov, ktoré kedy chodili po tejto zemi. Znovu zachránené tvory sú umiestnené do prehistorického parku, kde žijú pod dohľadom tímu expertov. Ale nič nie je tak jednoduché, ako to vyzerá. Prvé problémy na seba nenechajú dlho čakať. Ako si teraz poradia odborníci s dvoma nevrlými T-rex teenagermi? A prečo ochorel jediný mamut? To všetko je veľkou výzvou pre tím odborníkov v prehistorickom parku v tejto brilantnej šesť dielnej sérii. (oficiálny text distribútora)

Natabar odpad!

Ač jsem velký fanda přerostlých ještěrek, tak tady musím s hnusem konstatovat, že čeho je moc, toho je příliš. Tak nebetyčnou pikačovinu snad ani nikoho nemohlo napadnout natočit!! Jak vidíme - napadlo. Šílené, trapné, nesmyslné, nevědoucí, čím vlastně chci být - dokumentem či sci-fi filmem. Třikrát ODPAD. ()

Spinosaurus

Ždímáme a ždímáme. Prakticky vše co fungovalo v předchozích dokumentech, tady vyznívá jako mlácení prázdné slámy. Marven se neuvěřitelně pitvoří, každá výprava do minulosti mu trvá strašně dlouho a je neskutečně očividně natahovaná. Prakticky jsem se pořád nudil, protože každá výprava vypadá tak, že Marven 10 minut bloudí, 20 minut jde po stopách, 2 minuty trvá konfrontace s dinosaurem + 10 minut upevňování časového portálu. Opravdu těžká nuda. Ale co je nejhorší, je fakt, že designově dinosauři nenavazují na předchozí dokumenty, ale hlavně jsou neskutečně špatně animovaní. Jak mám věřit, že se jedná o skutečnost, když na plátně vidim barevnou šmouhu? Hrůza. První Putování mělo lepší efekty! ()

Lachtaan

Jsem z těch kluků, kteří se v průběhu dětství prakticky sami odkojili právě na dinosaurech. Dlouhá léta mě nic nefascinovalo víc než všechny možné druhy pradávných veleještěrů. A o to víc jsem byl šťastný, když jsem mohl vidět jakýkoli formát, ve kterém se zvířectvo dob dávno minulých dostalo k životu. ()

kubin.

Tak pokus stvořit dokumentární Jurský park se opravdu nepovedl. Nápad s cestováním v čase mě nezaujal, Nigel Marven není příliš sympatický a celkově mě i přes nespornou snahu všech zúčastněných, aby to vypadalo opravdově, seriál nenadchl a prostě jsem tomu nevěřil. Tím pádem mě dost otravovaly herecké části dokumentu, kdy lidé sledují dinosaury, kteří tam nejsou a baví se o nich jak jsou krásní atd. Jednoduše původní Putování s dinosaury a pravěkými zvířaty byla bomba a další pokusy BBC (hlavně s Nigelem) jsou už poměrně nepovedené. Jde totiž o to, že v původním Putování nebyli lidé v té době a tím pádem to byl prostě přídopisný dokument a ne sci-fi. ()

• Hudba k seriálu byla nahrána Pražským Filharmonickým Orchestrem. (Zdroj: Prehistoric Park: Making the Impossible) (Pod)
  • Nigel Maven v roce 2021 uvedl: „Bez přemýšlení bych hned teď začal dělat na novém seriálu o dinosaurech, jen potřebujeme vysílatele (snadněji se o tom mluví, než dělá). Nový seriál by už neměl název Prehistorický park, ale měl by jiný název.“ (Vitox)
  • Na DVD vyšel spolu se seriálem 30minutový film o filmu Prehistoric Park: Making the Impossible. (Pod)