Putovanie s dinosaurami

• Česko Putování s dinosaury (viac)
Veľká Británia / Nemecko, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Scenár:

Georgann Kane

Hudba:

Ben Bartlett

Kenneth Branagh (rozprávač), Avery Brooks (rozprávač), André Dussollier (rozprávač)

Znovu se můžete vrátit do dávno minulých časů a prožít velká prehistorická dobrodružství s neobyčejnými tvory, kteří žili na naší planetě. Naše cesta začíná před mnoha a mnoha miliony let ... Tvůrci oscarové série PUTOVÁNÍ S DINOSAURY se vrací, aby vám přiblížili napínavé, akční, prehistorické dobrodružství, u kterého vám budou vstávat vlasy na hlavě. Díky nim se můžete znovu podívat do země těch nejpodivnějších DINOSAURů. (oficiálny text distribútora)

Agatha

Po všech stránkách nejlepší dokument o životě nejzajímavějších tvorů, kteří kdy chodily na planetě Zemi. Prvotřídní filmařská práce s cílem co nejvěrohodněji informovat širokou veřejnost o životě legendárních dinosaurů. Z celé série mě nejvíce zaujal díl Duchové polárního lesa odehrávající se na dřívě ještě nezamrzlé Antarktidě. ()

see_sawandrew

Vizuálně poutavý, dobře natočený a místy dokonce napínavý BBC dokument, který nemá sice informativní hodnotu tak vysokou, jako mnohem starší a můj oblíbený dokument Planeta dinosaurů, avšak je o to více přístupný běžnému divákovi a dětem. 1. Nová krev (****) - velmi zábavný začátek seriálu pojednávající o prvních dinosauřích úspěších v Triasu. Minipříběh o kynodontech je příjemným překvapením - tímto chválím BBC, že se nezaměřili jen na přerostlé ještěrky, ale znázornili nám také vznik savců. 2. Doba titánů (**) - celkově nezajímavý díl. Mladí diplodoci jsou sice fajn, ale jurské období se netočí jen okolo nich. Radost jsem měl jen z malých pterosaurů. 3. Kruté moře (***) - výborný začátek, krásné azurové moře, avšak informativnost kolísá. Liopleurodon rozhodně nevážil 150 tun, jak se nám seriál snaží vtlouct do hlavy (tolik proboha nevážili ani největší sauropodi). Naopak potěšila zmínka o ostrorepech; lov vajíček na pláži plné Rhanforynchů byla moc pěkná scéna. 4. Giganti oblohy (*****) - fantasticky stylizovaná epizoda s výbornou hudbou, leteckými záběry a nádhernými ptakoještěry. Lov Utharaptorů je napínavý a konec dojemný - co víc si přát? 5. Duchové polárního lesa (****) - nejzajímavější díl ze všech, protože o polárních dinosaurech jsme toho zatím neměli možnost mnoho slyšet. Potěšili mě obojživelníci a záběry na polární záři :-) 6. Konec dynastie (****) - celkově lehce depresivní díl z Montany. Mrtvá ožraná mláďata na sopečných polích a udušení dinosauři u bahenních jezírek. Meteory na obloze, sopečné erupce a mezi tím vším jedna rozvášněná tyranosauří samice. Ocenil jsem také zvuk, který dinosauři vydávali - byl originální a věrný, narozdíl od mnoha ostatních filmů o těchto ještěrech, kde se používá často nahraný řev dnešních kočkovitých šelem. 80% ()

TheMe

Měl jsem příkazem od babičky dáno, že se musím koukat. Sérii dokumentu vysílali v pondělí večer na veřejnoprávní televizi. Už když jsem byl malé štěňátko, tak jsem nesnášel, když jsem něco musel a nebo něco měl dělat podle pravidel, která se mi nelíbila. Tady jsem si však kupodivu pouze sednul k televizi a nechal se unášet podívanou. Skvělé a úžasné! ()

Zetwenka

Tak toto je klenot, úžasná grafika, hodně zajímavosti a poodhalení tajemství dinosaurů. Jak asi žili a jací byli, no prostě mám ráda dokumenty, filmy a seriály na tohle téma, však plný počet mluví sám za sebe, myslím, že už není třeba nic dodávat. Dlouho nepřekonaný a v mnoho směrech s informacemi platnými i dnes. I když už některé teorie jsou poupraveny nebo rozvedeny, stále má tento seriál své kouzlo :-) Viděno: 6 dílů / 6 ()

IsaacNewton

Miluji dinosaury a tenhle dokument je podle mě skvělý- efekty a animace dinosaurů jsou absolutně perfektní a seriál je dostatečně poutavý na to, aby se člověk s chutí díval na celé 3 hodiny (v mém případě klidně najednou). Je pravda, že mnoho složitých vědeckých informací tam není, ale od toho jsou encyklopedie- BBC natočilo prostě snímek, který mohou se zaujetím sledovat i laici a je jistě milý a zajímavý i pro ty, kteří se o dinosaury zajímají více... ()

• Na jaře roku 2000 se producenti pyšnili ziskem 38,8 milionu liber a seriál obdržel rekordní počet nominací na cenu EMMY, kterou je oceňována televizní tvorba. (Dr.Okamura)
  • Na motivy tohoto dokumentárního seriálu vznikla v roce 2006 v Austrálii famózní show se stejnojmenným názvem, jež se od tohoto roku konala v O₂ arénách po celém světě. V této show vystupuje postupně podle geologických období celkem 9 druhů dinosaurů (konkrétně Liliensternus, Plateosaurus, Stegosaurus, Allosaurus, Brachiosaurus, Utahraptor, Torosaurus, Ankylosaurus a Tyrannosaurus Rex) a 1 druh ptakoještěra (Ornithocheirus). Dinosauři jsou zastoupeni celkem 12 dinosauřími animatroniky, 5 dinosauřími obleky, v nichž hrají lidé, a 1 loutkou (Ornithocheirus) v životní velikosti. Zajímavostí je, že v představení probíhá také několik scén, které se odehrály právě v tomto seriálu (např. souboj Torosaurů, útok Allosaura na Stegosaura, Ornithocheirova migrace či přísná hierarchie při krmení u Utahraptorů). Tato show již také prošla od roku vzniku mnoha změnami. První velká změna nastala v roce 2009, kdy podobu všech dinosaurů (vytvořením zcela nových animatroniků a obleků) pozměnilo britské televizní studio BBC Worldwide (od tohoto roku tuto show financuje a vlastní Velká Británie). Během roku 2009 byl navíc Brachiosaurům, Stegosaurovi a Allosaurovi pozměněn hlas, který vydávají. To samé se událo také u T-Rexe, ale až v roce 2011. V roce 2014 bylo Liliensternovi, Utahraptorům a T-Rexovi přidáno peří a Ornithocheirovi zase srst. Tato show navíc již minimálně třikrát vystupovala také v ČR, konkrétně v pražské O₂ aréně, poprvé v únoru 2010, podruhé v únoru 2013 a potřetí v lednu 2019. (Marasuchus17)
  • Seriál Putování s dinosaury je nejúspěšnějším dokumentárním pořadem v historii. Celkový rozpočet seriálu činil 6,1 milionu liber, což je asi 360 milionů korun. (Dr.Okamura)