Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

DJ Obelix

Oproti prvnímu dílu viditelný pokles, ale stále nad průměrem současné tvorby. Především mě zamrzela "přeplácanost" v ději a trestuhodné nevyužití některých zajímavých postav. Přesto jsem se po celou dobu bavil skvěle a rád se na to podívám znovu s partou kamarádů. ()

sochoking

Celý film som sa nemohol zbaviť dojmu, že Kick-Ass má na hlave miesto masky slipy! Taktiež mi učaroval portrét Nicolasa Cagea na stene v ich hlavnom bunkry sťaby veselého škrečka hryzkajúceho si spokojne svoju mrkvičku na pilinách v klietke. A tiež sa mi zdalo, že na konci som videl chlapíka z bedne z Pulp Fiction. Dokonca až dva krát! ()

InJo

KICK-ASS 2 není klasickým pokračováním ve stylu "všeho více", je pouze jakýmsi dokončením dějových linií a motivů představených předchozím dílem. Kick-Assova linie rozhodně není špatná, ale dění okolo Hit Girl je zkrátka výživnější (ta příběhová podobnost s CARRIE tam určitě je). Režijně je to kupodivu plynulejší a soudržnější než jednička (Vaughn přece jen přeskakoval mezi několika styly a jeho film proto není úplně konzistentní), ale zase tu bohužel nejsou momenty, které by se zaryly pod kůži (nejlepšími sekvencemi jsou zúčtování se snobskými spolužačkami a akce s dodávkou - tam se tvůrci očividivně hodně vyblbli). Btw John Leguizamo je jako "Alfred zlého Bruce Waynea" docela sympaťák a Jim Carrey umí být víc badass, než bych čekal. 70 % ()

IQ Tiqe

Jednička byla lepší. Možná trochu proto, že mě dvojka už nemohla tolik šokovat, ale i tak byla lepší. Dvojka nabízí dost průměrný příběh (ne že by jednička prýštila genialitou), výjimečně až lehce trapně přehnané scény a taky dokonce i fekální humor. Ne, že bych toho byl příznivcem, ale kdo si tenhle film pustí, to zkrátka musí čekat. Musí čekat příděl hlášek, originálních erkových dialogů, musí čekat krev, a taky že ho ty dialogy šokujou. A to je to, co mě bavilo a kvůli čemu bych si Kick-Ass 2 pustil znovu. To a taky kvůli Chloë :). # [viděno: kino] # příběh 5 | hudba 8 | humor 5 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

HoneyBunny

S dvoukou Kick-Ass mám ještě větší problém než s jedničkou. Nechápu totiž, komu je určený. Zaprvé je v něm předimenzované (a chvílemi zbytečné, protože vůbec není vtipné) násilí, takže určitě vyfásnul eRkový rating. Tím pádem není pro děcka. Ale pro koho jiného je vhodný tenhle komiks o děckách, které se převlíkají za superhrdiny. Jako bych sledovala dva filmy: komedii/parodii na komiksy a nedovařené drsné drama (umírají tu důležité postavy - nicméně emociálnálně to s vámi vůbec nehne). Osobně se mi nejvíc líbilo, jak si Hit Girl poradila s těmi kravajznami ze střední, to bylo něco, co jsem chtěla vidět v každém filmu z americké střední, kde se tyhle nafrněné krávy vyskytují. Jo, a ty rádoby filozofické řečičky si hrdinové mohli odpustit, zvlášť z úst patnáctileté holky zní hrozně uměle. ()

Tsuki

Téměř stejně stylové jako jednička. Postavu Hit Girl, která v tomto druhém díle už dospívá, jsem si navíc oblíbila ještě víc než předtím. A to nemluvě o několika nových zajímavých postavách... Je tu však jeden háček, který mi trochu kazil dojem, a to je krutost, která se tady zdá být už trošku přes pomyslnou míru. Jednička sice taky měla nějaké hodně nepěkné kruté scény, ale ty se pořád držely v určitém limitu snesitelnosti a "kruté stylovosti". V tomto případě se ale ani nedivím, že se Jim Carrey ve výsledku od tohoto filmu distancoval, i když v něm sám hraje. Něco tady totiž vážně působí nepříjemně špatně a spousta scén je spíš k pláči než k smíchu. Místy jsem nevěděla, co si o tom myslet. Postava "Matky Rusy" je sice drsná a cool, ale to, co chvílemi předváděla, bylo na mě vážně trošku moc. Že je s filmem něco v nepořádku mi potvrdila úplně poslední scéna, na kterou si musíte počkat až po titulcích. Když jsem spatřila groteskní záběr na amputované tělo Motherfuckera, nejdřív mi něco říkalo, že se tomu mám smát a že je to myšleno komediálně, jenže hned na to se mi smích zadrhl v krku, protože to vážně působilo žalostně a NEBYLO to směšné. Myslím, že po zhlédnutí takového filmu bych stejně jako při jedničce měla mít dobrý pocit ze skvělé zábavy, a ne pocit smutku. Něco se tady zkrátka nepovedlo a proto musím hodnocení o něco snížit, i když v zásadě film nebyl špatný a i tak jsem se celkem bavila. ~(3,2)~ ()

Jordan odpad!

tento sequel radšej nikdy nemal vzniknúť... je to jedno veľké toporné, zmätené, chaotické a nudné kusisko filmárskeho lajna ()

Carol Pifková

Teda nieže by som bola dáka dáma z dákeho zámku, ale tie nadávky mi docela liezli na nervy. Nehovorím, že všetky, píčo vousatá to dosť pobavilo, ale taký Motherfucker (v titulkoch to bolo preložené ako Dojebávač) tak to ma moc nebralo, navyše ten herec je tak nechutný, má hnusný hlas a proste celý je hnusný v tomto filme. Dobre ale jebať na to. Kakať na to. Pardon. (To škaredé slovné spojenie venujem smutnému medveďovi Tomášovi, pretože on má tak rád nadávky) Myslím, že Kick-Ass 2 nezaostáva za 1, bavila som sa a samozrejme Hitgirl je jednoznačne najpeckovejšia postava. Moretzka je jednoducho fajnová herečka mám ju rada a vo filme v originálnom znení je neskutočná. Verím tomu, že dabing jej uberá na jej fajnovosti. Veľa krvičky, dáka tá yummy brutalitka, vtipní superhrdinovia, smiešne kostými superhrdinov, Jimm Carrey a jeho fajnová fenka, proste spokojnosť. ()

Frajer42

V podstatě se jedná o důstojné pokračování. Nikču Cagee vystřídali Jimem Carreym. Hrozně se líbilo, co předváděl Christopher Mintz-Plasse. Jeho role i herecký um byly úžasné. Moc rád ho v něčem ještě uvidím. Až na hlavního hrdinu to bylo vůbec zahráno moc pěkně. Primitivní humor byl ve filmu velmi vítaný. Scénka s blitkoobuškem, či jako to bylo nazváno, byla fenomenální zpestřením. Podobně extrémní humor vidím v podobných filmech moc rád. Celkově tam těch vtipných momentek bylo o něco více než v prvním dílu. Ovšem poněkud kulhal děj, ze kterého se dalo vytěžit rozhodně více. Tým superpadouchů mohl být mnohem pohlednější. Prakticky v něm figuravala pouze úžasná Matička Rus a zbytek byl brutálně upozaděn, což považuji za obrovskou škodu. Soundtrack byl takřka totožný s prvním dílem a rozhodně potěšil. Film splnil moje přiměřená očekávání. ()

MikeCool

Pro mě stejně kvalitní "nářez" jako první díl. Myslel jsem si, že to nebude mít žádný děj, ale velice jsem se mýlil a jsem za to moc rád. Od začátku filmu, až po samotný závěr se mi atmosféra velice líbila. Nejvíce se mi líbilo, že to není vyloženě pojato jako pouhopouhá akční komedie, ale že se zde také něco dělo, co se týče příběhu. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Nezklamalo mě to. Celkem se to povedlo. I když už to nemá takové kouzlo jako 1. Celé je to o dost drsnější a šílenější. Jim Carrey je tam opravdu jako Plukovník Pravdoláska hodně srandovní. Chloë Grace Moretz nechybí nadání a roste z ní pěkná herečka. :) Začíná chodit na střední a s nikým se tam nemazlí. Všichni hrdinové se spojují proti padouchům vedeným šíleným Motherfuckerem, kterého hraje skvělý Christopher Mintz-Plasse. Celé se to dost zamotá. Pořád tomu ale nechybí nápad a humor. Fórů a hlášek je tam hodně. Třeba mindina pomsta holkám ve škole. Jména některých postav jsou opravdu velmi vtipná Jako třeba Mother Russia. Závěrečná bitva je vážně velkolepá. Samozřejmě nechybí utahování si z komixů. Taky nemůžu opomenout vynikající soundtrack. ;) Malou roli si tam střihne i Jorah Mormont z GoT. Jsem zvědavý, jestli bude pokračování. Kvůli závěrečné scéně. "Lehni si na zem, Gandalfe nebo ti to našiju do prdele!" :D ()

swamp

Podobně nekorektní jako jednička - vlastně to i celé působí jako jednička, jen ořezanější.. Přesto výborná letní podívaná. :) "Henceforth I'll be known as The Motherfucker." ()

DwayneJohnson

Jednička měla skoro všechno, co by táková akční komedie měla mít. Akci, souboje, humor, tohle všechno tvořilo velmi zdařilou podívanou, na kterou si vždy moc rád vzpomenu, (ani Nicolas mně nevadil!). Tohle její pokračování, nemá bohužel, kromě ústřední herecké dvojice zhola nic. Jen pár záblesků, jinak naprostá nuda. Akce je průměrná, hlavní záporák úplně tragický a souboje a to hlavně na konci, ty mně přišly vyložené hloupé a k uzoufání nudné, k čemuž přispěl i dost špatný scénář, který neví, co dřív. Bohužel, tohle nakopání prdele se rozhodně nepovedlo a jen budu ve skrytu duše doufat, že další pokračování snad už není a nebude v plánu. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Z odkazem na komentář k prvnímu dílu musím uznat, že dvojka je zcela jiná. Přibylo uvěřitelného násilí, humorných scén a dramatičnosti ve vztazích hrdinů. Dave je znuděný a touží se vrátit mezi superhrdiny. Mindy zase dá slib, že už nikdy superhrdinkou nebude a bude žít normální život. Oba nakonec zjišťují, že skutečný život je zcela něco jiného, než si představovali. Opravdu solidní představení Aarona Johnsona, který ovšem spíše sekundoval Chloë Moretzové. Přišlo mi to, že Dave je spíš postava pošuka a skutečné drama se odehrává v životě Mindy, která to dokázala i solidně zahrát. Proto to zlepšení v hodnocení. Štěk Jima Carreyho stál taky za to. Musím přiznat, že druhý díl jsem si užil daleko víc. Uvidíme, jestli scénáristé dokáží vyprodukovat ještě díl třetí, nebo to už raději vzdají. 80% ()

nash.

Bez předsudků a bez velkého očekávání usedaje do sedačky, věřil jsem, že takto vybaven, nemohu být zklamán. A nebyl. Přestože to občas zaškobrtlo a občas uklouzlo na hodně trapném detailu (blitkobušek). Bavil jsem se jak se superhrdinskou částí, řešící dilema, kdybychom neblbnuli nemuselo se to zvrtnout, tak středoškolskou částí, kdy tvůrci do klasického schématu královny–na–střední–deptají–mimoňku, zasadí Mindy, která by je všechny mohla pozabíjet jejich vlastními prs(t)y. Bavily mě některé hlášky, bavily mě některé situace kolem party amatérských superhrdinů, bavily mě vtípky a bavila mě Chloë Grace Moretz, ze které jednak vyrostla krásná holka, druhak mě prostě bavila hitgirl vržená tváří v tvář pubertální jalovosti. A bavily mě některé akční scény, zejména ta „automobilová“. Zkrátka, ano nebyla to jednička, ale přesto jsem se bavil. A úplně nejraději ze všeho bych se chtěl začít těšit na spin–off Hit–Girl. Jo a když už jsme u ní, raději bych ji ve finálové akci viděl jak projíždí řadami padouchů jako nůž a dělá z nich sekanou, a ne aby dostávala před držku od jakéhosi ruského babochlapa. ()

Arsenal83

V jednotke som dostal priemernú zábavu a chýbal mi trocha humor. V pokračovaní sa ten pokus o humor často obrátil v trápnosť a nezabudli do toho zapojiť aj rasizmus a homofóbiu, aby sme vedeli, kde je tá správna strana. A Nicolas Cage tu žiaľ nebol vôbec dostatočne nahradený. ()

Bachy

No, samozřejmě, že to tam není. Úplně ve všech ohledech je druhý Kick Ass horší než díl první a v každém záběru je vidět, jakej je Vaughn frajer a jak moc nápadů měl. Pořád si to udrží limit na průměru a ztracený čas to se sequelem nebyl, ale - hudebně nevýrazné, postavy slabé, příběh o dost obyčejnější, bez tempa atd. Do toho chybí kouzlo jménem Cage a místo něj máme třeba neskutečně mizerně natočenou scénu na dodávce. Průměr se vším všady. ()

LoLaa

Je to škoda, ale musím říct, že dvojka mě dost zklamala. Většinou jsem se pousmála při scénách, které mi připomněly první díl a tak - možná hlavně z nostalgického vzpomínání na jedničku - dávám 3 hvězdičky a přemýšlím, jestli i to není nadhodnocené. ()

Claw

Pro mě docela zklamání a minimálně stupeň dolů oproti jedničce... Už první díl mě nijak nenadchl narozdíl od světové populace nadšenců, ne že by to bylo špatné, ale nic extra pro mě prostě. Druhý díl mě zaujal dosti nesedícím "gore-násilím" a krvavostí při fightech. Nějak mi to kazilo atmosféru typu, "jsme ještě v parodii pro mládež nebo již v seriózním akčním snímku, nebo v parodii pro dospělé, ale pak nesedí ta dětinská omáčka, kterou dvojka překypuje stejně jako jednička...? Je to fajn oddechovka, ale výrazně mě nijak nezasáhla a jako ne-nadšenec do "kick ass" dávám průměr... /50%/ ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)