Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... (Continental film)

koza3

Je pár filmů, které jsem viděl jako dítě a už se na ně asi nikdy nepodívám. To je jeden z nich. Dodneška mám respekt z kanálů. To si takhle v neděli večer koukám s tchyní na televizi a co nevidím....remake To. Dal jsem tomu šanci, dost jsem se bál, ale s odezníváním strachu protagonistů odezníval i ten můj. Jediný co mi tam chybělo bylo nějaká finální inkarnace do mega pavouka nebo něčeho podobnýho, co si pamatuju z toho originálu. Tak a zase mám na 27 let pokoj :-) ()

blazma

Tento snímek mě přemluvil ať se znova začnu dívat na horrory, fakt to byla pecka a i přesto že částečně jde o krvák, což osobně vůbec nepovažuju za horrory, tak je to tady zvládatelný s poměrem té napínavé intenzivní a mysteriózní atmosféry. jop, Tohle je hodně dobrej horror. ()

mnx

Skvěle natočené, ale oproti knize přece jen poněkud jiné. Těšil jsem se tak na některé okamžiky, které prostě nepřišly. Některé pasáže, které z knihy nevynechali a nejsou pozměněné, například bezdomovec skolený příjicemi v posledním stádiu, jsou famózní :) Jsem zvědav na druhý díl. ()

diahexik odpad!

Absolutní filmový brak, u kterého nechápu, proč ho lidé vychvalují až do nebes. Postavy se chovají jako absolutní idioti, dělají rozhodnutí, která postrádají jakoukoliv logiku. Strašidelné je to asi tolik jako procházka na záchod s plným močákem, na záchod metr od vás. Atmosféru to nejspíš ani nemá, jediné, co by mě alespoň trochu přimělo tomu dát jednu hvězdičku, byl soundtrack s Anthrax, ale ten bohužel nestačil. Neskutečná nuda. ()

Nikolas__

Kvalitní film, v pohodě horor, dobrá komedie. It pro mě není žádná revoluce, žádné zjevení, ale je to fakt dobrý film (pokud se úplně nechcete bát). Každopádně druhý díl mám popravdě o něco radši. ()

RadaRD

Tohle je těžké objektivně hodnotit. Četl jsem knižní předlohu (a né jednou), takže mám film s čím srovnávat. Také jsem nespočetněkrát viděl původní "It" z roku 1990. Ono vůbec Kinga mám celkem načtenýho. A tak vím, že filmové zpracování jeho knížek většinou troskotají na tom, že se nedá do několikaset stránkového románu vměstnat relativně krátká stopáž filmu - byť v tomto případě rozdělená na dvě části. A také se režiséři jakýmsi způsobem většinou odchýlí od předlohy a převypráví si film po svém. Musím ale celkem ocenit ten retro feel 80 let. Filmové triky jsou geniální a je tu plno úžasně zpracovaných lekavých momentů. Potkat Billa Skarsgårda někde večer na ulici, tak se strachy zcela jistě pos*eru. Nicméně nelze ignorovat fakt, že zde chybí plno detailů, které v knize zazněly a které jsem tu jaksi očekával ve větší míře. Želva se ve filmu objevuje jen náznakově, Patrick Hockstetter a jeho šílenství... OK, uvědomuju si, že by z toho musel být nejméně 6ti dílný seriál, kdyby měly všechny detaily z knihy být i ve filmu. A přece jen, tohleto není Harry Potter, aby na to lidi šli 6x do kina. A to, co udělala v knížce Beverly, když byli všichni děcka, aby se dostali ven z kanálů, kde beznadějně zabloudili, jsem zde z mnoha důvodů ani náznakem neočekával.  Na to je dnešní doba příliš připo*sraná, sluníčková, korektní a nevím co ještě. Aspoňže dětští herci mi až tak nevadili. Narozdíl od těch dospělých ve dvojce - ti už mi tam celkem neseděli a někteří jsou mi vyloženě nesympatičtí (např. Jessica). A taky jsem si - z různých článků, napsaných před vydáním snímků - vysnil, že to bude výrazně pečlivěji kopírovat knižní předlohu. Nu, nestalo se tak. Takže resumé - něco mezi 3 a 4 hvězdami. Je TO dobré, ale ne tak dobré, jak jsem doufal, že by TO mohlo být. ()

Scanerior

Od tohoto filmu jsem měl možná příliš velká očekávání, a proto jsem ve finále mírně zklamaný. Nicméně film má zajímavou úvodní scénu a v celém filmu je několik opravdu povedených scén. Jsem také rád, že film se drží určité hranice, i když o něco více strašidelnějších pasáží by neuškodilo. Celkově jsem měl dost pocit, že Pennywise se objevuje méně než by mohl a hlavně se o něm celý film vlastně skoro nic nedozvíme, což mi přišlo škoda. Jinak je film dobře natočený a opravdu je cítit dobová atmosféra. K dobru také musím přičíst to, že tento snímek mi neuvěřitelně rychle utekl a vlastně jsem se nenudil. Ve finále dobrý film, ale opravdu mi chybělo více z příběhu záporáka, který byl velice výraznou a zajímavou postavou. ()

cimrman2.

Challenge kousek 1 Tohle je Stranger Things ve filmu! Horor jsem si pustil jen kvůli tomu že jsem prohrál soutěž (ještě musím dát 2) ovšem nelituji toho. Parta menších dětí kteří budují mezi sebou přátelství jezdí na kole a řeší záhadu v jejich malé vesničce ještě k tomu barvy, kamera a atmosféra prostě jakoby jsme zhlíželi jeden z dílů Strager Things. Strašidelnost tohoto kousku je diskutabilní. Bojím se úplně všeho a tak kdybych to zhlížel večer sám tak bych pak v noci na záchodě v temné uličce Pennywise určitě zahlédl. Viděl jsem to s kamarády a tak jsme se spíš smáli než báli. Pravda je někde uprostřed každopádně to není žádný hlubší psychologický horor. 82% ()

Tomko87

Kniha To je pre mňa srdcovka. Cez tisíc strán som absolvoval dva krát. Preto som pristupoval k novej adaptácií s obavami. Už skrz to, že prvá verzia je strašne okresaná a zjemnená. Nuž po (prvom) pozretí môžem povedať že nová verzia To nesklamala. Medzi hercami je správna chémia, atmosféra mestačka, kde niečo nieje v poriadku je pekne dusná. A klaun, u mňa išiel ako píla. Síce sa na plátne neukazoval tak často, ale jeho prítomnosť bolo stále cítiť. No keď sa objavil v plnéj paráde, bol sakra desivý. Jeho výraz, spôsob ako rozprával,či gestikulácia. Skrátka je to zmes strachu, vtipu a dojemných scén. Ó ano ako Netflixovský Stranger Things. Ktorý z To vo veľkej časti čerpal. Takže celkom isto dám kino aj druhý krát ()

Lykr

Nevím, jestli je to tím, že mně bylo osm let, když jsem viděl první "IT". Tenkrát jsem měl snad půl roku paniku, že na mě někde na záchodě vyskočí hlava klauna. Byl to, tedy aspoň v těch letech a pro mě, nejděsivější film, co jsem viděl. I možná protože už mi není osm, nebyl To úplně ono. Atmosféra, parta, i když bez pořádných výrazných osobností, minimálně aspoň utlačovaných dramaturgii, vymizelo i napětí, strach, vše bylo "klasické". Nebylo tam to správné napětí, které bych od tak skvělé předlohy Kinga očekával. Vizualizace perfektní, bez debat je i maska "Penyho". Kéž bych mohl dát plnou. 4* ()

halberdier

Stephen King je můj nejoblíbenější spisovatel, bohužel To jsem dočetl pouze do půlky a už jsem se k němu nikdy nevrátil. Ale i z toho co jsem přečetl, bylo jasné, že tento tisíci stránkový román nebude lehké převézt do filmové podoby (televiznímu To z 1990 se to moc nepodařilo). Kingovy romány jsou známé tím, že se zabývají především vnitřními myšlenkovými pochody hlavních hrdinů, které se pak těžko převádí na filmové plátno. Podařilo se to pouze hrstce (Shining, Carrie, Misery, Vykoupení z věznice Shawshank, Mist, Doleres Clainbornová, Zelená míle, Nadaný žák, Stůj při mně). A právě ve šlépějích Stůj při mně kráčí i nové To a celkem se mu daří navodit podobnou atmosféru s dospívajícími kluky. K tomu pomáhá i dobře zvolení představitelé dětských rolí. Co se týče horrorové atmosféry, není špatná, na poli horrorového mainstreamu nadprůměrná. Samotný Pennywise je povedený a adekvátně strašidelný. To určitě patří mezi ty povedenější zfilmované kingovky a mezi 3 nejlepší letošní horrory v kinech (Split, Get Out). Ale pořád mu něco chybí, aby se zařadilo mezi klenoty tohoto žánru i když k tomu má slušně nakročeno. ()

Raffer

Znám původní verzi, knížku jsem však nečetl. Nemyslím si, že by nová verze nějak výrazně převyšovala verzi minulou. Zejména ústřední roli Pennywise byla podle mého o dost slabší. Bohužel při hororu se obvykle bojím, ale v tomto filmu jsem se dost nasmál, což úplně správné není. Navíc se do určité role, tak jako je ted obvyklé ve všech filmech, dostal nějaký ten románek, který bohužel dost častu přetlačil horor. Díky tomu, že neznám knihu, nemohu hodnotit to, do jaké míry to souviselo s námětem. Ovšem ve srovnání s filmem z roku 1990, který jsem si raději pustil předem, to nic extra lepší neni. Dokonce bych řekl, že je to ve výsledku tak nastejno. Jak už někdo uvedl v komentářích, popcornového fanouška to uspokojí. Věřím, že dvojka se vytáhne mnohem více. ()

Lukys

Čtyři hvězdy, ale o prsa. To je překvapivě fajn horor, který měl na víc, ale i tak si jeho příběh užijete. Atmosféra tu funguje díky výrazné hudbě, která se nebojí to občas pořádně vohulit, ale často tyto scény končí rychlím koncem v podobě střihu a celé to potom nevyzní tak jak byste si asi přáli. V tomto případě tvůrcům chyběla hravost Jamese Wana, která by to povznesla o něco víš. Víc než atmosféry se budete spíše bát u lekaček, které ale nejsou dostatečně vygradované, aby více zapůsobily. Co se ale povedlo, je až někdy nečekaná krutost a drsnost scén, které jsem si opravdu užíval a je jednou z nejlepších výhod. Hlavní postavy v podobě bandy děcek jsou překvapivě dobře zahrané, maximálně až na hlavního hrdinu, který furt blbě čumí a hraje "toho hezkýho." Nejvíce mě potěšil záporácký klaun, který je oprvadu výtečně zahraný a jeho scény jsou nejlepší a nejzábavnější z filmu. SCÉNÁŘ 4/5 POSTAVY 4/5 HUDBA 4/5 VIZUÁL 4/5 = Zdánlivě vše správně, ale ne odvážně a s přesahem ()

MadyDollar

Na současné horory (mimo Jamese Wana) bych řekl i že je to i nadprůměr, ale ve srovnáním s Timem Currym je to o dost levelů níž. Spíš si víc slibuju od 2. kapitoly. :) ()

vojaksvejk

V porovnaní so svojím nie príliš slávnym predchodcom z roku 1990 trochu voľnejšia adaptácia známeho diela S. Kinga, čo však vnímam skôr ako pozitívum. Pozitíva: Príjemná kamera, chvíľami jemne mrazivá atmosféra, vhodný výber hercov, decentne vykreslený strach hlavných hrdinov. Negatíva: Celkovo nedotiahnuté. Ako poznamenal niekto predo mnou, chýba tomu Wanovský rámec. Pravdou je, že predloha neumožňuje režisérovi i scénaristovi sa nejako príliš realizovať. Avšak od hororu očakávam, že sa budem aspoň trochu báť. Jedno zľaknutie počas celého premietania - aj to vďaka rýchlemu strihu - je príliš málo. ()

Hlavonozec

Jeden z nejlepších hororů za posledních 4-5 let, co jsem viděl? I takhle by se to dalo říct. Vážně jsem se bál o to, že postava Pennywise bude zprzněná a že Currymu se to ani nevyrovná, byl jsem ale hodně překvapen. Bill to prostě dokázal a zahrál na jedničku. Možná je to kino efekt, ale Pennywise na velkém plátně, to se hodilo. Navíc výborně zvládnuté charaktery Billyho, Beverly a Richieho...a hlavně Pennywise, tančícího šílence. Beep Beep Richie! ()

Dasty

No nečekal jsem mnoho ,ale na druhou stranu jsem odešel z kina potěšen.Je to trošku jinak pojaté,ale funguje to dobře . Určitě mají na čem ještě pracovat film má i pár dobrých hlášek které pobavily.některé scény se fakticky povedly třeba hned ta první kdy malý Georgi se setká s klaunem ta byla fakt dobrá...jinak já nejsem ten co bazíruje na chybách a příjde je hledat.Myslím že každý si musí ohodnotit sám za mě plný počet .... ()

nicolePavs

Horor roku vážení! Myslim, že mé nadšení z kinozážitku jen tak nepřejde. Jsem velice potěšena, že film byl nad mé očekávání skvělý. Viděla jsem i původní verzi a přiznávám že nebyla v mých očích tak skvělá jako tato. Sice měl film 2 a půl hodiny, což mě na začátku velice odrazovalo a dost mi to přišlo zdouhavý. Nicméně v průběhu filmu to tak dlouhý ani nebylo. Do děje mě vtáhla hned první scénka. Dle mého názoru byl film skvěle zpracovaný. já nemám co vytknout. 93% dávám za sebe. :) ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)