Film je sústredený na škandály, ktoré sa konali v roku 1999. Polícia založila spoločenstvo proti pouličným chuligánom (CRASH). Vyprovokované strieľanie, násilie, skrývanie dôkazov, bankové lúpeže, krivé obvinenia a obchodovanie s drogami boli na dennom poriadku. (Slunkoo)

Hanys_

Ten film není vysloveně špatný. Už kvůli fantastickému Woodymu nemůže být. Jen prostě nebaví, tak jak by film o "netradičním" policistovi (navíc podpořený tím all stars obsazením) bavit měl. ()

Arach.No

Největší chyba jakou můžete při sledování tohoto filmu udělat, je očekávat klasické hollywoodské krimi drama. Nenapadá mě lepší slovo kterým Rampart popsat, než říct že je enigmatický. Film samotný, stejně jako hlavní postava. Ta je poměrně klišoidní, proto jsem očekával klasické scény, na kterých se ukáže jaký je rasista..jaké je to hovado. Nic takového tady ale není. Tohle zjištění mě nejdřív trochu vyvedlo z rovnováhy. Až po delší době mi došlo jak tento snímek sledovat. Vím, že jsem nepochytil všechno co se dá, každý aspekt stereotypní a přece mnohoznačné Harrelsonovy postavy. Vím ale to důležité, že tento film stojí za to vidět znovu a hledat v něm to co mi napoprvé uniklo. ()

Disease

Čekal jsem něco jako Ferrarův Bad Lieutenant a dočkal se alespoň srovnatelného hereckého výkonu hlavního protagonisty. To je ale asi tak všechno. Nevím, jaký byl záměr, ale měl jsem pocit, že bylo vystřiženo tolik scén (a některé poněkud zbytečné ponechány), že se prakticky nedal sledovat nějaký konzistentní vývoj (= regrese) Daterape Dana. Výsledkem je film, kdy celou dobu čekáte, že se něco stane a nedočkáte se. ()

mira007

Woody Harrelson jako postarší vyhořelý policista, který naráží se svou verzí spravedlnosti na novoty dnešního světa. Já čekal něco jako akční film, ale dostalo se mi spíš psychologické drama řízlé nějakým sociálním tématem. Pokud má rád někdo depresivní filmy se skvělým hereckým výkonem hlavního hrdiny dá i čtyři a víc, pro mne jako filmový zážitek dvě hvězdy. ()

masiko

V zasade by mi film bez deje nevadil, nevadi ze to nema zacatek ani konec, aspon kdyby byl solidni ten prostredek. Woodymu sice role padne jak ulita, ale on je opravdu to jedine, co v Rampart za neco stoji. ()

Illy

Harrelson lže, podvádí, mlátí a chlastá tak bravurně, že snad měl být opravdu polda. Nebo senátor. Výborný film o chlapovi na cestě do pekla. Tam vás jednoduše zavede služba u LAPD, pokud máte ty správné predispozice. ()

barteca

Další z mimoňů Harrelsona, much drsnější až odpornější než roztomilý Defendor. Brilantní herecký výkon . Destrukce osobnosti hlavní postavy evokuje Aronofského Requiem za sen. ()

KOZEL84

Tarantino má right asi jako když na oscarech prohlásil ten lon'ský scénáristický terorismus za ''good year for writers''.Woodyho cesta do hajzlu je náhodou moc žůžozní depka.A Foster je skvělý i za těch pět minut co tu má. ()

Radek.SCH

Harrelson opět válí, (odborná)veřejnost na to kydá hnůj, mně to rozhodně neurazilo, ale je fakt, že je to (i přes svou délku a rozvleklost) roztříštěný film, kde se toho chce říct až moc najednou a občas tomu chybí souvislosti a nějaké vysvětlení (Kdo byl sakra ten dědek, co ho nechal Woody umřít?) ()

GOREGASM

One man show pro Woodyho, kterému scénář nic nedaruje a vlastně ani nemá proč. Příběhů o zkorumpovaných poldech jsme všichni viděli desítky a Rampart si v jejich společnosti rozhodně neutrhl ostudu. Scénář nevymýšlí pohádkové kličky na cestu dobra a samotná Woodyho postava není divákovi zpřístupněna obvyklou a lacinou hrou na city. Harrelsonův polda je stručně řečeno čistokrevný bastard, kterého od pomyslného pekla už nic nezachrání a systém mu to dá sežrat. Což je beze zbytku v pořádku. Řemeslně povedené drama, které sice diváka ponoří do čistě depresivních vod, jeho kvalitu to ovšem rozhodně nesnižuje. 70% ()

mala_kea

Tak tohle byla oprvdu pěst na oko. Ještě minuta a chcípl bych nudou… citové rozpoložení muže zákona, který si vysvětluje spravedlnost podle sebe. Na tom by nic nebylo, kdyby to samozřejmě fungovalo. Woody se sekl, bohužel. ()

BOURQUE

Príliš ploché a obecné riešenia, použité od O. Movermana, sú dôvodom toho, že tento film nezostane natrvalo v našej hlave. Jediný, ktorý sa tu skutočne snaží, je W. Harrelson. Ale Bohužuiaľ, to je všetko! Škoda, pretože v tom bola možnosť. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Kingjiri

Velmi slušný herecký obsazení spolu s ústřednim námětem slibovaly minimálně nadpůměrnou podivanou a po zkouknutí traileru jsem se na Ramprata těšil ještě mnohem víc. Ale je velká škoda, že vzniklo jen nemastný neslaný drama s minimem zajímavějších dramatickejch scén a nulovou potřebou honěkdy vidět znova. Přitom Woody Harrelson byl jako představitel hlavní role vybranej perfektně, ale zároveň byl jeho hereckej výkon jedna z mála věcí, co tenhle snímek dokázala dotáhnout na tři slabší hvězdy. ()

darkreider

Woody hrá rolu šitú na telo a tieto zlomené a zároveň silne odhodlané trosky sú presne jeho sorta. Ale na mňa je film neuveriteľne rozvláčny. Určité kvality sú vidieť v každej druhej scéne, ale je ťažké sa udržať vtiahnutí do deja, keď to všetko napreduje strašne pomaly a tak trochu "odnikiaľ nikam". Woody na nás rozhodne sype to najlepšie, čo má v rukáve a za to by som si nedovolil dať len dve päťcípe. ()

josieaddms

Chudák Woody, syn nájemného vraha, pacifista, bojovník za mír, vegan, lidumil a veskrze optimistickej člověk věčně hraje zabijáky, úchyly, vrahy, násilníky a šílence. Mě tyhle filmy o násilných magorech moc neberou, je fakt, že dokazují odvěkou pravdu že násilí plodí násilí, ale pořád se na to dívat taky nemusím. Ale Woody byl velmi přesvědčivý. Hvězdička za něj. ()

n42

Jednu hvězdu za scénu s diskotékou, kdy mě probudil song od Justice. Děj filmu lze převyprávět ve dvou krátkých větách - když si přečtete obsah filmu tady na ČSFD, tak už na něj koukat nemusíte. Celkově jsem měl už v polovině filmu pocit, že je delší jak celá trilogie Pána prstenů v rozšířené verzi. Doporučil bych raději film s podobnou tématikou, kdy je hlavní postavou naopak poctivý policajt - Serpico. ()

Shitonit

Woody je boží skoro ve všem, Takový normální zabijáci jsou pro mě jeho vrchol, ale Rampart je též hodně slušně nabušený dílko, kde by se asi jinej akční hrdina totálně znemožnil. ()

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (viac)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru

16.09.2010

...aneb „L. A – Pořád přísně tajné“. Scénárista a režisér Oren Moverman (foto) debutoval loni nenápadným, ale spoustou cen a nominací ověnčeným dramatem The Messenger. Vítězný tým se nemění, a tak… (viac)