Zombieland: Rana istoty

• Česko Zombieland: Rána jistoty (viac)

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin sa v pokračovaní kultovej zombie komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. (Itafilm)

Morien

V podstatě skoro stejný level jako jednička, něco je docela vtipné, jako celek to hodně skřípě, "akorát" to nemá ten závan svěžesti, co měl první film, takže všechny chyby a až moc nesmyslné nesmysly trčí mnohem významněji. Pokus vykrást Shaun of the Dead představením dvojníků není skoro vůbec vtipný, Amíci prostě musí pořád všechno okecávat, místo aby to nechali fungovat samo o sobě. Scénář taky zvýšil dávky Woodyho a poučení o důležitosti rodiny, a obojí je docela určitě lepší, když se servíruje střídměji. Emma Stone nemá v celém filmu co dělat, prostě tam jenom chodí spolu s ostatními, a i Jesse je takový odfláknutý. Chtělo by se říct "deset let a oni nemohli trochu propracovat scénář", jenomže oni na něm samozřejmě nepracovali deset let, je to rychlokvaška, aby právě stihli to desetileté výročí, a zároveň mám potřebu znovu poukázat na to, že ani ten první Zombieland nebyl nijak moc propracovaný, jenom "jiný". ()

Gilmour93

Pravidla pro Rubena Fleischera: 1.) Neexhibuj s Metallicou a v muzeu Krále. Nikam to nevede. 2.) Vděčně volej: „Pochválen buď Harrelson!“ 3.) Trojku maximálně nastříkej sprejem na dveře auta.. ()

Eliott

Pokračování lepší než jednička. Moje nejoblíbenější postava zde byla ta hloupoučká blondýnka. Akce zde byla asi stejná, příběhová zápletka srovnatelná, ale mám pocit, že jsem se zde mnohem více nasmál než u jedničky. ()

Spiker01

Vymodlený sequel, na který fandové čekali 10 let a tak za 10 let dostaneme vzhledem k výsledkům další. Po mém znechucení z Jumanji 3 jsem se bál, jestli Soňáci to samé neprovedli Zombielandu, jemuž jsem přišel na kloub až letos při druhém zhlédnutí, což se nepotvrdilo, nebo minimálně ne zcela. Jedná se o takový ten propočítaný kalkul s více téhož (až nám ta Abigail vyrostla a zakulatila se), což jsme ovšem tak trošku chtěli a tudíž asi bude zklamáno jen málo fanoušků jedničky, jež jistě dvojku viděli o pár měsíců dříve než já. Jsem rád, že si to můj oblíbenec Woody Harrelson stále tak neskutečně dává a pevně doufám, že ještě pár let zůstane cool. Musím ještě poznamenat, že v posledních letech jsem si hodně oblíbil humor scénáristů Rhetta Reese a Paula Wernicka, takže budu taktéž doufat, že neusnou na vavřínech a vypracují se po vzoru Lorda a Millera třeba ještě výše...7/10 ()

Nevka

Bylo mi až stydno, jak hloupým vtipům jsem se místy smál, ale pravdou je, že Double Tap zdatně sekunduje prvnímu dílu a rozhodně mu nedělá ostudu. S příchodem Madison jsou sice některé vtípky trochu jednodušší a "příběh" o chlup předvídatelnější, ale i tak je to pecka, kterou jsem po hodně slabém traileru ani v nejmenším nečekal. Herci mezi sebou mají úžasnou chemii a referencí na ostatní filmy je tady taky dost - což já naprosto miluji. Vůbec bych se nebránil tomu, kdyby Emma Stone dostála svému slovu a Zombieland se točil každých 10 let. Stárnout vedle těchto postav by bylo fajn. ()

castor

Stejný tým, výrazně slabší výsledek. Jednička chtěla pobavit, na nic víc si nehrála. Samé sympatické a nekomplikované charaktery. Nepřály si nic jiného, než přežít. A někdo si to přežívání chtěl i po svém trochu užít. Celé to bylo promaštěné černým humorem, rozkošně krvavými zpomalovačkami a vizuálně neotřepaným kabátem. Že pokračování přináší v zásadě znovu to samé co jednička? Není to tak úplně pravda. Ve dvojce mají užvaněný Jesse Eisenberg a kouzelná číča (jinak sarkastická) Emma Stone jakože partnerskou krizi, Abigail Breslin prchá od své bizarní „rodinky“, protože chce poznat jiný život v okruhu svých vrstevníků a najít si boyfrienda, a vidlák Woody Harrelson dál všechny buzeruje. Příběh je tedy postavený na „záchraně“ nejmladší postavy, která zamířila do hipísácké pevnosti, kde se hladových zombíků nebojí. Na záchranné misi se k naší partě připojují (a zase mizí) různé postavy, některé (růžová blondýna) překvapivě i potěší. Jinak je to průměr, až to bolí. Nápady ze soudku černohumorného tvůrci vysypali do trailerů, sem tam se opět vzpomene popkultura, občas přijde výborná scéna. Ale vesměs je to docela bolestivý návrat. Nechybí směšně přepálená brutalita včetně rozstřelování hlav ve zpomalených záběrech, nejedno hvězdné cameo, ale i dost zoufalé gagy i jejich velmi špatné načasování. Naši hrdinové se navíc nijak zvlášť nevyvinuli, jsou z nich víceméně ploché (až dokonce nudné) postavy. Za mě je to málo! ()

D.Moore

Hraje se na jistotu a kromě toho, že jsou postavy starší, nečekejte žádnou velkou změnu. Svým způsobem je to sympatický přístup, ovšem ještě sympatičtější by pro mě byl, kdybych minulý film neměl za sice vcelku zábavnou, ovšem zároveň také rozporuplnou podívanou, které jsem prostě nedokázal propadnout. Druhý Zombieland je lepší snad jen v tom, že naprostá většina toho nejvděčnějšího humoru tentokrát spočívá na bedrech Woodyho Harrelsona, který je prostě skvělý, a nováčka Zoey Deutch, která svojí roztomilou kreací ne zrovna bystré dívky strčí všechny do kapsy. Jsou to právě střety ostatních postav s jejím "myšlením", které mě (spolu se závěrečnými titulky) bavily nejvíce. Ne mašírování nemrtvých kombajny a utahané nutné finále, ne otřepaná romantická linka s očekávanou pointou a rozhodně ne celá část s Lukem Wilsonem, což bylo několik naprosto hluchých minut a nuda k uzívání. ()

Davies182

Podívejte se na Zombieland dvojku co nejdřív, protože se v ní s nechutnou, brutální, krvavou a dehonestující smrtí potýká doslova alarmující množství uslintaných bobíků s tmavou barvou pleti. Podle mě to na HBO vydrží tak dva dny. #deadlivesmatter ()

pepo

Rana istoty. Na jedničke ma bavili hlavne uvoľnenosť hercov, niekoľko milých nápadov a skvelé úvodné titulky. Tu ostali akurát tí uvoľnení herci. 5/10 ()

Xmilden

Schválně mi někdo řekněte, kolik pokračování se v roce 2019 povedlo alespoň takhle. O druhém Zombielandu se mluvilo prakticky ihned po skončení Jedničky a je možná dobře že na něj hned tak nedošlo a tvůrci i hlavní hrdinové si dali pauzu. Velmi se mě líbil milostný trojúhelník Columbus, Wítchita, Madison. V druhém díle došlo i několik nových postav, které příběh příjemně občerstvily. 70% ()

darkrobyk

Jelikož jsem si před pár dny pro osvěžení pustil znovu jedničku, můžu s klidem konstatovat, že dvojka se mi líbila ještě více. Sprintující nemrtví, mezi nimiž vynikají T-800, kopice mrtvých nemrtvých, nedozírné možnosti češtiny při překladu několika anglických vulgarismů (tímto děkuji překladateli titulků, páč jsem se fakt bavil) a herci, kteří se jak dobří holubi vrátili. Jen růžová blondýna Deutschová měla premiéru a mně se ta její úděsná blbka moc líbila. Co se mi moc nelíbilo, byla laciná digitální krev. Ale masakry ušly, i když, pokud jsem dobře sledoval, na střeva ven v hlavním záběru nedošlo. Nu což, vynahradily to uťaté a rozšlapané hlavy, jelikož sranda musí bejt. Hlavní myšlenka hledání domova je možná trochu zprofanovaná, ale čím je člověk starší, tím ji bere vážněji. Fajnový kombajn (vzpomněl jsme si na vrtulníku z jednoho nejmenovaného filmu) a věž v Pise konečně spadla. Nu a pak Murray, řádící jak utržený ze řetězu, to všechno dorazil. Za mě rozhodně spokojenost, jelikož v kině se často nezasměju. A tentokrát jsem se zasmál od srdce. ()

Ampi

Film zaujal už po objevení Columbia Pictures. Důležité, že si nic extra nehraje a chce pobavit. Nutno říct, že mu to daří. Deset let je hodně, ale i tak jsou Columbus, Tallahassee, Wichita a Little Rock v dobré kondici. Navíc k nim přibudou nové postavy Albuquerque, Flagstaff, Nevada (Reno), ale hlavně Madison (člověk si říká, jak mohla přežít tak dlouho se svoji "chytrostí a musí začít věřit teorii od Tallahassee). Pak je tu pacifista Berkley a komunita Babylon (možno číst Bejbylun). Pěkná ČSFD projekce u které jsem se dost zasmál. A film má po titulkové scénky. ()

cheyene

Podobně jako první, tak i tento díl pobaví od úplného začátku (a to doslova - myslím už úvodní Columbia pictures). Nepřipravuje sice nic výrazně odlišného, ale to není na škodu. Odmlka 10 let se podepsala jak na vizáži Abigail Breslin (zejména tedy u ní), tak i na vtipech - jsou zdařilé a nepůsobí jako spíchnuté horkou jehlou, což se mnohdy stane, když dvojka vzniká okamžitě po úspěchu jedničky. Kromě celé řady skvělých momentů se tu najdou i logické chyby, což ale ve filmu obdobného ražení není nic, co by divák neodpustil. Herecký ansámbl si to opět užívá, včetně nových postav a pasáž v Elvisově muzeu u Rosarie Dawson patří, podobně jako Babylon a Bílý dům, k těm nejlepším zastavením v této "zombie crazy road movie". ()

Fiftis

Druhý Zombieland ide od začiatku na rovnakej vlne ako jednotka a aj keď nerád u filmov píšem, že ak sa vám prvý diel páčil, bude sa vám páčiť aj dvojka, tu to platí viac menej tak. Podobne ako posledne je Zombieland 2 skôr akčná komédia než skutočný horor, tentoraz však vyložene hororové prvky takmer chýbajú a ak sa nemýlim, vo filme dôjde na jednu jedinú ľakačku a to ešte úplne na začiatku. Druhý Zombieland má síce slabšie finále ako prvý diel, na druhú stranu sa tu dočkáme nielen hŕby nápaditých a veselých killov, ale aj jednej veľmi dobrej a veľmi dlhej bitky natočenej na jeden záber. Jednotka je ale vždy jednotka a chcelo by to nabudúce viac zabrať v hororovej stránke. ()

Shakers

Tieto zombie filmy ma moc nebavia, ale jednotka ponúkla celkom fajn nálož zábavy. Divím sa, že dvojka prichádza až po desiatich rokoch, ale bol som rád, keď sa vrátili starý známy v trailery späť. No keď som ich videl vo filme, až taký rád som nebol. Úvodné titulky s Columbia pictures sa podarili, ale celý film mi prišiel dosť slabý až amatérsky, príbeh žiadny, len predvádzačka o to, kto zabije najštýlovejšie zombíka. Pre mňa veľké sklamanie, ktoré zachraňujú hlavne herci. P.S.: počkajte si za titulky. 55% -3* ()

filmfanouch

Je pravda, že se první Zombieland stal už tak trochu kultovním filmem, já ho ovšem nikdy zas tak nemusel. Film z roku 2009 mi vlastně dal čtyři parádní hlavní herecké představitele, fajn režiséra, několik opravdu zábavných vtipů a gagů, fajnové cameo Billa Murrayho, zároveň jsem ale u prvního Zombielandu netlemil 24:7, jeho vizuál mě vlastně vůbec nebavil a především finále za mně vůbec nefungovalo ani jako velké vyvrcholení filmu ani jako kdovíjak povedená akční scéna. Přesto jsem byl na druhý díl zvědavý a jsem rád, že se sice ve finále hodně mých názorů na jedničku dá aplikovat u dvojky, zároveň jsem ale potěšen tím, že jsem se tentokrát opravdu smál 24:7, vyloženě mě to celé bavilo a především mám ve finále Zombieland 2 rád o ždibec víc než jedničku. I přesto, že jednička pro mně není klasika, kterou bych si pouštěl pořád dokola, návrat do Zombielandu jsem si chvilema vyloženě užíval. Především fakt, že ony čtyři parádní hlavní postavy z prvního filmu jsou zpátky a, že každá z nich dostává nějakou novou osobní zápletku a prožije si charakterový vývoj. Zombieland 2 za mně mnohem lépe pracuje s faktem, že se film odehrává v zombie světě. Především se začne nastinovat jak onen Zombieland vlastně funguje a scénáristé přitom používají geniálně využitý humor. Ze Zombielandu 2 si budu ve finále pamatovat 2x počet povedených vtipů a gagů oproti jedničce, především díky tomu, že se scénáristům nejenom chytře povedlo pohrát si se zombie světem ale zároveň zapojí sem tam i popkulturní odkazy nebo povedené bourání čtvrté zdi, které fungují. Nejvíc si stejně jako v Zombielandu 1 užívá svou roli Woody Harrelson jehož Tallahassee mě nepřestal za celou dobu obou filmů bavit a i tady je především on tahoun grupy. Neztratí se ale ani zbytek navrátivších hvězd a Jesee Eisenberg, Abigail Breslin a především Emma Stone jsou zase jednou super. Tohle byl správný krok už od prvního Zombielandu, zároveň ale potěší, že se v Zombielandu 2 objeví nové důležité postavy a ty fungují. I otravná hloupá blondýnka Madison (Zoey Deutsch zvládla postavu, kterou bych jí jen tak nevěřil), především ale je povedená postava Nevady v podání Rosario Dawson, která funguje jako skvělý Tallahassee v sukni. A potěší i dvojice Thomas Middleditch a Luke Wilson jejichž postavy sice těží především z toho, že jsou kopírkami Columba a Tallahasseeho, i oni ale fungujou. Především má za mně Zombieland 2 i povedenější akční pasáže, bohužel ani tentokrát na mně finální akční sekvence nefungovala a je jasnou nejhorší pasáží filmu, která bolí zvláště si když si člověk vzpomene na parádní úvodní akční sekvenci. I design zombíků je tentokrát trošku odfláklejší a ve finále film opravdu nemá žádné vyloženě horrorové pasáže, které měla aspoň jednička. Pořád se ale musí počítat s tím, že tohle nemá být zombie horror film ale film, který si ze zombie horror filmů dělá tak trochu prdel. A v týhle stránce to funguje. Ve finále zas chybí k dokonalosti daleko, přesto budu mít dvojku ve finále radši než první díl. Návrat do Zombielandu byl ve finále hodně fajn a pokud se za 10 let znovu všichni sejdou u Zombielandu 3, rád u toho budu. A příště snad už Woody tu motorovku využije! PS: Bill Murray se vrací a svým parádním štěkem v nejlepším zombie filmu roku si vykoupil svou účast v nejhorším zombie filmu roku- Mrtví neumírají! () (menej) (viac)

lamps

Vlastně totéž co jednička. Zábavný námět a pár dobrých formálních nápadů rozvedených do handrkování čtyř (pěti) sympatických postav, které vlastně do ničeho originálního nevyústí. Skvěle obsazení herci to zkrátka opět táhnou na svých bedrech, Fleischer dodá pár funkčních nápadů nad rámec a pár cameo rolí pro zpestření a divák dostane oddechovku jak lusk. A přestože se postavy ani svět ve finále zase nikam neposunou, mně vlastně znovu nezbývá než uznat, že tohle nevinné zombie blbnutí překvapivě funguje - a stejně jako minule udělit silné 3*. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (viac)